Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Вексельне право / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Х-а. Стан оборони

Стаття 115-а

(1) Бундестаг зі схвалення Бундесрату констатує, що Федерація піддалася збройної агресії або що їй безпосередньо загрожує така агресія (стан оборони). Ця констатація має місце за пропозицією федерального Уряду і вимагає більшості в дві третини поданих голосів, але не менш більшості голосів членів Бундестагу.

(2) Якщо ситуація невідкладно вимагає негайних дій, а своєчасному скликанню Бундестагу заважають непереборні перешкоди або він неправомочний приймати рішення, то цю констатацію здійснює спільний комітет більшістю у дві третини поданих голосів і щонайменше більшістю голосів його членів.

(3) Констатація публікується федеральним Президентом в "Бундесгезетцблатт" відповідно до статті 82. Якщо неможливо зробити це своєчасно, то опублікування проводиться іншим способом; як тільки дозволять обставини, констатація повинна бути опублікована в "Бундесгезетцблатт".

(4) Якщо територія Федерації стала об'єктом збройної агресії і якщо компетентні федеральні органи не в змозі констатувати це відповідно до першого пропозицією першого абзацу, то констатація вважається зробленої і опублікованій в момент початку агресії. Федеральний Президент оголошує цей момент, як тільки дозволять 1 обставини.

(5) Якщо констатація стану оборони опублікована і територія Федерації піддалася збройної агресії, то федеральний Президент зі схвалення Бундестагу може зробити заяву міжнародно-правового характеру про наявність стану оборони. При наявності передумов, зазначених у другому абзаці, спільний комітет замінює Бундестаг.

Стаття 115-b

З моменту оголошення стану оборони право видання наказів і командування збройними силами переходить до федерального Канцлера.

Стаття 115-c

(1) У період стану оборони Федерація набуває право конкуруючого законодавства також з питань, що входять до законодавчу компетенцію земель. Ці закони потребують злагоді Бундесрату.

(2) Оскільки цього вимагають умови під час стану оборони, шляхом видання федеральних законів можливо:

1) у відступ від другої пропозиції третього абзацу статті 14 видавати тимчасові положення про відшкодування при відчуженні;

2) в відступ від третього речення другого абзацу і першого речення третього абзацу статті 104 встановлювати термін позбавлення волі, однак не більше чотирьох днів на випадок, коли суддя не в змозі діяти в термін, діючий для нормального часу.

(3) Відступаючи від положень розділів VIII, У111-а і Х федеральний закон зі схвалення Бундесрату в стані оборони в тій мірі, в якій це потрібно для відображення дійсної чи безпосередньо загрожує агресії, може регулювати адміністрацію і фінанси Федерації і земель; при цьому повинні дотримуватися інтереси життєздатності земель, громад та об'єднань громад, особливо у фінансовому відношенні.

(4) Зазначені в першому абзаці і першому пункті другого абзацу федеральні закони для підготовки до їх виконання можуть застосовуватися до настання стану оборони.

Стаття 115-d

(1) Відступаючи від другого абзацу статті 76, другого речення частини першої та абзаців з другого по четвертий статті 77, статті 78 і першого абзацу статті 82 в період стану оборони для федерального законодавства діє регулювання, міститься у другому і третьому абзацах.

(2) Законопроекти федерального Уряду, які вона вважає невідкладними, повинні направлятися в Бундесрат одночасно з їх передачею до Бундестагу. Бундестаг і Бундесрат розглядають їх негайно і спільно. Якщо для прийняття закону потрібно схвалення Бундесрату, то для вступу закону в силу необхідне схвалення, дане більшістю його голосів. Подробиці регулює регламент, що приймається Бундестагом і потребує схвалення Бундесрату,

(3) До промульгації цих законів відповідно відноситься друге речення третього абзацу статті 115-а.

Стаття 115-е

(1) Якщо в період стану оборони спільний комітет констатує більшістю у дві третини поданих голосів і не менш ніж більшістю своїх членів, що непереборні перешкоди протидіють своєчасному скликанню Бундестагу або що він неправомочний приймати рішення, то спільний комітет заміщає Бундестаг і Бундесрат і в якості єдиного органу здійснює його права.

(2) Законом спільного комітету не можна змінювати Основний закон, скасовувати або припиняти його дію в цілому або частини. Спільний комітет не володіє правом видання законів, зазначених у другому реченні першого абзацу статті 23, в першому абзаці статті 24 та у статті 29.

