Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Глава 1. Про палатах

Стаття 66. 1. Генеральні кортеси представляють іспанський народ і складаються з Конгресу депутатів і Сенату.

2. Генеральні кортеси здійснюють законодавчу владу держави, 'приймають його бюджет, контролюють діяльність уряду та здійснюють інші повноваження, покладені на них Конституцією.

3. Генеральні кортеси недоторканні.

Стаття 67. 1. Ніхто не може бути одночасно ні членом обох палат, ні суміщати мандати члена асамблеї автономного співтовариства і депутата Конгресу.

2. Члени Генеральних кортесів її пов'язані імперативним мандатом.

3. Зборів парламентаріїв, що проводяться без скликання відповідно до регламенту, не пов'язують палати та їх члени не можуть ні здійснювати своїх функцій, ні користуватися належними їм привілеями.

Стаття 68. 1. Конгрес складається мінімум з 300 і максимум з 400 депутатів, що обираються шляхом загального, рівного, прямого і таємного голосування в порядку, встановленому законом.

2. Виборчим округом є провінція. Населення міст Сеута і Мелілья представлені кожен одним депутатом. Закон розподіляє загальне число депутатів, забезпечуючи мінімум одного представника від кожного виборчого округу і розподіляючи інші місця пропорційно чисельності населення.

3. Вибори проводяться у кожному виборчому окрузі на основі пропорційного представництва.

4. Конгрес обирається на чотири роки. Термін дії мандата депутата закінчується після закінчення чотирьох років після його обрання або з моменту розпуску палати.

5. Є виборцями і можуть бути обрані всі іспанці, що користуються своїми політичними правами в повному обсязі.

Закон визнає виборче право іспанців, що знаходяться поза території Іспанії, а держава сприяє у здійсненні цими особами свого права.

6. Вибори проводяться в період між тридцятих і шестидесятих вдень з моменту закінчення терміну дії мандата. Новообраний Конгрес повинен бути скликаний протягом двадцяти п'яти днів, наступних за проведенням виборів.

Стаття 69.1. Сенат є палатою територіального представництва.

2: Від кожної провінції обирається чотири сенатора шляхом загального, вільного, рівного, прямого і таємного голосування її виборців на умовах, що встановлюються органічним законом.

3. У острівних провінціях кожен острів або група островів, що мають свій орган - кабильдо (Cabildo) або острівної рада, утворюються округу для обрання сенаторів: по три сенатори обирається від кожного з великих островів - Великі Канарські острови, Мальорка і Тенеріфе - по одному від кожного з наступних островів або груп островів - Івіза, Форментера, Менорка, Фуертенвентура, Гомера, Єр-ро, Лансароте і Ла-Пальма.

4. Населення Сеута і Мелілья обирає по два сенатори.

5. Автономні співтовариства направляють, крім того, по одному сенатору і ще по одному від кожного мільйона населення, що проживає на їх території. Призначення здійснює законодавча асамблея, а при її відсутності вищий колегіальний орган автономного співтовариства в відповідностей з їх статтями, які у всіх випадках повинні забезпечувати адекватне пропорційне представництво.

6. Сенат обирається на чотири роки. Термін дії мандата сенатора закінчується через чотири роки після його обрання або з дня розпуску палати.

Стаття 70. 1. Виборчий закон встановлює випадки неизбираемости і несумісності мандатів депутатів і сенаторів; ними у всіх випадках не можуть бути:

a) члени Конституційного суду;

b) вищі посадові особи державної адміністрації, що визначаються законом, за винятком членів уряду;

c) Народний захисник;

d) члени судів, судді і прокурори, що знаходяться на посаді;

e) професійні військові та особи, що знаходяться на службі у збройних силах, корпусі безпеки і поліції;

f) члени виборчих комісій.

2. Дійсність обрання та мандатів членів обох палат знаходиться під судовим контролем відповідно до умов виборчого закону. -

Стаття 71. 1. Депутати і сенатори користуються недоторканністю при вираженні думок під час здійснення своїх функцій.

2. Протягом терміну дії мандата депутати і сенатори в рівній мірі користуються імунітетом і можуть бути затримані тільки на місці скоєння злочину. Їм не може бути пред'явлено звинувачення і вони не можуть бути притягнуті до суду без попереднього дозволу відповідної палати.

3. Депутати і сенатори підсудні лише кримінальній палаті Верховного суду.

4. Депутати і сенатори отримують зміст, який визначається відповідною палатою.

Стаття 72. 1. Палати встановлюють свої власні Регламенти, приймають свої бюджети і за взаємною згодою визначають статус службового персоналу Генеральних кортесів. Регламенти і поправки до них приймаються у заключному голосуванні абсолютною більшістю голосів всього складу палат.

2. Палати обирають своїх голів та інших членів своїх президій. Спільні засідання проходять під головуванням голови Конгресу і проводяться відповідно до Регламенту Генеральних кортесів, що приймається більшістю голосів кожної палати.

3. Голови в своїх палатах здійснюють від імені останніх всі адміністративні і поліцейські функції.

