Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Розділ А Пристрій держави |
||
Стаття 26. 1. Законодавча влада здійснюється Палатою депутатів і Президентом республіки. 2. Виконавча влада здійснюється Президентом республіки і урядом. 3. Судова влада здійснюється судами, рішення яких виконуються від імені грецького народу. Стаття 27. 1. Ніяка зміна державних кордонів не може бути вироблено інакше як в силу закону, прийнятого абсолютною більшістю всіх депутатів. 2. Ніякі іноземні збройні сили не можуть бути допущені на грецьку територію для перебування на ній або проходу інакше як в силу закону, прийнятого абсолютною більшістю членів Палати депутатів. Стаття 28. 1. Загальновизнані норми міжнародного права, а також міжнародні договори після їх ратифікації законодавчим шляхом і за їх вступ в силу відповідно до положень кожного з них є складовою частиною внутрішнього грецького права і мають вищу юридичну силу по відношенню до всякого протилежного положенню закону. Застосування норм загального міжнародного права і міжнародних договорів стосовно іноземців завжди залежить від положень про взаємність. 2. Для забезпечення важливих національних інтересів та розвитку співробітництва з іншими державами можливо шляхом укладення міжнародного договору або угоди визнання за міжнародними організаціями компетенції, передбаченої цією Конституцією. Для ратифікації такого договору або угоди необхідне прийняття закону трьома п'ятими голосів всіх членів палати депутатів. 3. На добровільній основі шляхом видання закону, прийнятого абсолютною більшістю голосів всіх членів Палати депутатів, Греція може піти на обмеження у здійсненні свого національного суверенітету тією мірою, в якій це диктується важливими національними інтересами і якщо таке обмеження не зачіпає права людини та основи демократичного режиму і здійснюється на основі принципу рівності і при дотриманні взаємності. Стаття 29. 1. Грецькі громадяни, які мають право голосу, можуть вільно створювати політичні партії чи приєднуватися до них; організація і діяльність партій повинні служити вільному функціонуванню демократичного режиму. Громадяни, що ще не володіють правом голосу, можуть вступати в молодіжні секції політичних партій. 2. Закон може встановити умови фінансування політичних партій з боку держави та положення про опублікування їх виборчих витрат, а також витрат кандидатів у депутати. 3. Маніфестації, в якій би формі вони не проводилися у підтримку політичних партій, безумовно, заборонені для всіх суддів, всіх військовослужбовців, всіх службовців органів державної безпеки, а також для державних службовців. У рівній мірі забороняється будь-яка діяльність на користь політичних партій для службовців органів юридичних осіб публічного права, державних підприємств та органів місцевого самоврядування. Розділ Б Президент республіки Глава 1 Обрання Президента республіки Стаття 30. 2. Посада Президента республіки несумісна зі всякою іншою посадою, заняттям або професією. 3. Перебіг президентського мандата починається з моменту прийняття присяги обраним Президентом. 4. У разі війни президентський мандат продовжується до її закінчення. 5. Переобрання Президента республіки можливо тільки один раз. Стаття 31. Президентом республіки може бути обрана будь-яка особа, що має грецьке громадянство щонайменше протягом п'яти років, батька - грека, 40 повних років і володіє правом голосу. Стаття 32. 1. Вибори Президента республіки проводяться Палатою депутатів відкритим і поіменним голосуванням під час засідання, спеціально скликаних для цієї мети її головою щонайменше за місяць до закінчення терміну мандата Президента, що знаходиться на посаді, відповідно до положень регламенту Палати. У разі незворотною неможливості для Президента республіки виконувати свої функції згідно з положеннями п. 2 статті 34, а також у разі відставки, смерті чи відсторонення від посади відповідно до приписів цієї Конституції Палата депутатів збирається для обрання нового Президента республіки щонайбільше за десять днів після передчасного припинення терміну мандата попереднім Президентом. 2. У всіх випадках Президент республіки отримує мандат на повний термін. 