Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Глава 3 Спеціальна відповідальність Президента республіки

Стаття 49. 1. Президент республіки не несе відповідальності за акти, вчинені ним під час здійснення своїх функцій, крім випадків зради або порушень, передбачених Конституцією. За акти, не пов'язані з виконанням ним своїх функцій, кримінальне переслідування відкладається до закінчення терміну президентського мандата.

2. Пропозиція про звинувачення і притягнення до відповідальності Президента республіки, підписана, щонайменше, третьою частиною членів Палати депутатів, передається в останню; воно приймається більшістю у дві третини голосів всіх членів Палати.

3. Якщо пропозиція приймається, Президент республіки постає перед судом, передбаченим статтею 86, положення про який застосовні за аналогією до даного випадку.

4. З моменту притягнення до суду Президент республіки утримується від здійснення своїх функцій, і він заміщається у відповідності з положеннями статті 34; в разі виправдання і якщо термін його мандата не закінчився, він знову виконує свої функції, починаючи з моменту опублікування рішення суду про виправдання, передбаченого у статті 86.

5. Закон, який приймається на пленарному засіданні Палати депутатів, регулює правила застосування цієї статті.

Стаття 50. Президент республіки не має інших функцій, крім тих, які точно вказані Конституцією та законами, їй відповідними.

Розділ В Про Палату депутатів

Глава 1 Обрання і склад Палати депутатів

Стаття 51. 1. Число членів Палати депутатів встановлюється законом; воно, однак, не може бути менше 200 і більше 300.

2. Депутати представляють націю.

3. Депутати обираються прямим, загальним і таємним голосуванням громадянами, які мають право голосу, як це передбачено законом; закон може обмежити право голосу лише за умовами мінімального віку, цивільну недієздатність або внаслідок засудження за деякі тяжкі кримінальні злочини.

4. Вибори до Палати депутатів проводяться одночасно на всій території країни.

Закон може встановити правила користування правом голосу для громадян, які перебувають за межами країни.

5. Голосування є обов'язковим. Закон встановлює вилучення з цього обов'язку і кримінальні санкції.

Стаття 52. Вільне та непорушним прояв народної волі, як вираз народного суверенітету, гарантується всіма службовцями держави, які за всіх обставин зобов'язані його забезпечити. Закон встановлює кримінальні санкції за порушення цього положення.

Стаття 53. 1. Депутати обираються на чотири роки, починаючи з дня загальних виборів. Після закінчення терміну легіслатури, що оголошується президентським декретом і контрассігнованного Радою міністрів, нові загальні парламентські вибори проводяться в тридцятиденний термін, а скликання нової Палати на звичайну сесію - протягом 30 днів, рахуючи з дня цих виборів.

2. Якщо місце депутата стає вакантним протягом останнього року легіслатури, то виробляються часткові вибори в тому випадку, коли такі вибори передбачаються законом, і лише в разі, коли число вакантних місць перевищує п'яту частину загального числа депутатських місць.

3. У разі війни термін легіслатури продовжується на всю її тривалість. Якщо Палата депутатів розпущена, то парламентські вибори відкладаються до закінчення війни, а розпущена Палата в цьому випадку скликається з повним правом.

Стаття 54. 1. Виборча система і виборчі округи встановлюються законом.

2. Число депутатів від кожного виборчого округу встановлюється президентським декретом на основі чисельності населення округу, яка визначається за результатами останнього перепису.

3. Частина Палати депутатів, що не перевищує однієї двадцятої загального числа її членів, може бути обрана від усієї території, в залежності від впливу на виборах кожної партії в країні, як це зазначається в законі.

Глава 2

неізбіраемості депутатів і несумісність депутатського мандата

Стаття 55. 1. Щоб бути обраним депутатом, потрібно володіти грецьким громадянством, юридичної дієздатністю у здійсненні свого права голосу і мати 25 повних років до дня виборів.

2. Депутат, який не виконав одного з вищевказаних умов, з повним правом відсторонюється від виконання своїх функцій.

