Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Вексельне право / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

XI. Перехідні та прикінцеві положення

Стаття 116

(1) Німцем, за змістом справжнього Основного закону, є, якщо інше не встановлено законом, той, хто володіє німецьким громадянством або хто був прийнятий на території Німецької імперії, за її станом на 31 грудня 1937 р., в якості біженця або переміщеної особи німецької національності, або як чоловіка або нащадка одного з цих осіб.

(2) Колишні німецькі громадяни, позбавлені в період між 30 січня 1933 і 8 травня 1945 громадянства за політичними, расовими або релігійними мотивами, а одно їх нащадки відновлюються у громадянстві за їх заявами . Вони вважаються такими, що втратили громадянства, якщо вони після 8 травня 1945 придбали місце проживання в Німеччині і не висловили протилежної волі.

Стаття 117

(1) Право, що суперечить положенням другого абзацу статті 3, залишається в силі надалі до погодження з цим положенням Основного закону, але не пізніше 31 березня 1953 м.

(2) Закони, що обмежують свободу пересування внаслідок відчутною в даний час житлової потреби, залишаються в силі надалі до скасування їх федеральним законом.

Стаття 118

Переобладнання території, що включає землі Баден, Вюртемберг-Баден і Вюртемберг-Гогенцоллерн, може бути вироблено за угодою зацікавлених земель у порядку відступу від приписів статті 29. При недосягненні угоди новий поділ території регулюється федеральним законом, який повинен передбачити народне опитування.

Стаття 119

По справах біженців і переміщених осіб, зокрема їх розміщення в землях, федеральний Уряд може зі схвалення Бундесрату видавати мають силу закону постанови надалі до федерального законодавчого врегулювання . При цьому федеральний Уряд в особливих випадках може бути управомоч давати окремі вказівки. Ці вказівки повинні прямувати верховним владі земель, за винятком випадків небезпеки зволікання.

Стаття. 120

(1) Федерація несе витрати на окупаційні потреби і за іншими випливають з війни внутрішніми і зовнішніми зобов'язаннями згідно докладним положенням федеральних законів. У тій мірі, в якій ці випливають з війни Зобов'язання врегульовані федеральними законами до 1 жовтня 1969 р., Федерація і землі несуть витрати в пропорціях, визначених цими федеральними законами в тій мірі, в якій випливають з війни зобов'язання, які не встановлювалися і не будуть встановлені федеральними законами до 1 жовтня 1965 р., стягувалися з земель, громад, об'єднань громад та інших структур, що виконують завдання земель та громад, Федерація і після цієї дати не зобов'язана брати на себе витрати такого роду. На Федерацію покладено субсидування зобов'язань із соціального страхування, включаючи страхування від безробіття та допомоги безробітним. Розподіл випливають з війни зобов'язань між Федерацією і землями, врегульоване справжнім абзацом, не торкається законодавчого регулювання претензій по відшкодуванню збитків, понесених в результаті війни.

(2) Доходи надходять Федерації до того терміну, в який Федерація приймає на себе витрати.

Стаття 120-а

(1) Законами, призначеними для покриття зобов'язань, може бути встановлено за схвалення Бундесрату, що в області покриття зобов'язань вони виконуються частиною Федерацією, частиною за дорученням Федерації землями і що повноваження, що входять до цього заходу в компетенцію федерального Уряду та відповідних верховних властей Федерації на основі статті 85, повністю або частково передаються федеральному відомству по покриттю зобов'язань. Для здійснення федеральним відомством по покриттю зобов'язань його повноважень не потрібно згоди Бундесрату; його вказівки повинні прямувати, за винятком невідкладних випадків, верховним владі земель (відомствам земель по покриттю зобов'язань).

(2) Положення, що містяться у другому реченні третього абзацу статті 87, залишаються незачепленими.

Стаття 121

Більшістю членів Бундестагу та федерального зібрання, у розумінні цієї Основного закону, є більшість законного числа їхніх членів.

Стаття 122

(1) З першого засідання Бундестагу закони будуть прийматися виключно законодавчими властями, визнаними справжнім Основним законом.