3. Обраним на пост Президента республіки вважається той, хто отримав більшість у дві третини голосів загальної кількості депутатів. Якщо така більшість не отримано, через п'ять днів проводиться друге голосування. Якщо необхідну більшість не отримано і в другому турі, голосування повторюється ще раз через п'ять днів, у останньому голосуванні вважається обраним Президентом республіки особа, яка отримала більшість у три п'ятих загального числа депутатів. 4. У разі, якщо в третьому турі вказане кваліфікована більшість не отримано, то Палата депутатів розпускається протягом наступних десяти днів з одночасним оголошенням про проведення виборів у нову палату. Палата депутатів, створена в результаті нових виборів, негайно ж після свого конституювання обирає Президента республіки відкритим поіменним голосуванням більшістю в три п'ятих загального числа всіх депутатів. Якщо вказане більшість не буде отримано, другий тур виборів проводиться через п'ять днів після першого; вважається в ньому обраним Президентом республіки особа, яка отримала абсолютну більшість голосів всіх депутатів. Якщо і ця більшість не буде отримано, то через п'ять днів голосування повторюється ще раз, в ньому беруть участь два кандидати, що зібрали найбільшу кількість поданих голосів; оголошується обраним Президентом республіки особа, яка отримала більшість поданих голосів. 5. Коли Палата депутатів не засідає, вона скликається на надзвичайну сесію для виборів Президента республіки відповідно до положень четвертого пункту. Якщо Палата депутатів розпущена з якоїсь причини, вибори Президента республіки відстрочуються до конституювання нової Палати і проводяться щонайбільше протягом двадцяти днів, наступних за засіданням, на якому Палата конституировалась як орган, відповідно до положеннями вище названих пп. 3 і 4 і приписами, що містяться в першому пункті статті 34 Конституції. 6. Якщо процедура обрання нового Президента республіки, встановлена в попередніх пунктах, що не буде під час закінчена, повноваження Президента республіки, що знаходиться на посаді, продовжуються, навіть якщо термін його мандата минув, до обрання нового Президента. Пояснювальні заяву. Президент республіки, який подав у відставку до закінчення терміну свого мандата, не може бути висунутий кандидатом на президентських виборах, що відбуваються внаслідок цієї відставки. Стаття 33. 1. Обраний Президент республіки приступає до виконання своїх функцій з дня, наступного за днем закінчення мандата іде у відставку Президента, і в усіх інших випадках - на наступний день після свого обрання. 2. Вступник Президент республіки приймає перед Палатою депутатів таку присягу: «Клянуся ім'ям Святої, єдиносущній і нероздільної Трійці дотримуватися Конституції і законів, забезпечувати їх точне дотримань, захищати національну незалежність і територіальну цілісність Батьківщини, захищати права і свободи греків і служити загальним інтересам і прогресу грецького народу ». 3. Положення, що стосуються цивільного листа Президента Республіки, правил діяльності служб, створюваних для здійснення функцій Президента, встановлюються законом. Стаття 34. 1. У разі знаходження Президента республіки за кордоном більше десяти днів, смерті, відставки, зміщення або неможливості з яких-небудь причин здійснювати функції, останні тимчасово виконуються головою Палати депутатів, а за відсутності останнього - головою Палати останнього скликання; і якщо цей голова відсутній або відмовляється від виконання названих функцій, то тимчасове виконання обов'язків Президента республіки забезпечується колективно урядом. Під час тимчасового виконання президентських функцій застосування положень про розпуск Палати депутатів відкладається, крім випадків, передбачених п. 4 статті 32; також відкладається застосування положень про відставку уряду і положень, що стосуються проведення референдуму згідно п. 2 статті 38 і п. 2 статті 44. 2. Якщо неможливість виконання президентських функцій продовжується понад тридцяти днів, Палата депутатів скликається в обов'язковому порядку, навіть якщо вона розпущена, щоб висловитися, більшістю в три п'ятих всіх своїх членів, чи потрібно проводити вибори нового Президента. Вибори нового Президента ні в якому разі не повинні бути відкладені на термін більше 6 місяців, рахуючи з початку тимчасового виконання президентських функцій за мотивами неможливості їх здійснення.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Розділ А Пристрій держави " |
||
|