Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В . В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

III. Бундестаг

Стаття 38

(1) Депутати німецького Бундестагу обираються загальними, вільними, рівними і таємними виборами. Вони є представниками всього народу, не пов'язані наказами і вказівками і підкоряються лише своїй совісті.

(2) Виборцем є той, хто досяг 18-річного віку; обирається - той, хто досяг віку, з якого настає повноліття. (3) Подробиці регулюються федеральним законом.

Стаття 39

(1) Бундестаг обирається на чотири роки. Його легіслатура закінчується з першим засіданням нового Бундестагу. Нові вибори проводяться не раніше сорока п'яти і не пізніше сорока семи місяців після початку легіслатури. У разі розпуску Бундестагу нові вибори проводяться протягом шістдесяти днів.

(2) Бундестаг збирається не пізніше ніж на 30-й день після виборів.

(3) Бундестаг ухвалює про закриття і відновлення своїх сесій. Президент Бундестагу може скликати його і раніше. Він зобов'язаний це зробити на вимогу третьої частини членів, федерального Президента або федерального Канцлера.

Стаття 40

(1) Бундестаг обирає свого президента, його заступників та секретарів. Він приймає свій регламент.

(2) Президент здійснює право господаря будівлі Бундестагу і володіє в ньому поліцейської владою. Без його дозволу в приміщеннях Бундестагу не можуть проводитися ні обшук, ні арешт.

Стаття 41

(1) Перевірка правильності виборів належить Бундестагу. Він вирішує також, втратив чи депутат членство в Бундестазі.

(2) Рішення Бундестагу може бути оскаржене до федерального Конституційного суду.

(3) Подробиці регулюються федеральним законом.

Стаття 42

(1) Засідання Бундестагу публічні. За пропозицією однієї десятої його членів або за пропозицією федерального Уряду більшістю у дві третини голосів засідання можуть бути оголошені закритими. Рішення за цією пропозицією приймається на закритому засіданні.

(2) Для прийняття Бундестагом рішень потрібна більшість поданих голосів, якщо цим Основним законом не встановлено інше. Регламентом можуть допускатися винятки для проведених Бундестагом виборів.

(3) Достовірні звіти про публічних засіданнях Бундестагу та його комітетів вільні від всякої відповідальності.

Стаття 43

(1) Бундестаг і його комітети можуть вимагати присутності будь-якого члена федерального Уряду.

(2) Члени Бундестагу та федерального Уряду, а також їх уповноважені мають доступ на всі засідання Бундестагу та його комітетів. Вони повинні бути заслухані в будь-який час.

Стаття 44

(1) Бундестаг має право, а за пропозицією четвертої частини його членів зобов'язаний утворити слідчий комітет, який на публічних засіданнях збирає необхідні докази. Засідання можуть бути і закритими.

(2) До ходу слідчих дій відповідно застосовуються приписи про кримінальному процесі. Таємниця листування, поштового та телезв'язку залишається непорушної.

(3) Суди та органи адміністрації зобов'язані надавати правову та адміністративну допомогу.

(4) Рішення слідчих комітетів не підлягають судовому тлумаченню. Суди вільні у розгляді та оцінці обставин, що лежать в основі розслідування.

Стаття 45

Бундестаг призначає комітет у справах Європейського союзу. Він може наділити комітет повноваженнями здійснювати стосовно федеральному Уряду права Бундестагу, надані йому статтею 23.

Стаття 45-а

(1) Бундестаг призначає комітет із закордонних справ і комітет з оборони,

(2) Комітет з обороні має також права слідчого комітету. За пропозицією четвертої частини його членів він виготовляти розслідування по конкретній справі.

(3) Перший абзац статті 44 не застосовується до сфери оборони.

Стаття 45-Ь

Для охорони основних прав як допоміжний орган Бундестагу при здійсненні парламентського контролю призначається уповноважений Бундестагу з оборони. Подробиці регулюються федеральним законом.

Стаття 45-е

(1) Бундестаг призначає комітет з петицій, який зобов'язаний розглядати прохання та скарги, що подаються до Бундестагу відповідно до статті 17.

(2) Повноваження комітету щодо перевірки скарг регулюються федеральним законом.

