Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочину
ГоловнаПравоФінансове право → 
« Попередня Наступна »
Братко А.Г. . Банківське право в Росії (питання теорії і практики), - перейти до змісту підручника

§ 16. Банк Росії бере участь у розробці прогнозу платіжного балансу Російської Федерації й організовує складання платіжного балансу Російської Федерації

У п. 16 ст. 4 Федерального закону "Про Центральний банк Російської Федерації (Банку Росії)" передбачається, що Банк Росії бере участь у розробці прогнозу платіжного балансу Російської Федерації й організовує складання платіжного балансу Російської Федерації.

У розвиток цієї норми Урядом Російської Федерації було прийнято Постанову від 18 липня 1994 року N 849 "Про Порядок розробки та подання платіжного балансу Російської Федерації" * (285). Згідно з цим документом в "метою вдосконалення та координації робіт зі складання та аналізу платіжного балансу Російської Федерації, що дозволяє здійснювати контроль над процесами, що відбуваються в зовнішньоекономічному секторі економіки, проводити зважену зовнішньоторговельну, грошово-кредитну, фінансову і валютну політику держави, визначати стратегію в області валютного регулювання, Уряд Російської Федерації постановляє: 1. Погодитися з пропозицією Центрального банку Російської Федерації про покладання на нього розробки спільно з Державним комітетом зі статистики Російської Федерації та Міністерством фінансів Російської Федерації щоквартальних та річних звітних платіжних балансів Російської Федерації, а також щоквартальних платіжних балансів з основними країнами - зовнішньоекономічними партнерами Російської Федерації, включаючи країни Співдружності Незалежних Держав, і поданні їх Уряду Російської Федерації та Державній Думі в строки, встановлені у п.

3 цієї Постанови "* (286).

Розробка платіжного балансу, крім всього іншого, надає можливість Банку Росії глибоко вникати в різні питання регулювання валютних відносин, а також більш ефективно здійснювати валютний контроль.

Так, зокрема, в тому ж Постанові передбачається: "4. Федеральним органам виконавчої влади та організаціям, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, незалежно від форм власності та підпорядкованості представляти статистичну та іншу інформацію Центральному банку Російської Федерації та Державному комітету зі статистики Російської Федерації, необхідну для розробки та аналізу платіжних балансів Російської Федерації та розрахунку міжнародних валютних резервів Російської Федерації, за номенклатурою показників і в терміни, встановлені Центральним банком Російської Федерації та Державним комітетом статистики Російської Федерації. 5. Міністерству фінансів Російської Федерації за участю Центрального банку Російської Федерації та Державного комітету зі статистики Російської Федерації погоджувати від імені Уряду Російської Федерації розрахунки прогнозних платіжних балансів Російської Федерації з міжнародними фінансовими організаціями при проведенні переговорів з ними ".

* (287)

Банк Росії видав лист ЦБР від 20 липня 1993 року N 45 "Про надання звітності за формою N 2АП (місячна) та за формою N 2АП (квартальна) "* (288).

