Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

VI. Федеральний Уряд

Стаття 62

Федеральний Уряд складається з федерального Канцлера і федеральних міністрів.

Стаття 63

(1) Федеральний Канцлер обирається без дебатів Бундестагом за пропозицією федерального Президента.

(2) Обраним вважається той, хто зібрав голоси більшості членів Бундестагу. Вибране особа має бути призначено федеральним Президентом.

(3) Якщо запропоноване особа не обрано, Бундестаг може протягом чотирнадцяти днів після виборів обрати федерального Канцлера абсолютною більшістю своїх членів.

(4) Якщо протягом цього терміну обрання не відбулися, негайно проводиться новий тур голосування, в якому обраним вважається той, хто отримав найбільшу кількість голосів. Якщо обраний зібрав голоси більшості членів Бундестагу, федеральний Президент протягом семи днів після виборів повинен його призначити. Якщо обраний не отримав такої більшості, то федеральний Президент повинен протягом семи днів або призначити його, або розпустити Бундестаг.

Стаття 64

(1) Федеральні міністри призначаються і звільняються федеральним Президентом за пропозицією федерального Канцлера. (2) При вступі на посаду федеральний Канцлер і федеральні міністри приносять перед Бундестагом передбачену статтею 56 присягу.

Стаття 65

Федеральний Канцлер визначає основні напрями політики і несе за це відповідальність. У межах цих основних напрямків кожен федеральний міністр веде справи своєї галузі самостійно під свою відповідальність. При розбіжності думок між федеральними міністрами вирішує федеральний Уряд. Федеральний Канцлер веде справи Уряду згідно з регламентом, прийнятим федеральним Урядом та схваленому федеральним Президентом.

Стаття 65-а

Федеральний міністр оборони користується правом видання наказів і правом командування збройними силами.

Стаття 66

Федеральний Канцлер і федеральні міністри не можуть займати ніякі інші оплачувані посади, здійснювати будь-яку комерційну або професійну діяльність або входити до складу керівництва, а без згоди Бундестагу - до складу наглядової ради підприємства, що має на меті отримання прибутку.

Стаття 67

(1) Бундестаг може висловити недовіру федеральному Канцлеру тим, що більшістю членів вибере йому наступника, і звернутися до федерального Президента з проханням про звільнення федерального Канцлера. Федеральний Президент повинен задовольнити це прохання і призначити вибране обличчя.

(2) Між пропозицією про висловлення недовіри і виборами повинно пройти сорок вісім годин.

Стаття 68

(1) Якщо звернення федерального Канцлера про висловлення йому довіри не зустрічає згоди більшості членів Бундестагу, то федеральний Президент може за пропозицією федерального Канцлера протягом двадцяти одного дня розпустити Бундестаг. Право на розпуск втрачається, як тільки Бундестаг більшістю своїх членів обере іншого федерального Канцлера.

(2) Між пропозицією про висловлення довіри і голосуванням повинно пройти сорок вісім годин.

Стаття 69

(1) Федеральний Канцлер призначає одного з федеральних міністрів своїм заступником.

(2) Повноваження федерального Канцлера або федерального міністра закінчуються в будь-якому випадку з першим засіданням нового Бундестагу, а повноваження федерального міністра - також при будь-якому припинення повноважень федерального Канцлера.

(3) Федеральний Канцлер на прохання федерального Президента, а федеральний міністр на прохання федерального Канцлера або федерального Президента зобов'язані продовжувати ведення справ надалі до призначення їх наступника.

VII. Законодавство Федерації

Стаття 70

(1) Землі мають право законодавства в тій мірі, в якій справжнім Основним законом законодавчі повноваження не надані Федерації.

(2) Розмежування компетенції Федерації і земель визначається згідно з приписами справжнього Основного закону про виняткову і конкуруючої законодавчої компетенції.

Стаття 71

У сфері виняткової законодавчої компетенції Федерації землі мають повноваження на законодавство лише тоді і остільки, коли і оскільки вони прямо Управомочена на це федеральним законом.

Стаття 72

(1) У сфері конкуруючої законодавчої компетенції землі мають повноваженням на законодавство лише тоді і оскільки, коли і оскільки Федерація не користується своїми законодавчими правами.

