Головна |
« Попередня | Наступна » | |
X. Фінанси |
||
Стаття 104-а (1) Якщо справжній Основний закон не визначає інакше, Федерація і землі, кожна зі свого боку, несуть витрати для вирішення своїх завдань. (2) Якщо землі діють за дорученням Федерації, то на останню покладаються витрати по цій діяльності. (3) Федеральні закони, виконувані землями, на основі яких надаються грошові кошти, можуть встановити, що вони надаються Федерацією повністю або частково. Якщо закон встановлює, що Федерація несе половину або більше витрат, то виконання закону здійснюється за дорученням Федерації. Якщо закон встановлює, що землі несуть чверть або більше витрат, то для прийняття такого закону потрібне схвалення Бундесрату. (4) Федерація може надати землям фінансову допомогу для покриття особливо важливих витрат земель і громад (об'єднань громад), які необхідні для того, щоб уникнути порушення загальної економічної рівноваги або вирівнювання можливих економічних відмінностей на території Федерації або для надання допомоги в економічному розвитку. Подробиці застосування і, зокрема, форма, в якій інвестиції повинні бути надані, регламентуються федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату, або адміністративним угодою, заснованим на федеральному фінансовому законі. (5) Федерація і землі несуть адміністративні витрати, що виникають у їх влади, і відповідальні по відношенню один до одного за належне управління. Подробиці визначаються федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. Стаття 105 (1) Федерація має виняткову законодавчу компетенцію з митних справах та фінансовим монополіям. (2) Федерація має конкуруючу компетенцію в справах, що стосуються інших податків, якщо надходження від цих податків їй належать цілком або частково або якщо підлягають застосуванню умови другого абзацу статті 72. (2-а) Землі мають право законодательствовать в області місцевих податків на споживання і на витрати, поки й оскільки вони не тотожні податків, встановлених федеральним законодавством. (3) Федеральні закони про податки, надходження від яких повністю або частково йдуть на користь земель або громад (об'єднань громад), вимагають схвалення Бундесрату. Стаття 106 1. Федерація отримує доходи від фінансових монополій і від таких податків: 1) митні збори; 2) непрямі податки на споживання в тій мірі, в якій вони не надходять на користь земель відповідно до другого абзацу, на користь Федерації і земель відповідно до третього абзацу або на користь громад відповідно до шостим абзацом; 3) податок з вантажного транспорту; 4) податок з обороту капіталів, на страхування і податок з обмінних операцій; 5) одноразовий майновий податок і компенсаційні збори для вирівнювання витрат земель; 6) додаткові збори до прибуткового податку і до податку з корпорацій; 7) податки, що збираються в рамках Європейських співтовариств. (2) Доходи від таких податків надходять на користь земель: 1) майновий податок; 2) податок з спадщини; 3) податок на автомашини; 4) податок з транспорту, оскільки він не надходить відповідно до першого абзацу на користь Федерації або Федерації та землях одночасно відповідно до третій абзацом; 5) податок на пиво; 6) доходи від гральних закладів. (3) Надходження від прибуткового податку, від податків на корпорації та податку з обороту (загальні податки) належать одночасно Федерації та землях в тій мірі, в якій надходження від цих податків не належать громадам відповідно до п'ятим абзацом. Надходження від прибуткового податку і податку на корпорації на користь Федерації і земель розподіляються по половинкам. Надходження від податку з обороту на користь Федерації і земель визначаються федеральним законом, який вимагає схвалення Бундесрату. У визначенні належних частин виходять з наступних принципів: 1) у межах поточних надходжень Федерація і землі мають рівне право на покриття своїх необхідних витрат. При цьому розміри витрат визначаються з урахуванням проектів бюджетів, що встановлюються на кілька років; 2) потреби Федерації і в покритті витрат повинні регулюватися таким чином, щоб досягти їх економічного вирівнювання, уникнути надмірного навантаження на платників податків та забезпечити рівний рівень