Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочину
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Розділ VII Економіка та фінанси

Стаття 128.1. Всі багатства країни в самих різних формах і незалежно від характеру власності підпорядковані загальним інтересам.

2. Визнається право публічної ініціативи в економічній діяльності. Закон може резервувати за публічним сектором найважливіші ресурси або служби, особливо монополії, і в рівній мірі дозволяти втручання в діяльність підприємств, коли того вимагають загальні інтереси.

Стаття 129. 1. Закон встановлює форми участі зацікавлених сторін у соціальному забезпеченні і в діяльності публічних установ, чиї функції прямо стосуються покращення рівня життя або загального добробуту.

2. Публічні влади активно розвивають різні форми участі в діяльності підприємства і сприяють шляхом видання відповідного законодавства кооперативним товариствам. В рівній мірі вони визначають заходи, що полегшують доступ трудящих до власності на засоби виробництва.

Стаття 130. 1. Публічні влади дбають про модернізацію і розвитку всіх галузей економіки, і зокрема, землеробства, тваринництва, рибальства та ремесел, з метою вирівнювання рівня життя всіх іспанців.

2. З тією ж метою буде проявлятися особливу увагу до гірських районів.

Стаття 131. 1. Держава за допомогою видання закону може планувати загальну економічну діяльність з метою задоволення колективних потреб, вирівнювання та гармонізації регіонального та секторального розвитку та стимулювання зростання доходів і багатства, а також їх найбільш справедливого розподілу.

2. Уряд розробляє проекти планів відповідно до пропозицій, що подаються автономними співтовариствами за допомогою і при співпраці з профспілками та іншими професійними, патронально та економічними організаціями. З цією метою засновується Рада, склад і функції якого визначаються законом.

Стаття 132. 1. Закон регулює правовий режим публічного та комунального майна, виходячи з принципів його невідчужуваності, незастосування терміну давності, неможливості звернення на них стягнення, а також охорони його від використання не за призначенням.

2. До майна держави відноситься те, яке зазначено законом, і у всіх випадках - прибережна зона, пляжі, територіальні води, природні ресурси економічної зони і континентальний шельф.

3. Законом визначається режим, використання державного та національного надбання, їх управління, захист і збереження.

Стаття 133.1. Початкове право встановлювати податки належить виключно державі і здійснюється за допомогою видання закону.

2. Автономні співтовариства і місцеві корпорації можуть встановлювати і стягувати податки відповідно до Конституції і законів.

3. Усяке заставне майно, яке стосується державного оподаткування, має встановлюватися відповідно до закону.

4. Публічна адміністрація може скорочувати фінансові зобов'язання і робити витрати тільки відповідно до закону.

Стаття 134. 1. На уряд покладається вироблення загального бюджету держави; Генеральні кортеси його розглядають, вносять поправки і схвалюють.

2. Загальний бюджет держави є річним, в нього включаються всі доходи і витрати державного публічного сектору; в нього вноситься загальна сума фіскальних зборів, що надходять у дохід держави.

3. Уряд представляє Конгресу депутатів загальний бюджет держави не менше ніж за три місяці до закінчення терміну дії бюджету на попередній рік.

4. Якщо закон про бюджет не буде прийнятий до настання першого дня відповідного року, то дія бюджету за попередній рік автоматично продовжується до прийняття нового бюджету.

5.

Після прийняття загального бюджету держави уряд може представляти проекти законів, що передбачають збільшення публічних видатків або зменшення доходів у відповідному бюджетному році.

6. Будь-яка пропозиція або поправка, що припускає збільшення кредитів або зменшення бюджетних доходів перш ніж бути прийнятим до розгляду повинні отримає! згоду уряду.

7. Закон про бюджет не може встановлювати нові податки Він може вносити в них зміни, якщо це передбачає окремий податковий закон.

Стаття 135. 1. Уряд повинен отримувати на підставі закону право випуску державної позики або на надання кредитів.

2. Кредити, надані для оплати відсотків і на покриття державного боргу, завжди включаються в графу витрат бюджету і в них не можуть бути внесені поправки або зміни, поки вони відповідають умовам емісійного закону.

Стаття 136.1. Рахункова палата: є вищим контрольним органом за фінансовими рахунками та економічною діяльністю держави, а також за публічним сектором.