(2) У цій сфері Федерація має право законодавства, якщо існує необхідність у федеральному законодавчому регулюванні, так як:

1) питання не може бути ефективно врегульовано законодавством окремих земель; або

2) регулювання питання законодавством землі могло б порушити інтереси іншої землі або всієї країни в цілому; або

3) цього вимагає дотримання правового або економічної єдності, зокрема дотримання однаковості життєвих умов на території не однієї лише землі.

Стаття 73

Федерація має виняткову законодавчою компетенцією з наступних питань:

1) закордонні справи, а також оборона, включаючи захист цивільного населення;

2) громадянство Федерації;

3) свобода пересування, паспортний режим, імміграція та еміграція, видача;

4) валюта, грошовий обіг і карбування монети, режим мір і ваг, а також встановлення точного часу;

5) митне та торгівельне єдність території, договори про торгівлю і судноплавство, свобода товарного обігу, оборот товарів і платежів із закордоном, включаючи митну і прикордонну охорону;

6) повітряне повідомлення;

6-а) залізничне сполучення, яке повністю або в своїй більшості належить Федерації (залізниці Федерації), будівництво, підтримання та експлуатація рейкових шляхів цих доріг, а також використання своїх прав щодо цих шляхів;

7) служба пошти і телекомунікацій;

8) правове становище осіб, які перебувають на службі Федерації безпосередньо федеральних корпорацій публічного права;

9) правова охорона промислової власності, авторське право та право видання;

10) співробітництво Федерації і земель:

а) в області кримінальної поліції;

Ь) для охорони основ вільного демократичного ладу, існування і безпеки Федерації або землі (конституційна охорона) і

с) для захисту від устремлінь на територію Федерації, які застосуванням сили або спрямованими на це підготовчими діями загрожують зовнішнім інтересам Федеративної Республіки Німеччини, а також установа федерального відомства кримінальної поліції і боротьба з міжнародною злочинністю;

11) статистика для цілей Федерації.

Стаття 74

Конкуруюча законодавча компетенція поширюється на наступні області:

1) цивільне право, кримінальне право і виконання вироків, судоустрій, судочинство, адвокатура, нотаріат і юридична консультація;

2) акти цивільного стану;

3) право союзів і зборів;

4) право іноземців на перебування і постійне проживання;

4-а) законодавство про зброю і вибухових речовинах;

5) охорона німецького культурного надбання від вивозу за

кордон;

6) справи біженців та переміщених осіб;

7) публічне соціальне забезпечення;

8) громадянство в землях;

9) військовий шкоду та її відшкодування;

10) забезпечення інвалідів війни, що залишилися в живих жертв війни і піклування про колишніх військовополонених;

10-а) могили полеглих воїнів, могили інших жертв війни та жертв тиранії;

II) господарське право (гірнича справа, промисловість, енергетичне господарство, ремесла, кустарна промисловість, торгівля, банківська і біржова справа, приватне страхування);

11-а) виробництво та використання ядерної енергії в мирних цілях, спорудження та експлуатація установок, призначених для цих цілей, захист від небезпек, що виникають при вивільненні ядерної енергії або внаслідок іонізуючого випромінювання, і усунення радіоактивних матеріалів;

12) трудове право, включаючи організацію виробництва, охорону праці та посередництво по найму, а також соціальне страхування, включаючи страхування від безробіття;

13) регулювання субсидій на освіту і сприяння науковим дослідженням;

14) право примусового відчуження, оскільки воно стосується справ, згаданих у статтях 73 і 74;

15) передача земель, природних багатств і засобів виробництва в суспільну власність або в інші форми суспільного господарства;

16) запобігання зловживань економічною владою;

17) сприяння виробництву в сільському і лісовому господарстві, забезпечення постачання продовольством, ввіз і вивіз продукції сільського та лісового господарства, рибальство у відкритому морі і в прибережних водах, охорона узбережжя;

18) обіг земельних ділянок, земельне право і сільськогосподарська оренда, а також житлове справу, розселення, гуртожитки;

19) заходи проти загальнонебезпечним і заразних захворювань людей і тварин, допуск до лікарських та іншим медичним професіям і до лікування, оборот ліків, лікарських та наркотичних засобів і отрут;

19-а) господарське забезпечення лікарень і регулювання тарифів за надану в них допомогу;

20) захист в обороті продовольства і делікатесів, предметів першої необхідності, фуражу, насіннєвого та садивного матеріалу для сільського та лісового господарства, захист рослин від хвороб і шкідників, а також захист тварин;

21) судноплавство у відкритому морі і в прибережних водах, а також морські навігаційні знаки, судноплавство по внутрішніх водах, метеорологічна служба, морські канали і внутрішні водні шляхи загального значення;

22) дорожній рух, автомобільний транспорт, спорудження і підтримку автострад, а також стягування і розподіл зборів за використання транспортними засобами громадських доріг;

23) рейкові шляхи, які не є залізницями Федерації, за винятком фунікулерів;

24) знищення відходів, охорона повітря від забруднення і боротьба з шумом .