Стаття 115-f

(1) У період стану оборони, якщо того вимагають обставини, федеральний Уряд може:

1) використовувати федеральну прикордонну охорону на всій території Федерації;

2) давати вказівки крім федеральної адміністрації також і урядам земель, і, якщо визнає невідкладним, владі земель і передавати це повноваження визначаються їм членам урядів земель.

(2) Бундестаг, Бундесрат і спільний комітет повинні негайно інформуватися про заходи, вжиті відповідно до першого абзацу.

Стаття 115-g

Не може бути завдано шкоди конституційному положенню федерального Конституційного суду і виконанню ним і його суддями їхніх конституційних завдань. Закон про федеральний Конституційному суді може бути змінений законом спільного комітету тільки за умови, що це необхідно і на думку федерального Конституційного суду для збереження здатності суду до функціонування. До видання такого закону федеральний Конституційний суд може вживати необхідних заходів для збереження працездатності суду. Рішення, прийняті у відповідності з другим і третім пропозиціями, приймаються федеральним Конституційним судом більшістю голосів присутніх суддів.

Стаття 115-h

(1) Строк повноважень Бундестагу та народних представницьких органів земель, що закінчується під час стану оборони, закінчується через шість місяців після закінчення стану оборони. Стікаючи під час стану оборони термін повноважень федерального Президента, а також здійснення його повноважень президентом Бундесрату у разі дострокового звільнення його посади, закінчується через дев'ять місяців після закінчення стану оборони.

Стікаючи під час стану оборони термін повноважень члена федерального Конституційного суду закінчується через шість місяців після закінчення стану оборони.

(2) Якщо потрібно обрати федерального Канцлера спільним комітетом, то він обирає нового федерального Канцлера більшістю своїх членів; федеральний Президент вносить до спільний комітет пропозицію. Спільний комітет може висловити недовіру федеральному Канцлеру тільки шляхом обрання його наступника більшістю у дві третини голосів своїх членів.

(3) В період стану оборони розпуск Бундестагу виключається.

Стаття 115-i

(1) Якщо компетентні. Федеральні органи позбавлені можливості вжити необхідних заходів для відбиття небезпеки, а ситуація настійно вимагає негайних самостійних дій в окремих частинах федеральної території, уряду земель або визначені цими урядами влади йди уповноважені мають право прийняти в межах своєї компетенції заходів відповідно з першим абзацом статті 115-f.

(2) Заходи, вжиті відповідно до першого абзацу, можуть бути в будь-який час скасовані федеральним Урядом, а так само щодо влади земель і нижчестоящих федеральних властей - міністрами-президентами земель.

Стаття 115-k

(1) В період застосування законів, передбачених статтями 115-c, 115-е, 115-g, і правових постанов, виданих на основі цих законів, що суперечить право не застосовується. Це не відноситься до раніше діючим праву, виданим у силу статей 115-c, 115-е або 115-g. 2.

Закони, прийняті спільним комітетом, і правові постанови, видані на основі цих законів, втрачають силу не пізніше шести місяців після закінчення стану оборони.

(3) Закони, в яких міститься регулювання, відступаюче від положень статей 91-а, 91-Ь, 104-а, 106 і 107, діють не пізніше ніж до кінця другого бюджетного року, наступного за закінченням стану оборони. Вони можуть бути змінені після закінчення стану оборони шляхом федерального закону з дозволу Бундесрату в цілях переходу до регулювання згідно з розділами УIII-а і X.

Стаття 115-1

(1) В будь-який час Бундестаг зі схвалення Бундесрату може скасувати закони спільного комітету. Бундесрат може зажадати, щоб Бундестаг вирішив про це. Інші заходи, прийняті спільним комітетом або федеральним Урядом з метою відображення небезпеки, повинні бути скасовані, якщо це вирішать Бундестаг і Бундесрат.

(2) Бундестаг може зі схвалення Бундесрату в будь-який час оголосити про закінчення стану оборони шляхом вирішення, публикуемого федеральним Президентом. Бундесрат може зажадати, щоб Бундестаг вирішив про це. Стан оборони має бути негайно оголошено закінченим, якщо перестали існувати передумови для його констатації.