Стаття 56. 1. Особи, що займають Оплачувані державні посади, офіцери збройних сил і органів безпеки, службовці місцевих органів управління або інших юридичних осіб публічного права, мери і голови муніципальних рад, керуючі або голови адміністративних рад юридичних осіб публічного права чи державних або муніципальних підприємств, нотаріуси, хранителі іпотек і записів іпотечних регістрів не можуть висуватися кандидатами і бути обрані депутатами, якщо вони не підуть у відставку до свого висунення. Відставка вважається дійсною, якщо вона подана в письмовому вигляді. Повернення на службу пішли у відставку військовослужбовців заборонений, повернення цивільних осіб може мати місце тільки після закінчення року після їх відставки.

2. Викладачі вищих навчальних закладів не підпадають під обмеження попереднього пункту. Правила їх заміщення визначаються законом; в період легіслатури викладачі, обрані депутатами, не можуть здійснювати функції, пов'язані з їх викладацькою діяльністю

3. Оплачувані державні службовці, військовослужбовці, офіцери органів безпеки, службовці органів юридичних осіб, публічного права взагалі, керуючі і службовці державних і комунальних підприємств або установ, що мають мету суспільної користі, не можуть 'бути висунуті кандидатами і бути обрані депутатами в будь-якому виборчому окрузі, де вони здійснювали свої функції більше трьох місяців протягом трьох років, що передують виборам. Ці ж обмеження в рівній мірі відносяться до тих, хто служив протягом останнього півроку чотирирічної легіслатури в якості генерального секретаря в міністерстві. Винятком з цих обмежень є кандидати в державні депутати, а також службовці нижчого рівня центральних служб держави.

4. Всі цивільні службовці і військовослужбовці, зобов'язані згідно з законом залишатися на службі протягом певного періоду, не можуть висуватися кандидатами і бути обрані депутатами під час їх обов'язкової служби.

Стаття 57. 1. Посада депутата несумісна з діяльністю або якістю члена адміністративної ради, керуючого, генерального директора та їх заступників, або 'службовця торгового суспільства, або підприємств, що користуються особливими привілеями чи підтримкою держави, або отримують концесії від державних служб.

2. Депутати, до яких застосовуються положення попереднього пункту, повинні протягом восьми днів після того, як їх обрання буде оголошено остаточним, заявити про свій вибір між посадою парламентарія і зазначеною вище діяльністю. При відсутності заяви в названий термін вони позбавляються депутатського мандата з повним правом.

3. Депутати, що прийняли одну з посад або один з видів діяльності, зазначених в цій або в попередній статті, підпадають під дію інституту неизбираемости або несумісності і позбавляються свого депутатського мандата з повним правом.

4. Депутати не можуть укладати угод про постачання або про дослідження або виконувати будь-які роботи на користь держави-, місцевих органів влади, або інших юридичних осіб публічного права чи державних, або муніципальних підприємств; вони не можуть ні виконувати посаду збирача державних або муніципальних податків , ні брати в найм майно, що належить зазначеним юридичним особам, ні приймати в будь-якій формі участі в концесії на це майно. Порушення положень цього пункту тягне позбавлення депутатського мандата і недійсність відповідних актів. Ці акти є недійсними навіть у разі, коли вони відбуваються торговими товариствами та підприємствами, в яких депутат виконує функції директора, адміністратора або радника з юридичних питань або в яких він бере участь на колективній основі або як вкладник.

5. Спеціальний закон визначає правила відновлення, припинення або анулювання договорів про роботи і договорів про дослідження, перерахованих в п. 4 та ув'язнених депутатом до свого обрання.

Стаття 58. Спори про парламентські вибори, щодо законності яких надійшли скарги чи з мотивів порушення виборчих операцій, чи з мотивів відсутності передбачених законом умов обираності, вирішуються Спеціальним верховним судом, створюваним на підставі статті 100.

Глава 3. Обов'язки та права депутатів

Стаття 59. 1. До вступу на посаду депутати приймають таку присягу перед Палатою депутатів на відкритому засіданні: «Я клянусь ім'ям Святої, єдиносущній і нероздільної Трійці бути вірним Батьківщині і демократичному режиму, дотримуватися Конституції і законів і сумлінно виконувати свої обов'язки».

2. Депутати, які мають іншу релігію або віросповідання, приймають присягу за формулою, встановленої їх релігією чи віросповіданням.