життя на всій території Федерації. (4) Співвідношення в надходженнях з податку з обороту має бути встановлено на нових засадах, якщо співвідношення між надходженнями та витратами Федерації і земель будуть піддаватися істотним змінам. Якщо федеральний закон накладає на землі додаткові витрати або вилучає у них доходи, то ці витрати можуть бути скомпенсовані на основі федерального закону, що потребує схвалення Бундесрату, а також шляхом асигнувань з цією ж метою з федеральних коштів, якщо ці витрати обмежені певним відрізком часу. У законі повинні бути зазначені принципи визначення розмірів цих відрахувань та їх розподіл між землями. (5) Громади отримують частину надходжень від прибуткового податку, яка повинна резервуватися землями за общинами з платежів, що вносяться їх жителями в якості прибуткового податку. Подробиці регулюються федеральним законом, який потребує схвалення Бундесрату. Цей закон може встановити, що громади визначають частки належних їм платежів. (6) Надходження від прямих податків належать громадам; надходження від непрямих місцевих податків належать громадам або у випадках, передбачених законодавством землі, - об'єднанням громад. В рамках закону громадам належить право встановлювати положення про прямі податки. Якщо земля не має у своєму складі громад, то надходження від прямих податків і місцевих непрямих податків належать землі. Федерація і землі можуть розподілити між собою надходження від торгово-промислового податку. Подробиці цього розподілу регулюються федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. (7) Громади і об'єднання громад спільно отримують визначений законодавством землі відсоток від загальної сукупності податків, що надходять на користь землі. В інших випадках законодавство землі визначає, чи передаються і в якому розмірі доходи від земельних податків на користь громад (об'єднань громад). (8) Якщо Федерація вимагає установи в окремих землях або громадах (об'єднаннях громад) особливих установ, існування і діяльність яких тягне безпосереднє збільшення витрат або скорочення доходів для цих земель або громад (об'єднань громад), то Федерація забезпечує їм необхідну компенсацію, якщо і оскільки не можна вважати, що ці землі або громади (об'єднання громад) здатні нести ці витрати. Компенсація, яка надходить від третіх осіб, і фінансові переваги, що виникають для цих земель або громад (об'єднань громад) внаслідок установи названих установ, враховуються при балансуванні витрат земель. (9) В якості доходів і витрат земель, за змістом даної статті, розглядаються також доходи і витрати громад (об'єднань громад). Стаття 106-а З 1 січня 1996 землям передається сума грошових коштів з податкових надходжень на користь Федерації. Подробиці регулюються федеральним законом, які вимагають згоди Бундесрату. Названі в першому реченні кошти не враховуються при зміні фінансових можливостей згідно з другим абзацом статті 107. Стаття 107 (1) Доходи від податків земель і надходження від прибуткового податку і податку на корпорації, визнані за землями, надходять у розпорядження земель в тій мірі, в якій ці податки збираються територіальними фінансовими властями цих земель (місцеві доходи). Подробиці, що стосуються розподілу, а також спосіб отримання та розміри розподілу місцевих доходів від податку на корпорації та податку на заробітну плату повинні бути встановлені федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. Закон рівною мірою може передбачити положення про розмежування і поділі місцевих доходів та інших податків. Частка доходів земель від податку з обороту, що надходить на їх користь, визначається пропорційно чисельності їх населення; для частини надходжень, переданих землям, ^ щонайбільше, однак, для четвертої частини цих надходжень, федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату, можуть бути передбачені додаткові частки для земель, доходи яких від земельних податків, прибуткового податку і податку на корпорації виявляються на кожного жителя нижче, ніж в інших землях. (2) Закон повинен гарантувати, що відмінності у фінансових можливостях між землями будуть вирівнюватися достатньою мірою; при цьому повинні враховуватися фінансові