Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія Україна / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Глава 2 Повноваження і відповідальність Президента республіки

Стаття 35 1. Жоден акт Президента республіки не є законним і не може виконуватися без контрасигнації відповідного міністра, який тільки своїм підписом бере на себе відповідальність за цей акт і до тих пір, поки акт не буде опублікований в офіційному органі держави.

У разі припинення діяльності уряду відповідно до п. 1 статті 38, якщо прем'єр-міністр не контрассигнует декрет про це, то останній тільки підписується Президентом республіки.

2. Як виняток наступні акти звільняються від контрасигнування:

а) призначення прем'єр-міністра;

Ь) призначення осіб для виконання завдань, зазначених у пп. 2, 3 і 4 статті 37;

с) розпуск Палати депутатів відповідно до п. 4 статті 32 та п. 1 статті 41 у разі, коли прем'єр-міністр не контрассигнует акта, а також у Відповідно до п. 1 статті 52 у разі, коли Рада міністрів не контрассигнует акта;

d) повернення для нового розгляду прийнятого Палатою депутатів законопроекту чи законодавчої пропозиції відповідно до п. 1 статті 42;

е) призначення персоналу служб Президента республіки. 3. Декрет про оголошення проведення референдуму щодо проекту закону, передбаченого п. 2 статті 44, контрассигнуется головою Палати депутатів.

Стаття 36. 1. З дотриманням умов п. 1 статті 35 Президент республіки представляє державу в міжнародних відносинах, оголошує війну, укладає договори про світ, про вступ до спілки, про економічне співробітництво та участі в міжнародних організаціях та союзах; про це він інформує Палату депутатів, даючи всі необхідні пояснень, як тільки це дозволять інтереси і безпеку держави,

2. Торгові договори, а також договори, що стосуються податкового оподаткування, економічного співробітництва або участі в міжнародних організаціях та союзах, і всі інші договори, які містять положення про концесії, які відповідно до положень / Конституції вимагають законодавчої регламентації або які створюють для греків особисті повинності, набувають чинності тільки після їх ратифікації допомогою юридичного закону.

3. Секретні статті договору ні в якому разі не можуть змінювати його відкриті становища.

4. Ратифікація міжнародних угод не може бути предметом законодавчого уполномочия згідно з пп. 3 і 4 статті 43.

Стаття 37. 1. Президент республіки призначає прем'єр-міністра; за пропозицією останнього він призначає і відкликає інших членів уряду і державних секретарів.

2. Прем'єр-міністром призначається керівник політичної партії, котра володіє в Палаті депутатів абсолютною більшістю місць. Якщо жодна з політичних партій не має в своєму розпорядженні абсолютною більшістю місць, Президент республіки дає попереднє доручення керівнику партії, що має відносну більшість з метою вивчення можливості сформувати уряд, що користується довірою Палати депутатів.

3. Якщо зазначена можливість не реалізовується, то Президент республіки дає попереднє доручення керівнику другий за значенням партії в парламенті, і якщо це доручення залишиться безуспішним, то доручення дається керівнику третього за значенням партії в парламенті. Кожне попереднє доручення діє протягом трьох днів. Якщо попередні доручення виявляються безуспішними, то Президент республіки запрошує керівників політичних партій і констатується неможливість сформувати уряд, то Президент Республіки докладає зусиль для формування уряду з представників усіх партій, що мають місця в Палаті депутатів з метою проведення подальших виборів; в разі невдачі Президент республіки доручає формування уряду голові Державної ради чи голові Касаційного суду і голові Рахункової палати з метою утворення найбільш широкої по можливості коаліції з подальшим проведенням виборів і розпускає Палату депутатів.

4. У випадках, передбачених у попередніх пунктах, коли дається доручення сформувати уряд або дається тимчасове доручення якомусь керівнику партії, якщо партія не має одноосібного керівника або представника, або якщо цей керівник чи представник не був обраний депутатом, то Президент республіки дає доручення такій особі , яке запропонує парламентська група політичної партії. Пропозиція про доручення дається протягом трьох днів, наступних за повідомленням голови Палати депутатів або особою, яка їх заміняє, Президенту республіки про чисельність місць у Палаті депутатів, якими володіють політичні партії, і в такому ж порядку перед тим, як дати чергове доручення про сформування уряду .