Стаття 46

(1) Депутат ні в який час не може бути підданий переслідуванню в судовому або службовому порядку чи інакше притягнутий до відповідальності поза Бундестагу за своє голосування або висловлювання в Бундестазі або в одному з його комітетів. Це не відноситься до наклепницьким образам.

(2) Депутат може бути притягнутий до відповідальності чи заарештований за кримінально каране діяння лише за згодою Бундестагу, за винятком випадків затримання при скоєнні такого діяння або протягом наступного дня.

(3) Згода Бундестагу потрібно, крім того, на будь-яке інше обмеження особистої свободи депутата або на застосування проти нього процедури відповідно до статті 18.

(4) Будь-яка кримінальна виробництво і будь-яке виробництво відповідно до статті 18 проти депутата, будь арешт і будь-яке інше обмеження його особистої свободи повинні бути припинені на вимогу Бундестагу.

Стаття 47

Депутати мають право не давати свідчення щодо осіб, які довірили їм як депутатам небудь факти або яким вони в цій якості довірили факти, одно про самих таких фактах. В рамках дії такого права на відмову від дачі показань вилучення документів не допускається.

Стаття 48

(1) Той, хто виставив свою кандидатуру в Бундестаг, має право на відпустку, необхідний для підготовки свого обрання.

(2) Нікому не можуть бути чиним перешкоди до прийняття і здійснення депутатського мандата. Попередження про звільнення або звільнення на цій підставі неприпустимо.

(3) Депутати мають право на відповідне забезпечує їх незалежність винагороду. Вони мають право безкоштовно користуватися всіма державними транспортними засобами. Подробиці регулюються федеральним законом.

