Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія Україна / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

II. Федерація і землі

Стаття 20

(1) Федеративна Республіка Німеччина є демократичною і соціальною федеративною державою.

(2) Вся державна влада виходить від народу. Вона здійснюється народом шляхом виборів і голосувань і через посередництво спеціальних органів законодавства, виконавчої влади та правосуддя.

(3) Законодавство пов'язано конституційним ладом, виконавча влада і правосуддя - законом і правом.

(4) Якщо інші засоби не можуть бути використані, всі німці мають право на опір будь-якому, хто робить спробу усунути цей лад.

Стаття 21

(1) Партії сприяють формуванню політичної волі народу. Вони можуть вільно утворюватися. Їх внутрішня організація повинна відповідати демократичним принципам. Вони повинні представляти публічний звіт про джерела і використання своїх коштів, а також про своє майно.

(2) Партії, які за своїми цілями або поведінці своїх прихильників прагнуть заподіяти шкоди основам вільного демократичного ладу, або усунути його, або поставити під загрозу існування Федеративної Республіки Німеччини, протиконституційним. Питання про протиконституційним вирішує федеральний Конституційний суд. (3) Подробиці регулюються федеральними законами.

Стаття 22

Прапор Федерації - чорно-червоно-золотий.

Стаття 23

(Стаття 23 (первісна редакція) скасована Договором про об'єднання від 31 серпня 1990 р. вона мала такий текст; "Справжній Основний закон поширюється в першу чергу на території земель Бадена, Баварії, Бремена, Великого Берліна, Гамбурга, Гессена, Нижньої Саксонії, Північного Рейн-Вестфалії, Рейнлад-Пфальца, Шлезвіг-Гольштейна, Вюртемберг-Бадена і Вюртемберг-Гогенцоллерна. В інших частинах Німеччини він набирає чинності по їх приєднання ". Основний закон ФРН став діяти в Саарі на підставі статті 1 федерального закону від 23 грудня 1956 Останнє речення статті виходило з перспективи приєднання до ФРН території НДР.

Приводиться редакція статті 23 включена законом від 21 грудня 1992).

(1) Для здійснення ідеї Об'єднаної Європи Федеративна Республіка Німеччина бере участь у розвитку Європейського союзу, в обов'язок якого входить гарантувати дотримання принципів демократії, правової держави, соціального і федеративної держави, а також дотримання принципу субсидіарності і який гарантує захист основних прав, по суті збігаються з основними правами, що містяться в Основному законі. У цих цілях Федерація може передавати свої суверенні права за допомогою видання закону, схваленого Бундесратом. Абзаци 2 і 3 статті 79 застосовуються до інститутів Європейського союзу, а також застосовуються до змін його договірних основ і інший порівнянної регламентації, які змінюють або доповнюють справжній Основний закон або можуть дозволити такі зміни або доповнення.

(2) Бундестаг і землі за допомогою своєї участі в Бундесраті сприяють діяльності Європейського союзу. Федеральне Уряд повинен найбільш повно і можливо швидким способом інформувати Бундесрат і Бундестаг.

(3) Для того щоб приймати участь у виданні нормативних актів Європейського союзу, федеральний Уряд представляє Бундестагу свій висновок до участі у правових актах Європейського союзу. Під час переговорів федеральний Уряд бере до уваги висновок Бундестагу. Подробиці регулюються законом.

(4) Оскільки Бундесрат повинен брати участь у формуванні волі Федерації, він повинен сприяти прийняттю внутрідержавних заходів, оскільки землі мають компетенцію у внутрішньодержавному правопорядку.

(5) Оскільки інтереси земель зачіпаються небудь областю виключної компетенції Федерації або оскільки Федерація має право законодательствовать, федеральний Уряд бере до уваги висновок Бундесрату. Якщо законодавчі повноваження земель зачіпають організацію їх служб або їх адміністративну процедуру, то при формуванні волі Федерації висновок Бундесрату має бути прийняте до уваги; при цьому слід враховувати загальнодержавну відповідальність Федерації. У справах, що можуть спричинити збільшення витрат або зменшення доходів Федерації, необхідна згода федерального Уряду.

