Головна
ГоловнаПолітологіяПолітика → 
« Попередня Наступна »
Нечаєв В.Д, Філіппов А.В. Вся політика. Хрестоматія. - 440 c, 2006 - перейти до змісту підручника

КОНСТИТУЦІЯ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ


Прийнята на всенародному референдумі 12 грудня 1993

Порівнявши норми Конституції з рекомендаціями «Федераліста», ми побачимо, що чинна російська Конституція містить складну систему стримувань і противаг: влада розділена як на три гілки по горизонталі, так і на три рівні по вертикалі (Федерація, суб'єкти Федерації, місцеве самоврядування). Усередині кожного рівня передбачена своя система стримувань і противаг: взаємно врівноважують один одного виконавча і законодавча влада Федерації, всередині законодавчої влади - дві палати Федеральних Зборів. Передбачені процедури вирішення можливих конфліктів - розпуск Державної Думи і проведення позачергових виборів у разі неможливості сформувати уряд, накладення і подолання вето на закон.

Ми, багатонаціональний народ Російської Федерації, з'єднані загальною долею на своїй землі, стверджуючи права і свободи людини, громадянський мир і злагода, зберігаючи історично склалося державне єдність, виходячи із загальновизнаних принципів рівноправності і самовизначення народів, шануючи пам'ять предків, передали нам любов і повагу до Батьківщини, віру в добро і справедливість, відроджуючи суверенну державність Росії та стверджуючи непорушність її демократичної основи, прагнучи забезпечити благополуччя і процвітання Росії, виходячи з відповідальності за свою Батьківщину перед нинішнім і майбутніми поколіннями, усвідомлюючи себе частиною світової спільноти, приймаємо КОНСТИТУЦІЮ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

Стаття 1

1. Російська Федерація - Росія є демократичне федеративну правової держави з республіканською формою правління.
2. Найменування Російська Федерація та Росія рівнозначні.

Стаття 2

Людина, її права і свободи є найвищою цінністю. Визнання, дотримання і захист прав і свобод людини і громадянина - обов'язок держави.

Стаття 3

1.Носітелем суверенітету і єдиним джерелом влади в Російській Федерації є її багатонаціональний народ.
2. Народ здійснює свою владу безпосередньо, а також через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
3. Вищим безпосереднім вираженням влади народу є референдум і вільні вибори.
4. Ніхто не може привласнювати владу в Російській Федерації. Захоплення влади або присвоєння владних повноважень переслідується по федеральному закону.

Стаття 5

1. Російська Федерація складається з республік, країв, областей, міст федерального значення, автономної області, автономних округів - рівноправних суб'єктів Російської Федерації.
2. Республіка (держава) має свою Конституцію і законодавство. Край, область, місто федерального значення, автономна область, автономний округ має свій статут і законодавство.
3. Федеративний устрій Російської Федерації грунтується на її державної цілісності, єдності системи державної влади, розмежування предметів ведення і повноважень між органами державної влади Російської Федерації і органами державної влади суб'єктів Російської Федерації, рівноправність і самовизначення народів в Російській Федерації.
4. У відносинах із федеральними органами державної влади всі суб'єкти Російської Федерації між собою рівноправні.

Стаття 10

Державна влада в Україні здійснюється на основі поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади самостійні.

Стаття 11

1. Державну владу в Російській Федерації здійснюють Президент Російської Федерації, Федеральне Збори (Рада Федерації і Державна Дума), Уряд Російської Федерації, суди Російської Федерації.
2. Державну владу в суб'єктах Російської Федерації здійснюють утворювані ними органи державної влади.
3. Розмежування предметів ведення і повноважень між органами державної влади Російської Федерації і органами державної влади суб'єктів Російської Федерації здійснюється цією Конституцією, Федеративним та іншими договорами про розмежування предметів ведення і повноважень.

Стаття 12

У Російській Федерації визнається і гарантується місцеве самоврядування. Місцеве самоврядування в межах своїх повноважень самостійно. Органи місцевого самоврядування не входять до системи органів державної влади.