Стаття 49

Скасовано законом від 23 серпня 1976

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "III. Бундестаг"
  1. 3. Процедура контролю за делегованим законодавством
    У тих країнах, де конституції дозволяють парламенту делегувати свої законодавчі повноваження уряду, встановлюються спеціальні форми парламентського контролю за дотриманням меж і виконанням умов такої делегації. Так, у Німеччині Регламент Бундестагу передбачив, що нормативні акти Федерального уряду, які вимагають схвалення Бундестагу або скасування яких
  2. 8. Розгляд петицій
    Ця процедура, яка передбачена поряд регламентів, має важливе значення з точки зору гарантування такого права людини, як право звертатися з петиціями в органи та установи влади. Обмежимося двома показовими прикладами конституційно-правового регулювання даної процедури. Основний закон для Німеччини в ст. 45-с встановив, що Бундестаг призначає комітет з петицій для
  3. Х-а. Стан оборони
    Стаття 115-а (1) Бундестаг зі схвалення Бундесрату констатує, що Федерація піддалася збройної агресії або що їй безпосередньо загрожує така агресія (стан оборони). Ця констатація має місце за пропозицією федерального Уряду і вимагає більшості в дві третини поданих голосів, але не менш більшості голосів членів Бундестагу. (2) Якщо ситуація невідкладно
  4. 8. Особливості порядку ратифікацію та денонсацію міжнародних договорів
    Як правило, парламенти здійснюють ратифікацію або денонсацію міжнародних договорів або дають згоду на них у формі закону. Тому тут ми також говоримо про законодавчий процес, який, однак, як і в розглянутих вище випадках, відрізняється деякими особливостями. Загальна особливість цієї процедури полягає в тому, що парламентарії не можуть пропонувати поправки до текстів
  5. 9. Контроль за діяльністю державних органів, установ і посадових осіб
    Ця функція і зумовлені нею певні повноваження притаманні практично всім парламентам незалежно від форм правління, які впливають лише на обсяг даної функції. Вона отримує своє відображення в конституціях, законах і регламентах або прямо, що, однак, нечасто, або у вигляді процедурного регулювання. Наприклад, згідно з ч. 1 ст. 169 Конституції Швейцарської Конфедерації 1999 Федеральне
  6. 2. Інститут парламентської відповідальності уряду.
    Парламентська відповідальність передбачає солідарну відповідальність уряду за проводиться їм політичних курс і здійснювану управлінську діяльність. Відмова в довірі повинен бути виражений у суворій юридичній формі і в більшості випадків шляхом застосування спеціальної парламентської процедури. Вотум недовіри або прийняття резолюції осуду уряду тягне за собою лише
  7. 4. Прийняття закону
    У однопалатних парламентах ця стадія, по суті, є завершення останнього або єдиного читання - останнє голосування. Воно може проводитися відразу за проектом в цілому або спочатку за статтями або главам, а потім по проекту в цілому. Голосування буває звичайним або поіменним. Таємне голосування по законопроекту абсолютно нелогічно і зустрічається вкрай рідко *; в деяких країнах (наприклад, в
  8. 14. Заміщення парламентів
    У даному випадку мова йде про здійснення компетенції парламентів іншими органами не в результаті делегування певних повноважень самими парламентами, а безпосередньо на основі конституційних приписів. Це найбільш характерно для соціалістичних конституцій, бо вони виходять з того, що депутатський мандат здійснюється без відриву від основної роботи депутата - «продуктивного
  9. 45. Основні спрособи формування урядів в з. с.
    У сучасних зарубіжних країнах залежно від формиправління уряду формуються двома основними способами, специфічні риси яких визначаються ступенем участі парламентів у цьому процесі. 1. позапарламентський спосіб формування урядів застосовується в президентських республіках. Уповноваження на формування уряду в цих країнах має юридично своїм джерелом не 3. Розпуск парламентів (палат)
  10. Вище, в гол . VI, ми вже говорили про те, що при парламентарних і змішаних формах правління одним із способів вирішення конфліктів між законодавчою і виконавчою владою є достроковий розпуск парламенту з одночасним призначенням нових виборів, щоб виборці своїм голосуванням дозволили конфлікт. У тих країнах, де можливий достроковий розпуск парламенту, це часто відноситься лише до
    2. Керівні і допоміжні парламентські органи.
  11. Керівні органи парламенту. Провідну роль у діяльності парламенту грають його керівні органи. У двопалатному парламенті кожна палата формує свої органи. Керівництво парламентом здійснюється одноосібно головою або колегіальним органом. Керівні органи нижньої палати обираються самою палатою, як правило. Однак у Нідерландах голова формально призначається монархом з
    10. Конституційно-правовий статус державних і самоврядних органів
  12. Положення кожного державного або самоуправленческого органу, врегульоване правовими нормами, утворює його правовий статус. Це правовий інститут, що має складну структуру. Він може включати і не включати конституційні норми. Сказане нижче про державний органі відноситься і до органу самоврядування, і до їх посадовим особам. Правовий статус органу включає перш за все визначення
    2. Місце і роль глави уряду.
  13. До числа найважливіших рис урядової влади належить її централізація, яка знаходить своє вираження насамперед у концентрації владних функцій в руках її одноосібного глави урядової влади. Цей процес відбувається при всіх формах правління. Парламентські республіки і монархії? прем'єр-міністр; Президентські республіки? президент. Порядок заміщення поста в парламентарних
     Контрольні питання і завдання
  14.  1. У чому подібність і відмінність таких конституційно-правових інститутів, як вибори, відгук і референдум? 2. Для чого потрібні вибори? Чому вони використовуються для формування не всіх державних органів? 3. У чому, по-вашому, цінність основних принципів виборчого права? Чи однакова вона у всіх країнах? 4. Як ви ставитеся до виборчих цензам? Обгрунтуйте свою позицію. 5. Які
     5. Парламентські розслідування
  15.  Це вельми важливий аспект контрольної діяльності парламенту. Такі розслідування іноді іменуються анкетами (не змішувати з анкетами в нашому розумінні - вопросниками), а саме право розслідування - анкетними правом. Для цього або використовуються існуючі в парламентах і їх палатах комітети (комісії), яким даються відповідні доручення, або створюються спеціальні слідчі комітети
    Это весьма важный аспект контрольной деятельности парламента. Такие расследования иногда именуются анкетами (не смешивать с анкетами в нашем понимании - вопросниками), а само право расследования - анкетным правом. Для этого либо используются существующие в парламентах и их палатах комитеты (комиссии), которым даются соответствующие поручения, либо создаются специальные следственные комитеты
© 2014-2020  ibib.ltd.ua