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " § 16. Банк Росії бере участь у розробці прогнозу платіжного балансу Російської Федерації й організовує складання платіжного балансу Російської Федерації "
  1. § 4. Функції Банку Росії і функції його підрозділів
    банку - це основні напрямки його діяльності в сфері регулювання грошово-кредитної і фінансової систем, а також банківської діяльності. При цьому банківське регулювання детерміновано специфікою його об'єктів. Такими об'єктами є грошово-кредитна система, фінансова система і банківська діяльність. У функціях центрального банку виявляється його сутність. Як уже
  2. Глава VI. Функції Банку Росії
    банківських операцій; 6) здійснює обслуговування рахунків бюджетів всіх рівнів бюджетної системи Російської Федерації, якщо інше не встановлено федеральними законами, за допомогою проведення розрахунків за дорученням уповноважених органів виконавчої влади та державних позабюджетних фондів, на які покладаються організація виконання і виконання бюджетів; 7) здійснює
  3. § 1. Єдина грошово-кредитна політика
    банк як грошову владу - це його емісійна діяльність. Разом з тим у Федеральному законі "Про Центральному банку Російської Федерації (Банку Росії)" на першому місці вказана не емісійна функція, а саме функція проведення єдиної грошово-кредитної політики. * (241) Чому так? Адже ми знаємо, що центральні банки - це емісійні банки. І, здавалося б, у Федеральному законі, емісійна
  4. § 17. Інші функції Банку Росії
    банках Російської Федерації "виявилися проблеми в деяких банках, які не ввійшли в систему страхування внесків. Був прийнятий Федеральний закон" Про виплати Банку Росії по внесках фізичних осіб у банках Російської Федерації ". Відповідно і стаття 4 Федерального закону була доповнена вказівкою на нову функцію Банку Росії. У ній з'явився пункт 18.1. (Здійснює виплати Банку Росії по
  5. ВИБІР МОДЕЛІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
    банку довелося призупинити всі платежі за кордон (за поставляються товари та послуги, внески в міжнародні організації тощо), за винятком платежів з обслуговування зовнішнього боргу. Більшість міст країни було охоплено картковою системою. Підлягали нормованої продажу основні види продовольчих ма них товарів - м'ясні та ковбасні продукти, тварина і рости тельное масло, крупи,
  6. 4. Гарантії захисту вкладників та інших банківських клієнтів
    банківське право імперативно, тому клієнти кредитних організацій, зокрема вкладники, є не суб'єктами банківського права, а суб'єктами грошово-кредитних відносин, причому лише в тій частині, яка регулюється цивільним правом. Якби банківське право поширювалося на клієнтів і вкладників, то таке регулювання увійшло б у суперечність з цивільним правом, яке
  7. 2. Розміщення залучених коштів фізичних і юридичних осіб у вклади, від свого імені і за свій рахунок
    банківська операція, саме таку назву якої наведено в пункті 2 статті 5 Федерального закону "Про банки і банківську діяльність" (далі - Федеральний закон), не містить терміна "кредит". Тому, що розміщення залучених кредитною організацією грошових коштів не зводитися тільки до банківського кредиту. Наприклад, кредитна організація може купити цінні папери, векселі, дорогоцінні
  8. Примітки
    банківського права. - Л., 1952, С. 16. * (3) Див, наприклад: Фінансове право: Підручник / За ред. проф . О.Н. Горбунової. - М.: Юрист, 1996, С. 301-393; Грачова Є.Ю. Фінансове право: Схеми, коментарі / Навчальний посібник. - М.: Новий Юрист, 1998, С. 252-55 . * (4) Див: Банківська справа: Підручник. 4-е вид., перераб. і доп. / Под ред. проф. В.І. Колесникова, проф. Л.П. Кроливецкой. - М.:
  9. Злочини у сфері економічної діяльності
    банківського кредиту під заставу земельної ділянки). 4. З об'єктивної сторони складу розглядуваного злочину формальний, і злочин вважається закінченим з моменту вчинення будь-якого з трьох діянь , зазначених у диспозиції ст. 170 КК РФ. 5. Суб'єкт злочину - посадова особа (про поняття посадової особи див. примітку 1 до ст. 285). Ним може бути посадова особа
  10. Основні напрямки контролю над організованою економічною злочинністю у сфері економічних відносин.
    банк РФ (Банк Росії) здійснює державний фінансовий контроль в області кредитування, проведення розрахунків, організації та регулювання грошового обігу, валютних операцій. Банківський контроль над організованою економічною злочинністю в Росії Банківський контроль в якості самостійного виду контролю відокремився в результаті створення дворівневої банківський системи та