Стаття 74-а

(1) Конкуруюче законодавство поширюється, далі, на оплату та забезпечення осіб, які перебувають у публічно-правовому відношенні служби і вірності, оскільки Федерація не володіє згідно з пунктом 8 статті 73 виключної законодавчої компетенцією.

(2) федеральні закони, що видаються відповідно до першого абзацу, потребують злагоді Бундесрату.

(3) У згоді Бундесрату потребують також федеральні закони, що видаються відповідно до пункту 8 статті 73, оскільки вони встановлюють критерії для структури або обчислення оплати і забезпечення, включаючи посадові оклади, або інші мінімальні і максимальні ставки, ніж передбачені федеральними законами відповідно до першого абзацу.

(4) Перший і другий абзаци відповідно застосовуються до оплати та забезпечення суддів земель. До законів, видаваним відповідно до першого абзацу статті 98, відповідно застосовується третій абзац.

Стаття 75

Федерація має право за наявності передумов, передбачених статтею 72, видавати типові приписи з наступних питань:

1) правове становище осіб, які перебувають на публічній службі земель, громад та інших корпорацій публічного права, оскільки стаття 74-а не наказує іншого;

1-а) загальні принципи вищої освіти;

2) загальне положення друку і кіно;

3) полювання, охорона природи і турбота про ландшафти;

4) розподіл землі, просторова організація і водний режим;

 5) реєстрація населення і видача посвідчень особи. 

 Стаття 76 

 (1) Законопроекти вносяться до Бундестагу федеральним Урядом, членами Бундестагу або Бундесратом. 

 (2) Проекти федерального Уряду підлягають внесенню насамперед у Бундесрат. Бундесрату належить право висловлюватися про ці проекти протягом шести тижнів. Проект, який при напрямку в Бундесрат федеральний Уряд визначив як особливо терміновий, воно може після закінчення трьох тижнів передати в Бундестаг, навіть якщо думка Бундесрату по ньому не отримано; думка Бундесрату негайно після отримання має бути спрямоване Бундестагу. 

 (3) Проекти Бундесрату мають спрямовуватися Бундестагу через федеральний Уряд протягом трьох місяців. Воно зобов'язане висловити по них свою точку зору. 

 Стаття 77 

 (1) Федеральні закони приймаються Бундестагом. Прийняті закони повинні негайно передаватися Бундесрату президентом Бундестагу. 

 (2) Бундесрат може протягом трьох тижнів після отримання прийнятого закону вимагати скликання комітету, утвореного з членів Бундестагу і Бундесрату, для спільного обговорення проектів. Склад і процедура цього комітету регулюються регламентом, який приймається Бундестагом і потребує схвалення Бундесрату. Вхідні в цей комітет члени Бундесрату не пов'язані вказівками. Якщо для прийняття закону потрібна згода Бундесрату, то Бундестаг і федеральний Уряд можуть зажадати скликання комітету. Якщо комітет запропонує внести зміни до прийнятого законопроект, Бундестаг повинен знову прийняти рішення. 

 (3) Якщо для прийняття закону згоди Бундесрату не потрібно, Бундесрат може після закінчення процедури, зазначеної у другому абзаці, протягом двох тижнів заявити протест проти прийнятого Бундестагом закону.

 Термін для внесення протесту обчислюється у випадку, зазначеному в останньому реченні другого абзацу, з дня надходження нового рішення Бундестагу, а у всіх інших випадках з дня надходження повідомлення голови комітету, передбаченого в другому абзаці, про закінчення процедури. 

 (4) Якщо протест був прийнятий більшістю голосів Бундесрату, він може бути відхилений рішенням більшості членів Бундестагу. Якщо Бундесрат ухвалив протест більшістю не менше двох третин своїх голосів, то для відхилення його Бундестагом потрібна більшість у дві третини голосів, але не менш більшості членів Бундестагу. 

