Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія Україна / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Про відносини між Урядом та Генеральними кортесами

Стаття 108. Уряд несе солідарну відповідальність перед Конгресом депутатів за свою політичну діяльність.

Стаття 109. Палати та їх комісії через своїх представників можуть вимагати будь-яку інформацію і сприяння, в яких вони потребують, в уряду, його департаментів і будь-яких органів держави і автономних співтовариств.

Стаття 110. 1. Палати та їх комісії можуть вимагати присутності на своїх засіданнях членів Уряду.

2. Члени уряду мають доступ на засідання палат та їх комісій і мають право бути вислуханими і можуть клопотати про те, щоб вони вислухали чиновників їх департаментів.

Стаття 111.1. Уряд і будь-який з його членів зобов'язані давати відповіді на інтерпеляції і запити, заявлені в палатах. Регламенти встановлюють мінімальний тижневий термін для організації дебатів у таких випадках.

2. Всяка інтерпеляція може дати привід для внесення резолюції, в якій палата висловлює свою позицію.

Стаття 112. Голова уряду після розгляду в Раді міністрів може поставити перед Конгресом депутатів питання про довіру за програмою своєї діяльності і за декларацією з загальної політики. Довіра вважається отриманим, якщо за нього висловиться проста більшість депутатів.

Стаття 113.1. Конгрес депутатів може поставити питання про політичну відповідальність уряду, прийнявши абсолютною більшістю голосів резолюцію осуду.

2. Резолюція осуду повинна бути запропонована, щонайменше, однією десятою частиною депутатів і включати пропозицію про кандидата на пост голови уряду.

3. Резолюція осуду може бути поставлена на голосування після закінчення п'яти днів з дня її внесення.

У перші два дні зазначеного терміну можуть бути внесені альтернативні резолюції.

4. Якщо резолюція осуду не була прийнята Конгресом, підписавши її депутати не можуть вносити нову резолюцію протягом тієї ж сесії.

Стаття 114. 1. Якщо Конгрес відмовляє у довірі уряду, останнє подає Королю заяву про відставку, після чого призначається голова уряду відповідно до положень статті 99.

2. Якщо Конгрес приймає резолюцію осуду, уряд подає Королю заяву про відставку і кандидат, представлений цією резолюцією, розглядається як отримав довіру палати відповідно до статті 99. Король призначає його головою уряду.

Стаття 115. 1. Голова уряду після обговорення Радою міністрів і свою виключну відповідальність може запропонувати розпуск Конгресу, Сенату або Генеральних кортесів, який здійснюється декретом Короля. Декрет про розпуск повинен вказувати дату виборів.

2. Пропозиція про розпуск не може бути представлено при розгляді резолюції осуду.

3. Новий розпуск може бути не раніше ніж через рік після попереднього, за винятком випадку, передбаченого статтею 99 пункт 5.

Стаття 116. 1. Органічний закон визначає стан загрози, надзвичайний і стан облоги і відповідні положення про повноваження та обмеженнях.

2. Стан загрози оголошується декретом Уряду, прийнятою Радою міністрів на термін максимум у п'ятнадцять днів, про що сповіщається Конгрес депутатів, який збирається негайно; без його дозволу зазначений термін не може бути продовжений.

У декреті визначаються територіальні межі, на які поширюється цей стан.

3. Надзвичайний стан оголошується декретом уряду, прийнятою Радою міністрів за попереднім дозволом Конгресу депутатів. Дозвіл і оголошення надзвичайного стану повинні ясно визначати цілі, з якими воно вводиться, територіальні межі, на які воно поширюється, і термін його дії, який не може перевищувати тридцяти днів, поновлюваний на таку ж тривалість при дотриманні тих же умов.

4. Стан облоги оголошується абсолютною більшістю депутатів Конгресу виключно за пропозицією уряду. Конгрес визначає територіальні межі, на які цей стан поширюється, тривалість і умови його здійснення.

5. Не може бути здійснений розпуск Конгресу при оголошенні яких-небудь з станів, зазначених у цій статті; палати, якщо це відбувається не під час їх сесій, автоматично скликаються. Їх діяльність, так само як і діяльність інших конституційних властей держави, не може бути перервана під час зазначених станів.

Коли Конгрес розпущений або термін його повноважень закінчився і якщо положення вимагає, щоб було оголошено одне із зазначених станів, повноваження Конгресу покладаються на Постійну депутацію.