(3) Рішення про укладення миру приймається допомогою федерального закону.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Х-а. Стан оборони "
  1. 57. Землі оборони.
    Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  2. 2. Необхідна оборона як спосіб самозахисту цивільних прав
    Одним із способів самозахисту цивільних прав є необхідна оборона. Не підлягає відшкодуванню шкода, заподіяна в стані необхідної оборони, якщо при цьому не були порушені її межі (ст. 1066 ЦК). Отже, необхідною обороною визнаються такі заходи захисту прав, які завдають шкоди їх порушнику, але не тягнуть обов'язки обороняється з його відшкодування, оскільки визнаються
  3. 60. Землі транспорту.
    Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  4. 65. Землі трубопровідного транспорту.
    Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  5. 56. Землі зв'язку.
    Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  6. 61. Землі Залізничного транспорту.
    Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  7. 59. Землі Міського ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТУ.
      Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  8. 58. Землі ЕНЕРГЕТИЧНИХ систем.
      Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  9. § 47. Перевіщення між необхідної оборони.
      Право на необхідну оборону надає позбав Суспільно небезпечне посягання, что віявляється в активних діях особини. Необхідна оборона НЕ допускається проти правомірніх Дій других ОСІБ, даже ЯКЩО ними заподіюється шкода інтересам, что охороняються законом (напр., знищення майна его власником). Правомірність Дій, Якими об'єктивно заподіюється шкода, проти якіх НЕ допускається Необхідна оборона, может
  10. § 47. Перевіщення між необхідної оборони.
      Право на необхідну оборону надає позбав Суспільно небезпечне посягання, что віявляється в активних діях особини. Необхідна оборона НЕ допускається проти правомірніх Дій других ОСІБ, даже ЯКЩО ними заподіюється шкода інтересам, что охороняються законом (напр., знищення майна его власником). Правомірність Дій, Якими об'єктивно заподіюється шкода, проти якіх НЕ допускається Необхідна оборона, может
  11. 53.Обставіні, что віключають адміністратівну відповідальність
      Особа, яка діяла в стані крайньої необхідності, необхідної оборони або яка булу в стані неосудності, чи не підлягає адміністратівній відповідальності. Крайня необхідність Чи не є адміністративним Правопорушення дія, яка хоч и передбача Цім Кодексом або іншімі законами, что встановлюються відповідальність за Адміністративні Правопорушення, альо вчинити в стані крайньої необхідності, тоб для Усунення
  12. Державний контракт
      як форма реалізації державного замовлення згідно з Законом України «Про поставки ПРОДУКЦІЇ для державних потреб» від 22 грудня 1995 р. - Це договір, Укладення державним замовником від имени держави з Виконавцю державного замовлення, в якому візначаються економічні и правові зобов'язання СТОРІН и регулюються взаємовідносіні замовника и Виконавця. Законодавство України могут буті передбачені
  13. Тема 18. Адміністративно-правове забезпечення управління обороною
      Правові засади управління обороною. Організаційні засади управління обороною. Військова служба як вид ДЕРЖАВНОЇ служби. Адміністративна відповідальність за Порушення законодавства про загальний військовий обов'язок и військову службу. При вівченні даної тими слід мати на увазі, что оборона - це система політічніх, Економічних, СОЦІАЛЬНИХ, воєнніх, наукових, науково-технічних, ІНФОРМАЦІЙНИХ,
  14. 63. Землі авіаційного транспорту.
      Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  15. 55. Землі промісловості
      Стаття 65. Визначення земель промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення 1. Землями промісловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та Іншого призначення візнаються земельні ділянки, надані в установленому порядку підпріємствам, установам та організаціям для Здійснення відповідної ДІЯЛЬНОСТІ. 2. Порядок Використання земель промісловості, транспорту,
  16. 2. Повноваження парламенту у сфері зовнішньої політики і оборони.
      Парламент - загальнодержавний представницький орган, однією з головних функцій якого є здійснення законодавчої влади. Крім законодавчих повноважень парламенти мають цілу низку інших функцій, які рахзлічаются за обсягом і кількістю в різних країнах: фінансова компетенція, ратифікація та денонсація міжнародних договорів, участь у формуванні державних
  17. 3. Дії в умовах крайньої необхідності як спосіб самозахисту цивільних прав
      Одним із способів самозахисту цивільних прав є дії уповноваженої особи в умовах крайньої необхідності. 1 Як зазначалося в постанові Пленуму Верховного Суду СРСР від 16 серпня 1984 "Про застосування судами законодавства, яке забезпечує право на необхідну оборону від суспільно небезпечних посягань", "розмір відшкодування шкоди, завданої особі при відображенні його
  18. 10. Повноваження в галузі оборони і безпеки
      Повноваження в галузі оборони мають на меті забезпечити законність у разі виникнення війни або її загрози, а також у разі припинення війни. До цих повноважень відноситься перш за все право оголошувати війну (стан війни, стан оборони) і укладати мир або брати участь в його укладенні. Це традиційні парламентські повноваження. Зрозуміло, парламент не завжди може оперативно відреагувати
© 2014-2020  ibib.ltd.ua