 Стаття 78 

 Прийнятий Бундестагом закон вважається чинним, якщо Бундесрат його схвалює, не висуває вимогу згідно з абзацом 2 статті 77, що не заявляє протесту протягом строку, передбаченого третім абзацом статті 77, або відкликає такий протест, або якщо протест відхилено Бундестагом. 

 Стаття 79 

 (1) Основний закон може бути змінений тільки законом, який спеціально змінює або доповнює текст Основного закону. При укладанні міжнародних договорів, предметом яких є мирне врегулювання, підготовка мирного врегулювання, припинення окупаційно-правового режиму або служіння обороні Федеративної Республіки, то для підтвердження того, що положення Основного закону не суперечать висновку і вступу в силу таких договорів, досить доповнення тексту цього Основного закону, що обмежується таким підтвердженням. 

 (2) Такий закон потребує згоди двох третин членів Бундестагу і двох третин голосів Бундесрату. 

 (3) Не допускається зміна даного Основного закону, що зачіпає поділ Федерації на землі, принципи участі земель у законодавстві чи принципи, встановлені в статтях 1 і 20. 

 Стаття 80 

 (1) Закон може уповноважити федеральний Уряд, федерального міністра або уряду земель видати правові постанови. При цьому законом мають бути визначені зміст, мета і обсяг наданого повноваження. У постанові повинно вказуватися його правова підстава. Якщо законом передбачається подальша передача повноважень, то для передачі повноважень вимагається правове постанову. 

 (2) У згоді Бундесрату потребують, якщо інше не обумовлено федеральним законом, правові постанови федерального Уряду або федерального міністра про основні принципи та тарифах при використанні федеральних залізниць, основних положень про право користування залізницями Федерації, службою пошти і телекомунікацій, про будівництво та експлуатації залізниць, а також правові постанови, що видаються на підставі таких федеральних законів, які потребують злагоді Бундесрату або виконуються землями за дорученням Федерації або в порядку їхньої власної компетенції. 

 Стаття 80-а 

 (1) Якщо в цьому Основному законі або федеральному законі про оборону, включаючи захист цивільного населення, визначається, що правові приписи можуть застосовуватися тільки в силу цієї статті, то їх застосування, поза стану оборони, допускається, тільки якщо Бундестаг констатує наступ стану напруженості або дасть особливу згоду на застосування. Констатація стану напруженості і дача особливої згоди, зазначені в першому реченні п'ятого абзацу і в другому реченні шостого абзацу статті 12-а, вимагають більшості у дві третини поданих голосів. 

 (2) Заходи на підставі правових приписів, зазначені в першому абзаці, мають бути скасовані, якщо того зажадає Бундестаг. 

 (3) У відступ від першого абзацу застосування таких правових приписів одно допускається на підставі та в межах рішення, прийнятого міжнародним органом в рамках союзного договору за згодою федерального Уряду. Заходи, прийняті на підставі цього абзацу, повинні бути скасовані, якщо того зажадає Бундестаг більшістю голосів своїх членів. 

 Стаття 81 

 (1) Якщо в передбаченому статтею 68 випадку Бундестаг НЕ розпущений, федеральний Президент може за пропозицією федерального Уряду та за згодою Бундесрату оголосити стан законодавчої необхідності щодо законопроекту, відхиленого Бундестагом, хоча федеральне Уряд визначив цей законопроект як невідкладний. Це можна застосовувати також у разі відхилення будь-якого законопроекту, навіть якщо федеральний Канцлер пов'язував з ним свою пропозицію, передбачене статтею 68. 

 (2) Якщо Бундестаг після оголошення стану законодавчої необхідності знову відхилить законопроект або прийме його в неприйнятною для федерального Уряду редакції, то закон вважається чинним, якщо Бундесрат його схвалить. Це ж застосовується в тому випадку, якщо проект не буде прийнятий Бундестагом протягом чотирьох тижнів після його нового внесення. 

 (3) В період перебування федерального Канцлера на посаді будь-який інший відхилений Бундестагом законопроект також може бути прийнятий згідно з абзацами 1 і 2 цієї статті протягом шести місяців після першого оголошення стану законодавчої необхідності. Після закінчення цього терміну не допускається подальше оголошення такого стану в період перебування на посаді того ж федерального Канцлера. 

 (4) Основний закон не може бути ні змінений, ні частково або повністю скасований або припинений на підставі закону, прийнятого згідно з абзацом 2. 