(6) Якщо зачіпаються виняткові законодавчі повноваження земель, то дотримання прав, які покладаються на Федеративну Республіку Німеччину як на члена Європейського союзу, має передаватися представнику земель, призначеному Бундесратом. Здійснення прав проводиться за участю федерального Уряду і в злагоді з ним; при цьому повинна враховуватися відповідальність Федерації за державу в цілому.

(7) Подробиці стосовно абзаців з 4-го по 6-й регулюються законом, що приймається зі схвалення Бундесрату.

Стаття 24

(1) Федерація може законом передавати свої суверенні права міждержавним звичаями.

(1-а) Оскільки землі правомочні здійснювати державну компетенцію і з метою виконання державних завдань, вони можуть зі схвалення федерального Уряду передавати свої суверенні права прикордонним установам.

(2) Для забезпечення миру Федерація може включитися в систему взаємної колективної безпеки; тим самим федерація погодиться на обмеження своїх суверенних прав, яке має призвести до встановлення та забезпечення мирного і тривалого порядку в Європі і між народами всього світу.

(3) Для врегулювання міждержавних суперечок Федерація приєднується до угод про загальний, всеосяжну, обов'язковому міжнародному арбітражі.

Стаття 25

Загальні норми міжнародного права є складовою частиною права Федерації. Вони мають перевагу перед законами і безпосередньо породжують права та обов'язки для жителів федеральної території.

Стаття 26

(1) Дії, здатні порушити мирну спільне життя народів і вживаються з цією метою, зокрема, для підготовки до ведення агресивної війни, є проти- конституційними. Вони повинні бути карані.

(2) Зброя, призначена для ведення війни, може виготовлятися, вивозитися і надходити в оборот з дозволу федерального Уряду. Подробиці регулюються федеральним законом.

Стаття 27

Все німецькі торгові судна утворюють єдиний комерційний флот.

Стаття 28

(1) Конституційний лад земель повинен відповідати основним принципам республіканського, демократичного і соціальної правової держави в дусі справжнього Основного закону. У землях, округах і громадах народ повинен мати представництво, створене загальними, прямими, вільними, рівними і таємними виборами. У громадах виборний представницький орган може бути замінений общинним зборами. На виборах в округах і в громадах особи, що володіють громадянством держави - члена Європейського співтовариства, в рівній мірі можуть обирати і бути обраними відповідно до правовими умовами Європейського співтовариства.

(2) Громадам має бути надано право регулювати в рамках закону під власну відповідальність всі справи місцевого співтовариства. Общинні союзи також користуються правом самоврядування в рамках своїх встановлених законом завдань.

(3) Федерація гарантує відповідність конституційного ладу земель основним правам і положенням абзаців 1 і 2.

Стаття 29

(1) Територія Федерації може бути перевлаштувати федеральним законом з таким розрахунком, щоб землі згідно з їх величиною і можливостям могли ефективно виконувати покладені на них завдання. При цьому повинні братися до уваги земляцька спільність, історичні та культурні зв'язки, господарська доцільність, а також вимоги розвитку регіональної інфраструктури та територіального планування.

(2) Заходи по новому поділу федеральної території здійснюються за допомогою федерального закону, який потребує затвердження шляхом референдуму. Думка зацікавлених земель має бути врахована.

(3) Референдум проводиться в землях, з території або частин території яких повинна бути утворена нова або з новими кордонами земля (зацікавлені землі). Голосування проводиться з питання, чи повинні зацікавлені землі залишатися в колишніх межах або повинна бути утворена нова або з новими кордонами земля. Рішення про утворення нової або з новими кордонами землі вважається схваленим на референдумі, якщо на цій майбутньої території і в цілому на територіях або частинах території зацікавленої землі, чия приналежність до землі в цьому сенсі повинна змінитися, більшість відповідно висловиться за ці зміни. Рішення вважається негативним, якщо на території однієї із зацікавлених земель більшість відхиляє зміни; проте відхилення не приймається до уваги, якщо на частини території, чия приналежність до зацікавленої землі повинна змінитися, більшість у дві третини висловить згоду на зміну, за винятком випадку, коли на всій території зацікавленої землі більшість у дві третини відхилить зміна.

