Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Глава 2. Про розробку законів

Стаття 81. 1. Органічними законами є закони, що відносяться до розвитку основних прав і свобод, закони, що схвалюють статути про автономії, закони, що відносяться до порядку загальних виборів, і всі інші закони, передбачені Конституцією.

2. Прийняття, зміна або скасування органічних законів вимагає абсолютної більшості в Конгресі в останньому голосуванні по проекту в цілому.

Стаття 82. 1. Генеральні кортеси можуть делегувати уряду повноваження видавати нормативні акти, що мають силу закону з певних питань, за винятком перелічених у попередній статті.

2. Законодавча делегація повинна бути надана спеціальним уповноважує законом ', коли мова йде про - виробленні деталізованих текстів чи простим законом, коли мова йде про переробку різних законодавчих текстів в один.

3. У кожному випадку законодавча делегація повинна надаватися уряду в конкретній області й із зазначенням строку її здійснення. Делегація вичерпується, коли уряд її використовує, опублікувавши відповідну норму. Делегація не може бути надана в невизначеній формі або на невизначений термін. Також не може бути дозволена субделегація іншим, окрім уряду, владі.

4. Уповноважують закони точно встановлюють цілі і межі делегації, а також принципи і критерії, якими необхідно керуватися при її здійсненні.

5. Дозвіл на переробку законодавчих текстів містить межі нормотворчості, в яких представляється делегація, і воно точно вказує, чи слід обмежитися виробленням одного тексту, або передбачається можливість упорядкування, класифікації та гармонізації кількох законодавчих текстів, які повинні бути перероблені.

6. Без шкоди для компетенції судів закони про делегацію можуть встановлювати в кожному випадку додаткові засоби контролю.

Стаття 83. Уповноважують закони ні в якому разі не можуть:

a) дозволяти зміна самого уповноважує закону;

b) уповноважувати до видання норм, що мають зворотну силу.

Стаття 84. У разі, якщо будь законодавча пропозиція або поправка суперечать законодавчої делегації, уряд може висловитися про просування їх по інстанції.

У цьому випадку може бути представлено законодавча пропозиція про повне або часткове скасування закону про делегацію.

Стаття 85. Акти, видавані урядом на основі законодавчої делегації, називаються законодавчими декретами.

Стаття 86. 1. У надзвичайних і термінових випадках уряд може видавати тимчасові законодавчі акти, що мають форму декретів-законів, які не можуть зачіпати порядок діяльності основних інститутів держави, права, обов'язки і свободи громадян, перераховані в розділі 1, режим автономних співтовариств, а також загальне виборче право.

2. Декрети-закони повинні негайно передаватися на обговорення і голосування Конгресу депутатів у повному складі, який повинен бути скликаний, якщо у нього немає сесії, у тридцятиденний строк з дня промульгації декрету-закону. Конгрес протягом названого терміну повинен висловитися про затвердження або скасування декрету-закону; в цих цілях регламент передбачає спеціальну коротку процедуру.

3. Протягом строку, встановленого в попередньому пункті, Кортеси можуть їх розглядати як законопроекти термінового походження.

Стаття 87.1. Право законодавчої ініціативи належить уряду, Конгресу і Сенату відповідно до Конституції і регламентами палат.

2. Асамблеї автономних співтовариств можуть клопотати перед урядом про прийняття законопроекту або про передачу в президію Конгресу законодавчої пропозиції, направляючи при цьому в зазначену палату максимум трьох членів Асамблеї, яким доручається захист цієї пропозиції.

3. Органічний закон визначить форми та умови здійснення народної ініціативи за поданням законодавчих пропозицій. У будь-якому випадку потрібно не менше п'ятисот тисяч засвідчених підписів. Така процедура не застосовується до областей, регульованим органічним законом, податкових питань, міжнародних відносин, а також пов'язаним з помилуванням.

Стаття 88. Законопроекти схвалюються Радою міністрів, який передає їх до Конгресу з викладенням мотивів і всіх попередніх уточнень, необхідних для розгляду цих проектів.

Стаття 89.

1. Порядок розгляду законодавчих пропозицій регулюється регламентами палат, з умовою, що пріоритет розгляду законопроектів не впливає на здійснення законодавчої ініціативи, зазначеної у статті 87.

