Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Глава 2 Повноваження і відповідальність Президента республіки |
||
Стаття 35 1. Жоден акт Президента республіки не є законним і не може виконуватися без контрасигнації відповідного міністра, який тільки своїм підписом бере на себе відповідальність за цей акт і до тих пір, поки акт не буде опублікований в офіційному органі держави. У разі припинення діяльності уряду відповідно до п. 1 статті 38, якщо прем'єр-міністр не контрассигнует декрет про це, то останній тільки підписується Президентом республіки. 2. Як виняток наступні акти звільняються від контрасигнування: а) призначення прем'єр-міністра; Ь) призначення осіб для виконання завдань, зазначених у пп. 2, 3 і 4 статті 37; с) розпуск Палати депутатів відповідно до п. 4 статті 32 та п. 1 статті 41 у разі, коли прем'єр-міністр не контрассигнует акта, а також у Відповідно до п. 1 статті 52 у разі, коли Рада міністрів не контрассигнует акта; d) повернення для нового розгляду прийнятого Палатою депутатів законопроекту чи законодавчої пропозиції відповідно до п. 1 статті 42; е) призначення персоналу служб Президента республіки. 3. Декрет про оголошення проведення референдуму щодо проекту закону, передбаченого п. 2 статті 44, контрассигнуется головою Палати депутатів. Стаття 36. 1. З дотриманням умов п. 1 статті 35 Президент республіки представляє державу в міжнародних відносинах, оголошує війну, укладає договори про світ, про вступ до спілки, про економічне співробітництво та участі в міжнародних організаціях та союзах; про це він інформує Палату депутатів, даючи всі необхідні пояснень, як тільки це дозволять інтереси і безпеку держави, 2. Торгові договори, а також договори, що стосуються податкового оподаткування, економічного співробітництва або участі в міжнародних організаціях та союзах, і всі інші договори, які містять положення про концесії, які відповідно до положень / Конституції вимагають законодавчої регламентації або які створюють для греків особисті повинності, набувають чинності тільки після їх ратифікації допомогою юридичного закону. 3. Секретні статті договору ні в якому разі не можуть змінювати його відкриті становища. 4. Ратифікація міжнародних угод не може бути предметом законодавчого уполномочия згідно з пп. 3 і 4 статті 43. Стаття 37. 1. Президент республіки призначає прем'єр-міністра; за пропозицією останнього він призначає і відкликає інших членів уряду і державних секретарів. 2. Прем'єр-міністром призначається керівник політичної партії, котра володіє в Палаті депутатів абсолютною більшістю місць. Якщо жодна з політичних партій не має в своєму розпорядженні абсолютною більшістю місць, Президент республіки дає попереднє доручення керівнику партії, що має відносну більшість з метою вивчення можливості сформувати уряд, що користується довірою Палати депутатів. 3. Якщо зазначена можливість не реалізовується, то Президент республіки дає попереднє доручення керівнику другий за значенням партії в парламенті, і якщо це доручення залишиться безуспішним, то доручення дається керівнику третього за значенням партії в парламенті. Кожне попереднє доручення діє протягом трьох днів. Якщо попередні доручення виявляються безуспішними, то Президент республіки запрошує керівників політичних партій і констатується неможливість сформувати уряд, то Президент Республіки докладає зусиль для формування уряду з представників усіх партій, що мають місця в Палаті депутатів з метою проведення подальших виборів; в разі невдачі Президент республіки доручає формування уряду голові Державної ради чи голові Касаційного суду і голові Рахункової палати з метою утворення найбільш широкої по можливості коаліції з подальшим проведенням виборів і розпускає Палату депутатів. 4. У випадках, передбачених у попередніх пунктах, коли дається доручення сформувати уряд або дається тимчасове доручення якомусь керівнику партії, якщо партія не має одноосібного керівника або представника, або якщо цей керівник чи представник не був обраний депутатом, то Президент республіки дає доручення такій особі , яке запропонує парламентська група політичної партії. Пропозиція про доручення дається протягом трьох днів, наступних за повідомленням голови Палати депутатів або особою, яка їх заміняє, Президенту республіки про чисельність місць у Палаті депутатів, якими володіють політичні партії, і в такому ж порядку перед тим, як дати чергове доручення про сформування уряду . Пояснювальні заяву. Якщо мова йде про попередні дорученнях і політичні партії володіють одним і тим же числом місць, то пріоритетом користується партія, що отримала на виборах найбільшу кількість голосів; партія, знову конституювати в політичну групу відповідно до положень регламенту Палати депутатів, повинна слідувати за партією, раніше образовавшей політичну групу, котра володіє тим же числом місць. В обох випадках попереднє доручення не може даватися більш ніж чотирьом партіям. Стаття 38. Президент республіки припиняє дію повноважень уряду у разі, коли останнє подає у відставку, а також у разі, коли Палата депутатів відмовляє йому в довірі відповідно до положень статті 84. У цих випадках застосовуються положення пп. У разі, коли прем'єр-міністр подав у відставку, або коли настала його смерть, то Президент республіки призначає прем'єр-міністром особа за пропозицією парламентської групи, до складу якої перший входив. Таку пропозицію робиться щонайбільше протягом трьох днів. До призначення нового прем'єр-міністра його функції виконуються першим віце-головою уряду або першим за рангом міністром. Пояснювальні заяву. Положення другого абзацу також застосовно до випадків тимчасового виконання функцій Президента республіки, передбаченого в статті 34. Стаття 39. (Скасована) Стаття 40. 