Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 3. Принципи захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду), муніципального контролю |
||
Коментар до статті 3 У статті 3 коментованого Закону встановлено принципи захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду), муніципального контролю. До таких принципів належать: 1) переважно повідомний порядок початку здійснення окремих видів підприємницької діяльності. Повідомлення про початок окремих видів підприємницької діяльності представляють юридичні особи та індивідуальні підприємці, які виконують роботи і надають послуги відповідно до затвердженого Урядом Російської Федерації переліком робіт і послуг у складі наступних видів діяльності: надання готельних послуг та послуг з тимчасового розміщення та забезпечення тимчасового проживання; надання побутових послуг; надання послуг громадського харчування організаціями громадського харчування; роздрібна торгівля (за винятком роздрібної торгівлі товарами, обіг яких обмежено федеральними законами); оптова торгівля (за винятком оптової торгівлі товарами, обіг яких обмежено федеральними законами); надання послуг з перевезень пасажирів і багажу по замовленнях автомобільним транспортом (за винятком здійснення таких перевезень за маршрутами регулярних перевезень, а також для забезпечення власних потреб юридичних осіб, індивідуальних підприємців); надання послуг з перевезень вантажів автомобільним транспортом, вантажопідйомність якого становить понад двох тонн п'ятисот кілограмів (за винятком таких перевезень, здійснюваних для забезпечення власних потреб юридичних осіб, індивідуальних підприємців); виробництво текстильних матеріалів, швейних виробів; виробництво одягу; виробництво шкіри, виробів зі шкіри, в тому числі взуття; оброблення деревини та виробництво виробів з деревини та корка, за виключенням меблів; видавнича та поліграфічна діяльність; діяльність, пов'язана з використанням обчислювальної техніки та інформаційних технологій (за винятком зазначеної діяльності, здійснюваної з метою захисту державної таємниці); 2) презумпція сумлінності юридичних осіб і індивідуальних підприємців. Даний принцип можна розглядати так: юридична особа або індивідуальний підприємець завжди вважаються сумлінними, а передбачувані порушення потрібно виявити і довести за дотриманням встановлених правил, і лише потім можна застосовувати міри покарання. Презумпцію сумлінності можна порівняти з презумпцією невинуватості, існуючої в адміністративному та кримінальному праві; 3) відкритість і доступність для юридичних осіб і індивідуальних підприємців нормативних правових актів усіх рівнів, дотримання яких перевіряється при державному контролі (нагляді) , муніципальному контролі, а також інформації про організацію та проведення такого контролю (нагляду), про права й про обов'язки органів, що здійснюють контроль (нагляд), їх посадових осіб, за винятком інформації, вільне розповсюдження якої заборонено або обмежено законодавчо. проведення перевірок відповідно до повноважень органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю, їх посадових осіб. Визначення федеральних органів виконавчої влади, уповноважених на проведення федерального державного контролю (нагляду), встановлення їх організаційної структури, повноважень, функцій та порядку їх діяльності здійснюються Президентом і Урядом Російської Федерації відповідно до Федеральним конституційним законом від 17 грудня 1997 р. N 2-ФКЗ "Про Уряді Російської Федерації". Визначення органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, уповноважених на ведення регіонального державного контролю (нагляду), встановлення їх організаційної структури, повноважень, функцій та порядку їх діяльності здійснюються відповідно до конституції (статутом) суб'єкта Російської Федерації вищою посадовою особою (керівником виконавчого органу державної влади) даного суб'єкта. Органи місцевого самоврядування, уповноважені на здійснення муніципального контролю, встановлення їх організаційної структури, повноважень, функцій та порядку їх діяльності, визначаються відповідно до статуту муніципального освіти; 5) неприпустимість проводяться відносно однієї юридичної особи або індивідуального підприємця кількома органами державного контролю (нагляду), органами муніципального контролю перевірок виконання одних і тих же обов'язкових вимог і вимог, встановлених муніципальними правовими актами. Відповідно до цього принципу органи державного контролю (нагляду), органи муніципального контролю при організації та проведенні перевірок взаємодіють в: інформуванні про нормативних правових актах і методичних документах з питань організації та здійснення державного контролю (нагляду), муніципального контролю; визначенні цілей, обсягу, термінів проведення планових перевірок; інформуванні про результати проведених перевірок, стан дотримання законодавства Російської Федерації у відповідній сфері діяльності і про ефективність державного контролю (нагляду), муніципального контролю; підготовці в установленому порядку пропозицій про вдосконалення законодавства Російської Федерації в частині організації та здійснення державного контролю (нагляду), муніципального контролю; прийнятті адміністративних регламентів взаємодії органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю при проведенні державного контролю (нагляду), муніципального контролю; підвищенні кваліфікації фахівців, які здійснюють державний контроль (нагляд), муніципальний контроль; 6) неприпустимість вимоги про отримання юридичними особами, індивідуальними підприємцями дозволів, висновків та інших документів, які видаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, для початку здійснення встановлених коментованим Законом окремих видів робіт, послуг у разі подання зазначеними особами повідомлень про початок підприємницької діяльності. відповідальність органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю, їх посадових осіб за порушення законодавства Російської Федерації при здійсненні державного контролю (нагляду), муніципального контролю. Орган державного контролю (нагляду), орган муніципального контролю, їх посадові особи у разі неналежного виконання функцій, службових обов'язків, здійснення протиправних дій (бездіяльності) при проведенні перевірки несуть відповідальність згідно з законодавством Російської Федерації. Органи державного контролю (нагляду), органи муніципального контролю здійснюють контроль над виконанням посадовими особами службових обов'язків, ведуть облік випадків неналежного виконання посадовими особами службових обов'язків, проводять службові розслідування і приймають відповідно до законодавства Російської Федерації заходи до таких посадовим особам; 8) неприпустимість стягування органами державного контролю (нагляду), органами муніципального контролю з юридичних осіб і індивідуальних підприємців плати за проведення контрольних заходів. Плата з юридичних осіб, індивідуальних підприємців за проведення заходів з контролю не стягується (ч. 3 ст. 7 коментованого Закону); 9) фінансування за рахунок коштів бюджетів проводяться органами державного контролю (нагляду), органами муніципального контролю перевірок, в тому числі заходів з контролю. Тягар фінансування даних заходів повністю лягає на федеральні, регіональні і муніципальні бюджети. Даний принцип - логічне продовження попереднього принципу, він визначає, за рахунок яких коштів проводяться розглядаються заходи; 10) розмежування повноважень федеральних органів виконавчої влади, уповноважених на здійснення федерального державного контролю (нагляду), органів державної влади суб'єктів Російської Федерації, уповноважених на ведення регіонального державного контролю (нагляду), на підставі федеральних законів і законів суб'єктів Російської Федерації. Повноваження федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, органів місцевого самоврядування, які здійснюють державний контроль (нагляд), регіональний державний контроль (нагляд) і муніципальний контроль, розглядаються в ст. ст. 4 - 6 коментованого Закону.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 3. Принципи захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду), муніципального контролю " |
||
|