3. Ті, хто був оголошений обраним депутатом під час канікул Палати, приймають присягу перед секцією, що діє в міжсесійний період.

Стаття 60. 1. Депутати мають необмежене право висловлювати свою думку і голосувати відповідно зі своєю совістю.

2. Відставка з депутатської посади є право депутата; вона вважається дійсною, тільки будучи поданої письмово голові Палати депутатів; заяву про відставку не може бути відкликана.

Стаття 61. 1. Депутати не можуть зазнавати будь-яких переслідувань, допитам у зв'язку з висловленими ними думками або голосуванням при виконанні своїх парламентських обов'язків.

2. Депутати можуть переслідуватися тільки за наклеп, передбачену законом, і після отримання дозволу Палати депутатів. Справи подібного роду розглядаються апеляційним судом. Вважається, що в клопотанні про дозвіл переслідувати відмовлено, коли палата висловиться з цього питання протягом 45 днів після подачі скарги голові Палати. У разі відмови в дозволі піддати переслідуванню депутата або внаслідок закінчення зазначеного терміну інкримінований акт не може служити предметом нової скарги.

Цей пункт набирає чинності з наступного легіслатури.

3. Депутати не зобов'язані свідчити про інформацію, отриманої ними або даної ними під час здійснення своїх функцій, ні про осіб, яким вони цю інформацію довірили, ні про осіб, від яких вони самі її отримали.

Стаття 62. 1. Протягом легіслатури депутати не можуть піддаватися переслідуванню, арешту, ув'язнення в тюрму або позбавлятися особистої свободи яким іншим способом без дозволу Палати депутатів. Жоден член розпущеної Палати не може зазнавати переслідуванню за політичні злочини з моменту її розпуску до оголошення обраним нового складу Палати.

Дозвіл на переслідування вважається остаточно відхиленим, якщо Палата депутатів не висловилася по ньому протягом трьох місяців, наступних за передачею прокурором вимоги про переслідування голові Палати.

Термін в три місяці продовжується на тривалість парламентських канікул.

Дозвіл на переслідування не потрібно при затриманні на місці злочину.

Стаття 63. 1. Депутати мають право на винагороду та на відшкодування витрат по здійсненню своїх функцій з боку держави; розмір зазначеної винагороди і витрат визначається рішенням Палати депутатів на пленарному засіданні.

2. Депутати мають право на безкоштовне користування транспортом та на користування поштовими пільгами і пільгами з користування телефоном в межах встановлених рішенням Палати, прийнятого на пленарному засіданні.

3. У разі невиправданого відсутності депутата більш ніж на п'яти засіданнях Палати в місяць в обов'язковому порядку з його місячного винагороди утримується тридцятих частину за кожен випадок відсутності.

Глава 4 Організація і діяльність Палати депутатів

 Стаття 64. 1. Палата депутатів збирається з повним правом щороку на звичайну сесію для щорічної роботи у перший понеділок жовтня місяця, якщо тільки Президент республіки не скличе її раніше відповідно до положень статті 40. 

 2. Тривалість звичайної сесії не може бути менше п'яти місяців, не рахуючи тимчасового призупинення її роботи відповідно до статті 40. 

 В обов'язковому порядку звичайна сесія продовжується до прийняття бюджету відповідно до статті 72 або до прийняття спеціального закону, передбаченого тією ж статтею. 

 Стаття 65. 1. Палата депутатів встановлює правила своєї вільної і демократичної діяльності шляхом прийняття регламенту на пленарному засіданні відповідно до статті 76 і публікує його в офіційному органі держави за наказом свого голову. 

 2. Палата депутатів обирає з числа своїх членів голову та інших членів бюро згідно з умовами, встановленими регламентом. 

 3. Голова і віце-голови Палати обираються на початку кожної легіслатури. 

 Це положення не застосовується до голови і віце-головам, обраним під час першої сесії П'ятого зборів за конституційним перегляду, що засідають в даний час. 

 Палата за пропозицією 50 депутатів може прийняти резолюцію осуду щодо свого голови або члена бюро, яка тягне припинення ними своїх функцій. 