(2) З цього моменту розпускаються законодавчі та законодорадчих корпорації, компетенція яких закінчується відповідно до першого абзацу.

Стаття 123

(1) Право, що діяло до першого засідання Бундестагу, продовжує діяти, оскільки не суперечить Основному закону.

(2) В'язні Німецькою імперією державні договори, що стосуються предметів, з яких згідно з цим Основному закону компетентно законодавство земель, зберігаються, якщо вони дійсні відповідно до загальних принципів права і продовжують мати силу з урахуванням всіх прав і заперечень учасників надалі до укладення передбаченими цим Основним законом компетентними органами нових державних договорів або надалі до того, як послідує припинення їх дії іншим способом на підставі містяться в них положень.

Стаття 124

Право, що відноситься до предметів виняткової законодавчої компетенції Федерації, є у сфері своєї дії федеральним правом.

Стаття 125

Право, що відноситься до предметів конкуруючої законодавчої компетенції Федерації, є у сфері своєї дії федеральним правом:

1) якщо воно діє однаково в одній або декількох окупаційних зонах;

2) якщо мова йде про право, яким змінено після 8 травня 1945 колишнє імперське право.

Стаття 126

У разі розбіжності думок з питання про те, чи продовжує діяти право в якості федерального права, рішення належить федеральному Конституційному суду.

Стаття 127

Федеральний Уряд може за згодою урядів зацікавлених земель протягом одного року з опублікуванні справжнього Основного закону ввести в дію в землях Баден, Великий Берлін, Рейнланд-Пфальц і Вюртемберг-Гогенцоллерн право керування об'єднаною економічною зоною, оскільки воно продовжує діяти як федеральне право відповідно до статей 124 і 125.

Стаття 128

Оскільки продовжують діяти правом передбачені права давати вказівки в сенсі п'ятого абзацу статті 84, ці права залишаються в силі надалі до нового врегулювання питання законом.

Стаття 129

(1) Оскільки правові приписи, що продовжують діяти як федерального права, містять повноваження на видання правових постанов чи загальних адміністративних приписів, а також на вчинення адміністративних актів, це повноваження передається компетентним по суті в даний час органам. У разі сумнівів питання вирішується федеральним Урядом за погодженням з Бундесратом; рішення підлягає опублікуванню.

(2) Оскільки таке ж повноваження міститься в правових приписах, які продовжують діяти в якості права земель, воно здійснюється компетентними органами згідно з правом земель.

(3) Оскільки правові приписи згідно першому і другому абзацах дають повноваження на їх зміну або доповнення або на видання правових приписів замість законів, ці повноваження погашаються.

(4) Приписи першого і другого абзаців статті діють відповідно, оскільки в правових приписах міститься посилання на приписи, більш не діючі, або на установи, більш не існують.

Стаття 130

(1) Органи адміністрації та інші установи публічної адміністрації або правоохорони, але не грунтуються на праві земель або на державних договорах між землями, так само як і об'єднання підприємств німецьких південно-західних залізниць і адміністративна рада пошти, телеграфу, телефону та радіо французької окупаційної зони, підпорядковуються федеральному Уряду. Воно регулює зі схвалення Бундесрату їх передачу, розпуск чи ліквідацію.

(2) Верховним дисциплінарним начальником для службовців цих управлінь і установ є компетентний федеральний міністр.

(3) Корпорації та установи публічного права, які не перебувають у безпосередньому віданні земель і діючі не на основі державних договорів між землями, підлягають нагляду компетентних верховних властей Федерації.

Стаття 131

Правове становище осіб, включаючи біженців та переміщених осіб, які перебували на публічній службі на 8 травня 1945 р. і залишили її з причин неслужбового характеру або пов'язаним з тарифними правилами і які до цих пір не використовуються або використовуються не у відповідності з їх колишнім становищем, підлягає врегулюванню федеральним законом. Це відноситься також до осіб, включаючи біженців та переміщених осіб, які на 8 травня 1945 мали право на забезпечення та не отримують більш ніякого або відповідного забезпечення з причин неслужбового характеру і не пов'язаним з тарифними правилами. Надалі до набрання чинності федерального закону вони не можуть пред'являти жодних правових претензій, якщо правом земель не встановлено інше.

