Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Глава 3. Про міжнародні договори

Стаття 93. Органічним законом надається право укладення договорів, які передбачають право участі в міжнародних організаціях або установах, які здійснюють функції, що не суперечать положенням Конституції. Залежно від обставин на Генеральні кортеси або уряд покладається обов'язок забезпечувати виконання цих договорів і рішень, що виходять від міжнародних або наднаціональних організацій, яким була передана відповідна компетенція.

Стаття 94. 1. Прийняття Державою на себе зобов'язань, що випливають з договорів чи угод, вимагає попереднього дозволу Генеральних кортесів по:

a) договорами політичного характеру;

b) договорами або угодами військового характеру ;

c) договорами або угодами, що зачіпають територіальну цілісність держави або основні права і обов'язки, зазначені в розділі 1;

d) договорами або угодами, що накладає фінансові зобов'язання на держава;

е) договорами або угодами, що тягне зміну або скасування будь-якого закону чи вимагають прийняття законодавчих заходів для їх виконання.

2. Конгрес і Сенат повинні бути негайно проінформовані про укладення інших договорів або угод.

Стаття 95. 1. Висновку міжнародного договору, що містить положення, що суперечать Конституції, повинен передувати попередній перегляд Конституції.

2. Уряд або будь-яка з палат може звернутися до Конституційного суду про те, чи є таке протиріччя.

Стаття 96. 1. Законно укладені і офіційно опубліковані в Іспанії міжнародні договори складають частину її внутрішнього законодавства. Їх положення можуть бути скасовані, змінені або припинені лише у порядку, зазначеному в самих договорах або відповідно до загальних норм міжнародного права.

2. Для денонсації міжнародних договорів і угод застосовується така ж процедура, що і для їх укладення, передбачена статтею 94.

Розділ IV. Про Уряді та адміністрації

Стаття 97. Уряд керує внутрішньою і зовнішньою політикою, цивільної та військової адміністрацією і. обороною держави. Воно здійснює виконавчу владу і регламентарную влада відповідно до Конституції і законів.

Стаття 98. 1. Уряд включає голови, у разі необхідності його заступників, а також міністрів та інших членів, як це встановлено законом.

2. Голова керує діяльністю уряду і координує функції інших його членів, незалежно від їх компетенції і несе пряму відповідальність за їх діяльність.

3. Члени уряду не можуть здійснювати інші представницькі функції, крім передбачених парламентським мандатом, а також не можуть здійснювати ніяких інших публічних функцій, що не відносяться до їх посади; займатися будь-якою професійною або торговельною діяльністю.

4. Закон регулює статус і несумісність посад для членів уряду.

Стаття 99. 1. Після кожного оновлення складу Конгресу депутатів та в інших передбачених Конституцією випадках Король після консультацій з представниками політичних партій, представлених у парламенті, пропонує через голови Конгресу кандидата на пост голови уряду.

2. Кандидат, запропонований відповідно до положень попереднього пункту, вносить на обговорення Конгресу депутатів політичну програму уряду, який він має намір сформувати, і просити палату про довіру.

3. Якщо Конгрес депутатів абсолютною більшістю голосів своїх членів висловлює довіру запропонованому кандидату, Король призначає його головою уряду. Якщо вказане більшість не буде отримано, то ж пропозиція буде знову поставлено на голосування через сорок вісім годин після попереднього, і довіра вважається отриманим, якщо за нього подано просту більшість голосів.

4. Якщо після голосувань не буде отримана довіру по інвеституру, ті наступні пропозиції провадяться в порядку, передбаченому попередніми пунктами.

5. Якщо після закінчення двомісячного терміну з часу першого голосування жоден з кандидатів не отримає довіри Конгресу, Король по отриманні контрасигнатури голови Конгресу розпускає обидві палати і призначає нові вибори.

Стаття 100. Інші члени уряду призначаються і усуваються від посади Королем за пропозицією його голови.

Стаття 101. 1. Уряд подає у відставку після проведення загальних виборів, при втраті парламентської довіри в порядку, передбаченому Конституцією, або в разі відставки або смерті його голови.

2. Що пішов у відставку уряд продовжує здійснювати свої функції до сформування нового уряду.