Конституція не буде змінюватися, поки Путін залишається президентом. До того ж кількість зацікавлених у зміні Конституції істотно менше тих, що хочуть загальних виборів («Независимая газета», 14.02.2005).
Костянтин Ремчуков, помічник глави МЕРТ РФ


Стаття 80

1. Президент Російської Федерації є главою держави.
2. Президент Російської Федерації є гарантом Конституції Російської Федерації, прав і свобод людини і громадянина. У встановленому Конституцією Російської Федерації порядку він вживає заходів з охорони суверенітету Російської Федерації, її незалежності та державної цілісності, забезпечує узгоджене функціонування і взаємодію органів державної влади.
3. Президент Російської Федерації відповідно до Конституції Російської Федерації і федеральними законами визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики держави.
4. Президент Російської Федерації як глава держави представляє Російську Федерацію всередині країни і в міжнародних відносинах.

Стаття 81

1. Президент Російської Федерації обирається на чотири роки громадянами Російської Федерації на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.
2. Президентом Російської Федерації може бути обраний громадянин Російської Федерації, не молодший 35 років, постійно проживає в Російській Федерації не менше 10 років.
3. Одне і те ж особа не може обіймати посаду Президента Російської Федерації більше двох термінів поспіль.

Конституція країни працює досить ефективно, але можливі зміни - це питання політичної волі («Нові Вісті», 14.02.2005).
Валерій Зорькін, голова Конституційного суду Росії


Стаття 83

Президент Російської Федерації:
а) призначає за згодою Державної Думи Голови Уряду Російської Федерації;
б) має право головувати на засіданнях Уряду Російської Федерації;
в) приймає рішення про відставку Уряду Російської Федерації;
г) подає Державній Думі кандидатуру для призначення на посаду Голови Центрального банку Російської Федерації; ставить перед Державною Думою питання про звільнення з посади Голови Центрального банку Російської Федерації;
д) за пропозицією Голови Уряду Російської Федерації призначає на посаду та звільняє з посади заступників Голови Уряду Російської Федерації, федеральних міністрів;
е) представляє Ради Федерації кандидатури для призначення на посади суддів Конституційного Суду Російської Федерації, Верховного Суду Російської Федерації, Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації, а також кандидатуру Генерального прокурора Російської Федерації; вносить до Ради Федерації пропозицію про звільнення з посади Генерального прокурора Російської Федерації; призначає суддів інших федеральних судів;
ж) формує і очолює Раду Безпеки Російської Федерації, статус якого визначається федеральним законом;
з) стверджує військову доктрину Російської Федерації;
і) формує Адміністрацію Президента Російської Федерації;
к) призначає і звільняє повноважних представників Президента Російської Федерації;
л) призначає і звільняє вище командування Збройних Сил Російської Федерації;
м) призначає і відкликає після консультацій з відповідними комітетами чи комісіями палат Федеральних Зборів дипломатичних представників Російської Федерації в іноземних державах і міжнародних організаціях.

Стаття 84

Президент Російської Федерації:
а) призначає вибори Державної Думи у відповідності з Конституцією Російської Федерації і федеральним законом;
б) розпускає Державну Думу у випадках і порядку, передбачених Конституцією Російської Федерації;
в) призначає референдум в порядку, встановленому федеральним конституційним законом;
г) вносить законопроекти у Державну Думу;
д) підписує і оприлюднює федеральні закони;
е) звертається до Федеральних Зборів із щорічними посланнями про становище в країні , про основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики держави.

Стаття 86

Президент Російської Федерації:
а) здійснює керівництво зовнішньою політикою Російської Федерації;
б) веде переговори і підписує міжнародні договори Російської Федерації;
в) підписує ратифікаційні грамоти;
г) приймає вірчі і відкличні грамоти акредитуються при ньому дипломатичних представників.

Стаття 87

1. Президент Російської Федерації є Верховним Головнокомандувачем Збройними Силами Російської Федерації.
2. У разі агресії проти Російської Федерації або безпосередньої загрози агресії Президент Російської Федерації вводить на території Російської Федерації або в окремих її місцевостях військовий стан з негайним повідомленням про це Раді Федерації та Державній Думі.
3. Режим воєнного стану визначається федеральним конституційним законом.

Стаття 90

1. Президент Російської Федерації видає укази і розпорядження.
2. Укази і розпорядження Президента Російської Федерації обов'язкові для виконання на всій території Російської Федерації.
3. Укази і розпорядження Президента Російської Федерації не повинні суперечити Конституції Російської Федерації і федеральним законам.