Стаття 132

(1) Чиновники і судді, які на момент набрання чинності цим Основного закону були призначені довічно, можуть бути протягом шести місяців з часу першого засідання Бундестагу звільнені у відставку або залишені за штатом, або переведені, на посаду з більш низькою оплатою, якщо з точки зору особистої або ділової вони непридатні для своєї посади. Це припис підлягає соответственному застосуванню до службовцям, які складаються в нерозривної службовому відношенні. Для службовців, чиє службове ставлення расторжимой, можуть бути скасовані терміни розірвання, що виходять за межі тарифного регулювання, в межах того ж терміну.

(2) Це положення не підлягає застосуванню до службовців, які перебувають на публічній службі, яких не стосуються приписи «Про звільнення від націонал-соціалізму і мілітаризму» або щодо яких встановлено, що вони піддавалися переслідуванням з боку націонал-соціалізму, оскільки сама їх особистість не викликає вагомих заперечень.

(3) Особам, яких стосуються ці приписи, належить право звернення до суду згідно з четвертим абзацом статті 19.

(4) Подробиці визначаються постановою федерального Уряду, нужденним у схваленні Бундесрату.

Стаття 133

Федерація вступає в права і обов'язки з управління Об'єднаної економічною зоною.

Стаття 134

(1) Майно імперії є в принципі майно Федерації.

(2) Оскільки за своїм первісним цільовим призначенням воно переважно орієнтоване на адміністративні завдання, які згідно з цим Основному закону не є адміністративними завданнями Федерації, воно підлягає безоплатній передачі компетентним носіям завдань та землях, оскільки воно служить за свого колишнього неминущому використанню адміністративним задачам, підлягає виконання згідно з Основним законом землями; Федерація може передавати землям також інше майно.

(3) Майно, безоплатно надане в розпорядження імперії землями і громадами (об'єднаннями громад), знову стає майном земель та громад (об'єднань громад), оскільки воно не потрібно Федерації для виконання її власних адміністративних завдань.

(4) Подробиці регулюються федеральним законом, який потребує схвалення Бундесрату.

Стаття 135

(1) Якщо в період між 8 травня 1945 і набранням чинності цим Основного закону приналежність території до землі змінилася, то що знаходиться на цій території майно землі, в яку входила ця територія, переходить до землі, до якої вона належить в даний час.

(2) Майно не існуючих більш земель і не існуючих більш корпорацій та установ публічного права, оскільки воно за своїм первісним цільовим призначенням орієнтувалося переважно на виконання адміністративних завдань або за своїм раніше неминущому використанню служить переважно адміністративним задачам , переходить до землі, корпорації або установі публічного права, які в даний час виконують ці завдання.

 (3) Земельна власність не існуючих більш земель, включаючи її приналежності, переходить до землі, на території якої вона знаходиться, оскільки вона вже не віднесена до майна відповідно до першого абзацу. 

 (4) Федеральним законом може бути встановлено регулювання, відступаюче від абзаців 1-3, якщо того вимагають настійні інтереси Федерації або особливі інтереси якої території. 

 (5) В іншому правонаступництво і розділ майна, якщо він не здійснено до 1 січня 1952 шляхом угоди між зацікавленими землями або корпораціями і установами публічного права, підлягає врегулюванню федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. 

 (6) Участь колишньої землі Пруссії в підприємствах приватного права переходить до Федерації. Подробиці регулює закон, який може також передбачити відступу. 

 (7) Якщо майном, яке згідно з абзацами з першого по третій цієї статті повинна бути надано будь-якої землі, корпорації або установі публічного права, вже розпорядився хтось, уповноважений в той час на це законом землі, або на підставі закону землі, або іншим способом при вступі в силу Основного закону, то передача цього майна вважається досконалої до згаданого розпорядження. 

