Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

VIII. Виконання федеральних законів і федеральна адміністрація

Стаття 83

Землі самостійно виконують федеральні закони, оскільки справжнім Основним законом не встановлюється або не допускається інше.

Стаття 84

(1) Якщо землі самостійно виконують федеральні закони, то вони також регулюють організацію властей і адміністративний процес, оскільки федеральними законами за згодою Бундесрат не встановлено інше.

(2) Федеральний Уряд може за згодою Бундесрату видавати загальні адміністративні розпорядження.

(3) Федеральний Уряд здійснює нагляд за тим, щоб землі виконували федеральні закони відповідно до чинного правом. У цих цілях федеральний Уряд може направляти уповноважених у верховні влади земель, а з їх згоди або, у разі відмови в такій згоді, з дозволу Бундесрату - також і в нижчестоящі влади.

(4) Якщо недоліки, виявлені федеральним Урядом при виконанні землями федеральних законів, що не усуваються, то за пропозицією федерального Уряду або землі Бундесрат вирішує, чи порушила земля норму права. Рішення Бундесрату може бути оскаржене до федерального Конституційного суду.

(5) Федеральному Уряду можуть бути надані федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату, повноваження давати в особливих випадках конкретні вказівки по виконання федеральних законів. Вони повинні прямувати верховним владі землі, за винятком випадків, які федеральний Уряд вважає невідкладними.

Стаття 85

(1) Якщо землі виконують федеральні закони за дорученням Федерації, то організація влади залишається у віданні земель, оскільки федеральними законами за згодою Бундесрат не встановлено інше.

(2) Федеральний Уряд може видавати за згодою Бундесрату загальні адміністративні розпорядження. Воно може регулювати на однакових засадах підготовку чиновників і службовців. Керівники властей середніх інстанцій повинні призначатися з його згоди.

(3) Влада землі підпорядковуються вказівкам компетентних верховних властей Федерації. Вказівки повинні прямувати верховним владі земель, за винятком випадків, які федеральний Уряд вважає невідкладними. Виконання вказівки повинно забезпечуватися верховними владою землі.

(4) Федеральний нагляд поширюється на законність і доцільність виконання. Федеральний Уряд може в цих цілях вимагати звітів та подання документів, направляти в усі влади уповноважених.

Стаття 86

Якщо виконання законів здійснюється Федерацією через посередництво власної федеральної адміністрації або безпосередньо підпорядкованих їй корпорацій чи установ публічного права, то федеральний Уряд видає, оскільки особливо законом не наказується , загальні адміністративні розпорядження. Воно регулює, якщо законом не встановлено інше, організацію влади.

Стаття 87

(1) До власне федеральної адміністрації з власними нижчестоящими адміністративними ланками відносяться іноземна служба, управління федеральних фінансів і відповідно до статті 89 управління федеральних водних шляхів і судноплавства. Федеральний закон може заснувати федеральні прикордонні влади, центральні органи поліцейської довідкової служби і інформації, кримінальної поліції та збору даних для охорони Конституції і захисту від устремлінь на федеральній території, які шляхом застосування сили або спрямованих на це підготовчих дій загрожують зовнішнім інтересам Федеративної Республіки Німеччини.

(2) В якості безпосередньо підпорядкованих Федерації корпорацій публічного права діють ті установи соціального страхування, сфера компетенції яких поширюється на територію більш ніж однієї землі.

(3) Крім того, з питань, по яких Федерації належить право законодавства, федеральним законом можуть бути засновані вищі самостійні федеральна влада і нові безпосередньо підлеглі Федерації корпорації та установи публічного права. Якщо перед Федерацією постануть нові завдання в тих галузях, в яких вона має право законодавства, то за згодою Бундесрат і більшості членів Бундестагу у разі нагальної необхідності можуть бути засновані федеральна влада середніх і нижчих інстанцій.

Стаття 87-а

(1) Федерація створює для своєї оборони збройні сили. Їх чисельність і основні риси їх організації повинні узгоджуватися з бюджетом.

(2) Крім оборони збройні сили можуть використовуватися тільки у випадках, точно допускаються справжнім Основним законом.