 4. Голова Палати депутатів керує її роботою, спостерігає за її безперешкодним здійсненням, за гарантованістю свободи думок і вирази депутатів, а також за підтримкою порядку; він може в цих цілях приймати щодо будь-якого депутата-порушника дисциплінарні заходи згідно з положеннями регламенту. 

 5. Регламент може передбачити створення в Палаті депутатів служби наукового характеру для допомоги в її законодавчої діяльності. 

 6. Регламент визначає організацію служб Палати, що знаходяться під наглядом її голови, а також все, що стосується її персоналу. Акти голови Палати про призначення на посаду та про умови діяльності персоналу Палати можуть бути оскаржені до Державної ради або бути їм анульовані. 

 Стаття 66. 1. Палата депутатів засідає публічно в своєму залі засідань; вона, однак, може засідати при закритих дверях на вимогу уряду або 15 депутатів, якщо про це вона вирішить більшістю голосів присутніх членів в закритому засіданні. Згодом вона вирішує, чи повинно обговорення з того ж питання проходити у відкритому засіданні. 

 2. Міністри і державні секретарі мають вільний доступ на засідання Палати депутатів; вони повинні бути вислухані всякий раз, як тільки вони того побажають. 

 3. Палата депутатів і парламентські комісії можуть зажадати присутності міністра чи державного секретаря, компетентних в обговорюваних питаннях. 

 Парламентські комісії мають право викликати через відповідного міністра будь-якого державного службовця, присутність якого розглядається як корисне в її роботі. 

 Стаття 67. Палата депутатів може приймати рішення тільки абсолютною більшістю голосів присутніх членів; ні в якому разі ця більшість не може становити менше четвертої частини загальної кількості депутатів. 

 У разі рівності голосів проводиться друге голосування; якщо воно дає такий же результат, то пропозиція відхиляється. 

 Стаття 68. 1. На початку кожної звичайної сесії Палата депутатів утворює парламентські комісії, що складаються з її членів, в цілях підготовки і вивчення законопроектів і законодавчих пропозицій, які передаються на розгляд або пленарного засідання Палати, або секцій Палати. 

 2. За пропозицією п'ятої частини всіх членів, принимаемому, щонайменше, двома п'ятими всіх депутатів, Палата може утворювати комісії з розслідування з числа своїх членів. 

 Освіта комісій з розслідування з питань, що стосуються зовнішньої політики та національної оборони, може бути вирішено тільки абсолютною більшістю голосів всіх депутатів. 

 Склад і діяльність цих комісій регулюється регламентом Палати депутатів. 

 3. Парламентські комісії та комісії з розслідування, а також секції Палати депутатів, передбачені статтями 70 і 71, засновуються відповідно до представництва в парламенті політичних партій, груп та незалежних депутатів, відповідно до положень регламенту Палати. 

 Стаття 69. Ніхто не може, не будучи для цього запрошеним, з'являтися до Палати депутатів, щоб представити в неї усну або письмову петицію. 

 Петиції представляються через депутатів або передаються голові Палати. Палата депутатів має право відіслати адресовану їй петицію міністрам і державним секретарям, які повинні по ній давати роз'яснення кожен раз, коли від них це вимагається. 

 Стаття 70. Палата депутатів здійснює свої законодавчі функції на пленарних засіданнях. 

 2. Регламент Палати передбачає, що частина законодавчої роботи, яка визначається нею самою, виконується секціями Палати, кількість яких не може перевищувати двох, при дотриманні обмежень, що містяться у статті 72. Утворення і діяльність секцій підлягають вирішенню Палати на початку кожної сесії абсолютною більшістю голосів всіх депутатів. 

 3. Регламент Палати депутатів розподіляє між секціями законодавчу компетенцію згідно існуючим міністерствам. 

 4. За винятком випадків, коли вирішується інакше, положення Конституції, що катаються Палати депутатів, рівною мірою застосовні як до її діяльності на пленарних засіданнях, так і до діяльності секцій. 

 5 Більшість голосів, якими приймаються рішення в секціях, не може становити менше двох п'ятих всіх їх членів. 

 6. Парламентський контроль здійснюється Палатою депутатів на пленарному засіданні, щонайменше, два рази на тиждень відповідно до положень регламенту Палати. 

