Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 2. Основні поняття, що використовуються в цьому Законі |
||
Коментар до статті 2 Стаття, що містить визначення понять, що використовуються для цілей цього Закону. Дані законодавчі дефініції застосовуються в області організації і проведення державного контролю (нагляду), муніципального контролю та захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю. Державний контроль (нагляд) визначається як діяльність уповноважених органів державної влади, спрямована на попередження, виявлення і припинення порушень юридичними особами, індивідуальними підприємцями встановлених обов'язкових вимог допомогою організації та проведення перевірок юридичних осіб, індивідуальних підприємців, прийняття передбачених законодавством запобіжних заходів та (або) усунення наслідків виявлених порушень; як діяльність зазначених уповноважених органів державної влади щодо систематичного спостереження за виконанням обов'язкових вимог, аналізу та прогнозування стану виконання обов'язкових вимог при здійсненні діяльності. У коментованому Законі при визначенні понять проводиться розмежування між федеральним і регіональним рівнями державного контролю (нагляду). З урахуванням концепції коментованого Закону вводиться поняття муніципального контролю, який полягає в діяльності органів місцевого самоврядування, уповноважених організовувати та проводити на території муніципального освіти перевірки дотримання при здійсненні діяльності юридичними особами, індивідуальними підприємцями вимог, встановлених муніципальними правовими актами. При цьому порядок організації та проведення муніципального контролю встановлюється муніципальними правовими актами у випадку, якщо зазначений порядок не передбачений законом суб'єкта РФ. Коментованої статті введено поняття "перевірка" - сукупність заходів з контролю, що проводяться уповноваженими органами для оцінки відповідності здійснюваних перевіряються суб'єктами діяльності або дій (бездіяльності), вироблених і реалізованих ними товарів (виконуваних робіт, надаваних послуг) обов'язковим вимогам і вимогам, встановленим муніципальними правовими актами. Перевірки можуть здійснюватися в двох видах - документарні та виїзні. При цьому виїзна перевірка проводиться тільки тоді, коли документарної перевірки недостатньо для встановлення порушень чинного законодавства. На практиці, як видається, дуже важливий - в плані правозастосовчої практики - контроль над тим, щоб не було зловживань у процесі встановлення вимог муніципальними правовими актами, так як в цьому випадку може мати місце свавілля місцевої влади . Стаття, що - з урахуванням основної новели коментованого Закону про заміну дозвільного порядку початку підприємницької діяльності в окремих областях повідомним - вводить поняття повідомлення про початок підприємницької діяльності.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 2. Основні поняття, що використовуються в цьому законі " |
||
|