Головна |
« Попередня | Наступна » | |
IV. Бундесрат |
||
Стаття 50 Через Бундесрат землі беруть участь в законодавстві і адміністрації Федерації і в справах Європейського союзу. Стаття 51 (1) Бундесрат складається з членів урядів земель, які їх призначають і відкликають. Землі можуть бути представлені іншими членами своїх урядів. (2) Кожна земля розташовує не менш ніж трьома голосами; землі з населенням понад два мільйони жителів мають чотири голоси, землі з населенням понад шість мільйонів жителів - п'ять голосів, землі з населенням понад сім мільйонів - шість голосів. (3) Кожна земля може послати стільки членів, скільки вона має голосів. Голоси землі можуть подаватися тільки узгоджено і тільки присутніми членами або їх заступниками. Стаття 52 (1) Бундесрат обирає свого президента на один рік. (2) Президент скликає Бундесрат. Він зобов'язаний його скликати на вимогу представників не менше двох земель або федерального Уряду. (3) Бундесрат приймає свої рішення щонайменше більшістю голосів. Він приймає свій регламент. Його засідання публічні. Вони можуть бути оголошені закритими. (4) В комітети Бундесрату можуть входити інші члени або уповноважені урядів земель. (3-а) Для розгляду справ Європейського союзу Бундесрат може утворити палату з європейських справ, рішення якої матимуть силу рішень Бундесрату; відповідно застосовується другий абзац і друге речення абзацу 3 статті 51. Стаття 53 Члени федерального Уряду мають право, а на вимогу зобов'язані брати участь у засіданнях Бундесрату і його комітетів. Вони повинні бути в будь-який час вислухані. Федеральне Уряд зобов'язаний тримати Бундесрат в курсі поточних справ. 1У-а. Спільний комітет Стаття 53-а (1) Спільний комітет складається на дві третини з депутатів Бундестагу і на одну третину з членів Бундесрату. Депутати призначаються Бундестагом на основі представництва фракцій; вони не можуть входити до складу федерального Уряду. Кожна земля представлена одним призначеним нею членом Бундесрату; ці члени, не пов'язані вказівками. Освіта спільного комітету і його процедура регулюються регламентом, який повинен бути прийнятий Бундестагом і потребує схвалення Бундесрату. (2) Федеральне Уряд повинен інформувати спільний комітет про свої плани на випадок стану оборони. V. Федеральний Президент Стаття 54 (1) Федеральний Президент обирається федеральними зборами без дебатів. Обирається може бути кожен німець, що володіє виборчим правом в Бундестаг і досяг сорока років. (2) Повноваження федерального Президента тривають п'ять років. Безпосереднє переобрання допускається тільки один раз. (3) Федеральні збори складається з членів Бундестагу і такого ж числа членів, що обираються народними представництвами земель на засадах пропорційності. (4) Федеральні збори збирається не пізніше 30 днів до закінчення терміну повноважень федерального Президента, а при достроковому закінченні його повноважень - не пізніше 30 днів після цього моменту. Воно скликається президентом Бундестагу. (5) По закінченні терміну повноважень Бундестагу строк, встановлений у першому реченні четвертого абзацу, обчислюється з дня першого засідання Бундестагу. (6) Обраним вважається особа, яка отримала більшість голосів членів федеральних зборів. Якщо в перших двох турах голосування таку більшість не отримано ні одним претендентом, обраним вважається той, хто в наступному турі голосування збере найбільшу кількість голосів. (7) Подробиці регулюються федеральним законом. Стаття 55 (1) Федеральний Президент не може входити ні до складу Уряду, ні в законодавчий орган Федерації або землі. (2) Федеральний Президент не може обіймати будь-яку іншу оплачувану посаду, здійснювати комерційну або професійну діяльність або входити до складу керівництва чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку. Стаття 56 Федеральний Президент при своєму вступі на посаду складає перед присутніми членами Бундестагу та Бундесрату таку присягу: "Клянуся присвятити свої сили благу німецького народу, сприяти його користь, оберігати його від шкоди, дотримуватися і захищати Основний закон і закони Федерації, сумлінно виконувати свої обов'язки і дотримуватися справедливості по відношенню до кожного. Хай допоможе мені в цьому Бог ". Присяга може бути принесена і без релігійної формули. Стаття 57 Повноваження федерального Президента у разі будь-яких перешкод або дострокового звільнення з посади здійснюються президентом Бундесрату. Стаття 58 Для дійсності наказів і розпоряджень федерального Президента необхідна їх контрассигнатура федеральним Канцлером або компетентним федеральним міністром. Це не відноситься до призначення та звільнення федерального Канцлера, розпуску Бундестагу відповідно до статті 63 і прохань згідно з абзацом 3 статті 69. Стаття 59 (1) Федеральний Президент представляє Федерацію в міжнародно-правових відносинах. Він укладає від імені Федерації договори з іноземними державами. Він акредитує і приймає послів. (2) Договори, що регулюють політичні відносини Федерації та стосуються предметів федерального законодавства, вимагають згоди або сприяння відповідних органів, компетентних щодо федерального законодавства, у формі федерального закону. До угод адміністративного характеру застосовуються відповідно розпорядження, що відносяться до федеральної адміністрації. Стаття 59-а (скасована) Стаття 60 (1) Федеральний Президент призначає і звільняє федеральних суддів, федеральних чиновників, офіцерів і унтер-офіцерів, оскільки законом не встановлено інше. (2) В окремих випадках він здійснює від імені Федерації право помилування. (3) Він може передавати ці повноваження іншим властям. (4) Дія абзаців 2-4 статті 46 відповідно застосовується до федерального Президенту. Стаття 61 (1) Бундестаг або Бундесрат можуть порушити перед федеральним Конституційним судом звинувачення проти федерального Президента в умисному порушенні ним Основного закону чи іншого федерального закону. Пропозиція про порушення обвинувачення має бути представлено від імені не менш ніж однієї четвертої частини членів Бундестагу або не менш як однієї четвертої частини голосів Бундесрату. Рішення про пред'явлення звинувачення вимагає більшості двох третин членів Бундестагу або двох третин голосів Бундесрату. Звинувачення підтримується представників, що висунув звинувачення органу. (2) Якщо федеральний Конституційний суд встановить, що федеральний Президент винен в умисному порушенні Основного закону чи іншого федерального закону, він може оголосити його позбавленим посади. Після пред'явлення обвинувачення федеральний Конституційний суд вправі тимчасовим наказом постановити, що федеральний Президент не може виконувати свої посадові функції.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " IV. Бундесрат " |
||
|