 Стаття 71. Поза сесій законодавча діяльність Палати депутатів, крім питань, віднесених до компетенції її пленарного засідання відповідно до статті 72, здійснюється секцією, складеної і функціонуючої так, як це зазначено в п. 3 статті 68 та у статті 70. 

 Регламент може доручити розробку законопроектів чи законодавчих пропозицій парламентської комісії, складеної з членів цієї секції. 

 Стаття 72. 1. На пленарному засіданні Палати депутатів обговорюються і приймаються її регламент, законопроекти і законодавчі пропозиції, що стосуються виборів депутатів, питань, зазначених у статтях 3, 13, 27, 18 і в п. 1 статті 36 про реалізацію і захист особистих прав, діяльності політичних партій, делегованого законодавства - згідно п. 4 статті 43, відповідальність міністрів, стану облоги, цивільного листа Президента республіки і офіційного тлумачення законів - відповідно до статті 77, а також стосуються будь-якої іншої області, яка, згідно спеціальним приписам Конституції, належить до відання пленарного засідання Палати або чия регламентація вимагає кваліфікованої більшості.

 На пленарному засіданні Палати приймаються також бюджет, закон про його виконання і бюджет Палати депутатів. 

 2. Обговорення та прийняття всіх інших законопроектів і законодавчих пропозицій у принципі, постатейно, а також в цілому, може бути передано в секцію Палати відповідно до положень статті 70. 

 3. Секція, представляючи на голосування законопроект або законодавча пропозиція, висловлюється тим самим про свою компетенцію в остаточному вигляді; вона має право вирішити абсолютною більшістю всіх своїх членів, чи відправити спірне питання на дозвіл пленарного засідання Палати. Рішення Палати, прийняте на пленарному засіданні, є обов'язковим для секції. 

 4. За законопроектом, має виняткову важливість, уряд може запропонувати замість обговорення та голосування в секції провести його обговорення і голосування на пленарному засіданні Палати. 

 5. Пленарне засідання Палати депутатів може зажадати винесення рішення більшістю голосів всіх членів про передачу йому законопроекту чи законодавчої пропозиції, що знаходяться в одній із секцій, для обговорення і схвалення в принципі, постатейно і в цілому. 

 Глава 5 Про законодавчої діяльності Палати депутатів 

 Стаття 73. 1. Право законодавчої ініціативи належить Палаті депутатів і уряду. 

 2. Законопроекти, що стосуються всякого роду пенсійних допомог та умов їх виплати, представляються тільки міністром фінансів після отримання висновку Рахункової палати. Коли мова йде про пенсії за рахунок виплат з бюджету місцевих органів влади або інших юридичних осіб публічного права, ініціатива внесення законопроекту належить відповідному міністрові і міністрові фінансів. Законопроекти про пенсії повинні представлятися окремо; забороняється під загрозою визнання недійсними включати положення про пенсії в закони, що регулюють інші області. 

 3. Ніяке законодавча пропозиція, поправка або додаткове положення, що виходить з Палати, не можуть піддаватися обговоренню, якщо вони тягнуть збільшення витрат держави, місцевих органів влади або інших юридичних осіб публічного права, або скорочення їх доходів або їх майна з метою виплати платні або пенсій або, нарешті, надання кому-небудь будь-яких переваг. 

 4. Поправки або додаткові положення, однак, є прийнятними, якщо вони представлені керівником партії або представником парламентської групи відповідно до положень п. 3 статті 74 і відносяться до законопроектів про організацію державних служб і органів, що мають суспільний інтерес, до загального статусу державних службовців, військовослужбовців , службовців органів державної безпеки, службовців місцевих органів влади або інших юридичних осіб, публічного права та державних підприємств взагалі. 

 5. Законопроекти, що встановлюють місцеві або спеціальні податки чи будь-які зобов'язання на користь органів або юридичних осіб публічного або приватного права, повинні бути крім того, контрассігновани міністром економічної координації і міністром фінансів. 

 Стаття 74. 1. В обов'язковому порядку всякий законопроект або законодавча пропозиція повинні супроводжуватися викладом мотивів; до їх внесення на пленарне засідання Палати депутатів або в одну з секцій Палати вони можуть бути спрямовані, маю при цьому на увазі їх розробку з точки зору юридичної техніки, в службу наукового характеру згідно п. 5 статті 65, як тільки остання буде заснована відповідно до положень регламенту Палати. 