(3) У разі стану оборони або напруженості збройні сили облачені повноваженнями щодо захисту цивільних об'єктів і вирішення завдань, пов'язаних з регулюванням руху, оскільки це потрібно для виконання їхніх завдань з оборони. Крім того, у разі стану оборони або напруженості на збройні сили може бути покладено захист цивільних об'єктів, що проводиться в порядку підтримки поліцейських заходів; при цьому збройні сили співпрацюють з компетентними властями.

(4) Для відображення небезпеки, що загрожує існуванню або основ вільного демократичного ладу Федерації або однієї з земель, федеральний Уряд може, якщо є в наявності передумови, зазначені в другому абзаці статті 91, і якщо недостатньо поліцейських сил і сил федеральної прикордонної охорони, використовувати збройні сили для надання допомоги поліції і федеральної прикордонної охорони в захисті цивільних об'єктів і для боротьби з організованими і що розташовують бойовим озброєнням групами. Дії збройних сил повинні бути припинені, якщо того зажадає Бундестаг або Бундесрат.

Стаття 87-b

(1) Федеральне військове управління здійснюється власної федеральної адміністрацією з власними нижчестоящими адміністративними ланками. У її завдання входять питання особового складу та безпосереднього задоволення матеріальних потреб збройних сил. Завдання піклування про потерпілих і будівництва можуть бути покладені на федеральне військове управління тільки федеральним законом, потребують схвалення Бундесрату, В схвалення Бундестагу потребують також закони, якими федеральне військове управління уповноважується на втручання в права третіх осіб; це не відноситься до законів, що стосуються особового складу .

(2) В іншому федеральними законами з питань оборони, включаючи закони про заміну військової служби і про захист цивільного населення, може бути встановлено за схвалення Бундесрату, що вони виконуються повністю або частково власне федеральної адміністрацією з власними нижчестоящими адміністративними ланками або землями за дорученням Федерації. Якщо такі закони виконуються землями за дорученням Федерації, то ними може бути встановлено з схвалення Бундесрату, що повноваження, які належать на підставі статті 85 федеральному Уряду і компетентним верховним властям Федерації, повністю або частково можуть бути передані вищим федеральним властям; при цьому може бути встановлено, що видаються цими властями загальні адміністративні розпорядження згідно першого пропозицією другого абзацу статті 85 не потребують схвалення Бундесрату.

Стаття 87-c

Закони, прийняті на підставі пункту 11-а статті 74, можуть зі схвалення Бундесрату встановлювати, що їх виконання здійснюється землями за дорученням Федерації.

Стаття 87-d

(1) Управління повітряним сполученням входить до складу власне федеральної адміністрації. Федеральний закон встановлює форму організації публічного або приватного права.

(2) Федеральним законом, який потребує згоди Бундесрату, завдання управління повітряним сполученням можуть бути за дорученням Федерації покладені на землі.

Стаття 87-е

(1) Повідомлення на залізницях Федерації знаходиться під її власним управлінням. З допомогою видання федерального закону завдання з управління залізничним сполученням можуть передаватися землям.

(2) У відповідності з федеральним законом Федерація здійснює завдання з управління залізничним сполученням, що виходять за межі її залізниць.

(3) Залізниці Федерації управляються як господарське підприємство приватного права; вони перебувають у власності Федерації, оскільки діяльність господарського підприємства включає будівництво, підтримання та експлуатацію рейкових шляхів. Передача участі Федерації в підприємствах згідно з другим пропозицією здійснюється за допомогою закону; більша частина участі в цих підприємствах залишається за Федерацією. Подробиці регулюються федеральним законом.

(4) Федерація враховує вимоги Загального блага, зокрема потреби в повідомленнях при споруді і підтримці рейкових колій залізниць Федерації, оскільки вони не стосуються пасажирського сполучення. Подробиці регулюються федеральним законом.

(5) Закони, що видаються на підставі абзаців з 1-го по 4-й, потребують схвалення Бундесрату. Згоди Бундесрату також вимагають закони, які регулюють злиття, розділення і передачу в експлуатацію рейкових колій залізниць Федерації або зачіпають пасажирське сполучення.

Стаття 87-f

(1) Федеральним законом, що приймається за згодою Бундесрату, гарантується поширення на всю федеральну територію відповідних і достатніх послуг, що надаються службою пошти і телекомунікацій.

(2) Послуги, зазначені в першому абзаці, надаються в порядку частнопредпрінімательскойдіяльності підприємствами, утвореними на основі використання майна Німецької федеральної пошти. Суверенні повноваження у сфері поштових повідомлень і телекомунікацій підлягають управлінню з боку Федерації.