  11. § 2. Форми участі держави у цивільному обороті
    банківських організацій, членом яких складається РФ , з питань фінансових операцій Уряду РФ. Однак Федеральне казначейство РФ-не єдиний орган, що діє безпосередньо від імені скарбниці. Це позбавляє казну властивого їй у ряді іноземних законодавств єдності. Хоча і в нашому законодавстві закріплено принцип єдності скарбниці, однак він стосується лише грошових коштів , що зараховуються
  12. § 1. Поняття та юридична класифікація речей як об'єктів цивільних прав
    банківських операцій і т. д. Разом з тим законодавство допускає застосування цього терміну в більш широкому сенсі. Так, відповідно до ст. 303 ГК РФ поняття "дохід" поглинає собою всі надходження, включаючи і плоди, отримані незаконним власником від використання чужого майна. За загальним правилом прирощення, отримані в результаті експлуатації майна (плоди, продукція, доходи) ,
  13. Глава восьма. ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ РОСІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
    банкрутів концепція поступового зникнення національних відмінностей, національно-федеративний устрій не виявилося стабільним, підтримувалося головним чином тоталітарним політичним режимом. А в деякі часи цей політичний режим і взагалі ніс на собі печатку наступності з політикою царської Росії в окремих регіонах, тільки був більш кривавим, часом геноцидний. Так, якщо в
  14. 3.1.2. Державні гарантії безробітним в області зайнятості
    банку та повні реквізити установи банку (у разі отримання допомоги з безробіття в установі банку). До заяви про надання матеріальної допомоги додаються: довідка з місця проживання про членах сім'ї, спільно проживають з подавцем заяви; довідка про середньомісячний заробіток працюючих членів сім'ї, які спільно проживають із заявником, обчисленому за останні 3 місяці, за останнім
  15. 3. Діапазон оцінки порушень банківського права
    банківському праві грунтується на широкому розсуді Банку Росії, що саме по собі відображає специфіку методу правового регулювання. Як ми вже відзначали, банківське право не передбачає складів правопорушень. Його санкції - це заходи захисту. Вони застосовуються не за правопорушення, а за порушення. Справа в тому, що для надійності банківської системи істотно дотримання пруденційних норм. Це
  16. 1. Створення російської банківської системи: перетворення спецбанков
    банківську систему Росії становили три банки: Держбанк СРСР, Будбанку СРСР і Внешторгбанк СРСР . Відділення Держбанку СРСР і Будбанку СРСР мали свої відділення на всій території СРСР. У країні існувала система Держпраці-ощадкас. За кордоном Радянський Союз мав ефективно працюючу систему совзагранбанков. Головне місце в радянській банківській системі відводилося
  17. 2 . Цілі Банку Росії і його роль в банківській системі
    банківських систем інших країн було б не розумно. У країнах Заходу перед центральними банками ставиться тільки монетарна мета, а розвиток банківських систем відбувається за рахунок активності самих банків і конкуренції серед них. У нас же, на жаль, досить глибоко вкоренилося, на мій погляд, неправильне уявлення про те, що розвитком банківської системи повинен займатися Банк
  18. 1. Правовий статус Центрального банку: приклади розвитку зарубіжних центральних банків
    банків. Багато в чому це пов'язано з економічним розвитком, державно-правовим пристроєм, культурною традицією, історичним досвідом і суспільною свідомістю людей. За історичними мірками, зарубіжні центральні банки з'явилися відносно недавно. Перша хвиля масового створення центральних банків пройшла тільки в XIX столітті. Наприклад, у 1803 р. було створено Банк Франції. Він
  19. § 5. Національна банківська рада та органи управління Банком Росії. Правовий статус національного банківського ради.
    банк Російської Федерації (Банку Росії) "(далі - Федеральний закон), є Глава III" Національна банківська рада та органи управління Банком Росії ". Стаття 12 цієї глави називається: "Національна банківська рада - колегіальний орган Банку Росії". Як ми бачимо, він не названий органом управління. Органами управління Банком Росії є його Рада директорів та Голова. Про них ми
© 2014-2022  ibib.ltd.ua