 2. Законопроекти і законодавчі пропозиції, внесені до Палати депутатів, відсилаються у відповідну парламентську комісію. Після представлення доповіді комісії або закінчення терміну для подання такої доповіді законопроекти і законодавчі пропозиції вносяться до Палати, щоб бути в ній обговореними після закінчення трьох днів після цього внесення, крім випадку, коли законопроект або законодавча пропозиція розглядаються відповідним міністром як термінові. Обговорення починається після заслуховування усної доповіді відповідного міністра та доповідачів комісії. 

 3. Поправки депутатів щодо законопроектів і законодавчим пропозиціям, які належать або до компетенції пленарного засідання Палати депутатів, або секцій Палати, приймаються для обговорення за умови, що вони внесені найпізніше напередодні дня обговорення, якщо тільки уряд не згоден з їх обговоренням. 

 4. Обговорення законопроекту і законодавчої пропозиції, що спричиняють зміну положень закону, не може бути розпочато, якщо в мотивувальній частині цих документів не міститься повний текст положень, що підлягають зміні, або якщо в тексті законопроекту або законодавчої пропозиції не міститься пропонованих нових положень. 

 5. Не можуть обговорюватися законопроект або законодавча пропозиція, в яких відсутня вказівка на їх основну мету. 

 Ніяке додаткове положення і ніяка поправка не підлягають обговоренню, якщо вони не включають доповіді із зазначенням основної мети законопроекту чи законодавчої пропозиції. 

 Спірні випадки вирішуються Палатою депутатів. 

 6. Раз на місяць, у встановлений регламентом Палати день, вносяться до порядку денного в порядку пріоритету і обговорюються очікують рішення законодавчі пропозиції. 

 Стаття 75. 1. Всякий законопроект або всяке законодавча пропозиція, провідні до витрачання бюджетних коштів та представлені міністрами, можуть обговорюватися тільки якщо вони супроводжуються доповіддю Головного управління державного рахівництва, визначальним витрата; коли подібні проекти представляються депутатами, то ці проекти, перш ніж бути обговореними, відсилаються в вказане Головне управління, яке зобов'язане представити свою доповідь у 15-денний термін. Після закінчення цього терміну законодавча пропозиція обговорюється без доповіді. 

 2. Ці ж положення застосовуються до поправок, коли того вимагають відповідні міністри. У цьому випадку Головне управління державного рахівництва має представити свою доповідь Палаті в триденний термін. І тільки після закінчення цього терміну проводиться обговорення, навіть якщо доповідь не представлений. 

 3. Законопроекти, що тягнуть витрати або зменшують доходи, не обговорюються, якщо вони не супроводжуються спеціальною доповіддю, що вказує кошти для покриття дефіциту, і якщо вони не підписані відповідним міністром і міністром фінансів. 

 Стаття 76. 1. Всякий законопроект і всяке законодавчу пропозицію, внесену на пленарне засідання Палати депутатів або в її секцію, обговорюються і приймаються в одному читанні в принципі, постатейно і в цілому. 

 2. Як виняток на вимогу третьої частини загальної кількості депутатів, зробленою до відкриття загальної дискусії, законопроекти і законодавчі пропозиції обговорюються і голосуються на пленарному засіданні Палати депутатів два рази і під час двох різних засідань, відокремлених один від одного, щонайменше, дводенним інтервалом; в цьому випадку обговорення і голосування в принципі і постатейно виробляються на першому засіданні, а в цілому - на другому. 

 3. Якщо під час обговорення приймаються поправки, голосування в цілому відкладається на 24 години, рахуючи з моменту розмноження зміненого законопроекту чи законодавчої пропозиції. 

 4. Законопроект або законодавча пропозиція, що кваліфікується урядом як дуже термінове, може бути піддано голосуванню після обмеженого обговорення, в якому беруть участь, крім доповідачів, прем'єр-міністр або відповідний міністр, керівники політичних партій, представлених у Палаті, і по одному представнику від кожної з цих партій . Регламент Палати може обмежити тривалість виступів і час обговорення. 