 Стаття 82 

 (1) Закони, які набрали чинності на підставі приписів цієї Основного закону, після контрасигнації оформляються федеральним Президентом і публікуються в "Бундесгезетцблатт". Правові постанови підписуються видати їх органами, оформляються і, якщо інше не встановлено законом, публікуються в "Бундесгезетцблатт". 

 (2) У кожному законі і в кожному правовому постанові має бути вказаний день їх вступу в силу. При відсутності такої вказівки закони і постанови набирають чинності на чотирнадцятий день після виходу відповідного номера "Бундесгезетцблатт". 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "VI. Федеральний Уряд"
  1. 87. Уряд Російської Федерації - вищий орган виконавчої влади
      федеральної виконавчої влади Росії забезпечується його повноваженнями, закріпленими в Конституції Російської Федерації і в Законі про Уряді Російської Федерації. Як вищий орган федеральної виконавчої влади, Уряд Російської Федерації очолює єдину систему виконавчої влади в Російській Федерації, забезпечує відповідно до Конституції здійснення
  2. Квиток № 22. 1. Склад і компетенція Уряду РФ
      федеральних міністрів. У РФ Президент не очолює безпосередньо Уряд, однак грає вирішальну роль в процесі його формування, вирішує питання про відставку Уряду РФ, а також може головувати на засіданнях Уряду РФ. Глава Уряду РФ (Голова Уряду), керуючись Конституцією, федеральними законами і указами Президента РФ, визначає
  3. Квиток № 22. 1. Склад і компетенція Уряду РФ
      федеральних міністрів. У РФ Президент не очолює безпосередньо Уряд, однак грає вирішальну роль в процесі його формування, вирішує питання про відставку Уряду РФ, а також може головувати на засіданнях Уряду РФ. Глава Уряду РФ (Голова Уряду), керуючись Конституцією, федеральними законами і указами Президента РФ, визначає
  4. 72. Система федеральних органів виконавчої влади
      федеральному рівні здійснює Уряд РФ (ч. 1 ст. ПО Конституції РФ), що складається з Голови Уряду РФ, заступників Голови Уряду РФ і федеральних міністрів (ч. 2 ст. 110 Конституції РФ). Структура федеральних органів виконавчої влади визначається Президентом РФ за поданням Голови Уряду РФ (ч. 1 ст. 112 Конституції РФ); також по
  5. 89. Порядок формування, повноваження і акти Уряду Російської Федерації
      федеральних органів виконавчої влади. Уряд Російської Федерації - орган колегіальний. Його засідання проводяться Головою Уряду не рідше одного разу на місяць. Робочим органом Уряду Російської Федерації, що забезпечує діяльність Уряду та здійснюють контроль виконання прийнятих ним рішень, є Апарат Уряду Російської Федерації. Він
  6. 3. Джерела адміністративного права
      федеральний закон, Ко-декс про адміністративні правопорушення, федеральний конститу-ційний закон "Про уряд" від 31 грудня 1997 р. 3. Укази Президента 4. Постанови Уряду 5. Відомчі акти - акти міністерств і федеральних відомств 6. Законодавчі та інші акти державних органів суб'єктів-тов РФ 7. Адміністративно-правові договори та угоди. Наприклад, між
  7. 18. КОНСТИТУЦІЙНИЙ СТАТУС ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
      федерального законодавства, нормативних указів Президента РФ, керуючись принципами вер-2 - 7078 Голубок 33 ховенства Конституції РФ і федерального законодавства, народовладдя, федералізму, поділу влади, гласності та забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Уряд РФ керує роботою федеральних міністерств та інших федеральних органів виконавчої влади
  8. 2. Президент формально не є главою виконавчої влади
      федеральних органів виконавчої влади підпорядковані йому безпосередньо. (Адміністрація Прези-дента, Уряд, деякі міністерства) 2. побічно, тобто через Уряд. Уряд керує міністерством. повт. повн. П-та у сфері виконавчої влади ст. 83 КРФ. 3. Федеральна виконавча влада є двуступенчатой. Уряд і федеральні органи (міністерства та
  9. 88. Повноваження Уряду Російської Федерації
      федеральний бюджет і забезпечує його виконання і т. д. У соціальній сфері Уряд Російської Федерації вживає заходів до реалізації трудових прав громадян, забезпечує проведення єдиної соціальної політики. В області науки, культури і освіти Уряд Російської Федерації розробляє і здійснює політику державної підтримки розвитку науки, культури,
  10. 1. Орган виконавчої влади