Пояснювальні заяву. Якщо мова йде про попередні дорученнях і політичні партії володіють одним і тим же числом місць, то пріоритетом користується партія, що отримала на виборах найбільшу кількість голосів; партія, знову конституювати в політичну групу відповідно до положень регламенту Палати депутатів, повинна слідувати за партією, раніше образовавшей політичну групу, котра володіє тим же числом місць. В обох випадках попереднє доручення не може даватися більш ніж чотирьом партіям.

Стаття 38. Президент республіки припиняє дію повноважень уряду у разі, коли останнє подає у відставку, а також у разі, коли Палата депутатів відмовляє йому в довірі відповідно до положень статті 84. У цих випадках застосовуються положення пп.

2, 3 і 4 статті 37. Якщо який подав у відставку прем'єр-міністр уряду є керівником або представником політичної партії, котра володіє абсолютним числом місць від загального числа всього складу депутатів, то в цьому випадку застосовується положення третього абзацу п. 3 статті 37.

У разі, коли прем'єр-міністр подав у відставку, або коли настала його смерть, то Президент республіки призначає прем'єр-міністром особа за пропозицією парламентської групи, до складу якої перший входив. Таку пропозицію робиться щонайбільше протягом трьох днів. До призначення нового прем'єр-міністра його функції виконуються першим віце-головою уряду або першим за рангом міністром.

Пояснювальні заяву. Положення другого абзацу також застосовно до випадків тимчасового виконання функцій Президента республіки, передбаченого в статті 34.

Стаття 39. (Скасована)

Стаття 40. 1. Президент республіки скликає Палату депутатів на звичайну сесію раз на рік відповідно до положень п. 1 статті 64 і на надзвичайні - кожен раз, коли він знайде це за потрібне. Президент республіки оголошує особисто або через прем'єр-міністра про відкриття та закінчення кожної легіслатури.

2. Президент республіки може відкласти проведення парламентської сесії тільки один раз, або відтермінувавши її відкриття, або перервавши її роботу.

3. Тимчасове припинення роботи сесії не може тривати більше 30 днів, таке припинення не може бути повторено протягом тієї ж сесії без згоди Палати депутатів,

Стаття 41. 1. Президент республіки може розпустити Палату депутатів, якщо пішли у відставку два уряди або / і йому було виражено осуд Палатою депутатів і якщо склад уряду не забезпечує його стабільності. Вибори проводяться урядом, яке отримало довіру розпущеної Палати. У всіх інших випадках застосовуються положення третього абзацу п. 3 статті 37.

2. За пропозицією уряду, що отримав вотум довіри, Президент республіки може розпустити Палату депутатів з метою відновлення довіри народу, маючи при цьому на увазі дозвіл проблем виключної національної важливості. Розпуск новообраної Палати депутатів за таким же підставі виключається.

3. Декрет про розпуск, контрассігнованний при застосуванні положень попереднього пункту Радою міністрів, повинен одночасно оголошувати про вибори в наступні тридцять днів і про скликання Палати нового складу в тридцятиденний термін після цих виборів.

4. Палата депутатів, обрана після розпуску складу попередньої Пілат не може бути розпущена протягом року, наступного за початком її роботи, крім випадків, передбачених п. 3 статті 37 та п. 1 цієї статті.

5. Палата депутатів розпускається в обов'язковому порядку у випадку, передбаченому п. 4 статті 32.

Пояснювальні заяву. У всіх випадках без винятку декрет про розпуск Палати депутатів повинен містити оголошення про вибори в тридцятиденний строк та про скликання нового складу Палати депутатів протягом тридцяти днів після цих виборів.

Стаття 42. 1. Президент республіки промульгирует і публікує закони, прийняті Палатою депутатів, протягом місячного терміну, наступного за їх прийняттям. Президент республіки може в термін, зазначений вище, повернути до Палати депутатів прийнятий нею проект закону, вказавши мотиви такого повернення.

2. Законодавча пропозиція або законопроект, що були повернуті на розгляд Палати депутатів, подаються на розгляд пленарного засідання Палати депутатів. Президент республіки в обов'язковому порядку промульгирует і публікує законодавча пропозиція або законопроект протягом десяти днів, наступних за їх новим схваленням абсолютною більшістю від загального числа всіх депутатів відповідно до процедури, передбаченої п. 2 статті 76.

