Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В . Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

IV. Бундесрат

Стаття 50

Через Бундесрат землі беруть участь в законодавстві і адміністрації Федерації і в справах Європейського союзу.

Стаття 51

(1) Бундесрат складається з членів урядів земель, які їх призначають і відкликають. Землі можуть бути представлені іншими членами своїх урядів.

(2) Кожна земля розташовує не менш ніж трьома голосами; землі з населенням понад два мільйони жителів мають чотири голоси, землі з населенням понад шість мільйонів жителів - п'ять голосів, землі з населенням понад сім мільйонів - шість голосів.

(3) Кожна земля може послати стільки членів, скільки вона має голосів. Голоси землі можуть подаватися тільки узгоджено і тільки присутніми членами або їх заступниками.

Стаття 52

(1) Бундесрат обирає свого президента на один рік.

(2) Президент скликає Бундесрат. Він зобов'язаний його скликати на вимогу представників не менше двох земель або федерального Уряду.

(3) Бундесрат приймає свої рішення щонайменше більшістю голосів. Він приймає свій регламент. Його засідання публічні. Вони можуть бути оголошені закритими.

(4) В комітети Бундесрату можуть входити інші члени або уповноважені урядів земель.

(3-а) Для розгляду справ Європейського союзу Бундесрат може утворити палату з європейських справ, рішення якої матимуть силу рішень Бундесрату; відповідно застосовується другий абзац і друге речення абзацу 3 статті 51.

Стаття 53

Члени федерального Уряду мають право, а на вимогу зобов'язані брати участь у засіданнях Бундесрату і його комітетів. Вони повинні бути в будь-який час вислухані. Федеральне Уряд зобов'язаний тримати Бундесрат в курсі поточних справ.

1У-а. Спільний комітет

Стаття 53-а

(1) Спільний комітет складається на дві третини з депутатів Бундестагу і на одну третину з членів Бундесрату. Депутати призначаються Бундестагом на основі представництва фракцій; вони не можуть входити до складу федерального Уряду. Кожна земля представлена одним призначеним нею членом Бундесрату; ці члени, не пов'язані вказівками. Освіта спільного комітету і його процедура регулюються регламентом, який повинен бути прийнятий Бундестагом і потребує схвалення Бундесрату.

(2) Федеральне Уряд повинен інформувати спільний комітет про свої плани на випадок стану оборони.

Права Бундестагу та його комітетів, передбачені першим абзацом статті 43, у зв'язку з цим не зачіпаються.

V. Федеральний Президент

Стаття 54

(1) Федеральний Президент обирається федеральними зборами без дебатів. Обирається може бути кожен німець, що володіє виборчим правом в Бундестаг і досяг сорока років.

(2) Повноваження федерального Президента тривають п'ять років. Безпосереднє переобрання допускається тільки один раз.

(3) Федеральні збори складається з членів Бундестагу і такого ж числа членів, що обираються народними представництвами земель на засадах пропорційності.

(4) Федеральні збори збирається не пізніше 30 днів до закінчення терміну повноважень федерального Президента, а при достроковому закінченні його повноважень - не пізніше 30 днів після цього моменту. Воно скликається президентом Бундестагу.

(5) По закінченні терміну повноважень Бундестагу строк, встановлений у першому реченні четвертого абзацу, обчислюється з дня першого засідання Бундестагу.

(6) Обраним вважається особа, яка отримала більшість голосів членів федеральних зборів. Якщо в перших двох турах голосування таку більшість не отримано ні одним претендентом, обраним вважається той, хто в наступному турі голосування збере найбільшу кількість голосів.

(7) Подробиці регулюються федеральним законом.

Стаття 55

(1) Федеральний Президент не може входити ні до складу Уряду, ні в законодавчий орган Федерації або землі. (2) Федеральний Президент не може обіймати будь-яку іншу оплачувану посаду, здійснювати комерційну або професійну діяльність або входити до складу керівництва чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Стаття 56

Федеральний Президент при своєму вступі на посаду складає перед присутніми членами Бундестагу та Бундесрату таку присягу:

"Клянуся присвятити свої сили благу німецького народу, сприяти його користь, оберігати його від шкоди, дотримуватися і захищати Основний закон і закони Федерації, сумлінно виконувати свої обов'язки і дотримуватися справедливості по відношенню до кожного. Хай допоможе мені в цьому Бог ". Присяга може бути принесена і без релігійної формули.

Стаття 57

Повноваження федерального Президента у разі будь-яких перешкод або дострокового звільнення з посади здійснюються президентом Бундесрату.

Стаття 58

Для дійсності наказів і розпоряджень федерального Президента необхідна їх контрассигнатура федеральним Канцлером або компетентним федеральним міністром. Це не відноситься до призначення та звільнення федерального Канцлера, розпуску Бундестагу відповідно до статті 63 і прохань згідно з абзацом 3 статті 69.

Стаття 59

(1) Федеральний Президент представляє Федерацію в міжнародно-правових відносинах. Він укладає від імені Федерації договори з іноземними державами. Він акредитує і приймає послів.

(2) Договори, що регулюють політичні відносини Федерації та стосуються предметів федерального законодавства, вимагають згоди або сприяння відповідних органів, компетентних щодо федерального законодавства, у формі федерального закону. До угод адміністративного характеру застосовуються відповідно розпорядження, що відносяться до федеральної адміністрації.

Стаття 59-а (скасована)

Стаття 60

(1) Федеральний Президент призначає і звільняє федеральних суддів, федеральних чиновників, офіцерів і унтер-офіцерів, оскільки законом не встановлено інше.