Стаття 73. 1. Палати збираються на дві чергові сесії на рік: перша - з вересня по грудень, друга - з лютого по червень.

2. Палати можуть збиратися на надзвичайні сесії на прохання уряду, постійної делегації або абсолютної більшості членів однієї з палат. Надзвичайні сесії скликаються для обговорення певної порядку денного і закриваються, як тільки вона виявиться вичерпаною.

Стаття 74. 1. Палати збираються на спільні засідання для здіснення не законодавчих повноважень, а тих, які відповідно до розділу 11 відносяться до виключної компетенції Генеральних кортесів.

2. Рішення Генеральних кортесів, передбачених у статті 94 пункт 1, статті 145 пункт 2 та у статті 158 пункт 2, приймаються більшістю голосів кожної з палат. У першому випадку ініціатива обговорення належить Конгресу і в двох інших - Сенату. В обох випадках при відсутності згоди між Сенатом і Конгресом його намагаються досягти шляхом створення змішаної комісії з рівним числом депутатів і сенаторів. Комісія представляє текст, який виноситься на голосування обох палат.

Якщо цей вироблений текст 'не приймається, Конгрес вирішує абсолютною більшістю голосів.

Стаття 75. 1. Палати здійснюють свої функції на пленарних засіданнях і в комісіях.

2. Палати можуть уповноважувати постійні законодавчі комісії приймати законопроекти і законодавчі пропозиції. Однак палати можуть в будь-який момент зажадати обговорення та голосування на пленарному засіданні будь-якого законопроекту чи пропозиції, які з'явилися предметом делегації.

3. Винятком із зазначеного в попередньому пункті є конституційна реформа, міжнародні питання, органічні і уповноважують закони, а також державний бюджет.

Стаття 76. 1. Конгрес і Сенат, а в разі необхідності обидві палати спільно, можуть призначати комісії з розслідування будь-яких питань, що становлять публічний інтерес. Висновки цих комісій не є обов'язковими для судів і не можуть впливати на судові рішення, проте результати таких розслідувань повідомляються в прокуратуру для використання у відповідних випадках.

2. Явка на вимогу палат обов'язкове. Закон встановлює санкції, що накладаються на невиконання цього зобов'язання.

Стаття 77. 1. Обидві палати можуть отримувати індивідуальні та колективні петиції, що подаються завжди в письмовій формі; їх подання безпосередньо маніфестаціями громадян заборонено.

2. Палати можуть передавати отримані петиції уряду. Уряд повинен висловитися з їх змістом кожного разу, коли цього вимагатимуть палати.

Стаття 78. 1. У кожній палаті створюється постійна депутація у складі мінімум двадцяти одного члена, що представляють парламентські групи пропорційно їх чисельності.

2. У постійних депутації головують голови відповідних палат. Вони виконують функції, передбачені в статті 73, і приймають на себе повноваження палат відповідно до статей 86 і 116 у разі, коли Кортеси розпущені або їх мандат закінчився, і здійснюють повноваження палат, коли останні не скликані на сесію.

3. Після закінчення строку повноважень палат або у разі їх розпуску постійні депутації продовжують здійснювати свої функції до конституювання нових Генеральних кортесів.

4. Коли збирається відповідна палата, постійна депутація звітує перед нею про проведені обговореннях і про прийняті рішення.

Стаття 79. 1. Для прийняття рішень палати повинні збиратися відповідно до регламенту і в них має бути присутнім більшість їхніх членів.

2. Щоб бути законними, ці рішення повинні бути прийняті більшістю голосів присутніх членів, за винятком випадків, коли відповідно до Конституції або з органічними законами потрібна кваліфікована більшість для обрання осіб - більшість, вказане регламентами палат.

3. Голосування сенаторів і депутатів є особистим і не може передаватися іншим особам.

