Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Глава IV. Парламент |
||
Стаття 41. Парламент є вищим органом державної влади і єдиним законодавчим органом держави. Стаття 42. Парламент складається з двох палат: Палати представників і Палати радників. Стаття 43. Обидві палати складаються з виборних членів, що представляють весь народ. Число членів кожної палати встановлюється законом. Стаття 44. Кваліфікація членів обох палат, а також кваліфікація їхніх виборців визначаються законом. Однак при цьому не повинна проводитися дискримінація за мотивами раси, релігії, статі, соціального стану, походження, освіти, майнового стану або доходів. Стаття 45. Строк повноважень членів Палати представників чотири роки. Їх повноваження, однак, припиняються до закінчення повного терміну в разі розпуску Палати представників. Стаття 46. Строк повноважень членів Палати радників шість років, причому кожні три роки переобирається половина членів палати. Стаття 47. Виборчі округи, спосіб голосування та інші "питання, що відносяться до виборів членів обох палат, визначаються законом. Стаття 48. Ніхто не може бути одночасно членом обох палат. Стаття 49. Члени обох палат щорічно отримують відповідно до закону певну винагороду з державної скарбниці. Стаття 50. Члени обох. палат, за винятком випадків, передбачених законом, не можуть бути заарештовані в період сесії Парламенту ; члени Парламенту, заарештовані до відкриття сесії, на вимогу відповідної палати повинні звільнятися з ув'язнення на період сесії. Стаття 51. Члени обох палат не несуть відповідальності за стінами палати у зв'язку зі своїми промовами, висловлюваннями і голосуванням в палаті. Стаття 52. Чергові сесії Парламенту скликаються один раз на рік. Стаття 53. Кабінет може приймати рішення про скликання надзвичайних сесій Парламенту. Кабінет повинен приймати рішення про скликання надзвичайних сесій Парламенту, якщо цього зажадали більше однієї четвертої частини загального числа членів однієї з палат. Стаття 54. Якщо Палата представників розпущена, то протягом сорока днів з дня її розпуску мають бути проведені загальні вибори в Палату представників, а протягом тридцяти днів з дня виборів повинен бути скликаний Парламент. При розпуск Палати представників одночасно припиняє засідання Палата радників. Однак Кабінет може скликати надзвичайну сесію Палати радників, якщо це вкрай необхідно в інтересах країни. Заходи, прийняті на надзвичайній сесії, згаданої в умові попереднього абзацу, є тимчасовими і втрачають силу, якщо вони не будуть схвалені Палатою представників протягом десяти днів з моменту відкриття наступної сесії Парламенту . Стаття 55. Кожна палата вирішує спори, пов'язані з кваліфікацією її членів. Однак для того щоб позбавити кого-небудь депутатських повноважень, необхідне прийняття резолюції про це більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів. Стаття 56. Кожна палата може проводити роботу тільки за наявності на засіданні не менше однієї третини загального числа її членів. За винятком випадків, окремо передбачених цією Конституцією, у кожній з палат всі питання вирішуються більшістю голосів присутніх членів; при рівності голосів голос головуючого є вирішальним. Стаття 57. Засідання кожної палати є відкритими. Однак можуть проводитися закриті засідання у випадку, якщо резолюція про це прийнята більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів. Кожна палата веде протоколи своїх засідань. Ці протоколи повинні публікуватися і поширюватися для загального ознайомлення, за винятком тих протоколів закритих засідань, які визнаються секретними. На вимогу не менше однієї п'ятої присутніх членів голосування кожного члена по будь-якого питання має відзначатися в протоколі. Стаття 58. Кожна палата обирає голову та інших посадових осіб. Кожна палата встановлює свої правила ведення засідань, процедури, внутрішньої дисципліни і може застосовувати покарання щодо своїх членів за поведінку, що порушує дисципліну. Однак для виключення члена палати з її складу необхідно прийняття резолюції про це більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів . Стаття 59. Законопроект, за винятком випадків, окремо передбачених Конституцією, стає законом після прийняття його обома палатами. Прийнятий Палатою представників законопроект, за яким Палата радників винесла рішення, відмінне від рішення Палати представників, стає законом після його вторинного схвалення більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів Палати представників. Положення попереднього абзацу не забороняє Палаті представників вимагати, відповідно до закону, скликання спільного засідання обох палат. Якщо Палата радників не схвалить остаточного рішення по законопроекту, прийнятому Палатою представників, протягом шістдесяти днів, за винятком часу перерви в роботі Парламенту, після його отримання, то Палата представників може розглядати це як відхилення даного законопроекту Палатою радників. Стаття 60. Бюджет спочатку подається на розгляд Палати представників. Якщо Палата радників прийняла по бюджету рішення, відмінне від рішення Палати представників, і якщо угода не досягнуто навіть за допомогою передбаченого законом об'єднаного засідання обох палат або якщо Палата радників не прийняла остаточного рішення протягом тридцяти днів, за винятком часу перерви в роботі Парламенту, після отримання бюджету, прийнятого Палатою представників, рішення Палати представників стає рішенням Парламенту. Стаття 61. Другий абзац попередньої статті застосовується щодо схвалення Парламенту, необхідного для укладання договорів. Стаття 62. Кожна палата може виробляти розслідування з питань державного управління і має право при цьому вимагати явки і показань свідків, а також представлення протоколів. Стаття 63.-Прем'єр-міністр та інші державні міністри, незалежно від того, є вони або не є членами однієї з палат, можуть у будь-який час бути присутнім на засіданнях будь-який з палат для виступу по законопроектах. Вони також повинні бути присутніми на засіданнях, якщо це необхідно для дачі відповідей і роз'яснень. Стаття 64. Парламент утворює з числа членів обох палат суду для розгляду в порядку імпічменту порушень тих суддів, проти яких порушено справу про відсторонення від посади. Питання, що належать до розгляду справ у порядку імпічменту, регулюються законом.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна" Глава IV. Парламент " |
||
|