Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Глава IV. Парламент

Стаття 41. Парламент є вищим органом державної влади і єдиним законодавчим органом держави.

Стаття 42. Парламент складається з двох палат: Палати представників і Палати радників.

Стаття 43. Обидві палати складаються з виборних членів, що представляють весь народ. Число членів кожної палати встановлюється законом.

Стаття 44. Кваліфікація членів обох палат, а також кваліфікація їхніх виборців визначаються законом. Однак при цьому не повинна проводитися дискримінація за мотивами раси, релігії, статі, соціального стану, походження, освіти, майнового стану або доходів.

Стаття 45. Строк повноважень членів Палати представників чотири роки. Їх повноваження, однак, припиняються до закінчення повного терміну в разі розпуску Палати представників.

Стаття 46. Строк повноважень членів Палати радників шість років, причому кожні три роки переобирається половина членів палати.

Стаття 47. Виборчі округи, спосіб голосування та інші "питання, що відносяться до виборів членів обох палат, визначаються законом.

Стаття 48. Ніхто не може бути одночасно членом обох палат.

Стаття 49. Члени обох палат щорічно отримують відповідно до закону певну винагороду з державної скарбниці.

Стаття 50. Члени обох. палат, за винятком випадків, передбачених законом, не можуть бути заарештовані в період сесії Парламенту ; члени Парламенту, заарештовані до відкриття сесії, на вимогу відповідної палати повинні звільнятися з ув'язнення на період сесії.

Стаття 51. Члени обох палат не несуть відповідальності за стінами палати у зв'язку зі своїми промовами, висловлюваннями і голосуванням в палаті.

Стаття 52. Чергові сесії Парламенту скликаються один раз на рік.

Стаття 53. Кабінет може приймати рішення про скликання надзвичайних сесій Парламенту. Кабінет повинен приймати рішення про скликання надзвичайних сесій Парламенту, якщо цього зажадали більше однієї четвертої частини загального числа членів однієї з палат.

Стаття 54. Якщо Палата представників розпущена, то протягом сорока днів з дня її розпуску мають бути проведені загальні вибори в Палату представників, а протягом тридцяти днів з дня виборів повинен бути скликаний Парламент.

При розпуск Палати представників одночасно припиняє засідання Палата радників. Однак Кабінет може скликати надзвичайну сесію Палати радників, якщо це вкрай необхідно в інтересах країни.

Заходи, прийняті на надзвичайній сесії, згаданої в умові попереднього абзацу, є тимчасовими і втрачають силу, якщо вони не будуть схвалені Палатою представників протягом десяти днів з моменту відкриття наступної сесії Парламенту .

Стаття 55. Кожна палата вирішує спори, пов'язані з кваліфікацією її членів. Однак для того щоб позбавити кого-небудь депутатських повноважень, необхідне прийняття резолюції про це більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів.

Стаття 56. Кожна палата може проводити роботу тільки за наявності на засіданні не менше однієї третини загального числа її членів.

За винятком випадків, окремо передбачених цією Конституцією, у кожній з палат всі питання вирішуються більшістю голосів присутніх членів; при рівності голосів голос головуючого є вирішальним.

Стаття 57. Засідання кожної палати є відкритими. Однак можуть проводитися закриті засідання у випадку, якщо резолюція про це прийнята більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів.

Кожна палата веде протоколи своїх засідань. Ці протоколи повинні публікуватися і поширюватися для загального ознайомлення, за винятком тих протоколів закритих засідань, які визнаються секретними.

На вимогу не менше однієї п'ятої присутніх членів голосування кожного члена по будь-якого питання має відзначатися в протоколі.

Стаття 58. Кожна палата обирає голову та інших посадових осіб.

Кожна палата встановлює свої правила ведення засідань, процедури, внутрішньої дисципліни і може застосовувати покарання щодо своїх членів за поведінку, що порушує дисципліну. Однак для виключення члена палати з її складу необхідно прийняття резолюції про це більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів .

Стаття 59. Законопроект, за винятком випадків, окремо передбачених Конституцією, стає законом після прийняття його обома палатами.