6. Оголошення стану загрози, надзвичайного або стану облоги не змінює принципу відповідальності уряду і його представників, яке визнається Конституцією та законами.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Про відносини між Урядом та Генеральними кортесами "
  1. Розділ III. Про Генеральних кортесах
    кортесах
  2. 1. Законів та підзаконних владу.
    Відносини актами (регламентами, тобто положеннями), юридична сила яких нижче юридичної сили закону. Однак це й не підзаконні акти, бо можуть видаватися з питань, які законом не регулюються (а у Франції і не можуть регулюватися). Згідно ч.2 ст.66 Конституції Іспанії "Генеральні кортеси здійснюють законодавчу владу держави, стверджують його бюджети, контролюють
  3. Розділ VII Економіка та фінанси
    уряд покладається вироблення загального бюджету держави; Генеральні кортеси його розглядають, вносять поправки і схвалюють. 2. Загальний бюджет держави є річним, в нього включаються всі доходи і витрати державного публічного сектору; в нього вноситься загальна сума фіскальних зборів, що надходять у дохід держави. 3. Уряд представляє Конгресу депутатів загальний
  4. 2. Рахункові палати
    уряді чи уряді землі. Чиновники Рахункової палати призначаються і службові звання їм присвоюються Федеральним президентом за пропозицією голови Рахункової палати. Чиновники не вправі брати участь у керівництві та управлінні підконтрольними Рахунковій палаті підприємствами, а також іншими підприємствами, якщо їх діяльність спрямована на отримання прибутку (ч. 4 і 5 ст. 122, ч. 1 ст.
  5. ДЕКРЕТ Кортес ПРО ЗНИЩЕННЯ ІНКВІЗИЦІЇ
    кортеси, бажаючи, щоб положення, передбачені в ст. 12 конституції, були виконані і щоб було забезпечено вірне дотримання цього мудрого розпорядження, оголошують і декретується наступне: Ст. I. Католицька апостольська римська релігія відповідно до конституції буде знаходитися під охороною закону. Трибунал інквізиції несумісний з конституцією. Внаслідок цього відновлюється в
  6. 76. КОНСТИТУЦІЙНІ ОСНОВИ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
    відношенні нього кримінальної справи встановив, що відповідне повноваження, виходячи з Конституції РФ, не належить Раді Федерації. Отже, за відсутності іншого законодавчого регулювання акт про тимчасове відсторонення Генерального прокурора РФ від посади у зв'язку з порушенням стосовно нього кримінальної справи не просто може, а зобов'язаний видати Президент РФ як глава держави, гарант
  7. 4. Глава уряду
    відносинам з Кортесами і з координації законодавства, бюро представника Уряду, генеральний секретаріат головування, кабінет головування Уряду як орган політичної і технічної допомоги. На міністерство головування покладено здійснення повноважень головування Уряду з питань адміністративної організації, правового становища та винагороди
  8. Глава 3. Про міжнародні договори
    міжнародних організаціях або установах, які здійснюють функції, що не суперечать положенням Конституції. Залежно від обставин на Генеральні кортеси або уряд покладається обов'язок забезпечувати виконання цих договорів і рішень, що виходять від міжнародних або наднаціональних організацій, яким була передана відповідна компетенція. Стаття 94. 1. Прийняття
  9. Білет № 23. 2.Сложеніе повноважень і відставка Уряду РФ
    уряду приймає Президент. Він може погодитися з вотумом недовіри і розпустити уряд. Але можливий і інший варіант, коли Президент не згоден з думкою Парламенту і відхиляє рішення Державної Думи про недовіру Уряду. У цьому випадку, якщо Державна дума протягом 3 місяців повторно висловить недовіру Уряду, то Президент або оголошує про відставку
  10. Білет № 23. 2. Складання повноважень і відставка Уряду РФ
    уряду приймає Президент. Він може погодитися з вотумом недовіри і розпустити уряд. Але можливий і інший варіант, коли Президент не згоден з думкою Парламенту і відхиляє рішення Державної Думи про недовіру Уряду . У цьому випадку, якщо Державна дума протягом 3 місяців повторно висловить недовіру Уряду, то Президент або оголошує про відставку
  11. 13. Делегування повноважень
    уряду. Найчастіше це законодавчі повноваження, і уряд, отримавши їх, здійснює делеговане законодавство. Приклад детального його регулювання дає Іспанська конституція. Згідно з її ст. 82 Генеральні кортеси зможуть делегувати Уряду повноваження видавати норми, що мають силу закону, з певних питань, які не можуть бути предметом органічних
  12. Розділ IX Про Конституційний суд
    між державою і автономними співтовариствами або між останніми; d) дозволяти інші питання, віднесені до її відання Конституцією та органічними законами. 2. Уряд може опротестувати, перед Конституційним судом положення та резолюції, прийняті органами автономних співтовариств. Опротестування тягне за собою припинення дії розглянутого положення або резолюції,
© 2014-2022  ibib.ltd.ua