Стаття 102. 1. Голова та інші члени уряду у відповідних випадках несуть кримінальну відповідальність перед кримінальною палатою Верховного суду.

2. Звинувачення в зраді чи іншому злочині проти безпеки держави, вчинене при здійсненні членами уряду своїх функцій, може бути пред'явлено лише з ініціативи четвертої частини членів Конгресу і з схвалення абсолютної більшості голосів його членів.

3. Право помилування, що належить Королю, не застосовується до діянь, передбачених цією статтею.

Стаття 103. 1. Публічна адміністрація неупереджено служить спільним інтересам і діє відповідно до принципів ефективності, співпідпорядкованості, децентралізації, деконцентрації та координації при повному підпорядкуванні закону і права.

2. Органи державної адміністрації створюються і управляються, здійснюють координацію відповідно до закону.

3. Закон встановлює статус публічних службовців, доступ до публічної службі відповідно з достоїнствами і здібностями, особливі умови їх права на професійні об'єднання, положення про несумісність посад і гарантії неупередженості при виконанні службових функцій.

Стаття 104. 1. Сили і Корпус безпеки, підпорядковані уряду, мають в якості свого завдання захист вільного здійснення прав і свобод громадян та забезпечення їх безпеки.

2. Органічний закон визначає функції, основні принципи діяльності та статус Сил та Корпусу безпеки.

Стаття 105. Закон регулює:

a) участь громадян безпосередньо або через їх організації та асоціації, визнані законом, при розробці адміністративних рішень, які зачіпають їх інтереси;

b) доступ громадян до архівів та адміністративним регістрів, за винятком випадків, зачіпають безпеку і оборону держави, розслідування кримінальних злочинів і інтимне життя людей;

c) процедуру прийняття адміністративних актів, яка гарантує право зацікавленої громадянина бути вислуханим.

Стаття 106.1. Суди здійснюють контроль за реалізацією регламентарной влади, за законністю дій адміністрації, а також за підпорядкуванням її діяльності виправдувати її цілям.

2. Приватні особи в усіх випадках мають право в рамках закону на відшкодування шкоди, заподіяної їх майну або правам, коли цей збиток є наслідком діяльності публічних служб, за винятком форс-мажорних обставин.