Стаття 93

1. Президент Російської Федерації може бути усунутий з посади Радою Федерації лише на підставі висунутого Державною Думою звинувачення у державній зраді або скоєння іншого тяжкого злочину, підтвердженого висновком Верховного Суду Російської Федерації про наявність у діях Президента Російської Федерації ознак злочину і висновком Конституційного Суду Російської Федерації про дотримання встановленого порядку висування обвинувачення.
2. Рішення Державної Думи про висунення звинувачення і рішення Ради Федерації про відмові від посади повинні бути прийняті двома третинами голосів від загального числа в кожній з палат за ініціативою не менше однієї третини депутатів Державної Думи і при наявності висновку спеціальної комісії, утвореної Державної Думою.
3. Рішення Ради Федерації про відмові Президента Російської Федерації з посади повинно бути прийняте не пізніше ніж у тримісячний термін після висунення Державною Думою звинувачення проти Президента. Якщо в цей термін рішення Ради Федерації не буде вжито, обвинувачення проти Президента вважається відхиленим.

Стаття 94

Федеральні Збори - парламент Російської Федерації - є представницьким і законодавчим органом Російської Федерації.

Стаття 95

1. Федеральне Збори складається з двох палат - Ради Федерації і Державної Думи.
2. До Ради Федерації входять по два представники від кожного суб'єкта Російської Федерації: по одному від представницького і виконавчого органів державної влади.
3. Державна Дума складається з 450 депутатів.

Стаття 96

1. Державна Дума обирається строком на чотири роки.
2. Порядок формування Ради Федерації і порядок виборів депутатів Державної Думи встановлюється федеральними законами.

Стаття 97

1. Депутатом Державної Думи може бути обраний громадянин Російської Федерації, який досяг 21 року і має право брати участь у виборах.
2. Одне і те ж особа не може одночасно бути членом Ради Федерації і депутатом Державної Думи. Депутат Державної Думи не може бути депутатом інших представницьких органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
3. Депутати Державної Думи працюють на професійній постійній основі. Депутати Державної Думи не можуть перебувати на державній службі, займатися іншою оплачуваною діяльністю, крім викладацької, наукової та іншої творчої діяльності.

Стаття 99

1. Федеральне Збори є постійно діючим органом.
 2. Державна Дума збирається на перше засідання на тридцятий день після обрання. Президент Російської Федерації може скликати засідання Державної Думи раніше цього терміну. 
 3. Перше засідання Державної Думи відкриває найстарший за віком депутат. 
 4. З моменту початку роботи Державної Думи нового скликання повноваження Державної Думи колишнього скликання припиняються. 

 Стаття 100 

 1. Рада Федерації і Державна Дума засідають окремо. 
 2. Засідання Ради Федерації і Державної Думи є відкритими. У випадках, передбачених регламентом палати, вона вправі проводити закриті засідання. 
 3. Палати можуть збиратися спільно для заслуховування послань Президента Російської Федерації, послань Конституційного Суду Російської Федерації, виступів керівників іноземних держав. 

 Стаття 101 

 1. Рада Федерації обирає зі свого складу Голову Ради Федерації та його заступників. Державна Дума обирає зі свого складу Голову Державної Думи і його заступників. 
 2. Голова Ради Федерації та його заступники, Голова Державної Думи і його заступники ведуть засідання і відають внутрішнім розпорядком палати. 
 3. Рада Федерації і Державна Дума утворюють комітети і комісії, проводять з питань свого ведення парламентські слухання. 
 4. Кожна з палат приймає свій регламент і вирішує питання внутрішнього розпорядку своєї діяльності. 
 5. Для здійснення контролю за виконанням федерального бюджету Раду Федерації і Державна Дума утворюють Рахункову палату, склад і порядок діяльності якої визначаються федеральним законом. 