(3) Незалежно від положень другого речення абзацу 2 Федерація через федеральне установа публічного права виконує окремі завдання щодо підприємств в результаті використання ними майна Німецької федеральної пошти у відповідності з федеральним законом.

Стаття 88

Федерація засновує валютно-емісійний банк як федерального банку. Його завдання та повноваження в рамках Європейського союзу можуть бути передані Європейському центральному банку, який є незалежним і першорядна мета якого полягає в забезпеченні стабільності цін.

Стаття 89

(1) Федерація є власником колишніх імперських водних шляхів.

(2) Федерація управляє водними шляхами через свої власні влади. В області внутрішнього судноплавства Федерація виконує державні функції на території, що виходить за межі однієї землі, а в галузі морського судноплавства - ті функції, які їй передані законом. Федерація може передати управління федеральними водними шляхами, оскільки вони знаходяться в межах території однієї землі, цій землі за її пропозицією управляти за дорученням Федерації. Якщо водний шлях проходить через території декількох земель, Федерація може доручити управління тій землі, яку запропонують зацікавлені землі.

(3) При управлінні водними шляхами, при їх розвитку та спорудженні повинні дотримуватися потреби охорони природи і водного господарства за погодженням з землями.

Стаття 90

(1) Федерація є власником колишніх імперських автострад та імперських шосейних доріг.

(2) Федеральними автострадами та іншими федеральними шосейними дорогами дальнього сполучення управляють за дорученням Федерації землі або згідно з правом земель компетентні самоврядні корпорації.

(3) Федерація може за пропозицією землі прийняти у власне федеральне управління федеральні автостради та інші федеральні шосейні дороги дальнього сполучення, оскільки вони знаходяться на території цієї землі.

Стаття 91

(1) Для відображення небезпеки, що загрожує існуванню або основ вільного демократичного ладу Федерації або будь-якої землі, земля може призвати поліцейські сили Інших земель, а також сили і установи інших управлінні і федеральної прикордонної охорони.

(2) Якщо земля, якій загрожує небезпека, сама не готова або не в змозі боротися з цією небезпекою, федеральний Уряд може підкорити своїм вказівкам поліцію в цій землі і поліцейські сили інших земель, а одно використовувати підрозділи федеральної прикордонної охорони. Це розпорядження підлягає скасуванню з ліквідації небезпеки, а крім того, в будь-який час на вимогу Бундесрату. Якщо небезпека поширюється на територію більш ніж однієї землі федеральний Уряд може в тій мірі, в якій це потрібно для ефективної боротьби, давати вказівки урядам земель; перше і друге пропозиції цим не зачіпаються.

 У111-а. Загальні завдання 

 Стаття 91-а 

 (1) Федерація бере участь у виконанні завдань земель, якщо ці завдання мають значення для всієї національної спільноти, і участь Федерації потрібно для поліпшення умов життя (загальні завдання) в наступних областях: 

 1) розширення та будівництво вищих навчальних закладів, включаючи клініки при них; 

 2) поліпшення регіональної економічної структури; 

 3) поліпшення аграрної структури і захист прибережних зон. 

 (2) Детальніше спільні завдання регулюються федеральним законом за згодою Бундесрату. Цей закон повинен містити загальні принципи їх виконання. 

 (3) Цей закон містить положення, що відносяться до процедури і установам для спільного типового планування. Включення будь-якого проекту в типове планування потребує згоди землі, на території якої він буде здійснюватися. 

 (4) У випадках, зазначених у п. 1 і 2 першого абзацу, Федерація несе половину витрат в кожній землі. У випадках, передбачених п. 3 першого абзацу, Федерація несе щонайменше половину витрат; участь має встановлюватися на єдиній основі для всіх земель. Подробиці регулюються законом. Асигнування коштів підлягає встановленню в бюджетах Федерації і земель. 

 (5) Федеральний Уряд і Бундесрат повинні інформуватися на їх вимогу про виконання спільних завдань. 

 Стаття 91-Ь 

 Федерація і землі можуть діяти спільно шляхом укладання угод в галузі освіти, допомоги науковим установам та у реалізації проектів наукових досліджень, значення яких виходить за регіональні рамки. Розподіл витрат регулюється угодами. 