Прийнятий Палатою представників законопроект, за яким Палата радників винесла рішення, відмінне від рішення Палати представників, стає законом після його вторинного схвалення більшістю не менше двох третин голосів присутніх членів Палати представників.

Положення попереднього абзацу не забороняє Палаті представників вимагати, відповідно до закону, скликання спільного засідання обох палат.

Якщо Палата радників не схвалить остаточного рішення по законопроекту, прийнятому Палатою представників, протягом шістдесяти днів, за винятком часу перерви в роботі Парламенту, після його отримання, то Палата представників може розглядати це як відхилення даного законопроекту Палатою радників.

Стаття 60. Бюджет спочатку подається на розгляд Палати представників.

Якщо Палата радників прийняла по бюджету рішення, відмінне від рішення Палати представників, і якщо угода не досягнуто навіть за допомогою передбаченого законом об'єднаного засідання обох палат або якщо Палата радників не прийняла остаточного рішення протягом тридцяти днів, за винятком часу перерви в роботі Парламенту, після отримання бюджету, прийнятого Палатою представників, рішення Палати представників стає рішенням Парламенту.

Стаття 61. Другий абзац попередньої статті застосовується щодо схвалення Парламенту, необхідного для укладання договорів.

Стаття 62. Кожна палата може виробляти розслідування з питань державного управління і має право при цьому вимагати явки і показань свідків, а також представлення протоколів.

Стаття 63.-Прем'єр-міністр та інші державні міністри, незалежно від того, є вони або не є членами однієї з палат, можуть у будь-який час бути присутнім на засіданнях будь-який з палат для виступу по законопроектах. Вони також повинні бути присутніми на засіданнях, якщо це необхідно для дачі відповідей і роз'яснень.

Стаття 64. Парламент утворює з числа членів обох палат суду для розгляду в порядку імпічменту порушень тих суддів, проти яких порушено справу про відсторонення від посади.