 Стаття 135-а 

 (1) Законодавством, віднесених до відання Федерації четвертим абзацом статті 134 і п'ятим абзацом статті 135, може бути також передбачено, що не підлягають виконанню або виконуються не в повній мірі: 

 1) зобов'язання імперії, а також зобов'язання колишньої землі Пруссії та інших не існують більше корпорацій та установ публічного права; 

 2) зобов'язання Федерації або інших корпорацій та установ публічного права, пов'язаних з передачею майнових цінностей відповідно до статей 89, 90, 134 і 135, і зобов'язання цих носіїв права, засновані на діях, зазначених в першому пункті носіїв права; 

 3) зобов'язання земель та громад (об'єднань громад), що випливають з дій, які були здійснені згаданими носіями права до 1 серпня 1945

 при виконанні наказів окупаційної влади або при усуненні викликаних військовими діями лих в межах знаходилися в компетенції імперії чи покладених імперією адміністративних завдань. 

 (2) ^ Перший абзац відповідно застосовується до зобов'язань Німецької Демократичної Республіки або її суб'єктів права, а також до зобов'язань Федерації, інших корпорацій та установ публічного права, пов'язаним з переходом майнових цінностей Німецької Демократичної Республіки до Федерації, землям і громадам, і зобов'язанням, що засновується на заходах Німецької Демократичної Республіки або її суб'єктів права. 

 Стаття 136 

 (1) Бундесрат вперше збирається в день першого засідання Бундестагу. 

 (2) Надалі до обрання першого федерального Президента його функції виконуються президентом Бундесрату. Він не має права розпуску Бундестагу. 

 Стаття 137 

 (1) виборність чиновників, службовців, які перебувають на публічній службі, професійних солдатів, солдат-добровольців на термін і суддів федерації, земель і громад може бути обмежена в законодавчому порядку. 

 (2) При виборі першого Бундестагу, перший федеральних зборів та першого федерального Президента Федеративної Республіки діє належний виборчий закон, який повинен бути прийнятий Парламентською радою. 

 (3) Передбачені другим абзацом статті 41 повноваження федерального Конституційного суду надалі до його установи будуть здійснюватися вищим німецьким судом для об'єднаної економічної зони, який виносить рішення у відповідності зі своїм становищем про провадження справ. 

 Стаття 138 

 Зміни в існуючій організації нотаріату в землях Баден, Баварія, Вюртемберг-Баден і Вюртемберг-Гогенцоллерн потребують злагоді урядів цих земель. 

 Стаття 139 

 Правові розпорядження «Про звільнення німецького народу від націонал-соціалізму і мілітаризму» не будуть зачіпатися положеннями цієї Основного закону. 

 Стаття 140 

 Положення статей 136, 137, 138, 139 і 141 Німецької Конституції від II серпня 1919 є складовими частинами цього Основного закону. 

 Стаття 141 

 Перша пропозиція третього абзацу статті 7 не застосовується до землі, в якій на 1 січня 1949 діяло інше регулювання правом землі. 

 Стаття 142 

 Незважаючи на припис статті 31, залишаються в силі також положення конституцій земель, оскільки вони гарантують основні права відповідно до статей 1-18 справжнього Основного закону. 

 Стаття 142-а (скасована) 

 Стаття 143 

 (1) Право, чинне на території, згаданої в статті 3 Договору про об'єднання, не пізніше 31 грудня 1992 може відхилятися від положень цього Основного закону, оскільки внаслідок відрізняються відносин повне пристосування до строю, відповідному Основному закону, ще не може бути забезпечено . Відхилення не можуть порушувати положень другого абзацу статті 19 і повинні відповідати принципам, зазначеними третьому абзаці статті 79. 

 (2) Відхилення від положень розділів II, VIII, VIII-а, IX, Х і XI допускаються не пізніше 31 грудня 1995 

 (3) Незалежно від положень першого та другого абзаців статті 41 Договору про об'єднання правила її проведення в життя застосовуються також остільки, оскільки передбачають, що втручання у власність на території, названої в статті 3 цього Договору, більше не може бути скасовано. 

 Стаття 143-а 

 (1) Федерація володіє правом виключного законодавства про перетворення федеральних залізниць, що перебувають у федеральній власності, в господарські підприємства. П'ятий абзац статті 87-е відповідно застосовується. Службовці федеральних залізниць при дотриманні їх правового статусу і відповідальності власника можуть переводитися у відання залізниць Федерації, утворених на основі приватного права. 