Стаття 43. 1. Президент республіки видає необхідні декрети на виконання законом, не володіючи при цьому владою відкладати застосування самих законів, що не звільняючи кого-небудь від їх виконання.

2. Президент республіки може видавати регламентарні декрети в силу спеціальної законодавчої делегації за пропозицією відповідного міністра і в межах цієї делегації. За іншими органами адміністрації видання регламентарних актів визнається тільки в більш приватних областях, або в областях місцевого значення, або носять технічний або деталізуючий характер.

3. (Відмінений)

4. Законами, прийнятими Палатою депутатів на пленарному засіданні, можуть бути делеговані повноваження з видання декретів для регулювання у визначених областях, предовставляемого цими законами в загальній формі. Ці закони намічають загальні принципи і напрями регулювання і встановлюють тимчасові межі використання такої делегації.

5. Питання, перераховані в п. 1 статті 72, які стосуються компетенції Палати депутатів, здійснюваної нею на пленарних засіданнях, не можуть бути предметом делегації, передбаченої попереднім пунктом.

Стаття 44. 1. При надзвичайних обставин виключно термінової і непередбаченої необхідності Президент республіки може за пропозицією Ради міністрів видавати акти, що мають законодавчу силу. Ці акти згідно п. 1 статті 72 передаються на затвердження Палати депутатів у 40-денний термін, наступний за їх виданням, або протягом сорока днів, рахуючи з дня скликання цієї Палати на сесію. Якщо такі акти не передані до Палати депутатів у зазначені терміни або якщо вони не затверджені нею протягом трьох місяців з дня передачі, то вони вважаються недійсними.

2. Шляхом видання декрету Президент республіки може оголосити про проведення референдуму з питань національної важливості за рішенням абсолютної більшості загальної кількості депутатів, прийнятого за пропозицією Ради міністрів.

Президент республіки також оголошує про проведення референдуму з прийнятим законопроектам, регулюючим важливі соціальні проблеми, за винятком проектів податкових законів, - по резолюції, прийнятої трьома п'ятими від загальної кількості депутатів за пропозицією двох п'ятих від цього ж числа депутатів відповідно до положень регламенту Палати депутатів і Закону про застосування норм цього пункту. Не може вноситися більше двох пропозицій про проведення референдуму протягом однієї і тієї ж легіслатури.

Якщо який-небудь законопроект схвалений, то строк, передбачений п. 1 статті 42, починає текти з дня проведення референдуму.

3. У зовсім виняткових випадках Президент республіки може направляти народу послання по отримання відповідного висновку прем'єр-міністра. Послання контрассигнуются прем'єр-міністром і публікуються в офіційному органі держави.

 Стаття 45. Президент республіки є главою збройних сил країни, керівництво якими здійснюється урядом, як це встановлено законом. Згідно з положеннями закону Президент республіки присвоює звання особам, які знаходяться на службі у збройних силах. 

 Стаття 46. 1. Президент республіки призначає і зміщує державних службовців відповідно до закону; винятки з цього правила зазначаються в законі. 

 2. Президент республіки нагороджує встановленими законом орденами і відповідно з ним. 

 Стаття 47. 1. За пропозицією міністра юстиції і після отримання думки Ради, що складається в більшості з суддів, Президент республіки має право помилування, пом'якшення та скасування покарань, винесених судами, а також скасування наслідків всякого роду, які відповідно до закону виникають з винесених і відбуття покарань. 

 2. Президент республіки має право помилувати міністра, засудженого згідно зі статтею 86, тільки за згодою Палати депутатів. 

 3. Амністія за політичні злочини може бути здійснена тільки законом, прийнятим на пленарному засіданні Палати депутатів більшістю в три п'ятих загального числа депутатів. 

 4. Амністія за злочини загального характеру не може проводитися навіть шляхом видання закону. 