можливості і потреби громад (об'єднань громад). Умови отримання коштів для вирівнювання та умови, що визначають зобов'язання земель за такими виплатами, принципи надання таких засобів та їх розмірів, одержуваних відповідно з цим абзацом, повинні бути встановлені законом. Закон в рівній мірі може встановити, що Федерація надасть субсидії економічно слаборозвиненим землям для додаткового покриття їх загальних фінансових потреб (додаткові субсидії). Стаття 108 (1) Мита, фінансові монополії, податки на споживання, регульовані федеральним законодавством, включаючи податки на імпорт і податки, що збираються в рамках Європейського співтовариства, регулюються федеральними фінансовими органами. Структура цих органів визначається федеральним законом. Керівники органів середніх інстанцій призначаються за погодженням з урядами земель. (2) Інші податки перебувають у віданні фінансових органів землі. Структура цих органів, а також єдина підготовка відповідного персоналу можуть регулюватися федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. Керівники органів середніх інстанцій призначаються за погодженням з федеральним Урядом. (3) Оскільки податки повністю або частково надходять на користь Федерації, фінансові органи земель діють за дорученням Федерації. Третій і четвертий абзаци статті 85 застосовуються у разі, коли міністр фінансів діє замість федерального Уряду. (4) Федеральний закон, що потребує схвалення Бундесрату, може передбачити, що для випадків і в міру, коли виконання фінансових законів буде покращено або полегшено, співпраця між федеральними фінансовими службами і фінансовими службами земель може бути віднесено до завідування фінансовими службами земель податками, зазначеними в першому абзаці і до завідування іншими податками федеральними фінансовими службами. Що ж до податків, доходи від яких надходять тільки громадам (об'єднанням громад), завідування якими належить до ведення фінансових служб земель, то це завідування може бути доручено повністю або частково громадам (або об'єднанням громад). (5) Застосовувана федеральними фінансовими службами процедура регулюється федеральним законом. Процедура, що застосовується фінансовими службами земель, та у випадках, зазначених у другому реченні четвертого абзацу, процедура, застосовувана громадами (об'єднаннями громад), можуть бути врегульовані федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату. (6) Юрисдикція з фінансових справ встановлюється на єдиних засадах федеральним законом. (7) Федеральний Уряд може видавати адміністративні розпорядження з схвалення Бундесрату, якщо регулювання податків покладається на фінансові органи земель або громад (об'єднань громад). Стаття 109 (1) Федерація і землі самостійні і незалежні один від одного щодо свого бюджетного господарства. (2) Федерація і землі повинні враховувати при веденні свого бюджетного господарства вимоги загального економічного балансу. (3) Фінансовим законом, потребують схвалення Бундесрату, можуть бути встановлені для Федерації і земель загальні принципи бюджетного права та проведення бюджетної політики, пристосовується до кон'юнктури і довгострокового фінансового планування. (4) Для уникнення розладів загального економічного балансу федеральний закон, що потребує схвалення Бундесрату, може встановити приписи щодо: 1) максимальної суми, умов і послідовності кредитів територіальним корпораціям і деяким асоціаціям; і 2) зобов'язань Федерації і земель зберігати в Федеральному банку Німеччини свої вільні активи (резерви на випадок кон'юнктурного порушення балансу). Тільки федеральний Уряд може надати повноваження на видання правових приписів. Вони повинні бути скасовані, якщо того зажадає Бундестаг; подробиці регулюються федеральним законодавством. Стаття 110 (1) Всі доходи і витрати Федерації повинні включатися до бюджету; що стосується федеральних підприємств і особливого майна, то повинні вказуватися додаткові асигнування і відрахування з прибутків. Доходи і витрати повинні бути збалансовані в бюджеті. (2) Бюджет затверджується бюджетним законом на один або кілька років, у останньому випадку він затверджується окремо на кожен рік до початку першого звітного року. Цей закон