 (2) Закони відповідно до першого абзацу виконує Федерація. 

 (3) Виконання завдань у сфері пасажирського сполучення на належали Федерації залізницях передається у відання Федерації. Те ж саме відноситься до відповідних завданням з управління залізницями. Подробиці регулюються федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. 

 Стаття 143-Ь 

 (1) Майно Німецької федеральної пошти у відповідності з федеральним законом передається підприємствам приватного права. Федерація має право виключної законодавчої компетенції щодо всіх випливають наслідків. 

 (2) На основі своїх виняткових прав Федерація допомогою видання федерального закону може передавати на перехідний період підприємства, утворені на основі Німецької федеральної пошти (ПОСТДІНСТ) і Німецької федеральної пошти (ТЕЛЕКОМ) до їх перетворення. Не раніше ніж через п'ять років після набрання чинності законом Федерація має право передати більшу частину капіталу підприємствам - наступникам Німецької федеральної пошти (ПОСТДІНСТ). Для цього потрібне прийняття федерального закону з дозволу Бундесрату. 

 (3) Службовці Німецької федеральної пошти при дотриманні свого статусу і відповідальності власника продовжують роботу на підприємствах приватного права. Підприємці здійснюють права власника. Подробиці регулюються федеральним законом. 

 Стаття 144 

 (1) Цей Основний закон потребує прийняття народними представництвами двох третин німецьких земель, в яких він повинен почати діяти. 

 (2) Оскільки застосування справжнього Основного закону в одній із земель, перелічених у статті 23, або частини цих земель підлягає обмеженням, така земля або частину її мають право посилати своїх представників до Бундестагу відповідно до статті 38 і в Бундесрат відповідно до статті 50. 

 Стаття 145 

 (1) Парламентська рада за участю депутатів Великого Берліна в публічному засіданні підтверджує прийняття справжнього Основного закону, оформляє і публікує його. 

 (2) Цей Основний закон набирає чинності після закінчення дня його опублікування. 

 (3) Він підлягає опублікуванню у "Бундесгезетцблатт». 

 Стаття 146 

 Справжній Основний закон, чинний після досягнення єдності і свободи Німеччини для всього німецького народу, припинить свою дію в день, в який набуде чинності Конституція, прийнята вільним рішенням німецького народу. 