Питання, що належать до розгляду справ у порядку імпічменту, регулюються законом.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" Глава IV. Парламент "
  1. 3. Форми правління.
    Глава ісп вл в правах обмежений (закрепл в конституції). Якщо монарх призначає міністрів, то вони несуть ответственностьперед парламентом і залежать від його вотуму довіри. Республіка - верховна влада належить органам, що обирається народом на визна термін. Президентська - президент глава д-ви і виконавчої влади, він очолює і формує прав-во. Парламент не осущ контролю за деят прав-ва.
  2. ГЛАВА VIII. ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА: ПАРЛАМЕНТ
    ГЛАВА VIII. ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА:
  3. 40. Внутріполіт. та внешнепол. повноваження парламенту
    парламентів носять ограни-чений характер. Парламент практично майже позбавлений можливості чинити вирішальний вплив на формування і здійснення зовнішньої політики. Він може висловлювати свою думку і здійснювати в доступних для нього формах контроль за зовнішньою політикою уряду. Ці функції зазвичай покладають-ся на комісії з закордонних справ відповідних палатДЧісто формальними
  4. 45. Основні спрособи формування урядів в з. с.
    глава держави має право призначення прем'єр-міністраВ ФРН глава уряду - федераль-ний канцлер - пропонується бундестагу прези-дентом, але останній вирішує це питання тільки після консультації з лідерами найбільших партійних фракцій. Роль президента в справі підбору прем'єр-міністра абсолютно пасивна. Процедура призначення прем'єр-міністра в Індії представляє собою респуб-публіканських
  5. 75. Законодавча влада і її функції.
    парламенті (ВР України) державна влада, що володіє винятковим правом приймати закони. Згідно ст. 75 Конституції України, єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України. Функції законодавчої влади: - законодавча (правотворчість); - фінансова (затвердження бюджету держави); - установча (участь парламенту у
  6. 2. Порядок формування уряду.
    глава держави проводить консультації з лідерами партій, представлених в парламенті. У деяких країнах (Бельгія, Нідерланди) в цьому випадку призначається не прем'єр, а форматор уряду. У разі, коли прийти до угоди не вдається, призначаються дострокові парламентські вибори. У ряді країн (ФРН, Японія, Швеція) глава уряду формально обирається парламентом (нижньою палатою), іноді
  7. 3. форми держави
    глава держави (президент) одноособове або з Наступний схваленням верхньої палати парламенту формує склад Уряду, Яким, як правило, керує сам (США, Швейцарія); - напівпрезідентська або Президентський-Парламентська республіка - глава держави (президент) особисто предлагает склад Уряду, Котре підлягає обов'язковому ЗАТВЕРДЖЕНИЙ всім парламентом (Україна, Франція); - Парламентська республіка - глави
  8. Реставрація Стюартів. Причини та умови.
    парламенту. Знову зібраний парламент оголошує про відновлення на королівському престолі Карла II. Король обіцяв пробачити всіх, хто в перебігу 40 днів публічно заявить, що буде вірним підданим. Король оголосив про право на свободу совісті. 1661-1679 - був парламент - довгий парламент 1681-1688 - беспарламентского правління. Загострився конфлікт між торі і вигами . Торі виграли. Були прийняті акти: про
  9. 24. Основні особливості та характеристика парламентської республі-ки.
    парламенту, перед яким уряд несе політичну відповідальність за свою діяльність. формальності - наявність посади прем'єр-міністра. 1. У парламентській республіці уряд формується тільки парламент-ським шляхом з числа лідерів партії, распола-гающей більшістю в нижній палаті Участь глави в цьому процесі - номінально. Уряд залишається при владі до тих пір, поки
  10. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ТЕСТІВ
    Глава 1: 1.1 - 1В, 2Б, 3А, 4Б, 5В; 1.2 - 1Г, 2Г, 3Г. Глава 2: 2.1 - 1А, 2Г, 3В, 4В; 2.2 - 1В, 2Г, 3А. Глава 3: 3.1 - 1Б, 2А, 3А; 3.2 - 1Г, 2В, 3В. Глава 4: 4.1 - 1А, 2В, 3Г; 4.3 - 1Б , 2В, 3Б; 4.3 - 1Г, 2Г, 3Г; 4.4. - 1Г, 2Г, 3Г, 4В, 5Б; 4.6 - 1Г, 2Б; 4.7 - 1Г, 2В, 3В, 4А, 5А; 4.8 - 1В, 2Г, 3Г, 4А. Глава 5: 5.1 - 1В, 2Б, 3А; 5.2 - 1Б, 2Г, 3Б, 4Г, 5Г; 5.3 - 1Г, 2В, 3Г.
  11. 39. Клас-сифікацію парламентів
    парламенту і обсяг компетенції. Класифікація парламентів за структурою. Традиційною системою побудови зарубіжних парламентів був бікамералізм (двопалатність). Друга, або верхня палата була введена, по-перше, для представництва аристократії і, по-друге , для стримування радикалізму нижньої палати.Вторая палата має сенс у федератами-ном державі, де вона представляє інтереси
  12. 1. Парламентарна республіка.
    парламент і призначений ним уряд. Особливості:-Глава держави - президент.-Президент обирається не шляхом загального голосування, а або парламентом, або парламентом із залученням представників від місць.-Уряд формується на основі парламентської більшості, зазвичай - нижньою палатою за підсумками парламентських виборів; очолює уряд лідер партії, що отримала
  13. Введення
    Глава I. Загальні положення про акціонерне товариство Глава II. Створення та ліквідація товариства Глава III. Акції. Права акціонерів Глава IV. Статутний капітал і активи товариства Глава V. Дивіденди товариства Глава VI. Реєстр акціонерів товариства Глава VII. Загальні збори акціонерів Глава VIII. Рада директорів (наглядова рада) та виконавчий орган товариства Глава IХ. Великі угоди Глава Х.
  14. Передмова
      Глава 28. Поняття та види зобов'язань Глава 29. Виконання і припинення зобов'язань Глава 30. Цивільно-правовий договір Глава 31. Договір купівлі-продажу Глава 32. Договори поставки товарів, контрактації і енергопостачання Глава 33. Договори міни, дарування, ренти Глава 34. Договори оренди, лізингу, позички Глава 35. Договір найму житлового приміщення та інші житлові зобов'язання Глава 36. Договір
© 2014-2022  ibib.ltd.ua