 IX. Правосуддя 

 Стаття 92 

 Судова влада довіряється суддям; вона здійснюється федеральним Конституційним судом, федеральними судами, передбаченими в цьому Основному законі, і судами земель. 

 Стаття 93 1.

 Федеральний Конституційний суд вирішує справи: 

 1) про тлумачення справжнього Основного закону з приводу суперечок про обсяг прав і обов'язків верховного федерального органу або інших учасників, які цим Основним законом або регламентом верховного федерального органу наділяються власними правами; 

 2) у разі розбіжності думок або сумнівів щодо формальної і фактичної сумісності федерального права і права землі з справжнім Основним законом або сумісності права землі з іншим федеральним правом - за пропозицією федерального Уряду, уряду землі або однієї третини членів Бундестагу; 

 3) у разі розбіжності думок про права та обов'язки Федерації і земель, зокрема при виконанні землями федерального права і при здійсненні федерального нагляду; 

 4) з інших спорах публічно-правового характеру між Федерацією і землями, між різними землями або в межах однієї землі, оскільки не передбачений інший судовий порядок; 

 4-а) за конституційними скаргами, які можуть бути подані кожним, хто стверджує, що публічна влада порушила одне з його основних прав або одне з прав, що містяться у статтях 20 (абзац 4), 33, 38, 101, 103 і 104; 

 4-Ь) про конституційні скаргах громад та об'єднань громад з приводу порушення законом права на самоврядування, передбачене статтею 28, а щодо законів земель за умови, що скарга не може бути подана в конституційний суд землі; 

 5) в інших передбачених цим Основним законом випадках. 

 (2) Федеральний Конституційний суд буде, далі, діяти в інших випадках, віднесених до його відання федеральним законодавством.

 Стаття 94 

 (1) Федеральний Конституційний суд складається з федеральних суддів та інших членів. Члени федерального Конституційного суду обираються в рівному числі Бундестагом і Бундесратом. Вони не можуть належати до складу ні Бундестагу, ні Бундесрату, ні федерального Уряду, ні відповідних органів земель. 

 (2) Федеральний закон регулює пристрій Конституційного суду і порядок виробництва в ньому і визначає, в яких випадках його рішення мають силу закону. Закон може встановити в якості умови для подачі конституційної скарги вичерпання можливостей звичайного судового порядку і особливу процедуру її прийняття. 

 Стаття 95 

 (1) Для відправлення правосуддя в галузі загальної, адміністративної, фінансової, трудової та соціальної юстиції Федерація засновує в якості верховних судових палат федеральну загальну палату, федеральний адміністративний суд, федеральну фінансову палату, федеральний трудовий суд і федеральний соціальний суд. 

 (2) Про призначення суддів цих судів вирішує компетентний для відповідної області міністр спільно з комітетом з виборів суддів, який складається з компетентних для відповідних областей міністрів земель і рівного числа членів, що обираються Бундестагом. 

 (3) Для забезпечення єдності судової практики повинен бути утворений спільний сенат судів, зазначених у першому абзаці. Подробиці регулюються федеральним законом. 

 Стаття 96 

 (1) Федерація може заснувати федеральний суд у справах правового захисту промислової власності. 

 (2) Федерація може заснувати для збройних сил військово-кримінальні суди як федеральних судів. Ці суди можуть здійснювати кримінальну юрисдикцію лише у випадку стану оборони, а також щодо осіб, які належать до складу збройних сил, які спрямовані за кордон або перебувають на військових кораблях. Подробиці регулюються федеральним законом. Ці суди підлягають ведення федерального міністра юстиції. Професійні судді цих судів повинні володіти суддівської кваліфікацією. 

 (3) Верховної судовою палатою для судів, зазначених у першому та другому абзацах, є федеральна судова палата. 

 (4) Федерація може засновувати для осіб, які перебувають з нею в публічно-правовому службовому відношенні, федеральні суди з вирішення справ у дисциплінарному виробництві та виробництві за скаргами. 

 (5) Для кримінального судочинства в областях, зазначених першим абзацом статті 26, або в області захисту держави федеральний закон зі схвалення Бундесрату може передбачити випадки, коли суди земель здійснюють федеральну юрисдикцію. 

 Стаття 97 

 (1) Судді незалежні і підкоряються лише закону. 