Стаття 107. Державна рада є вищим консультативним органом уряду. Органічний закон встановлює порядок його формування та компетенцію.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава 3. Про міжнародні договори "
  1. Передмова
    договір Глава 31. Договір купівлі-продажу Глава 32. Договори поставки товарів, контрактації і енергопостачання Глава 33. Договори міни, дарування, ренти Глава 34. Договори оренди, лізингу, позички Глава 35. Договір найму житлового приміщення та інші житлові зобов'язання Глава 36. Договір підряду Глава 37. Договори будівельного підряду та підряду на виконання проектних та вишукувальних робіт Глава 38.
  2. Джерела норм міжнародного права
    міжнародного права являють собою встановлені державами в процесі правотворчості форми втілення узгоджених рішень, форми існування міжнародно-правових норм. Стаття 38 Статуту Міжнародного суду містить перелік джерел міжнародного права, які він застосовує при вирішенні переданих йому суперечок. До таких джерел відносяться: міжнародні конвенціі1,
  3. Житлове законодавство і норми міжнародного права
    міжнародного права по відношенню до норм національного житлового законодавства. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені житловим законодавством, то застосовуються правила міжнародного договору. Згідно ч. 4 ст. 15 Конституції РФ загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори Російської
  4. Б. Міжнародні договори про патентну охорону
    міжнародних угод, що стосуються питань патентування. Паризька конвенція була прийнята в кінці XIX в. У ній встановлені основні принципи міжнародного патентного права. Угода ТРІПС вимагає повного дотримання положень Паризької конвенції і вводить деякі додаткові правила. Договір про патентну кооперацію був прийнятий в середині XX в. з метою скорочення витрат і посилення
  5. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ТЕСТІВ
    Глава 1: 1.1 - 1В, 2Б, 3А, 4Б, 5В; 1.2 - 1Г, 2Г, 3Г . Глава 2: 2.1 - 1А, 2Г, 3В, 4В; 2.2 - 1В, 2Г, 3А. Глава 3: 3.1 - 1Б, 2А, 3А; 3.2 - 1Г, 2В, 3В. Глава 4: 4.1 - 1А, 2В, 3Г; 4.3 - 1Б, 2В, 3Б; 4.3 - 1Г, 2Г, 3Г; 4.4. - 1Г, 2Г, 3Г, 4В, 5Б; 4.6 - 1Г, 2Б; 4.7 - 1Г, 2В, 3В, 4А, 5А; 4.8 - 1В, 2Г, 3Г, 4А. Глава 5: 5.1 - 1В, 2Б, 3А; 5.2 - 1Б, 2Г, 3Б, 4Г, 5Г; 5.3 - 1Г, 2В, 3Г.
  6. ГЛАВА 17. Міжнародний комерційний арбітраж
    ГЛАВА 17. Міжнародний комерційний
  7. Глава 12 Світова політична система і міжнародні відносини
    міжнародні
  8. 4. Міжнародні договори
    міжнародних договорах (конвенціях), учасницею яких є Росія (як у власній якості, так і в ролі правонаступника Союзу РСР). Як джерело цивільного права міжнародні договори Російської Федерації мають пріоритет перед її цивільним законодавством. У разі, коли такий міжнародний договір передбачає інші правила, ніж національне цивільне законодавство,
  9. Введення
    Глава I. Загальні положення про акціонерне товариство Глава II. Створення та ліквідація товариства Глава III. Акції. Права акціонерів Глава IV. Статутний капітал і активи товариства Глава V. Дивіденди товариства Глава VI. Реєстр акціонерів товариства Глава VII. Загальні збори акціонерів Глава VIII. Рада директорів (наглядова рада) та виконавчий орган товариства Глава IХ. Великі угоди Глава Х.
  10. 2. Повноваження парламенту у сфері зовнішньої політики і оборони.
    Міжнародних договорів, участь у формуванні державних органів, контрольні функції. До повноважень у сфері оборони і зовнішньої політики належать: - перш за все, оголошення війни (по конституції США це входить до повноважень Конгресу); найчастіше в конституціях закріплюється права на оголошення війни, тобто сучасні держави відмовляються від ведення агресивних воєн; у Франції
  11. Вілкова Н.Г.. ДОГОВОРНОЕ ПРАВО в міжнародному обігу.: Стаут. - 510 с. , 2004
    міжнародним комерційним контрактам. У першій частині розглядаються історія та методологія уніфікації, результати уніфікації правового регулювання таких контрактів у вигляді міжнародних конвенцій, Принципів міжнародних комерційних договорів УНІДРУА, типових контрактів Міжнародної торгової палати. Друга частина присвячена застосуванню в практичній діяльності зазначеного інструментарію
  12. 5. Міжнародні джерела правового регулювання зовнішньоекономічних угод (контрактів)
      міжнародних нормативно-правових актів найбільш важливе значення для зовнішньоекономічної діяльності мають прийняті в 1964 р. у Гаазі дві міжнародні угоди: Конвенція про єдиний Законі про укладення договорів міжнародної купівлі-продажу товарів; Конвенція про єдиний Законі про міжнародній купівлі-продажу товарів. Особливе місце серед джерел контрактного права займає Віденська
  13.  § 6. Договір міжнародної купівлі-продажу
      міжнародної
  14. А. Введення
      міжнародного рівня та ряд регіональних організацій. Основними міжнародними організаціями є Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та Світова організація торгівлі (СОТ). Найважливішою серед регіональних організацій є Європейський союз. Ці організації виконують дуже важливі функції. ВОІВ та СОТ відповідають за складання та перегляд основних міжнародних
  15.  Б. Міжнародні договори про охорону авторських прав
      договори про охорону авторських
  16. 3. Умови дійсності угоди про міжнародну підсудності
      міжнародної підсудності у своїй сутності є договором сторін і в силу цього в якості основних умов своїй дійсності передбачає наявність у сторін належної здатності, дотримання строку, допустимість предмета угоди, визначеність угоди, взаємна згода сторін, відповідність форми угоди вимогам закону. Трактування даних умов має значні
© 2014-2022  ibib.ltd.ua