 Стаття 102 

 1. До відання Ради Федерації належать: 
 а) затвердження зміни кордонів між суб'єктами Російської Федерації; 
 б) затвердження указу Президента Російської Федерації про введення воєнного стану; 
 в) затвердження указу Президента Російської Федерації про введення надзвичайного стану; 
 г) вирішення питання про можливість використання Збройних Сил Російської Федерації за межами території Російської Федерації; 
 д) призначення виборів Президента Російської Федерації; 
 е) відмова Президента Російської Федерації з посади; 
 ж) призначення на посаду суддів Конституційного Суду Російської Федерації, Верховного Суду Російської Федерації, Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації; 
 з) призначення на посаду та звільнення з посади Генерального прокурора Російської Федерації; 
 і) призначення на посаду та звільнення з посади заступника Голови Рахункової палати і половини складу її аудиторів. 
 2. Рада Федерації приймає постанови з питань, віднесених до його відання Конституцією Російської Федерації. 
 3. Постанови Ради Федерації приймаються більшістю голосів від загального числа членів Ради Федерації, якщо інший порядок прийняття рішень не передбачений Конституцією Російської Федерації. 

 Стаття 103 

 1. До відання Державної Думи ставляться: 
 а) надання згоди Президенту Російської Федерації на призначення Голови Уряду Російської Федерації; 
 б) вирішення питання про довіру Уряду Російської Федерації; 
 в) призначення на посаду та звільнення з посади Голови Центрального банку Російської Федерації; 
 г) призначення на посаду та звільнення з посади Голови Рахункової палати і половини складу її аудиторів; 
 д) призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого з прав людини, що діє у відповідності з федеральним конституційним законом; 
 е) оголошення амністії; 
 ж) висування обвинувачення проти Президента Російської Федерації для усунення його з посади. 
 2. Державна Дума приймає постанови з питань, віднесених до її відання Конституцією Російської Федерації. 
 3. Постанови Державної Думи приймаються більшістю голосів від загального числа депутатів Державної Думи, якщо інший порядок прийняття рішень не передбачений Конституцією Російської Федерації. 

 Чи можлива в принципі ситуація, коли буде ініційовано зміна Конституції? Думаю, це не є необхідним: у нас і так насправді парламентська республіка з сильною президентською владою. Все можна ініціювати, в тому числі і подібні поправки, але щоб ось так змінити Конституцію, треба, щоб подібну ідею сприйняли у суспільстві («Независимая газета», 09.02.2005). 
 Валерій Гребенников, заст. голови Комітету Державної Думи з цивільного законодавства («Єдина Росія») 


 Стаття 104 

 1. Право законодавчої ініціативи належить Президентові Російської Федерації, Ради Федерації, членам Ради Федерації, депутатам Державної Думи, Уряду Російської Федерації, законодавчим (представницьким) органам суб'єктів Російської Федерації. Право законодавчої ініціативи належить також Конституційному Суду Російської Федерації, Верховному Суду Російської Федерації і Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації з питань їх ведення. 
 2. Законопроекти вносяться до Державної Думи. 
 3. Законопроекти про введення або скасування податків, звільнення від їх сплати, про випуск державних позик, про зміну фінансових зобов'язань держави, інші законопроекти, що передбачають витрати, що покриваються за рахунок федерального бюджету, можуть бути внесені тільки за наявності висновку Уряду Російської Федерації. 

 Стаття 105 

 1. Федеральні закони приймаються Державної Думою. 
 2. Федеральні закони приймаються більшістю голосів від загального числа депутатів Державної Думи, якщо інше не передбачено Конституцією Російської Федерації. 
 3. Прийняті Державною Думою федеральні закони протягом п'яти днів передаються на розгляд Ради Федерації. 
 4. Федеральний закон вважається схваленим Радою Федерації, якщо за нього проголосувало більше половини від загального числа членів цієї палати або якщо протягом чотирнадцяти днів він не був розглянутий Радою Федерації. У разі відхилення федерального закону Радою Федерації палати можуть створити погоджувальну комісію для подолання розбіжностей, після чого федеральний закон підлягає повторному розгляду Державною Думою. 
 5. У разі незгоди Державної Думи з рішенням Ради Федерації федеральний закон вважається прийнятим, якщо при повторному голосуванні за нього проголосувало не менше двох третин від загального числа депутатів Державної Думи. 