      федеральним устроєм а) федеральні органи виконавчої влади (Уряд, фе-деральному міністерства, державні комітети, федеральні служ-би, федеральні нагляду, департаменти, головні управління, агентства). б) органи виконавчої влади РФ 2. Залежно від обсягу та характеру компетенції а) органи загальної компетенції, які здійснюють управління більшістю галузей,
  11. Квиток № 23. 2. Складення повноважень і відставка Уряду РФ
      уряду приймає Президент. Він може погодитися з вотумом недовіри і розпустити уряд. Але можливий і інший варіант, коли Президент не згоден з думкою Парламенту і відхиляє рішення Державної Думи про недовіру Уряду. У цьому випадку, якщо Державна дума протягом 3 місяців повторно висловить недовіру Уряду, то Президент або оголошує про відставку
  12. Квиток № 23. 2. Складення повноважень і відставка Уряду РФ
      уряду приймає Президент. Він може погодитися з вотумом недовіри і розпустити уряд. Але можливий і інший варіант, коли Президент не згоден з думкою Парламенту і відхиляє рішення Державної Думи про недовіру Уряду. У цьому випадку, якщо Державна дума протягом 3 місяців повторно висловить недовіру Уряду, то Президент або оголошує про відставку
  13. § 2. Повноваження Президента Російської Федерації з формування і керівництву виконавчою владою
      федеральних міністрів. Президент Росії представляє Державній Думі Федеральних Зборів для призначення на посаду Голови Центрального Банку РФ і ставить перед нею питання про звільнення його від займаної посади. Право головувати на засіданнях Уряду РФ дає Президенту РФ можливість давати безпосередні доручення та вказівки всім членам Уряду РФ.
  14. 1. Об'єкти банківського нагляду
      федеральним конституційним законом, що означає його пріоритет і більшу юридичну силу по відношенню до Федерального закону "Про Центральний банк Російської Федерації (Банку
  15. 61. ПОВНОВАЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
      федеральних конституційних законів і федеральних законів. 116 2. Видання указів і розпоряджень Президента РФ. Нормативні правові акти Президента РФ не можуть суперечити Конституції РФ, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, міжнародним договорам РФ, федерального законодавства. 3. Скасування актів Уряду РФ і федеральних органів виконавчої влади, а також
  16. 71. ПРАВО ЗАКОНОДАВЧОЇ ІНІЦІАТИВИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ і суб'єктів Російської Федерації
      федеральному рівні мають Президент РФ, Рада Федерації в цілому, члени Ради Федерації окремо, депутати Державної Думи, Уряд РФ, законодавчі (представницькі) органи державної влади суб'єктів РФ, а також Конституційний Суд РФ, Верховний Суд РФ і Вищий Арбітражний Суд РФ з питань їх відання (ч. I ст. 104 Конституції РФ). Законопроекти про запровадження (скасування)
  17. 7. Система органів державної влади РФ.
      федеральні закони передаються на розгляд СФ. До відання СФ належить: призначає вибори президента РФ; відмова президента РФ з посади; призначає суддів вищих судових інстанцій; призначення та звільнення з посади ген прокурора; До відання Державної Думи належить: дача згоди Президенту на призначення Голови прав-ва; вирішення питання про довіру Прав-ву; оголошення амністії; висунення
  18. 4. У суб'єктах РФ діють органи виконавчої влади загальної, галузевої та міжгалузевої компетенції.
      федеральних органів виконавчої влади, а з питань що входять до компетенції суб'єктів, у взаємодії з соотв. органами виконавчої влади суб'єктів
  19. 2. Інститут парламентської відповідальності уряду.
      федеральний канцлер). Уряд несе: - солідарну відповідальність - за політику і рішення уряду (в повному складі); - індивідуальну відповідальність - за справи свого департаменту (кожен міністр окремо). У багатьох країнах урядовці призначаються главою держави за пропозицією прем'єра - відповідальність членів уряду перед його главою - який сам може
  20. 1. Поняття джерела банківського права
      федеральні конституційні закони, федеральні закони, укази Президента Російської Федерації, постанови Уряду Російської Федерації, нормативні акти міністерств і відомств, закони та інші нормативні акти суб'єктів Федерації, нормативні акти місцевих органів влади. Однак грошова і кредитна системи за своєю природою вимагають відомої централізації та єдності, з тим, щоб
© 2014-2020  ibib.ltd.ua