Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Глава 2. Про розробку законів |
||
Стаття 81. 1. Органічними законами є закони, що відносяться до розвитку основних прав і свобод, закони, що схвалюють статути про автономії, закони, що відносяться до порядку загальних виборів, і всі інші закони, передбачені Конституцією. 2. Прийняття, зміна або скасування органічних законів вимагає абсолютної більшості в Конгресі в останньому голосуванні по проекту в цілому. Стаття 82. 1. Генеральні кортеси можуть делегувати уряду повноваження видавати нормативні акти, що мають силу закону з певних питань, за винятком перелічених у попередній статті. 2. Законодавча делегація повинна бути надана спеціальним уповноважує законом ', коли мова йде про - виробленні деталізованих текстів чи простим законом, коли мова йде про переробку різних законодавчих текстів в один. 3. У кожному випадку законодавча делегація повинна надаватися уряду в конкретній області й із зазначенням строку її здійснення. Делегація вичерпується, коли уряд її використовує, опублікувавши відповідну норму. Делегація не може бути надана в невизначеній формі або на невизначений термін. Також не може бути дозволена субделегація іншим, окрім уряду, владі. 4. Уповноважують закони точно встановлюють цілі і межі делегації, а також принципи і критерії, якими необхідно керуватися при її здійсненні. 5. Дозвіл на переробку законодавчих текстів містить межі нормотворчості, в яких представляється делегація, і воно точно вказує, чи слід обмежитися виробленням одного тексту, або передбачається можливість упорядкування, класифікації та гармонізації кількох законодавчих текстів, які повинні бути перероблені. 6. Без шкоди для компетенції судів закони про делегацію можуть встановлювати в кожному випадку додаткові засоби контролю. Стаття 83. Уповноважують закони ні в якому разі не можуть: a) дозволяти зміна самого уповноважує закону; b) уповноважувати до видання норм, що мають зворотну силу. Стаття 84. У разі, якщо будь законодавча пропозиція або поправка суперечать законодавчої делегації, уряд може висловитися про просування їх по інстанції. Стаття 85. Акти, видавані урядом на основі законодавчої делегації, називаються законодавчими декретами. Стаття 86. 1. У надзвичайних і термінових випадках уряд може видавати тимчасові законодавчі акти, що мають форму декретів-законів, які не можуть зачіпати порядок діяльності основних інститутів держави, права, обов'язки і свободи громадян, перераховані в розділі 1, режим автономних співтовариств, а також загальне виборче право. 2. Декрети-закони повинні негайно передаватися на обговорення і голосування Конгресу депутатів у повному складі, який повинен бути скликаний, якщо у нього немає сесії, у тридцятиденний строк з дня промульгації декрету-закону. Конгрес протягом названого терміну повинен висловитися про затвердження або скасування декрету-закону; в цих цілях регламент передбачає спеціальну коротку процедуру. 3. Протягом строку, встановленого в попередньому пункті, Кортеси можуть їх розглядати як законопроекти термінового походження. Стаття 87.1. Право законодавчої ініціативи належить уряду, Конгресу і Сенату відповідно до Конституції і регламентами палат. 2. Асамблеї автономних співтовариств можуть клопотати перед урядом про прийняття законопроекту або про передачу в президію Конгресу законодавчої пропозиції, направляючи при цьому в зазначену палату максимум трьох членів Асамблеї, яким доручається захист цієї пропозиції. 3. Органічний закон визначить форми та умови здійснення народної ініціативи за поданням законодавчих пропозицій. У будь-якому випадку потрібно не менше п'ятисот тисяч засвідчених підписів. Така процедура не застосовується до областей, регульованим органічним законом, податкових питань, міжнародних відносин, а також пов'язаним з помилуванням. Стаття 88. Законопроекти схвалюються Радою міністрів, який передає їх до Конгресу з викладенням мотивів і всіх попередніх уточнень, необхідних для розгляду цих проектів. Стаття 89. 2. Законодавчі пропозиції, прийняті відповідно до статті 87 до розгляду Сенатом, направляються для обговорення в Конгрес в якості пропозицій як таких. Стаття 90. 1. Після схвалення проекту звичайного або органічного закону Конгресом депутатів його голова негайно повідомляє про це голову Сенату, який, у свою чергу, передає проект на розгляд своєї палати. 2. Сенат у двомісячний строк з дня отримання тексту може мотивованим посланням накласти вето або внести поправки в цей текст. Вето має бути прийняте абсолютною більшістю голосів. У разі застосування вето проект не може бути переданий для затвердження Королю, поки Конгрес не ратифікує первинний текст абсолютною більшістю голосів або простою більшістю, якщо минуло два місяці з часу його пропозиції, або поки не висловиться по поправках, приймаючи або відкидаючи їх простою більшістю голосів. 3. Термін у два місяці, що надається Сенату для здійснення права вето чи внесення поправок, скорочується до двадцяти календарних днів для законопроектів, оголошених урядом або Конгресом депутатів терміновими. Стаття 91. Король у п'ятнадцятиденний строк затверджує закони, схвалені Генеральними кортесами, промульгирует їх і віддає розпорядження про їх негайної публікації. Стаття 92. 1. Політичні рішення, що мають особливу важливість, можуть бути передані на консультативний референдум всіх громадян. 2. Референдум призначається Королем за пропозицією голови уряду, спочатку схваленому Конгресом депутатів. 3. Органічний закон визначає умови і процедуру проведення різних видів референдуму, * передбачаються цією Конституцією.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Глава 2. Про розробку законів " |
||
|