Стаття 80. Пленарні засідання палат є відкритими, за винятком випадків, коли кожної з палат приймається абсолютною більшістю голосів інше рішення або коли це передбачено регламентом.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава 1. Про палатах "
  1. Глава XI. Додаткові положення
    Стаття 100. Справжня Конституція вводиться в силу після закінчення шести місяців з дня її промульгации. Видання законів, необхідних для введення в силу цієї Конституції, вибори членів Палати радників, процедура скликання Парламенту та інші підготовчі заходи, необхідні для введення в силу цієї Конституції, мають бути здійснені до дати, передбаченої попереднім
  2. 7 . Порядок формування парламентів і статус депутатів
    палати парламентів, так само, як однопалатні парламенти, майже завжди формуються шляхом прямих виборов.Что стосується формування верхніх палат, то тут можна виділити наступні основні способи: 1. Формування верхніх палат шляхом непрямих (багатоступеневих або непрямих) виборів. (Індії, Норвегії та Фран-ції). Двоступеневих виборів застосовуються при формуванні верхньої палати норвезького
  3. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ТЕСТІВ
    Глава 1: 1.1 - 1В, 2Б, 3А , 4Б, 5В; 1.2 - 1Г, 2Г, 3Г. Глава 2: 2.1 - 1А, 2Г, 3В, 4В; 2.2 - 1В, 2Г, 3А. Глава 3: 3.1 - 1Б, 2А, 3А; 3.2 - 1Г, 2В, 3В. Глава 4: 4.1 - 1А, 2В, 3Г; 4.3 - 1Б, 2В, 3Б; 4.3 - 1Г, 2Г, 3Г; 4.4. - 1Г, 2Г, 3Г, 4В, 5Б; 4.6 - 1Г, 2Б; 4.7 - 1Г, 2В, 3В, 4А, 5А; 4.8 - 1В, 2Г, 3Г, 4А. Глава 5: 5.1 - 1В, 2Б, 3А; 5.2 - 1Б, 2Г, 3Б, 4Г, 5Г; 5.3 - 1Г, 2В, 3Г.
  4. 2. Порядок формування уряду.
    Глава держави проводить консультації з лідерами партій, представлених в парламенті. У деяких країнах (Бельгія, Нідерланди) в цьому випадку призначається не прем'єр, а форматор уряду. У разі, коли прийти до угоди не вдається, призначаються дострокові парламентські вибори. У ряді країн (ФРН, Японія, Швеція) глава уряду формально обирається парламентом (нижньою палатою), іноді
  5. Введення
    Глава I. Загальні положення про акціонерне товариство Глава II. Створення та ліквідація товариства Глава III. Акції. Права акціонерів Глава IV. Статутний капітал і активи товариства Глава V. Дивіденди товариства Глава VI. Реєстр акціонерів товариства Глава VII. Загальні збори акціонерів Глава VIII. Рада директорів (наглядова рада) та виконавчий орган товариства Глава IХ. Великі угоди Глава Х.
  6. Передмова
      Глава 28. Поняття та види зобов'язань Глава 29. Виконання і припинення зобов'язань Глава 30. Цивільно-правовий договір Глава 31. Договір купівлі-продажу Глава 32. Договори поставки товарів, контрактації і енергопостачання Глава 33. Договори міни, дарування, ренти Глава 34. Договори оренди, лізингу, позички Глава 35. Договір найму житлового приміщення та інші житлові зобов'язання Глава 36. Договір
  7. 4. Адміністративний порядок захисту прав
      палату Патентного відомства (далі - Апеляційна палата) заперечення на рішення про відмову у видачі патенту протягом трьох місяців з дати одержання рішення. Заперечення має бути розглянуто Апеляційною палатою протягом чотирьох місяців з дати його надходження. Рішення Апеляційної палати підлягає затвердженню генеральним директором Патентного відомства. При незгоді заявника з рішенням
  8. 83. Комітети і комісії Ради Федерації
      палат. Комітети палат з питань, віднесених до їх відання, здійснюють підготовку та попередній розгляд законопроектів; організують проводяться палатами парламентські слухання, вирішують питання організації своєї діяльності; здійснюють підготовку висновків за прийнятими Державною Думою федеральним законам. Рада Федерації в обов'язковому порядку утворює: - Комітет з
  9. 85. Конституційно-правовий статус депутата Державної Думи Російської Федерації
      палат Федеральних зборів ці депутати керуються у своїй діяльності Конституцією Російської Федерації, федеральними законами, регламентом відповідної палати Федеральних зборів. Термін повноважень депутатів палат починається з дня їх обрання у відповідну палату і припиняється з моменту початку роботи відповідної палати нового скликання, за винятком передбачених
  10. Від видавництва
      Передмова Глава 1. Поняття про приватне право Глава 2. Цивільне право як правова галузь Глава 3. Цивільне право як наука і навчальний курс Глава 4. Джерела цивільного права Глава 5. Поняття, зміст і види цивільних правовідносин Глава 6. Громадяни (фізичні особи) як учасники цивільних правовідносин Глава 7. Юридичні особи як учасники цивільних правовідносин Глава 8.
  11.  § 2. СТРУКТУРА ПАРЛАМЕНТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ПАЛАТ
      § 2. СТРУКТУРА ПАРЛАМЕНТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО
  12. 42. Основ-ні етапи законодавчого процес-са
      палатою, в яку він билвнесен, є заключною стадією перед передачею його в Ц іншу палату Ця стадія - третє читання - складається з поста-1тейного голосування і прийняття законопроекту в целом.Законопроект, схвалений тієї палатою, в яку він був внесений, направляється разом з супровідними документами в іншу палату. 5. Прохояеденіе законопроекту в іншій палаті є стадією,
  13. Розділ сорок перший
      * Див прим. 15 до гол. 13. - 193. % Див. «Друга аналітика», 76 b 39-77 а 1; «Метафізика», 1078 а 19-21. - 193. Глава сорок четверта 1 Див гл. 23. - 194. 2 Якщо судити за збереженими праць Арістотеля, то він цього обіцянки не виконав. - 195, Глава сорок п'ятого 1 Маються на увазі перша і третя фігури. - 197. Глава сорок шоста 1 А іменпо Celarent, Cesare і Caniestres. -
© 2014-2022  ibib.ltd.ua