Коментар до статті 25 січня. Частина 1 зобов'язує юридичних осіб, індивідуальних підприємців при проведенні перевірок забезпечити присутність керівників, посадових осіб або уповноважених представників, відповідальних за організацію та проведення заходів з виконання обов'язкових вимог і вимог, встановлених муніципальними правовими актами. Ця відповідальність накладається на юридичних осіб, індивідуальних підприємців з тим, щоб не виникало протиріч в ході застосування коментованого Закону, так як в п. 2 ст. 15 встановлено, що при проведенні перевірки посадові особи органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю не має права проводити планову або позапланову виїзну перевірку у разі відсутності при її проведенні керівника, іншої посадової особи або уповноваженого представника юридичної особи, індивідуального підприємця, його уповноваженого представника . Виключення з цього становить перевірка, яка проводиться у зв'язку із заподіянням шкоди життю, здоров'ю громадян, шкоди тваринам, рослинам, довкіллю, безпеки держави, а також виникненням надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. 2. Частина 2 передбачає відповідальність юридичних осіб, їх керівників, інших посадових осіб або уповноважених представників юридичних осіб, індивідуальних підприємців, їх уповноважених представників за порушення норм коментованого Закону, за необгрунтовані перешкоди проведенню перевірок, за ухилення від проведення перевірок та (або) за невиконання у встановлений термін приписів органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю про усунення виявлених порушень обов'язкових вимог або вимог, встановлених муніципальними правовими актами.
Відповідно до ст. 19.4 КоАП РФ непокора законному розпорядженню або вимозі посадової особи органу, що здійснює державний нагляд (контроль), а також перешкоджання здійсненню цією посадовою особою службових обов'язків тягнуть за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 500 руб. до 1000 руб., на посадових осіб - від 1000 руб. до 2000 руб. Стаття 19.5 КоАП РФ встановлює таке: невиконання у встановлений термін законного припису (постанови, подання, рішення) органу (посадової особи), який здійснює державний нагляд (контроль), про усунення порушень законодавства тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 300 руб. до 500 руб., на посадових осіб - від 1000 руб. до 2000 руб. або дискваліфікацію на строк до трьох років, на юридичних осіб - від 10 000 руб. до 20000 руб. Згідно ст. 19.6 КоАП РФ, за неприйняття за постановою (поданням) органу (посадової особи), який розглянув справу про адміністративне правопорушення, заходів до усунення причин і умов, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, встановлено накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від 300 руб. до 500 руб.
Стаття 19.7 КоАП РФ передбачає, що неподання або несвоєчасне подання до державного органу (посадовій особі) відомостей (інформації), подання яких передбачено законом і необхідно для здійснення цим органом (посадовою особою) його законної діяльності, а також подання до державного органу (посадовій особі) таких відомостей (інформації) у неповному обсязі або в спотвореному вигляді, за винятком випадків, передбачених у ст. ст. 19.7.1, 19.7.2, 19.8, 19.19 КоАП РФ, тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 100 руб. до 300 руб., на посадових осіб - від 300 руб. до 500 руб., на юридичних осіб - від 3000 руб. до 5000 руб.
|
- Стаття 27. Введення цього Закону в дію
юридичних осіб ", який набув чинності з 1 січня 2004 р., за винятком ч. 2 ст. 4, яка набула чинності з дня офіційного опублікування Федерального закону, врегулював порядок державної реєстрації фізичної особи як індивідуального підприємця, внесення змін до відомостей про індивідуальний підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі індивідуальних
- Стаття 2. Основні поняття, що використовуються в цьому Законі
стаття містить визначення понять, що використовуються для цілей цього Закону. Дані законодавчі дефініції застосовуються в області організації і проведення державного контролю (нагляду), муніципального контролю та захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю. Державний контроль
- Стаття 18. Обов'язки посадових осіб органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю при проведенні перевірки
стаття визначає обов'язки посадових осіб органу державного контролю (нагляду) , органу муніципального контролю при проведенні перевірки. Обов'язки зазначених посадових осіб зводяться до кількох блокам обов'язкових вимог, зокрема дотримання: 1) обов'язкових вимог. Обов'язки у вигляді виконання наданих повноважень з попередження, виявлення та припинення
- Стаття 20. Недійсність результатів перевірки, проведеної з грубим порушенням вимог цього Закону
юридичної особи, індивідуального підприємця. Результати перевірки, проведеної з грубими порушеннями, не можуть служити доказом порушення юридичною особою або індивідуальним підприємцем обов'язкових вимог і вимог, встановлених муніципальними правовими актами. 2. Частина 2 коментованої статті містить перелік грубих порушень, за наявності яких результати
- 6. Підприємницька діяльність громадян