 Вчинено в Бонні-на-Рейні 23 травня 1949 Д-р Аденауер - Президент Парламентської ради, Шонфельдер - Перший Віце-президент, Д-р Шефер - Другий Віце-президент 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "XI. Перехідні та прикінцеві положення"
  1. 2. Структура конституцій
      У даному випадку мова йде про акти, що мають кодифікований характер, тобто, як правило, єдиних і єдиних - охоплюють в одному документі всі норми вищої юридичної сили (не рахуючи рішень конституційних судів). Ця структура, за рідкісним винятком, має стандартизований вигляд: вона включає преамбулу (введення), основну частину (основний зміст), заключні, перехідні і
  2. Програмні тези
      - Природа, подібність і відмінність категорій політичної зміни і політичного розвитку. - Проблематика змін в ретроспективі: від античності до освітянської линів-но-прогрессистской схемою політичного розвитку; від песимістичних концепцій «кризи західної цивілізації» кінця XIX - початку XX ст. до відновлення оптимістичних уявлень про перспективи розвитку в концепціях
  3. 15. Структура Конституції Російської Федерації 1993 р.
      Під структурою конституції розуміється прийнятий у ній порядок, за допомогою якого встановлюється певна система угрупування однорідних конституційних норм у розділи, глави і послідовність їх розташування. В основі узагальнення конституційних норм в загальні розділи, глави лежить єдність предмета регулювання, тобто їх зв'язаність єдністю суспільних відносин, на які ці норми
  4. Структура акта експертизи
      Результати проведеного обстеження експерти представляють у вигляді акта, який обов'язково має наступні розділи: вступну частину, опис історії життя випробуваного та історії його хвороби, якщо вона є, опис фізичного, неврологічного і психічного стану випробуваного, результати психологічного обстеження, аналіз отриманих даних (мотивування експертного висновку),
  5. Медіоплатонізм
      - Термін, введений вченими для позначення перехідного періоду між Платоном і Плотіном, допомагає зрозуміти сутність христи-Андської світогляду і значення патристики у філософському обгрунтуванні віри, це свого роду, прелюдія до неоплатотонізму. До нас дійшли деякі твори платоников (Плутарх, Теона, Альбін, Апулей і Максим тирський). Центральне положення у медіоплатоніков займала етика,
  6. § 2. Методи і структура судово-психологічної експертизи
      Судово-психологічна експертиза повинна проводитися сучасними науково-психологічними методами. Результати експертного дослідження повинні бути достовірні і верифіковані - доступні для перевірки і оцінки слідчим і судом. Висновок судово-психологічної експертизи як джерело докази, повинно бути викладено письмово і в необхідному законом порядку, що передбачає
  7. X. Благодійність взагалі
      § 471. За винятком тієї частини поведінки індивіда, яка каса-етс тільки його особисто і не впливає (або майже не впливає) на інших, і за винятком тієї частини поведінки, яка була розглянута в розділі про справедливість, майже все інше поведінку лежить в області питання про благодійності, позитивною або негативною. Зрозумівши таким чином сферу благодійності, ми побачимо, що в неї
  8. 1.6. Держава і право в суспільстві перехідного періоду
      Кожна держава і право функціонують в певному суспільстві. У безперервно, з тим або іншим ступенем інтенсивності, розвивається суспільстві неминуче наступають більш-менш тривалі періоди такого стану, коли об'єктивний розвиток, насамперед економіки, продуктивних сил і виробничих відносин, призводить до переходу його в новий якісний стан, від однієї
  9. Питання для самоперевірки
      1. Які чинники є головними у виникненні та розвитку держави? 2. Які основні різновиди політичного режиму? 3. У чому полягає ідеологічна функція держави? 4. Які соціальні норми є первинними і чому? 5. Які ознаки права як виду соціальних норм? 6. У чому проявляється цінність права, його недооцінка і переоцінка? 7. Яка роль держави
  10. 7. Освіта і роль еліти
      У главі обговорюється питання про значення інтелектуальної еліти в порятунку західної цивілізації. Роль цієї еліти полягає у формуванні метафізичного свідомості і пізнання в освітньому процесі серед широких мас населення. При цьому Захід повинен вчитися у Сходу. Якщо Захід не впорається з цим завданням, то неминуча загибель його цивілізації. Р. Генон вважає, що «західна цивілізація загине в
  11. Програма конференції
      5 жовтня 2001 Третє засідання: Методологія гуманітарних наук В. А. Курінний (Москва) Філософські основи описової психології A. П. Огурцов (Москва) Філософія педагогіки [Дільтей, Нуль, Больнов) B. В. Калініченко (Вятка) Деякі проблеми сприйняття герменевтики Дільтея В.І.Молчанов (Москва) Дільтей і Гуссерль. Суперечка про проблему общезначимости пізнанні Четверте засідання:
  12. Проблемні питання 1.
      Яка природа політичних змін? 2. Що спільного і особливого в категоріях політичного зміни і розвитку? 3. Як історично змінювалися уявлення про розвиток? 4. Товариства традиційні і суспільства сучасні: принципи типології. 5. Як співвідносяться розвиток і модернізація? 6. З чим був пов'язаний зростання інтересу до проблем розвитку та модернізації в середині XX в.? 7. Що таке
  13. 42. Основ-ні етапи законодавчого процес-са
      1. Виявлення потреби в ухваленні закону і здійснення законодав-котельної ініціативи. Здійснення законодавчої ініціативи у парламентарнихкраїнах практично цілком зосереджено в руках уряду По суб'єкту законодавець-ної ініціативи законопро-ти поділяються на урядові та депутатскіе.По змістом законопроекти поділяються на такі основні види: публічні,
© 2014-2022  ibib.ltd.ua