1. Президент республіки скликає Палату депутатів на звичайну сесію раз на рік відповідно до положень п. 1 статті 64 і на надзвичайні - кожен раз, коли він знайде це за потрібне. Президент республіки оголошує особисто або через прем'єр-міністра про відкриття та закінчення кожної легіслатури. 2. Президент республіки може відкласти проведення парламентської сесії тільки один раз, або відтермінувавши її відкриття, або перервавши її роботу. 3. Тимчасове припинення роботи сесії не може тривати більше 30 днів, таке припинення не може бути повторено протягом тієї ж сесії без згоди Палати депутатів, Стаття 41. 1. Президент республіки може розпустити Палату депутатів, якщо пішли у відставку два уряди або / і йому було виражено осуд Палатою депутатів і якщо склад уряду не забезпечує його стабільності. Вибори проводяться урядом, яке отримало довіру розпущеної Палати. У всіх інших випадках застосовуються положення третього абзацу п. 3 статті 37. 2. За пропозицією уряду, що отримав вотум довіри, Президент республіки може розпустити Палату депутатів з метою відновлення довіри народу, маючи при цьому на увазі дозвіл проблем виключної національної важливості. Розпуск новообраної Палати депутатів за таким же підставі виключається. 3. Декрет про розпуск, контрассігнованний при застосуванні положень попереднього пункту Радою міністрів, повинен одночасно оголошувати про вибори в наступні тридцять днів і про скликання Палати нового складу в тридцятиденний термін після цих виборів. 4. Палата депутатів, обрана після розпуску складу попередньої Пілат не може бути розпущена протягом року, наступного за початком її роботи, крім випадків, передбачених п. 3 статті 37 та п. 1 цієї статті. 5. Палата депутатів розпускається в обов'язковому порядку у випадку, передбаченому п. 4 статті 32. Пояснювальні заяву. У всіх випадках без винятку декрет про розпуск Палати депутатів повинен містити оголошення про вибори в тридцятиденний строк та про скликання нового складу Палати депутатів протягом тридцяти днів після цих виборів. Стаття 42. 1. Президент республіки промульгирует і публікує закони, прийняті Палатою депутатів, протягом місячного терміну, наступного за їх прийняттям. Президент республіки може в термін, зазначений вище, повернути до Палати депутатів прийнятий нею проект закону, вказавши мотиви такого повернення. 2. Законодавча пропозиція або законопроект, що були повернуті на розгляд Палати депутатів, подаються на розгляд пленарного засідання Палати депутатів. Президент республіки в обов'язковому порядку промульгирует і публікує законодавча пропозиція або законопроект протягом десяти днів, наступних за їх новим схваленням абсолютною більшістю від загального числа всіх депутатів відповідно до процедури, передбаченої п. 2 статті 76. Стаття 43. 1. Президент республіки видає необхідні декрети на виконання законом, не володіючи при цьому владою відкладати застосування самих законів, що не звільняючи кого-небудь від їх виконання. 2. Президент республіки може видавати регламентарні декрети в силу спеціальної законодавчої делегації за пропозицією відповідного міністра і в межах цієї делегації. За іншими органами адміністрації видання регламентарних актів визнається тільки в більш приватних областях, або в областях місцевого значення, або носять технічний або деталізуючий характер. 3. (Відмінений) 4. Законами, прийнятими Палатою депутатів на пленарному засіданні, можуть бути делеговані повноваження з видання декретів для регулювання у визначених областях, предовставляемого цими законами в загальній формі. Ці закони намічають загальні принципи і напрями регулювання і встановлюють тимчасові межі використання такої делегації. 5. Питання, перераховані в п. 1 статті 72, які стосуються компетенції Палати депутатів, здійснюваної нею на пленарних засіданнях, не можуть бути предметом делегації, передбаченої попереднім пунктом. Стаття 44. 1. При надзвичайних обставин виключно термінової і непередбаченої необхідності Президент республіки може за пропозицією Ради міністрів видавати акти, що мають законодавчу силу. Ці акти згідно п. 1 статті 72 передаються на затвердження Палати депутатів у 40-денний термін, наступний за їх виданням, або протягом сорока днів, рахуючи з дня скликання цієї Палати на сесію. Якщо такі акти не передані до Палати депутатів у зазначені терміни або якщо вони не затверджені нею протягом трьох місяців з дня передачі, то вони вважаються недійсними. 