 Стаття 48 1. У разі війни, мобілізації, оголошених внаслідок зовнішньої загрози або безпосередньої загрози національній безпеці, а також у разі прояву збройних заворушень з метою повалення демократичного режиму на всій або частині території Палата депутатів за пропозицією уряду приймає рішення про введення в дію закону про надзвичайний стан, установі судів виключної юрисдикції та про призупинення, повністю або частково, дії положень п. 4 статті 5, статей 6,8,9,11, пп. 1 - 4 статті 12, статей 14, 19, п. 3 статті 22, статті 23, п. 4 статті 96 та статті 97. Президент республіки опубліковує рішення Палати депутатів. 

 У рішенні Палати депутатів встановлюється термін дії зазначених заходів, який не може перевищувати п'ятнадцяти днів. 

 2. Якщо Палата депутатів не засідає чи її не можна скликати - з об'єктивних причин, заходи, передбачені в попередньому пункті, приймаються шляхом видання президентського декрету, промульгіруемого за пропозицією Ради міністрів. Декрет передається на схвалення Палати депутатів настільки швидко, наскільки можливий її скликання, навіть якщо строк її повноважень закінчився або вона розпущена, і в усякому разі не пізніше чотирнадцяти днів. 

 3. Дія заходів, зазначених у попередніх пунктах, може продовжуватися на нові п'ятнадцятиденний періоди за попереднім рішенням Палати депутатів, яка для цього скликається, навіть якщо строк її повноважень закінчився або вона розпущена. 

 4. Заходи, зазначені в попередніх пунктах, втрачають чинність згідно закону після закінчення строків, передбачених у пп. 1, 2 і 3, оскільки їх дія не була продовжено рішенням Палати депутатів, і в усякому разі до закінчення війни, якщо вони були введені у зв'язку з нею. 

 5. За пропозицією уряду Президент республіки може з введенням заходів, передбачених у попередніх пунктах, промульгіровать акти законодавчого характеру, якщо з'явилася термінова необхідність чи вимога найбільш швидкого відновлення функціонування конституційних інститутів. Ці акти передаються на затвердження Палати депутатів у п'ятнадцятиденний строк після їх промульгації або скликання на сесію Палати депутатів; акти перестають діяти, якщо вони не були передані до Палати депутатів у вищевказані терміни або якщо Палата їх не затвердила в п'ятнадцятиденний термін, наступний поданням актів у бюро Палати. Закон про надзвичайний стан не може бути змінений під час його застосування. 

 6. Рішення Палати депутатів, передбачені у пп. 2 і 3, приймаються більшістю від загальної кількості її членів; рішення, передбачене п. 1, приймається більшістю у три п'ятих від загального числа членів Палати. Палата депутатів приймає ці рішення протягом одного і того ж засідання. 