(2) В окремих випадках він здійснює від імені Федерації право помилування.

(3) Він може передавати ці повноваження іншим властям.

(4) Дія абзаців 2-4 статті 46 відповідно застосовується до федерального Президенту.

Стаття 61

(1) Бундестаг або Бундесрат можуть порушити перед федеральним Конституційним судом звинувачення проти федерального Президента в умисному порушенні ним Основного закону чи іншого федерального закону. Пропозиція про порушення обвинувачення має бути представлено від імені не менш ніж однієї четвертої частини членів Бундестагу або не менш як однієї четвертої частини голосів Бундесрату. Рішення про пред'явлення звинувачення вимагає більшості двох третин членів Бундестагу або двох третин голосів Бундесрату. Звинувачення підтримується представників, що висунув звинувачення органу.

(2) Якщо федеральний Конституційний суд встановить, що федеральний Президент винен в умисному порушенні Основного закону чи іншого федерального закону, він може оголосити його позбавленим посади. Після пред'явлення обвинувачення федеральний Конституційний суд вправі тимчасовим наказом постановити, що федеральний Президент не може виконувати свої посадові функції.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " IV. Бундесрат "
  1. Х-а. Стан оборони
    Стаття 115-а (1) Бундестаг зі схвалення Бундесрату констатує, що Федерація піддалася збройної агресії або що їй безпосередньо загрожує така агресія (стан оборони). Ця констатація має місце за пропозицією федерального Уряду і вимагає більшості в дві третини поданих голосів, але не менш більшості голосів членів Бундестагу. (2) Якщо ситуація невідкладно
  2. 8. Особливості порядку ратифікацію та денонсацію міжнародних договорів
    Як правило, парламенти здійснюють ратифікацію або денонсацію міжнародних договорів або дають згоду на них у формі закону. Тому тут ми також говоримо про законодавчий процес, який, однак, як і в розглянутих вище випадках, відрізняється деякими особливостями. Загальна особливість цієї процедури полягає в тому, що парламентарії не можуть пропонувати поправки до текстів
  3. § 6. Правотворчість суб'єктів Федерации
    У федеративних державах чималий Значення має правотворчість суб'єктів Федерации. Наприклад, у ФРН ЗАКОНОДАВЧІ Повноваження земель здійснюються в Галузії, що не віднесеніх до відання Федерации. Сфера віключної компетенції земель не зазначена в Основному законі. До їх відання, як правило, захи регулювання місцевіх харчування - культура, будівництво, Місцеві фінанси. На схемі це можна зобразіті так:
  4. 14. Заміщення парламентів
    У даному випадку мова йде про здійснення компетенції парламентів іншими органами не в результаті делегування певних повноважень самими парламентами, а безпосередньо на основі конституційних приписів. Це найбільш характерно для соціалістичних конституцій, бо вони виходять з того, що депутатський мандат здійснюється без відриву від основної роботи депутата - «продуктивного
  5. 4. Прийняття закону
    У однопалатних парламентах ця стадія, по суті, є завершення останнього або єдиного читання - останнє голосування. Воно може проводитися відразу за проектом в цілому або спочатку за статтями або главам, а потім по проекту в цілому. Голосування буває звичайним або поіменним. Таємне голосування по законопроекту абсолютно нелогічно і зустрічається вкрай рідко *; в деяких країнах (наприклад, в
  6. § 5. Делегована правотворчість
    У Системі джерела права істотно зросло Значення підзакон -них нормативних АКТІВ, АКТІВ урядової власти. Це ордонанси, декрети, регламенти, решение, постанови, циркуляри, інструкції, ПОВІДОМЛЕННЯ та ін. значний частина з них з'являється на світ у результаті делегованої правотворчості. Парламент у межах своєї компетенції и відповідно до конституції делегує Повноваження Уряду и его структурним
  7. 4. Двопалатні системи
    Розрізняються два основні різновиди двопалатної парламентської системи - система слабкою верхньої палати і система сильної верхньої палати. Слабка верхня палата може лише відстрочити ухвалення парламентського рішення, з яким не згодна, але не може перешкодити йому. Найчастіше це відноситься до законодавчого процесу. Так, Палата лордів британського Парламенту може затримати прийнятий
  8. 7. Імпічмент та інші подібні процедури
    У даному випадку мова йде не про політичну, а про юридичну парламентської відповідальності посадових осіб, причому як виконавчої, так і судової влади. В основному це особи, які в силу своєї посади користуються тією чи іншій мірі імунітетом від судового переслідування. Коли ми говоримо, що відповідальність у даному випадку не політична, а юридична, ми маємо на увазі підстави цієї
  9. 2. Формування палат
    Єдині або нижні палати парламентів формуються майже виключно шляхом загальних і прямих виборів. Винятків з цього правила дуже небагато. Найбільш серйозний приклад такого виключення - Всекитайські збори народних представників, яке, як зазначалося, обирається зборами народних представників автономних областей, провінцій, міст центрального підпорядкування, а також зборами
  10. 22. Характеристика федеративної форми державного устрою.
    Федеративна форма державного устрою на відміну від унітарної складна і багатолика і в кожному конкретному випадку має унікальні специфічними особливостями. Незважаючи на переважання унітаризму, федерація до теперішнього часу є досить поширеною формою державного устрою і існує в ряді зарубіжних країн (США, Канада, Мексиканські Сполучені Штати, ФРН і
© 2014-2020  ibib.ltd.ua