2. Шляхом видання декрету Президент республіки може оголосити про проведення референдуму з питань національної важливості за рішенням абсолютної більшості загальної кількості депутатів, прийнятого за пропозицією Ради міністрів. Президент республіки також оголошує про проведення референдуму з прийнятим законопроектам, регулюючим важливі соціальні проблеми, за винятком проектів податкових законів, - по резолюції, прийнятої трьома п'ятими від загальної кількості депутатів за пропозицією двох п'ятих від цього ж числа депутатів відповідно до положень регламенту Палати депутатів і Закону про застосування норм цього пункту. Не може вноситися більше двох пропозицій про проведення референдуму протягом однієї і тієї ж легіслатури. Якщо який-небудь законопроект схвалений, то строк, передбачений п. 1 статті 42, починає текти з дня проведення референдуму. 3. У зовсім виняткових випадках Президент республіки може направляти народу послання по отримання відповідного висновку прем'єр-міністра. Послання контрассигнуются прем'єр-міністром і публікуються в офіційному органі держави. Стаття 45. Президент республіки є главою збройних сил країни, керівництво якими здійснюється урядом, як це встановлено законом. Згідно з положеннями закону Президент республіки присвоює звання особам, які знаходяться на службі у збройних силах. Стаття 46. 1. Президент республіки призначає і зміщує державних службовців відповідно до закону; винятки з цього правила зазначаються в законі. 2. Президент республіки нагороджує встановленими законом орденами і відповідно з ним. Стаття 47. 1. За пропозицією міністра юстиції і після отримання думки Ради, що складається в більшості з суддів, Президент республіки має право помилування, пом'якшення та скасування покарань, винесених судами, а також скасування наслідків всякого роду, які відповідно до закону виникають з винесених і відбуття покарань. 2. Президент республіки має право помилувати міністра, засудженого згідно зі статтею 86, тільки за згодою Палати депутатів. 3. Амністія за політичні злочини може бути здійснена тільки законом, прийнятим на пленарному засіданні Палати депутатів більшістю в три п'ятих загального числа депутатів. 4. Амністія за злочини загального характеру не може проводитися навіть шляхом видання закону. Стаття 48 1. У разі війни, мобілізації, оголошених внаслідок зовнішньої загрози або безпосередньої загрози національній безпеці, а також у разі прояву збройних заворушень з метою повалення демократичного режиму на всій або частині території Палата депутатів за пропозицією уряду приймає рішення про введення в дію закону про надзвичайний стан, установі судів виключної юрисдикції та про призупинення, повністю або частково, дії положень п. 4 статті 5, статей 6,8,9,11, пп. 1 - 4 статті 12, статей 14, 19, п. 3 статті 22, статті 23, п. 4 статті 96 та статті 97. Президент республіки опубліковує рішення Палати депутатів. У рішенні Палати депутатів встановлюється термін дії зазначених заходів, який не може перевищувати п'ятнадцяти днів. 2. Якщо Палата депутатів не засідає чи її не можна скликати - з об'єктивних причин, заходи, передбачені в попередньому пункті, приймаються шляхом видання президентського декрету, промульгіруемого за пропозицією Ради міністрів. Декрет передається на схвалення Палати депутатів настільки швидко, наскільки можливий її скликання, навіть якщо строк її повноважень закінчився або вона розпущена, і в усякому разі не пізніше чотирнадцяти днів. 3. Дія заходів, зазначених у попередніх пунктах, може продовжуватися на нові п'ятнадцятиденний періоди за попереднім рішенням Палати депутатів, яка для цього скликається, навіть якщо строк її повноважень закінчився або вона розпущена. 4. Заходи, зазначені в попередніх пунктах, втрачають чинність згідно закону після закінчення строків, передбачених у пп. 1, 2 і 3, оскільки їх дія не була продовжено рішенням Палати депутатів, і в усякому разі до закінчення війни, якщо вони були введені у зв'язку з нею. 5. За пропозицією уряду Президент республіки може з введенням заходів, передбачених у попередніх пунктах, промульгіровать акти законодавчого характеру, якщо з'явилася термінова необхідність чи вимога найбільш швидкого відновлення функціонування конституційних інститутів. Ці акти передаються на затвердження Палати депутатів у п'ятнадцятиденний строк після їх промульгації або скликання на сесію Палати депутатів; акти перестають діяти, якщо вони не були передані до Палати депутатів у вищевказані терміни або якщо Палата їх не затвердила в п'ятнадцятиденний термін, наступний поданням актів у бюро Палати. Закон про надзвичайний стан не може бути змінений під час його застосування. 6. Рішення Палати депутатів, передбачені у пп. 2 і 3, приймаються більшістю від загальної кількості її членів; рішення, передбачене п. 1, приймається більшістю у три п'ятих від загального числа членів Палати. Палата депутатів приймає ці рішення протягом одного і того ж засідання. 7. Навіть якщо Палата депутатів розпущена або термін її повноважень закінчився, протягом усього періоду дії заходів внаслідок необхідності, передбачені у цій статті, положення статей 61 і 62 цієї Конституції застосовуються в силу закону.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна "Глава 2 Повноваження і відповідальність Президента республіки" |
||
|