 (2) Судді, яких призначають планомірно і постійно на штатну посаду, можуть проти їхнього бажання до закінчення терміну повноважень бути звільнені, тимчасово або остаточно усунуті від посади або переведені на інше місце або звільнені у відставку тільки в силу судового рішення і лише по підставі і в формі, передбачених законом. Законодавством може бути встановлено віковий межа, після досягнення якого судді виходять у відставку. При зміні судової організації або судових округів судді можуть бути переведені до іншого суду або звільнені з посади, але із збереженням повного змісту. 

 Стаття 98 

 (1) Правове становище федеральних суддів повинно регулюватися спеціальним федеральним законом. 

 (2) Якщо федеральний суддя на службі або поза її порушить принципи Основного закону чи конституційного ладу будь-якої землі, то федеральний Конституційний суд може за пропозицією Бундестагу і більшістю двох третин своїх членів розпорядитися про переведення такого судді на іншу посаду або про звільнення його в відставку. У разі умисного порушення може бути постановлено про зміщення з посади. 

 (3) 'Правове становище суддів у землях повинно регулюватися спеціальними законами земель. Федерація може встановити типові приписи, оскільки четвертий абзац статті 72-а не передбачає іншого. 

 (4) Землі можуть постановити, що про призначення суддів в землях вирішує міністр юстиції землі спільно з комітетом з виборів суддів. 

 (5) Землі можуть встановити для суддів земель регулювання, відповідне другим абзацом. Чинне конституційне право земель залишається незачепленим. Винесення рішення щодо обвинувачення судді належить федеральному Конституційному суду. 

 Стаття 99 

 Законом землі на федеральний Конституційний суд може бути покладено вирішення конституційних спорів у межах однієї землі, а на названі в першому абзаці статті 95 верховні судові палати - дозвіл по останній інстанції у таких справах, в яких мова йде про застосування права землі. 

 Стаття 100 

 (1) Якщо суд визнає антиконституційним закон, про дійсність якого виникло питання при вирішенні справи цим судом, то розгляд справи має бути призупинено і, якщо мова йде про порушення конституції землі, має бути отримано рішення суду землі, компетентного для вирішення конституційних суперечок, а якщо мова йде про порушення цього Основного закону, - рішення федерального Конституційного суду. Це правило діє також у випадку, коли йдеться про порушення цього Основного закону правом землі або про несумісність закону землі з федеральним законом. 

 (2) Якщо в юридичній суперечці виникає сумнів, чи є норма міжнародного права складовою частиною федерального права і породжує чи вона безпосередньо права та обов'язки для індивіда (стаття 25), суд повинен отримати рішення федерального Конституційного суду. 

 (3) Якщо при тлумаченні Основного закону конституційний суд землі має намір відступити від рішення федерального Конституційного суду або конституційного суду іншої землі, цей конституційний суд повинен отримати рішення федерального Конституційного суду. 

 Стаття 101 

 (1) Надзвичайні суди не допускаються. Ніхто не може бути вилучений з ведення свого законного судді. 

 (2) Суди зі спеціальною юрисдикцією можуть бути засновані тільки законом. 

 Стаття 102 

 Смертна кара скасовується. 

 Стаття 103 

 (1) У суді кожен має право бути вислухана відповідно до закону. 

 (2) Діяння може підлягати покаранню, тільки якщо його караність була встановлена законом до його скоєння. 

 (3) Ніхто не може бути підданий багаторазовому покаранню за одне й те саме діяння на підставі загальних кримінальних законів. 

 Стаття 104 

 (1) Свобода особистості може бути обмежена лише на підставі офіційного закону і з дотриманням запропонованих їм форм. Затримані особи не можуть піддаватися ні морально, ні фізично жорстокого поводження. 

 (2) Тільки суддя може вирішити питання допустимості та тривалості позбавлення волі. При будь-якому позбавлення волі, які не заснованому на наказі судді, невідкладно повинне піти суддівське рішення. Поліція в силу власних владних повноважень нікого не може містити у себе під арештом довше ніж до кінця дня, наступного за затриманням. Подробиці повинні регулюватися законом. 

 (3) Кожен, хто попередньо затриманий за підозрою в караному діянні, не пізніше дня, наступного за затриманням, повинен бути доставлений до судді, який зобов'язаний повідомити йому причини затримання, допитати його і дати йому можливість подати заперечення. Суддя зобов'язаний без зволікання або видати мотивовану письмовий наказ про арешт, або розпорядитися про звільнення затриманого. 