2. Законодавчі пропозиції, прийняті відповідно до статті 87 до розгляду Сенатом, направляються для обговорення в Конгрес в якості пропозицій як таких.

Стаття 90. 1. Після схвалення проекту звичайного або органічного закону Конгресом депутатів його голова негайно повідомляє про це голову Сенату, який, у свою чергу, передає проект на розгляд своєї палати.

2. Сенат у двомісячний строк з дня отримання тексту може мотивованим посланням накласти вето або внести поправки в цей текст. Вето має бути прийняте абсолютною більшістю голосів. У разі застосування вето проект не може бути переданий для затвердження Королю, поки Конгрес не ратифікує первинний текст абсолютною більшістю голосів або простою більшістю, якщо минуло два місяці з часу його пропозиції, або поки не висловиться по поправках, приймаючи або відкидаючи їх простою більшістю голосів.

3. Термін у два місяці, що надається Сенату для здійснення права вето чи внесення поправок, скорочується до двадцяти календарних днів для законопроектів, оголошених урядом або Конгресом депутатів терміновими.

Стаття 91. Король у п'ятнадцятиденний строк затверджує закони, схвалені Генеральними кортесами, промульгирует їх і віддає розпорядження про їх негайної публікації.

Стаття 92. 1. Політичні рішення, що мають особливу важливість, можуть бути передані на консультативний референдум всіх громадян.

2. Референдум призначається Королем за пропозицією голови уряду, спочатку схваленому Конгресом депутатів.

