Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 1. Сфера застосування цього Закону |
||
Коментар до статті 1 січня. Частина 1 ст. 1 коментованого Закону визначає сферу його правового регулювання. Об'єктом такого регулювання виступають відносини, які складаються в області організації і здійснення державного контролю (нагляду), муніципального контролю та захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при проведенні державного контролю (нагляду), муніципального контролю. 2. Частина 2 встановлює положення, що розглядаються в коментованому Законі: порядок організації та проведення перевірок юридичних осіб, індивідуальних підприємців органами, уповноваженими проводити державний контроль (нагляд) і муніципальний контроль . Дані питання регулюються в ст. ст. 9 - 16 цього Закону. У них встановлена організація і проведення планової та позапланової перевірок, визначені положення про документарній та виїзний перевірках, терміни проведення та порядок організації перевірки, обмеження при проведенні перевірки, порядок оформлення її результатів; порядок взаємодії органів, уповноважених проводити державний контроль (нагляд), муніципальний контроль, при організації та проведенні перевірок. Дане питання розглядається в ст. 7 коментованого Закону, а повноваження органів виконавчої влади, які здійснюють державний контроль (нагляд) на федеральному і регіональному рівнях, органів місцевого самоврядування, які здійснюють муніципальний контроль, розглядаються в ст. ст. 4 - 6 коментованого Закону; права та обов'язки органів, уповноважених на здійснення державного контролю (нагляду), муніципального контролю, їх посадових осіб при проведенні перевірок. Права та обов'язки зазначених суб'єктів встановлені в ст. ст. 17 - 19 коментованого Закону. У них розглядаються заходи, що приймаються посадовими особами органів державного контролю (нагляду) і муніципального контролю щодо порушень, виявлених під час проведення перевірки; обов'язки посадових осіб уповноважених органів; відповідальність органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю, їх посадових осіб при проведенні перевірки . Права і обов'язки юридичних осіб, індивідуальних підприємців при проведенні державного контролю (нагляду), муніципального контролю, заходи захисту їх прав та законних інтересів. Дані питання встановлені в гол. 3 (ст. ст. 21 - 25) коментованого Закону. У частині 3 коментованої статті визначені вилучення зі сфери правового регулювання цього Закону. Встановлений коментованим Законом порядок організації та проведення перевірок не застосовується до: заходам контролю, при проведенні яких не потрібно взаємодії органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю та юридичних осіб і індивідуальних підприємців; на зазначених осіб не покладається обов'язок надавати інформацію і виконувати вимоги органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю. У даному випадку маються на увазі контрольні заходи, здійснювані уповноваженими органами відповідно до їх компетенції без безпосереднього контакту з перевіряється стороною і без залучення даної сторони до контрольних заходів; діям державних органів при проведенні оперативно-розшукових заходів ; виробництва дізнання; проведенню попереднього слідства; здійсненню прокурорського нагляду та правосуддя; проведення адміністративного розслідування; заходам фінансового контролю та фінансово-бюджетного нагляду; податковому і валютному контролю; контролю на фінансових ринках; банківського нагляду; розслідування причин виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, інфекційних та масових неінфекційних захворювань або отруєнь, нещасних випадків на виробництві; здійсненню державного контролю в пунктах пропуску через державний кордон Російської Федерації. У перерахованих областях діють уповноважені органи державної влади та застосовуються норми спеціального законодавства, що визначають особливості проведення контрольних (наглядових) заходів. 4. Частина 4 коментованої статті містить перелік видів контролю та нагляду, щодо яких спеціальними федеральними законами можуть бути встановлені особливості організації та проведення перевірок в тому, що стосується виду, предмета, підстав перевірок та термінів їх проведення. Такі особливості можуть передбачатися при здійсненні: митного контролю; антимонопольного контролю; експортного контролю; контролю та нагляду у сфері міграції; державного контролю (нагляду) над діяльністю саморегулівних організацій ; ліцензійного контролю; державного контролю та нагляду в галузі забезпечення транспортної безпеки; державного будівельного нагляду; контролю та державного нагляду в галузі зв'язку; контролю в галузі поводження та захисту інформації; контролю та нагляду за забезпеченням захисту державної таємниці; контролю над оборотом зброї; контролю над оборотом наркотичних засобів і психотропних речовин; контролю та нагляду у сфері праці; державного нагляду і контролю у галузі забезпечення безпеки дорожнього, залізничного, повітряного руху , судноплавства; державного контролю та нагляду за промисловою безпекою; нагляду з ядерної та радіаційної безпеки. Таким чином, якщо галузі державного контролю, нагляду, перераховані в ч. 3 цієї статті, повністю виведені зі сфери правового регулювання коментованого Закону, то види контролю та нагляду, зазначені в ч. 4 цієї статті, повинні відповідати загальним вимогам норм коментованого Закону, однак спеціальним законодавством можуть бути передбачені особливості організації та проведення перевірочних заходів в частині, що стосується виду, предмета, підстав перевірок та термінів їх проведення. 5. Частина 5 встановлює пріоритет правил міжнародного договору, що діє в даній сфері, над правилами, які передбачені коментованим Законом. Відповідно до Федерального закону від 15 липня 1995 р. N 101-ФЗ "Про міжнародні договори Російської Федерації" (в ред. Від 1 грудня 2007 р.) міжнародні договори Російської Федерації поряд з загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права є, згідно Конституції Росії, складовою частиною її правової системи. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж передбачені законом, то застосовуються правила міжнародного договору. Положення офіційно опублікованих міжнародних договорів Російської Федерації, не потребують видання внутрішньодержавних актів для застосування, діють в Росії безпосередньо. Для виконання інших положень міжнародних договорів Російської Федерації приймаються правові акти. Міжнародні договори Російської Федерації підлягають сумлінному виконанню відповідно до умов самих міжнародних договорів, нормами міжнародного права, Конституцією, цим Законом, іншими актами законодавства Російської Федерації.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 1. Сфера застосування цього Закону " |
||
|