(4) Якщо у взаємопов'язаному обмеженому населеному та господарському просторі, частини якого розташовані в кількох землях і яка має не менше одного мільйона жителів, одна десята частина виборців, що користуються правом обирати в Бундестаг, зажадає шляхом народної ініціативи введення на цій території єдиної приналежності до землі, то за допомогою федерального закону протягом дворічного періоду слід або визначити, чи змінюється приналежність цієї території до землі згідно з другим абзацом, або провести в зацікавлених землях народне опитування.

(5) Мета народного опитування повинна бути спрямована на те, щоб встановити, схвалюється чи пропоноване в законі зміна приналежності до землі. Закон може виносити на народне опитування різні пропозиції, проте їх має бути не більше двох. Якщо більшість схвалить запропоновані зміни приналежності до землі, то протягом двох років федеральний закон має встановити, чи змінюється приналежність до землі згідно з другим абзацом. Якщо пропозиція, винесене на народне опитування, отримує схвалення, яке відповідає вимогам в третьому і четвертому реченнях третього абзацу, то протягом двох років після проведення народного опитування слід видати федеральний закон про утворення запропонованої землі, який більш не вимагає затвердження на референдумі.

(6) Більшістю на референдумі і на народному опитуванні визнається більшість поданих голосів, якщо воно охоплює не менш четвертої частини виборців, які користуються правом голосу на виборах до Бундестагу. В іншому подробиці щодо референдуму, народної ініціативи і народного опитування регулюються федеральним законом; закон може також передбачити, що народна ініціатива не повинна бути повторена раніше ніж після закінчення п'ятирічного періоду.

(7) Інші зміни територіального стану земель можуть здійснюватися за допомогою державних договорів між зацікавленими землями або за допомогою федерального закону з дозволу Бундесрату, якщо на території, чия приналежність до землі повинна змінитися, проживає не більше 10 тис. жителів. Подробиці регулюються федеральним законом, який потребує згоди Бундесрату і більшості членів Бундестагу. Він повинен передбачати заслуховування думки зацікавлених громад і округів.

Стаття 30

Здійснення державних повноважень і виконання державних завдань належить землям, оскільки справжній Основний закон не встановлює або не допускає іншого регулювання.

Стаття 31

Федеральне право має перевагу над правом земель.

Стаття 32

(1) Ведення зносин з іноземними державами належить Федерації.

(2) Перед укладенням договору, що зачіпає особливе положення якої-небудь землі, ця земля повинна бути своєчасно заслухана.

(3) У тій мірі, в якій землі мають законодавчої компетенцією, вони можуть за згодою федерального Уряду укладати договори з іноземними державами.

 Стаття 33 

 (1) Кожен німець має у кожній землі Однакові цивільні права та обов'язки. 

 (2) Кожен німець має однаковий доступ до всякої публічної посади відповідно зі своїми схильностями, здібностями і професійною кваліфікацією. 

 (3) Користування громадянськими і політичними правами, доступ до публічних посад, як і права, придбані на публічній службі, незалежні від сповідувані релігії. Нікому не може бути завдано шкоди з причини його належності або неналежність до якого-небудь віросповіданням або світогляду. 

 (4) Здійснення повноважень, що випливають з суверенних прав, має передаватися в якості постійної функції особам на публічній службі, які знаходяться в публічно-правовому відношенні служби і вірності. 

 5) Право публічної служби повинно регулюватися з урахуванням традиційних принципів професійного чиновництва. 

 Стаття 34 

 Якщо будь-яка особа при виконанні ввіреній йому публічної посади порушить свої службові обов'язки по відношенню до третьої особи, то в принципі відповідальність несе держава або корпорація, на службі у якої він складається. При наявності умислу або грубої необережності зберігається право регресного позову. Для вимог про відшкодування збитків і для регресного позову не може бути виключений загальний судовий порядок. 

 Стаття 35 

 (1) Всі влади Федерації і земель надають взаємну правову і службову допомога. 