3. Органічний закон визначає умови і процедуру проведення різних видів референдуму, * передбачаються цією Конституцією.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава 2. Про розробку законів "
  1. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ТЕСТІВ
    Глава 1: 1.1 - 1В, 2Б, 3А, 4Б, 5В; 1.2 - 1Г, 2Г, 3Г. Глава 2: 2.1 - 1А, 2Г, 3В, 4В; 2.2 - 1В, 2Г, 3А. Глава 3: 3.1 - 1Б, 2А, 3А; 3.2 - 1Г, 2В, 3В. Глава 4: 4.1 - 1А, 2В, 3Г; 4.3 - 1Б, 2В, 3Б; 4.3 - 1Г, 2Г, 3Г; 4.4. - 1Г, 2Г, 3Г, 4В, 5Б; 4.6 - 1Г, 2Б; 4.7 - 1Г, 2В, 3В, 4А, 5А; 4.8 - 1В, 2Г, 3Г, 4А. Глава 5: 5.1 - 1В, 2Б, 3А; 5.2 - 1Б, 2Г, 3Б, 4Г, 5Г; 5.3 - 1Г, 2В, 3Г.
  2. Глава 1.1. Основні теоретичні та методологічні підходи до розробки теоріізанятості
    розробці
  3. Введення
    Глава I. Загальні положення про акціонерне товариство Глава II. Створення та ліквідація товариства Глава III. Акції. Права акціонерів Глава IV. Статутний капітал і активи товариства Глава V. Дивіденди товариства Глава VI. Реєстр акціонерів товариства Глава VII. Загальні збори акціонерів Глава VIII. Рада директорів (наглядова рада) та виконавчий орган товариства Глава IХ. Великі угоди Глава Х.
  4. Передмова
    Глава 28. Поняття та види зобов'язань Глава 29. Виконання і припинення зобов'язань Глава 30. Цивільно-правовий договір Глава 31. Договір купівлі-продажу Глава 32. Договори поставки товарів, контрактації і енергопостачання Глава 33. Договори міни, дарування, ренти Глава 34. Договори оренди, лізингу, позички Глава 35. Договір найму житлового приміщення та інші житлові зобов'язання Глава 36. Договір
  5. Від видавництва
    Передмова Глава 1. Поняття про приватне право Глава 2. Цивільне право як правова галузь Глава 3. Цивільне право як наука і навчальний курс Глава 4. Джерела цивільного права Глава 5. Поняття, зміст і види цивільних правовідносин Глава 6. Громадяни (фізичні особи) як учасники цивільних правовідносин Глава 7. Юридичні особи як учасники цивільних правовідносин Глава 8.
  6. Поняття муніципального нормотворення
    глава МО, органи ТОС. При розробці проектів мун.НПА необхідне дотримання правил юрід.технікі. Юр.техніка - це сукупність правил, засобів і прийомів розробки, оформлення і систематизації юр.документов в цілях додання їм ясності поняття і ефектності. 2) обговорення та прийняття мун. НПА 3) опублікування і набрання чинності (акти, що зачіпають права і свободи, обов'язки гр-н набирають чинності
  7. Розділ сорок перша
    * Див прим. 15 до гол. 13. - 193.% Див. «Друга аналітика», 76 b 39-77 а 1; «Метафізика», 1078 а 19-21. - 193. Глава сорок четверта 1 Див гл. 23. - 194. 2 Якщо судити за збереженими праць Арістотеля, то він цього обіцянки не виконав. - 195, Глава сорок п'ятого 1 Маються на увазі перша і третя фігури. - 197. Глава сорок шоста 1 А іменпо Celarent, Cesare і Caniestres. -
  8. Глава тридцятих * В
    «Топіці» I, 14. - 183. Розділ тридцять перший * Див Платон. Софіст, 219 а - 237 а; Політик, 258 b 267 з . - 183. 2 Послідовники Платона. - 183. 3 Див гл. 4-30. - 183. 4 СР «Друга аналітика», 91 b 24-27. - 184, Розділ тридцять другий * Див гл. 2 - 26. - 185. а Див гл. 27-30. - 185. 8 Див гл. 45. - 185. 4 Посилка становить більшу частину силогізму, ніж термін. - 185.? В
  9. Глава перша
    1 У сенсі definiens. СР «Друга аналітика» II, 10. - 462 # 2 Див 101 b 19 - 22. - 462. Глава друга 1 СР «Друга аналітика », 97 b 37 - 39. - 463. 2 Чи не філософ Платон, а староаттіческій комедіограф (V - IV ст. до н. е..). - 464. * Див« Поетика », 1 - 3. - 464. 1 Ср прим. 15 до гол. 6 кн. III. - 465. 2 Див Платон. Федр, 245 с - тобто СР «Про душу», 408 b 32 - - 409
  10. ГЛАВА IX. ВИКОНАВЧА ВЛАДА: ГЛАВА ДЕРЖАВИ І УРЯД § 1. ГЛАВА ДЕРЖАВИ
    ГЛАВА IX. ВИКОНАВЧА ВЛАДА: ГЛАВА ДЕРЖАВИ І УРЯД § 1. ГЛАВА
  11. Глава перша
    1 Аналог принципу, слідуючи якому виявляються категорії. Див «Перша аналітпна» I, 37; «Метафізика», 1017 а 22 - 27. - 315. Глава третя 1 Див 72 b 18-25 ; 84 а 29 - Ь 2. - 318. Глава четверта 1 А саме в гол. 3. - 319. 2 І значить, А, Б і В - равнооб'емние терміни. - 319. 9 Затвердження Ксенократа. Див Плутарх. Moralia, 1012 D. СР «Про душу», 404 Ь 29-30; 408
  12. Глава перша
    и Див 128 Ь 22 - 23. - 431. 654 Глава друга * Див 129 Ь5
  13. Глава перша
    1 Див 103 а 23 - 24. - 495. 2 СР «Нікомахова етика» X, 7 - 9. - 496. 3 (х = z і у ф р) (х ф у). - 496. «(х = У) АР [Р (х) Р (у)]. - 496.» (Р = R) Ах IP (х) R (х) Ь - 496. в (1) АР [Р (х) «Р (у)] (х ф у). (2) -, Ах [Р (х) R (х)] С => (Р Ф R). - 496. »(x + z Ф у + р) (х Ф у). - 497. 8 (X - z Ф у - z) r => (X Ф у). - 497. 9 З тези про тотожність чогось з чимось. - 497. 10
  14. Глава дванадцята 1
    Оскільки вона є носій початку руху і зміни. -162. 2 Т. е. Ослі лішеппость не розглядати як якесь володіння, то здатність означатиме противолежащие один одному поняття володіння і лишенности. - 163. 3 Відбутися і не нроізойті. - 163. Глава тринадцята 1 У пероносном сенсі. - 165. Глава чотирнадцята 1 У даному контексті те й інше позначає не властивості
© 2014-2022  ibib.ltd.ua