 5. Уряд може вимагати, щоб законопроект або законодавча пропозиція особливої важливості або має терміновий характер обговорювалося на певному числі засідань, але не більше ніж на трьох. Палата депутатів може за пропозицією десятої частини загальної кількості депутатів продовжити обговорення на двох і не більше додаткових засіданнях. Тривалість кожного виступу встановлюється регламентом Палати. 

 6. Прийняття юридичних чи адміністративних кодексів, вироблюваних окремими комісіями, утвореними на основі спеціальних законів, може здійснюватися на пленарному засіданні Палати депутатів за допомогою особливого закону про затвердження цих кодексів в цілому. 

 7. Таким же способом можливе проведення кодифікації існуючих положень або шляхом їх простого классифицирования, або шляхом анулювання знаходяться в силі законів, за винятком податкових законів. 

 8. Законопроект або законодавча пропозиція, відкинуті пленарним засіданням Палати депутатів або однієї з її секцій, не можуть бути внесені протягом тієї ж сесії і не можуть бути внесені в секцію, діючу після закриття сесії. 

 Стаття 77. 1. Автентичне тлумачення здійснюється законодавчою владою. 

 2. . Закон, який не є пояснювальним, набуває чинності тільки з моменту його опублікування. 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Глава 3 Спеціальна відповідальність Президента республіки "
  1. 24. Основні особливості та характеристика парламентської республі-ки.
      відповідальність за свою діяльність. Формальності - наявність посади прем'єр-міністра. 1. У парламентській республіці уряд формується тільки парламент-ським шляхом з числа лідерів партії, распола-гающей більшістю в нижній палаті Участь глави в цьому процесі - номінально. Уряд залишається при владі до тих пір, поки воно має підтримкою парламентсько-го більшості. У
  2. 1. Президентська республіка.
      глава держави - президент, - як правило, обирається незалежно від парламенту / ZB., в Мексиці прямим голосуванням, у США - непрямим /, хоча є й винятки / ZB., в Сурінамі один час - 2/3 голосів парламенту, в Єгипті кандидатуру президента на голосування виборців може запропонувати тільки парламент /;-глава держави і глава уряду - одне і те ж особа (наявність поста
  3. П'ята республіка.
      президентською республікою. Президент, що обирається на 7 років загальним голосуванням, наділявся широкими повноваженнями. Він був главою держави, главою виконавчої влади і головнокомандувачем збройними силами. Влада президента і уряду була значно розширена, парламенту - урізана. У листопаді 1958 р. були проведені вибори до парламенту. Провідною політичною партією став деголевскій
  4. 1. Парламентарна республіка.
      відповідальність - перебуває при владі, поки користується довірою парламенту. -Дуже велика роль прем'єр-міністра (канцлера, голови Ради міністрів). -Уряд може бути достроково відправлений у відставку або поставити питання перед президентом про достроковий розпуск парламенту (при оголошенні їм вотуму недовіри уряду). -Якщо в нижній палаті немає стабільної більшості, парламент
  5. 1. Принцип поділу влади, його реалізація у президентських республіках.
      відповідальності перед парламентом не несуть, не можуть бути звільнені їм у відставку. Це означає, що кабінет або уряд формується партією (вкрай рідко - блоком партій), яка перемогла на президентських, а не на парламентських виборах, і президент - це лідер правлячої партії, хоча в багатьох країнах, будучи обраний, він складає з себе партійні обов'язки і виступає як «надпартійний діяч».
  6. 35. Сисетми обрання президен-та.
      глава держави займає свій пост згідно з процедурою, що не передбачає участь парламенту (Мексика, Бразилія, Венесуела, Пана-ма, Парагвай, Перу, Колумбія, Коста-Ріка, Ю. Корея). Результати голосування за висунутих кандидатів визначаються за мажоритарною виборчою системою абсолютної або відносної більшості. У виборах президента юридично беруть участь усі виборці,
  7. 3. Парламентарна республіка