 (2) Для збереження або відновлення суспільної безпеки або порядку земля в особливо важливих випадках може просити про направлення сил та установ федеральної прикордонної охорони для надання допомоги своїй поліції, якщо поліція без цієї допомоги не може виконати свої завдання або їх виконання пов'язане з великими труднощами. Для надання допомоги у випадку стихійного лиха або при особливо важкий нещасний випадок земля може просити про направлення до неї поліцейських сил іншої землі, сил та установ інших управлінь, а також федеральної прикордонної охорони і збройних сил. 

 (3) Якщо стихійне лихо або нещасний випадок загрожує території більш ніж однієї землі, то федеральний Уряд може в тій мірі, в якій це необхідно для ефективної боротьби, давати урядам земель вказівки про надання поліцейських сил в розпорядження інших земель, а одно направляти підрозділи федеральної прикордонної охорони або збройних сил для підтримки поліцейських сил. Вжиті федеральним Урядом заходи, передбачені в першому реченні, повинні бути в будь-який момент скасовані на вимогу Бундесрату, а в інших випадках негайно по усуненні небезпеки. 

 Стаття 36 

 (1) Вищі влади Федерації використовують в належній пропорції службовців з усіх земель. Особи, зайняті в інших владах Федерації, повинні, як правило, набиратися з тієї землі, в якій вони діють. 

 (2) Закони про збройні сили повинні брати до уваги розподіл Федерації на землі і особливі їх відносини земляцтва. 

 Стаття 37 

 (1) Якщо земля не виконує покладених на неї Основним законом або іншим федеральним законом федеральних обов'язків, федеральний Уряд за згодою Бундесрат може вжити необхідних заходів, щоб у порядку федерального примусу спонукати землю до виконання своїх обов'язків. 

 (2) Для проведення таких заходів федерального примусу федеральний Уряд або його уповноважений мають право давати вказівки всім землям і їх установам. 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "II. Федерація і землі"
  1. 23. ПОСТАНОВА УРЯДУ РФ від 7 жовтня 1993 р. № 1011 «ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ»
      Відповідно до статті 47 Кримінально-процесуального кодексу РРФСР Рада Міністрів - Уряд Російської Федерації постановляє: Міністерству фінансів Російської Федерації передбачати в проектах республіканського бюджету Російської Федерації виділення Міністерству юстиції Російської Федерації, Міністерству внутрішніх справ Російської Федерації, Міністерству безпеки Російської
  2. Контрольні питання
      1. Які конституційні принципи правового регулювання федеративних відносин у Російській Федерації? 2. Які принципи федеративного устрою Росії? 3. Які можливості договірного регулювання федеративних відносин у Російській Федерації? 4. У чому полягає предмет ведення Російської Федерації? У чому відмінність предмета спільного ведення Російської Федерації і
  3. 82. Предмети ведення палат Федеральних зборів
      Згідно ст. 102 Конституції Російської Федерації до відання Ради Федерації належать затвердження зміни кордонів між суб'єктами Російської Федерації, затвердження указу Президента про введення воєнного та надзвичайного стану; вирішення питань про можливість використання Збройних Сил Російської Федерації за межами території Російської Федерації; призначення виборів Президента
  4. 80. Федеральні збори - парламент Російської Федерації
      Згідно з Конституцією Російської Федерації (ст. 94), Федеральні збори є парламентом Російської Федерації. Федеральні збори-представницький орган Російської Федерації. Тим самим Конституція встановлює, що формою держави Російської Федерації є представницька демократія, в умовах якої формування політичної волі народу покладається на народне
  5. Л. В. Тихомирова, М. Ю. Тихомиров. ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК з житлових питань, 2011

