Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоТранспортне право → 
« Попередня Наступна »
ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК. ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК ВОДІЯ, 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 26.1. Обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення

По справі про адміністративне правопорушення з'ясуванню підлягають 1)

наявність події адміністративного правопорушення; 2)

особа, яка вчинила протиправні дії (бездіяльність), за які цим Кодексом або законом суб'єкта Російської Федерації передбачена адміністративна відповідальність, 3)

винність особи у вчиненні адміністративного правопорушення, 4)

обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність, і обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність; 5)

характер і розмір шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням; 6)

обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення; 7)

інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, а також причини і умови вчинення адміністративного правопорушення.

Стаття 26.2. Докази

1 Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких суддя, орган, посадова особа, у виробництві яких перебуває справа, встановлюють наявність або відсутність події адміністративного правопорушення, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи

2. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, іншими протоколами, передбаченими цим Кодексом поясненнями особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, показаннями потерпілого, свідків, висновками експерта, іншими документами, а також показаннями спеціальних технічних засобів, речовими доказами 3 Чи не допускається використання доказів, отриманих з порушенням закону

Стаття 26.

3. Пояснення особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, показання потерпілого і свідків

1 Пояснення особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення показання потерпілого і свідків є відомості, що мають ставлення до справи і повідомлені зазначеними особами в усній або письмовій формі.

2. Пояснення особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, показання потерпілого і свідків відображаються в протоколі про адміністративне правопорушення, протоколі про застосування заходи забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення, протоколі розгляду справи про адміністративне правопорушення, а в разі необхідності записуються і долучаються до справи

Стаття 26.4. Експертиза 1

У випадках, якщо при провадженні у справі про адміністративне правопорушення виникає необхідність у використанні спеціальних знань в науці, техніці, мистецтві чи ремеслі, суддя, орган, посадова особа, у виробництві яких перебуває справа, виносять ухвалу про призначення експертизи Визначення обов'язково для виконання експертами або установами, яким доручено проведення експертизи. 2

У визначенні вказуються: 1)

підстави для призначення експертизи; 2)

прізвище, ім'я, по батькові експерта або найменування установи , в якому повинна бути проведена експертиза; 3)

питання поставлені перед експертом; 4)

перелік матеріалів, що надаються в розпорядження експерта.

Крім того, в ухвалі повинні бути записи про роз'яснення експерту його прав і обов'язків і про попередження його про адміністративну відповідальність за дачу завідомо неправдивого.

Ув'язнення. 3

Запитання поставлені перед експертом, і його висновок не можуть виходити за межі спеціальних пізнань експерта. 4

До направлення визначення для виконання суддя, орган, посадова особа, у виробництві яких перебуває справа про адміністративне правопорушення, зобов'язані ознайомити з ним особа, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, і потерпілого , роз'яснити їм права, в тому числі право заявляти відвід експерту, право просити про залучення в якості експерта зазначених ними осіб, право ставити питання для дачі на них відповідей у висновку експерта.

5. Експерт дає висновок у письмовій формі від свого імені. У висновку експерта повинно бути зазначено, ким і на якій підставі проводилися дослідження, їх зміст, повинні бути дані обгрунтовані відповіді на поставлені перед експертом питання і зроблені висновки.

6 Висновок експерта не є обов'язковим для судді, органу, посадової особи, у провадженні яких перебуває справа про адміністративне правопорушення, однак незгода з висновком експерта повинна бути мотивована

Стаття 26.8. Показання спеціальних технічних засобів 1.

Під спеціальними технічними засобами розуміються вимірювальні прилади, затверджені в установленому порядку як засобів вимірювання, що мають відповідні сертифікати і пройшли метрологічну повірку. 2.

Показання спеціальних технічних засобів відображаються в протоколі про адміністративне правопорушення

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 26.1. Обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення"
  1. Стаття 24.1. Завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення
    обставин кожної справи дозвіл його відповідно до закону забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин і умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень. Стаття 24.4. Клопотання 1. Особи, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, мають право заявляти клопотання підлягають обов'язковому розгляду
  2. Стаття 29.1. Підготовка до розгляду справи про адміністративне правопорушення
    статтями 5 35, 6.10, 20.22 цього Кодексу, розглядаються за місцем проживання особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення 4. Справа про адміністративне правопорушення, яке тягне позбавлення права керування транспортним засобом, може бути розглянуто за місцем обліку транспортного засобу. Стаття 29.6. Строки розгляду справи про
  3. Стаття 25.1. Особа, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення
    обставин справи, обговорення яких може справити негативний вплив на зазначену особу. Стаття 25.2. Потерпілий 1. Потерпілим є фізична особа або юридична особа, яким адміністративним правопорушенням заподіяно фізичний, майновий чи моральну шкоду. 2. Потерпілий має право знайомитися з усіма матеріалами справи про адміністративне правопорушення, давати
  4. Стаття 28.1. Порушення справи про адміністративне правопорушення
    стаття цього Кодексу, що передбачає адміністративну відповідальність за дане адміністративне правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи. 5. У протоколі огляду місця скоєння адміністративного правопорушення описуються: 1) дії посадових осіб, зазначених у частині 3 статті 28.1_1 цього Кодексу, в тому порядку, в якому вони проводилися; 2) стан
  5. 15.1. Адміністративне правопорушення, покарання, відповідальність і їх суб'єкти
    обставин справи і правильний вибір закону, який встановлює адміністративну відповідальність. Адміністративне покарання є встановленої державою мірою відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення. Призначенням адміністративного покарання реалізується насамперед каральна функція адміністративної відповідальності. Однак це не виключає і попередження їм
  6. 1. Банківське право та адміністративне право
    адміністративне право. Однак банківське право не слід розглядати як складову частину адміністративного права. Для цього немає юридичних підстав. Перш за все, слід враховувати, що санкції, які нерідко застосовуються Банком Росії до кредитних організацій, порушують економічні нормативи, ніяк не можуть розглядатися як адміністративні санкції, а тим більше в якості
  7. Стаття 23.1. Судді
    статтями 20.25 цього Кодексу 2. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 12 2, частиною 4 статті 12.9, частиною 1 статті 12 10, частиною 2 статті 17 грудня, частинами 1 і 2 статті 12 21 січня, частьюі статті 12.21 2, статтею 12 24, частини 2 статті 12.27 цього Кодексу, розглядаються суддями, у випадках, якщо орган чи посадова особа, до якої надійшла справа про
  8. Глава 2. Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність
    адміністративна
  9. § 2. Зміст адміністративної відповідальності
    обставин. Стягнення може бути накладено не пізніше двох місяців після вчинення адміністративного правопорушення, а при триваючому правопорушенні - двох місяців з дня його виявлення. Особа вважається не піддана адміністративному стягненню, якщо протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення. З закінченням цього терміну
  10. Стаття 27.1. Заходи забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення
    статтях 27 лютого, 27.3 цього Кодексу, у присутності двох понятих. 3. Огляд транспортного засобу здійснюється у присутності особи, у володінні якого воно перебуває. У випадках, не терплять зволікання, огляд транспортного засобу може бути здійснений в відсутність зазначеної особи. Стаття 27.10. Вилучення речей і документів 3 При вчиненні адміністративного
  11. Глава 28. Порушення справи про адміністративне правопорушення
    адміністративному
  12. Глава 29. Розгляд справи про адміністративне правопорушення
    адміністративному
  13. Розділ IV. Виробництво по справах про адміністративні правопорушення
    адміністративних
© 2014-2020  ibib.ltd.ua