 (4) Про кожному судовому рішенні з наказом про позбавлення волі або продовженні затримання повинні бути негайно сповіщені родич затриманого або особа, яка користується його довірою. 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "VIII. Виконання федеральних законів і федеральна адміністрація "
  1. 62. РОЛЬ повноважного представника Президента Російської Федерації в забезпеченні здійснення його повноважень
      виконанням у федеральному окрузі рішень федеральних органів державної влади; забезпечення реалізації у федеральному окрузі кадрової політики Президента РФ; надання Президенту РФ регулярних доповідей про забезпечення національної безпеки у федеральному окрузі, про політичному, соціальному та економічному становищі в федеральному окрузі, а також внесення Президенту РФ відповідних
  2. Квиток № 22. 1. Склад і компетенція Уряду РФ
      виконання федерального бюджету, подає Державній Думі звіт про виконання бюджету; забезпечує проведення в РФ єдиної фінансової, кредитної та грошової політики; забезпечує проведення в РФ єдиної державної політики в галузі науки і культури, реалізує державну політику в галузі науки, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення , екології. Воно керує
  3. Квиток № 22. 1. Склад і компетенція Уряду РФ
      виконання федерального бюджету, подає Державній Думі звіт про виконання бюджету; забезпечує проведення в РФ єдиної фінансової, кредитної та грошової політики; забезпечує проведення в РФ єдиної державної політики в галузі науки і культури, реалізує державну політику в галузі науки, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення , екології. Воно керує
  4. Органи виконавчої влади в суб'єктах Російської Федерації
      виконання, розпоряджається і управляє майном, що належить до власності краю, області, міста федерального значення, автономної області, автономного округу; - розробляє і здійснює програми в галузі управління економікою, культурою, соціальною політикою; - вживає заходів щодо забезпечення законності, прав і свобод громадян , охорони власності та громадського порядку.
  5. 1. Орган виконавчої влади
      федеральним устроєм а) федеральні органи виконавчої влади (Уряд, фе-деральному міністерства, державні комітети, федеральні служ-би, федеральні нагляду, департаменти, головні управління, агентства). б) органи виконавчої влади РФ 2. Залежно від обсягу та характеру компетенції а) органи загальної компетенції, які здійснюють управління більшістю галузей,
  6. 87. Уряд Російської Федерації - вищий орган виконавчої влади
      виконання федеральних законів, указів Президента Російської Федерації, міжнародних договорів Російської Федерації, здійснює систематичний контроль за їх виконанням федеральними органами виконавчої влади та органами виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації. До складу Уряду Російської Федерації входять Голова Уряду, заступники Голови
  7. 63. АДМІНІСТРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ, ЇЇ РОЛЬ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ. ДЕРЖАВНИЙ РАДА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
      виконання федерального бюджету. Головою Державної ради РФ є Президент РФ, членами Державної ради РФ за посадою є вищі посадові особи (керівники вищих виконавчих органів державної влади) суб'єктів РФ, а також (за рішенням Президента РФ) особи, що заміщали зазначені посади два і більше термінів поспіль. Зі складу членів Державної
  8. 86. Стадії законодавчого процесу у Федеральному зборах Російської Федерації
      федеральні конституційні закони та федеральні закони, які не можуть суперечити федеральним конституційним законам. Перша стадія законодавчого процесу - законодавча ініціатива - зводиться до внесення на розгляд Державної думи законопроекту. Друга стадія - попередній розгляд законопроектів. Третя стадія законодавчого процесу включає в себе
  9. 34. ПОРЯДОК ПРИПИНЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
      виконанню обвинувальний вирок суду; 3) особа не має іншого громадянства і гарантій його
  10. 3. Дія цивільного законодавства у просторі і по колу осіб
      федеральний характер цивільного законодавства зумовлює його дію на всій російській території. Обмеження територіальної дії правил, що регулюють майновий оборот, може вводитися тільки федеральним законом і лише у випадках, коли це необхідно для забезпечення безпеки, захисту життя і здоров'я людей, охорони природи і культурних цінностей (абз. 2 п. 3 ст. 1 ЦК).
  11. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
      федеральних органів урядового зв'язку та інформації. 11. Які державні органи входять в систему федеральних органів державної охорони? 12. Назвіть основні повноваження федеральних органів державної
© 2014-2022  ibib.ltd.ua