  6. Контрольні питання
      1. Що таке державний орган? Назвіть основні державні органи Російської Федерації? 2. Які основні форми інституту президентства в сучасному світі? У чому специфіка пристрої президентської влади в Росії? Які основні повноваження Президента Російської Федерації? Який порядок обрання та припинення повноважень Президента Росії? 3. У чому полягає роль
  7. 87. Уряд Російської Федерації - вищий орган виконавчої влади
      Згідно з Конституцією (ст. 110), виконавчу владу в Російській Федерації здійснює Уряд Російської Федерації. Положення Уряду як вищого органу федеральної виконавчої влади Росії забезпечується його повноваженнями, закріпленими в Конституції Російської Федерації і в Законі про Уряді Російської Федерації. Як вищий орган федеральної виконавчої
  8. Контрольні питання
      1. У чому полягає предмет кримінального права Російської Федерації? 2. Які основні методи правового регулювання, що застосовуються галуззю кримінального права Росії? 3. Назвіть основні джерела кримінального права Російської Федерації? 4. Які задачі і принципи кримінального права Росії? 5. Що таке злочин? Які основні види злочинів в Російській
  9. Контрольні питання
      1. У чому полягає предмет цивільного права Російської Федерації? Які основні методи правового регулювання, що застосовуються галуззю конституційного громадянського права Росії? 2. Які основні джерела цивільного права Російської Федерації? 3. У чому полягає поняття та зміст громадянського правовідносини? 4. Які підстави виникнення, зміни та
  10. Контрольні питання
      1. У чому полягає предмет екологічного права Російської Федерації? 2. Які основні методи правового регулювання, що застосовуються галуззю екологічного права Росії? 3. Які основні джерела екологічного права Російської Федерації? 4. Які розрізняють підгалузі екологічного права Російської Федерації? 5. У чому полягає поняття та зміст
  11. Контрольні питання
      1. У чому полягає предмет трудового права Російської Федерації? 2. Які основні методи правового регулювання, що застосовуються галуззю трудового громадянського прва Росії? 3. Які основні джерела трудового права Російської Федерації? 4. У чому полягає поняття та зміст трудового праоотношенія? 5. Що таке трудовий договір? Яке його значення для
  12. 83. Комітети і комісії Ради Федерації
      Відповідно до ст. 101 Конституції Російської Федерації Рада Федерації і Державна дума утворюють комітети і комісії, які є постійно діючими органами відповідних палат. Комітети палат з питань, віднесених до їх відання, здійснюють підготовку та попередній розгляд законопроектів; організують проводяться палатами парламентські слухання, вирішують питання
  13. Контрольні питання
      1. Що являє собою державна служба в Російській Федерації як правовий інститут? Які основні види державної служби в Російській Федерації? 2. Яка класифікація державних посад та державних службовців в Російській Федерації? 3. Які основні права і обов'язки державного службовця в російській Федерації? 4. Який порядок
  14. 81. Порядок формування палат Федеральних зборів
      Згідно з Конституцією Російської Федерації (ст. 95) до Ради Федерації входять по два представники від кожного суб'єкта Російської Федерації: по одному від представницького і виконавчого органів державної влади. У Конституції Російської Федерації вказується (ст. 96), що порядок формування Ради Федерації встановлюється федеральним законом. Згідно з Конституцією Російської Федерації
  15. Контрольні питання
      1. У чому полягає предмет конституційного права Російської Федерації? 2. Які основні методи правового регулювання, що застосовуються галуззю конституційного права Росії? 3. Які основні джерела конституційного права Російської Федерації? 4. Які основні ознаки конституції як нормативно-правового акту? 5. Які основні способи прийняття конституцій в
  16. 89. Порядок формування, повноваження і акти Уряду Російської Федерації
      Очолює Уряд Російської Федерації його Голова, який визначає напрями діяльності Уряду і організовує його роботу. Заступники Голови Уряду беруть участь з правом вирішального голосу у засіданнях Уряду, у виробленні та реалізації політики Уряду, координують роботу міністерств та інших органів виконавчої влади. Федеральні міністри
  17. 40. Органи, уповноважені вирішувати питання відносин громадянства
      У системі органів, пов'язаних з вирішенням питань громадянства, основними повноваженнями володіє Президент. Закон про громадянство Російської Федерації конкретно розкриває повноваження Президента у цій сфері. До них відносяться рішення з питань: прийому до громадянства Російської Федерації; відновлення у громадянство Російської Федерації; дозволу на вихід з громадянства; дозволу громадянину
© 2014-2022  ibib.ltd.ua