 Стаття 107 

 1. Прийнятий федеральний закон протягом п'яти днів направляється Президентові Російської Федерації для підписання і оприлюднення. 
 2. Президент Російської Федерації протягом чотирнадцяти днів підписує федеральний закон і оприлюднює його. 
 3. Якщо Президент Російської Федерації протягом чотирнадцяти днів з моменту надходження федерального закону відхилить його, то Державна Дума і Рада Федерації у встановленому Конституцією Російської Федерації порядку знову розглядають даний закон. Якщо при повторному розгляді федеральний закон буде схвалений в раніше прийнятій редакції більшістю не менше двох третин голосів від загального числа членів Ради Федерації і депутатів Державної Думи, він підлягає підписання Президентом Російської Федерації протягом семи днів і оприлюдненню. 

 Стаття 109 

 1. Державна Дума може бути розпущена Президентом Російської Федерації у випадках, передбачених статтями 111 і 117 Конституції Російської Федерації. 
 2. У разі розпуску Державної Думи Президент Російської Федерації призначає дату виборів з тим, щоб новообрана Державна Дума зібралася пізніше ніж через чотири місяці з моменту розпуску. 
 3. Державна Дума не може бути розпущена з підстав, передбачених статтею 117 Конституції Російської Федерації, протягом року після її обрання. 
 4. Державна Дума не може бути розпущена з моменту висунення нею звинувачення проти Президента Російської Федерації до прийняття відповідного рішення Радою Федерації. 
 5. Державна Дума не може бути розпущена в період дії на всій території Російської Федерації воєнного чи надзвичайного стану, а також протягом шести місяців до закінчення терміну повноважень Президента Російської Федерації. 

 Стаття 110 

 1. Виконавчу владу Російської Федерації здійснює Уряд Російської Федерації. 
 2. Уряд Російської Федерації складається з Голови Уряду Російської Федерації, заступників Голови Уряду Російської Федерації і федеральних міністрів. 

 Стаття 111 

 1. Голова Уряду Російської Федерації призначається Президентом Російської Федерації за згодою Державної Думи. 
 2. Пропозиція про кандидатуру Голови Уряду Російської Федерації вноситься не пізніше двотижневого терміну після вступу на посаду новообраного Президента Російської Федерації або після відставки Уряду Російської Федерації або протягом тижня з дня відхилення кандидатури Державною Думою. 
 3. Державна Дума розглядає подану Президентом Російської Федерації кандидатуру Голови Уряду Російської Федерації протягом тижня з дня внесення пропозиції про кандидатуру. 
 4. Після триразового відхилення представлених кандидатур Голови Уряду Російської Федерації Державною Думою Президент Російської Федерації призначає Голову Уряду Російської Федерації, розпускає Державну Думу і призначає нові вибори. 