відповідальності підприємця без провини за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань (п. 3 ст. 401 ЦК), про недопущення обмеження відповідальності перед споживачем (п. 2 ст. 400 ЦК) та інші норми, що регламентують підприємницьку
- Платіжним агентом є: -
юридична особа, що уклала з постачальником договір про здійснення діяльності з прийому платежів фізичних осіб) або - платіжний субагент (платіжний агент - юридична особа або індивідуальний підприємець, що уклали з оператором по прийому платежів договір про здійснення діяльності по прийому платежів фізичних осіб). Платіжний агент при прийомі платежів зобов'язаний мати
- 4. Право власності індивідуальних підприємців
відповідальності за невиконання і т. п. До складу майна індивідуального підприємця, що виступає в якості учасника повного товариства (або повного товариша в товаристві на вірі), включається також його частка в спільному капіталі такого товариства. За згодою інших учасників повного товариства можлива передача частки або її частини як іншому учаснику, так і третій особі (ст . 79
- Стаття 3. Державне мито за державну реєстрацію
юридично значимих дій, передбачених гл. 25.3 Податкового кодексу РФ, за винятком дій, скоєних консульськими установами РФ. Платниками державного мита визнаються як організації, так і фізичні особи. Державне мито сплачується в готівковій або безготівковій формі. Факт сплати державного мита платником у безготівковій формі
- 20. Юридична відповідальність
відповідальність - охоронні правовідносини між державою і правопорушником, де у держави - право накладати стягнення, а у порушника - обов'язок зазнавати стягнення. Цілі юридичної відповідальності - карально-штрафна і превентивно-виховна. Підстави юридичної відповідальності - необхідні умови притягнення до юридичної відповідальності: Нормативні - наявність
- § 4. Кримінально-правова норма
статтях КК. Таким чином, стаття КК - це письмова форма вираження кримінально-правової норми. Причому кримінально-правова норма і стаття кримінального закону можуть не збігатися між собою. Можна виділити наступні варіанти співвідношення норми і статті закону: 1. Кримінально-правова норма міститься в одній статті закону (або одна стаття містить одну норму). Прикладом може бути ст. 109 КК, що містить
- Стаття 24. Відповідальність реєструючого органу за порушення порядку державної реєстрації
статтями гл. 30 "Злочини проти державної влади, інтересів державної служби та служби в органах місцевого самоврядування", т. е. до ст. 285 - 293 КК РФ. Але, як зазначається в спеціальній літературі, в даному випадку цілком застосовна аналогія закону. Див: Ситникова А.І. Злочини у сфері економічної діяльності: Учеб. посібник. М.: Ось- 89, 2005. С. 38. Таким чином,
- 28. Поняття і види господарських товариств за Законом України «Про господарські товариства».
відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства. Товариства є юридичними особами. Товариства можуть займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, яка не суперечить законодавству України. Господарські товариства можуть набувати майнові та особисті немайнові права, вступати в зобов'язання, виступати в суді, арбітражному суді
- Глава VII. Заохочення і дисциплінарна відповідальність членів колегії адвокатів
відповідальність адвокатів. За порушення вимог Закону СРСР «Про адвокатуру в СРСР», цього Положення та інших актів законодавства Союзу РСР і РРФСР, що регулюють діяльність адвокатури, адвокати можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарні стягнення застосовуються президією колегії адвокатів безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше
- Стаття 24. Громадський захист прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду), муніципального контролю
юридичних осіб, індивідуальних підприємців захищати свої права і (або) законні інтереси в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Юридичні особи здійснюють захист своїх прав і (або) законних інтересів незалежно від організаційно-правової форми відповідно до статутними документами. Відповідно до частини першої Цивільного кодексу РФ юридичною особою
- § 6. Порядок покладання юридичної відповідальності
відповідальність, вимагає певної процедури їх виявлення і притягнення особи до відповідальності. Для юридичної відповідальності характерна чітка нормативна регламентація її здійснення. Така регламентація необхідна для максимального забезпечення та захисту прав і законних інтересів громадян та інших суб'єктів. Порядок покладання юридичної відповідальності встановлюється нормами
- Стаття 25. Відповідальність заявника та (або) юридичної особи, індивідуального підприємця за неправомірні дії
відповідальність таких суб'єктів передбачена деякими нормами ст. 14.25 КоАП РФ, в яких названі такі склади адміністративних правопорушень: неподання, або несвоєчасне уявлення, або подання недостовірних відомостей про юридичну особу або про індивідуальний підприємця в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних
- 38. Правове регулювання обігу готівки
юридичних осіб (крім банків і підприємств зв'язку) незалежно від форм власності та виду діяльності та їх відокремлені підрозділи (філії, представництва, відділення тощо), які не мають статусу юридичної особи (далі - підприємства), а також на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи (далі - індивідуальні підприємці),
|