може передбачити, що деякі голови бюджету будуть мати різну тривалість дії по роках. (3) Законопроект згідно першого пропозицією другого абзацу, так само як проекти про зміну закону про бюджет і про поправки до бюджету, передається з обгрунтуванням одночасно в Бундесрат і Бундестаг. Бундесрат розпорядженні шеститижневого строком, а у випадках внесення пропозицій про зміну - тритижневий термін для вираження своєї думки щодо цих проектів. (4) Закон про бюджет повинен містити лише положення, що відносяться до доходів і витрат Федерації і до тривалості його застосування. Закон про бюджет може вказати, які положення втрачають свою силу відразу по опублікуванні наступного бюджетного закону чи пізніше, відповідно до положень статті 115. Стаття 111 (1) Якщо бюджет на наступний рік не затверджено законом до закінчення даного звітного року, то надалі до вступу цього закону в силу федеральний Уряд вправі робити всі витрати, необхідні: а) для утримання встановлених законом установ та проведення передбачених законом заходів; Ь) для виконання юридично обгрунтованих зобов'язань Федерації; с) для продовження будівництва, закупівель та інших робіт або для подальшого надання коштів на ці цілі, оскільки в бюджеті попереднього року були передбачені відповідні суми. (2) Якщо витрати,. Зазначені в першому абзаці, які не покриваються із затверджених особливими законами надходжень від податків, зборів та інших джерел або запасними коштами підприємств, федеральний Уряд може мобілізувати в порядку кредитування необхідні для підтримки господарства кошти в розмірі не понад четвертої частини загальної суми бюджету минулого року. Стаття 112 Надбюджетних та позапланові витрати повинні бути схвалені федеральним міністром фінансів. Вони можуть бути дозволені лише у випадках непередбаченої та невідкладної необхідності. Подробиці регулюються федеральним законодавством. Стаття 113 (1) Закони, що збільшують запропоновані федеральним Урядом бюджетні витрати, які включають нові витрати або допускають їх у майбутньому, потребують злагоді федерального Уряду. Це ж відноситься і до законів, що містить зменшення надходжень або допускає це зменшення в майбутньому. Федеральний Уряд може вимагати, щоб Бундестаг відклав голосування за такими законами. У цьому випадку федеральному Уряду надається шеститижневий термін для дачі Бундестагу своєї думки. (2) Федеральний Уряд може в чотиритижневий термін після прийняття закону Бундестагом зажадати, щоб він провів новий розгляд. (3) Якщо закон прийнятий голосуванням відповідно до статті 78, то Уряд має шеститижневого терміном, щоб відмовитися від своєї згоди і тільки в тому випадку, якщо воно попередньо використовувало процедуру, передбачену третім і четвертим пропозиціями першого абзацу або другим абзацом. Після закінчення цього строку вважається, що згода дано. Стаття 114 (1) Федеральний міністр фінансів зобов'язаний представляти в Бундестаг і Бундесрат за дорученням федерального Уряду звіт про всі доходи та витрати, а також про стан державного майна та боргу за наступний фінансовий рік. (2) Федеральна рахункова палата, члени якої користуються незалежністю суддів, перевіряє звіти, а також рентабельність і правильність управління в економічній і бюджетній області. Щорічно палата повинна інформувати про свою діяльність як Уряд, так і Бундестаг і Бундесрат. Інші повноваження Федеральної рахункової палати встановлюються федеральним законодавством. Стаття 115 (1) Відкриття кредитів, так само як і прийняття фінансової відповідальності за зобов'язаннями, гарантіями та іншим видам забезпечення, які можуть призвести до витрат в майбутніх розрахункових роках, потребують законодавчого уполномочия із зазначенням або з дозволом встановити їх розміри. Розмір коштів для цих витрат не повинен перевищувати сум, зазначених у бюджеті в главі інвестицій; відступу допускаються тільки в цілях боротьби з порушеннями національного економічного балансу. Подробиці регулюються федеральним законодавством. (2) Для майна Федерації зі спеціальним призначенням федеральним законом можуть бути встановлені відступи від положень першого абзацу.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна "X. Фінанси" |
||
|