 Стаття 117 

 1. Уряд Російської Федерації може подати у відставку, яка приймається або відхиляється Президентом Російської Федерації. 
 2. Президент Російської Федерації може прийняти рішення про відставку Уряду Російської Федерації. 
 3. Державна Дума може висловити недовіру Уряду Російської Федерації. Постанова про недовіру Уряду Російської Федерації приймається більшістю голосів від загального числа депутатів Державної Думи. Після висловлення Державною Думою недовіри Уряду Російської Федерації Президент Російської Федерації має право оголосити про відставку Уряду Російської Федерації або не погодитися з рішенням Державної Думи. У разі якщо Державна Дума протягом трьох місяців повторно висловить недовіру Уряду Російської Федерації, Президент Російської Федерації оголошує про відставку Уряду або розпускає Державну Думу. 
 4. Голова Уряду Російської Федерації може поставити перед Державною Думою питання про довіру Уряду Російської Федерації. Якщо Державна Дума в довірі відмовляє, Президент протягом семи днів приймає рішення про відставку Уряду Російської Федерації або про розпуск Державної Думи та призначення нових виборів. 
 5. У разі відставки або складання повноважень Уряд Російської Федерації за дорученням Президента Російської Федерації продовжує діяти до формування нового Уряду Російської Федерації. 
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ"
  1. Скорочення:
      конституційний закон ФЗ - федеральний закон м.с. - Місцеве самоврядування ФС - Рада Федерації ГД - Державна Дума КоАП РРФСР - Кодекс України про адміністративні право-шениях Гос-во - держава, держ. - Державний н.п.а. - Нормативно-правовий акт Д-ть - діяльність О.о. - Громадські об'єднання З-н - закон, з-во - законодавство кіт. - Який (ая.) х-р - характер І.В. -
  2. 3. Джерела адміністративного права
      конституційний закон і федеральний закон, Ко-декс про адміністративні правопорушення, федеральний конститу-ційний закон "Про уряд" від 31 грудня 1997 р. 3. Укази Президента 4. Постанови Уряду 5. Відомчі акти - акти міністерств і федеральних відомств 6. Законодавчі та інші акти державних органів суб'єктів-тов РФ 7. Адміністративно-правові договори і
  3. Поняття арбітражного процесу, арбітражна процесуальна форма
      конституційним закріпленням висунутої теоретичної посилки. 3. На думку Д. Фурсова, арбітражне процесуальне право слід визначити як дублюючу галузь права. Предметом дублювання є правовідносини, маю-щие цивільний процесуальний характер. Крім того, ар-арбітражного процесуальне право, вимушено повторюючи норми цивільного процесуального права, намагається інакше
  4. 3. Судопроізводственних ПРИНЦИПИ АРБІТРАЖНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА
      конституційний принцип арбітражного процесуального права, зафіксований у ст. 14, 30, 50, 123 Конституції РФ і в ст. 9 АПК, де сказано: «Судочинство в арбітражному суді здійснюється на основі змагальності». Даний принцип заснований на протилежності матеріально-правових інтересів сторін. На питання про те, як розуміється змагальність у сучасному арбітражному процесі,
  5. ГЛАВА 14. Перегляд судових актів арбітражного суду за нововиявленими обставинами
      Набрали законної сили рішення, визначення, прийняті арбітражним судом першої інстанції, переглядаються за нововиявленими обставинами судом, який прийняв ці рішення, визначення. Перегляд за нововиявленими обставинами постанов і ухвал арбітражного суду апеляційної та касаційної інстанцій, прийнятих в порядку нагляду постанов та ухвал Вищого Арбітражного
  6. Загальні положення про третейський розгляд
      конституційних законів, федеральних законів, нормативних указів Президента Російської Федерації і постанов Уряду Російської Федерації, нормативних правових актів федеральних органів виконавчої влади, нормативних правових актів суб'єктів Російської Федерації та органів місцевого самоврядування, міжнародних договорів Російської Федерації та інших нормативних правових актів,
  7. 2. Формування складу суду. Едінолічноеі колегіальний розгляд справ. Прівлеченіек розгляду справ арбітражних засідателів. Відводи
      Справи у першій інстанції арбітражного суду розглядаються суддею одноосібно, якщо колегіальний розгляд справи не передбачено АПК РФ. Колегіальний розгляд справ в арбітражному суді першої інстанції здійснюється в складі трьох суддів або судді і двох арбітражних засідателів. У першій інстанції арбітражного суду колегіальним складом суддів розглядаються: 1) справи, які стосуються
  8. Тема 15. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ АКТІВ АРБІТРАЖНОГО СУДУ за нововиявленими обставинами
      Питання 1. Підстави перегляду судових актів за нововиявленими обставинами. Порядок, термін подачі, форма, зміст заяви. Повернення заяви. Судові акти, прийняті арбітражним судом за результатами розгляду заяви. Література Громов М., Цибулевская О., Франціфоров Ю. Про вдосконалення процесуальної регламентації інституту розгляду арбітражних справ по знову
  9. 1. Загальні положення про третейський розгляд. Третейська угода. Порядок розгляду справи в третейському суді
      конституційних законів, федеральних законів, нормативних указів Президента Російської Федерації і постанов Уряду Російської Федерації, нормативних правових актів федеральних органів виконавчої влади, нормативних правових актів суб'єктів Російської Федерації та органів місце-вого самоврядування, міжнародних договорів Російської Федерації та інших нормативних правових актів,
  10. Додаток № 1 (Нормативний матеріал використаний при написанні роботи).
      VIII Конгрес ООН з попередження злочинності та поводження з правопорушниками. Гавана, 27 серпня-7Вер., 1990: Доповідь, підготовлена Секретаріатом. Вид-во ООН. N R 91, IV. 2. Гол. I. C.7. Доповідь Генерального секретаря ООН "Вплив організованої злочинної діяльності на суспільство в цілому" друга сесія Комісії з запобігання злочинності та кримінального правосуддя. Економічного і
© 2014-2022  ibib.ltd.ua