      відповідальність уряду перед парламентом або його нижньою палатою. Як і там, відповідальність ця - часто солідарна: недовіра одному члену уряду, особливо його чолі, тягне відставку всього уряду. Замість відходу у відставку уряд може зажадати від президента розпустити парламент (його нижню палату) і призначити нові вибори. При парламентській республіці також
  8. 3. Форми правління.
      глава ісп вл в правах обмежений (закрепл в конституції). Якщо монарх призначає міністрів, то вони несуть ответственностьперед парламентом і залежать від його вотуму довіри. Республіка - верховна влада належить органам, що обирається народом на визна термін. Президентська - президент глава д-ви і виконавчої влади, він очолює і формує прав-во. Парламент не осущ контролю за деят прав-ва.
  9. 1. Принцип поділу влади, його застосування в країнах з парламентськими формами правління.
      глава держави не є главою уряду і не вільний у виборі прем'єр-міністра, який потім визначає склад уряду (кабінету) і вносить його на затвердження парламенту. Президенту доводиться призначати лідером уряду особа, яка користується довірою парламенту (його нижньої палати), інакше уряд не буде затверджено парламентом. Тому в парламентській республіці
  10. 59. ПРЕЗИДЕНТ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ЯК ГЛАВА ДЕРЖАВИ
      глава держави Президент РФ має недоторканність. Президент РФ у встановленому Конституцією РФ і федеральним законодавством порядку вживає заходів з охорони суверенітету РФ, її незалежності та державної цілісності (зокрема, вводить надзвичайний і воєнний стан); забезпечує узгоджене функціонування і взаємодію органів державної влади (у тому числі з
  11. 7. Форма правління: поняття, види (монархія, її види, республіка)
      глава держави - монарх. Безстроковий (довічний) характер влади. Монарх ні прямо, ні побічно не обирається населенням. Передача верховної влади в спадщину за законами престолонаслідування. При цьому воля народу (виборців) не враховується. Таким чином, джерелом влади є традиція. Юридична недоторканність, непідсудність монарха, який не несе відповідальності за свої
  12. 4. Змішана (напівпрезидентська) республіка
      глава держави, а глава уряду. Примітно, що в більшості країн, що повалила в недавньому минулому тоталітарні режими (Португалія, Польща, Болгарія, Хорватія, Словенія, Македонія, що входять до складу Союзної Республіки Югославії Республіка Сербія і Республіка Чорногорія), встановилася змішана республіканська форма правління, за якої уряд спирається на парламентське
  13. 2. Порядок формування уряду.
      глава держави проводить консультації з лідерами партій, представлених в парламенті. У деяких країнах (Бельгія, Нідерланди) в цьому випадку призначається не прем'єр, а форматор уряду. У разі, коли прийти до угоди не вдається, призначаються дострокові парламентські вибори. У ряді країн (ФРН, Японія, Швеція) глава уряду формально обирається парламентом (нижньою палатою), іноді
  14. 2. Форми відповідальності глави держави.
      спеціальна комісія, котра готує текст звинувачення. У процедурі беруть участь конституційний і верховний суди, що дають свої висновки. Рішення приймаються кваліфікованою більшістю голосів, встановлений стислий термін, протягом якого має завершуватися процедура. Якщо в зазначений термін рішення не буде прийнято, обвинувачення проти президента вважається відхиленим. У США імпічмент проти президента
  15. 1. Встановіть обсяг і зміст понять:
      республіка; 1 .17 1.5. Державна Дума; 1 .18 1.6. Конституція; 1 .19 1.7. Президент; 20 січня 1.8. Крадіжка; 1 .21 1.9. Війна; 22 січня 1.10. Юрист; 1 .23 1.11. Факультет нашого університету; 24 січня 1.12. Народ; 1 .25 1.13. Кодекс РФ; Грабіж; Адвокат; Закон РФ; Економічний факультет; Автор роману «Злочин і кара»; Прокурор; Столиця; Розбій; Правова держава; Демократія; Колективний
  16. Третя республіка у Франції.
      відповідальність за загальну політику уряду; індивідуальна - за свої дії період до початку першої світової війни - світанок ліберальної демократії та парламентаризму початок першої світової війни - Франція - друга за величиною держава - метрополія посилення урядової влади за рахунок президентської міністерська чехарда - за 39 років уряди змінилися 48 раз доктрина регламентарной
© 2014-2022  ibib.ltd.ua