 7. Навіть якщо Палата депутатів розпущена або термін її повноважень закінчився, протягом усього періоду дії заходів внаслідок необхідності, передбачені у цій статті, положення статей 61 і 62 цієї Конституції застосовуються в силу закону. 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Глава 2 Повноваження і відповідальність Президента республіки"
  1. 24. Основні особливості та характеристика парламентської республі-ки.
      повноваженнями, але на практиці не надає майже ніякого впливу на здійснення державної влади. Будь-яка дія президента, включаючи розпуск парламенту і вето, може бути здійснено тільки за згодою уряду. Вихідні від президента нормативні акти набувають юридичну силу тільки після схвалення їх відповідаю-щим міністром, який і несе за них відповідальність. 3. Для
  2. 1. Президентська республіка.
      глава держави - президент, - як правило, обирається незалежно від парламенту / ZB., в Мексиці прямим голосуванням, у США - непрямим /, хоча є й винятки / ZB., в Сурінамі один час - 2/3 голосів парламенту, в Єгипті кандидатуру президента на голосування виборців може запропонувати тільки парламент /;-глава держави і глава уряду - одне і те ж особа (наявність поста
  3. П'ята республіка.
      повноваженнями. Він був главою держави, главою виконавчої влади і головнокомандувачем збройними силами. Влада президента і уряду була значно розширена, парламенту - урізана. У листопаді 1958 р. були проведені вибори до парламенту. Провідною політичною партією став деголевскій Союз за нову республіку (ЮНР). 21 грудня 1958 де Голь був обраний Президентом
  4. 2.ОРГАНИ законодавчої і виконавчої влади суб'єктів РФ
      повноважень законодавчих органів. До компетенції органів законодавчої влади республік: прийняття конституцій та поправок, прийняття законів та нормативних актів, затвердження бюджету, призначення виборів в законодав. орган, питання з відмовою президента, обрання суддів КС, рішення питання уряду, визначення адміністративно-територіального устрою, установа держ. нагород. У
  5. 2.ОРГАНИ законодавчої і виконавчої влади суб'єктів РФ
      повноважень законодавчих органів. До компетенції органів законодавчої влади республік: прийняття конституцій та поправок, прийняття законів та нормативних актів, затвердження бюджету, призначення виборів в законодав. орган, питання з відмовою президента, обрання суддів КС, рішення питання уряду, визначення адміністративно-територіального устрою, установа держ. нагород. У
  6. 7. Форма правління: поняття, види (монархія, її види, республіка)
      глава держави - монарх. Безстроковий (довічний) характер влади. Монарх ні прямо, ні побічно не обирається населенням. Передача верховної влади в спадщину за законами престолонаслідування. При цьому воля народу (виборців) не враховується. Таким чином, джерелом влади є традиція. Юридична недоторканність, непідсудність монарха, який не несе відповідальності за свої
  7. 3. Парламентарна республіка
      повноваження, якими часом конституція наділяє президента парламентарної республіки, здійснюються, як правило, урядом, який в особі свого голови чи міністра контрассигнует акти президента. Показово, що ст. 74 Конституції Республіки Індії 1949 року в редакції 42-й і 44-й поправок прямо встановила обов'язок Президента слідувати порадам уряду. Головна ознака
  8. 35. Сисетми обрання президен-та.
      глава держави займає свій пост згідно з процедурою, що не передбачає участь парламенту (Мексика, Бразилія, Венесуела, Пана-ма, Парагвай, Перу, Колумбія, Коста-Ріка, Ю. Корея). Результати голосування за висунутих кандидатів визначаються за мажоритарною виборчою системою абсолютної або відносної більшості. У виборах президента юридично беруть участь усі виборці,
  9. 1. Принцип поділу влади, його реалізація у президентських республіках.
      повноваження (нерідко досить значні) з контролю над управлінням, але він все-таки не вправі звільнити у відставку не угодних йому
  10. Третя республіка у Франції.
      повноваженнями конституційного монарха палата депутатів і парламент - законодавчі функції: палата депутатів - на 4 роки, сенат - 75 довічних, 225 - обиралися на 9 років. міністри - солідарна відповідальність за загальну політику уряду; індивідуальна - за свої дії період до початку першої світової війни - світанок ліберальної демократії та парламентаризму початок першої світової війни
  11. 78. Повноваження Президента РФ
      глава держави Президент має широкі повноваження у зовнішньополітичній і військовій галузях. Він визначає основні напрями зовнішньої політики, веде переговори і підписує міжнародні договори, стверджує військову доктрину Російської Федерації і є Верховним Головнокомандувачем Збройними Силами Росії. 4. Президент має право призначати всеросійський референдум. Але
  12. 77. Захист правового статусу Президента РФ
      повноважень, покладених Конституцією на Президента, потребує досить високого рівня захищеності його статусу. Відповідно до ст. 91 Конституції Президент має недоторканність. Однак у Конституції передбачено інститут відмови від посади. Це вища форма відповідальності Президента. Порядок відмови від посади встановлений ст. 93 Конституції. У самій
  13. 4. Організація державної влади в суб'єктах Федерації
      глава держави Президент виступає гарантом державного суверенітету та територіальної цілісності республіки, дотримання її Конституції і законів, а також прийнятих нею міжнародних республіканських зобов'язань; представляє республіку в її відносинах з Російською Федерацією, що входять до складу СНД державами, республіками, територіями, а також у міжнародних організаціях ; звертається
  14. 4. Змішана (напівпрезидентська) республіка
      глава держави, а глава уряду. Примітно, що в більшості країн, що повалила в недавньому минулому тоталітарні режими (Португалія, Польща, Болгарія, Хорватія, Словенія, Македонія, що входять до складу Союзної Республіки Югославії Республіка Сербія і Республіка Чорногорія), встановилася змішана республіканська форма правління, за якої уряд спирається на парламентське
© 2014-2022  ibib.ltd.ua