Вона несе пряму відповідальність перед Генеральним »кортесамі і здійснює свої функції за дорученням Кортесов при вивченні та перевірці загальних рахунків держави.

2. Рахунки держави і публічного сектора передаються для перевірки Рахунковій палаті.

Рахункова палата незалежно від своєї власної компетенції направляє Генеральним кортесам щорічну доповідь, в якому за своїм розсудом повідомляє про допущені порушення і про відповідальність, яка, на її думку, повинна мати місце.

3. Члени Рахункової палати мають тієї ж незалежністю і несменяемостью і на них поширюються ті ж умови несумісності посад, що й на суддів.

4. Органічний закон визначає склад, організацію та функції Рахункової палати.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Розділ VII Економіка та фінанси "
  1. Список використаної літератури
    економіки і маркетингу", 1997 р. - 511 с. Ковальов В.В. Фінансовий аналіз. - 2 - е вид., перераб. і доп. - М.: Фінанси і статистика, 1999 р. - 512 с. Крейнина М.М. Фінансовий стан підприємства. Методи оцінки. - М.: ІКЦ «Дис», 1997 р. - 390 с. Менеджмент готельного та ресторанного обслуговування. - М.: РМАТ, 1997 р. - 460 с. Палли М. Довідник сучасного власника ресторану. 100 ідей для
  2. Список використаної літератури
    економіки. - М.: Економіка, 2000 Гапоненко А.Л., Полянський В.Г. Розвиток регіону: методи управління.-М.: Изд-во РАГС, 1999 Гладкий Ю.Н., Чістобаев А.І. Основи регіональної політики. - СПб, 1998. Гранберг А.Г. Основи регіональної економіки. Підручник для вузів. - М.: ГУ ВШЕ, 2000 - 495 с. Гутман Г., глитаїв А., Федін С. Економіка регіону та управління / Навчальний посібник - Володимир, 2000. - 268 с.
  3. Розділ VIII. Злочини у сфері економіки
    економіки
  4. б) макроекономічна стабілізація .
    економіки, тобто для стабілізації фінансів необхідний економічний підйом. Економічне зростання почався лише в 2000 р. (ВВП виріс на 7,7%, промислове виробництво - на 9%, а сільськогосподарське - на
  5. ЛІТЕРАТУРА
    економіки енергоресурсів. - М.: Вища школа, 1990 - 190 с. 4. Арбузов В.В. Охорона природи та ресурсозбереження в будівництві. - Пенза , ПДАБтаА, 1994 - 146 с. 5. Арбузов В.В. Економіка природоохорони. - Пенза: МАНЕБ, 2000 - 246 с. 6. Арбузов В.В., Мартинова Н.М. Економіка природокористування. - Пенза: МНЕПУ, 2000 - 90 с. 7. Арбузов В.В. онов економіки природокористування та
  6. Бібліографічний список 1.
    економіки: підручник / В. М. Козирєв. - 2 - е вид. перероб. та доп. - М.: Фінанси і статистика, 2000. - 432 с.: ил. 14. Корячко, В. П. Теоретичні основи САПР / В. П. Корячко, В. М. Курейчик, І . П. Норенков. - М.: Енергоіздат, 1987. 15. Основи економіки в питаннях і відповідях / науковий редактор О. Ю. Мамедов. - Ростов-на-Дону: Фенікс, 1996. 16. Лівшиць, А. Я. Введення в ринкову
  7. 2.ОРГАНИ законодавчої і виконавчої влади суб'єктів РФ
    економіки, бюджету, фінансів, кредиту, податків і зборів. Повноваження у сфері соціально-культурного будівництва, повноваження в галузі зміцнення законів і правопорядку, охорона прав і свобод, боротьби із злочинністю, повноваження в галузі зовнішніх зв'язків та інші повноваження. Органами виконавчої влади явл. адміністрації країв і областей. Адміністрація - це орган виконавчої влади загальної
  8. 2.ОРГАНИ законодавчої і виконавчої влади суб'єктів РФ
    економіки, бюджету, фінансів, кредиту, податків і зборів. Повноваження у сфері соціально-культурного будівництва, повноваження в галузі зміцнення законів і правопорядку, охорона прав і свобод, боротьби із злочинністю, повноваження в галузі зовнішніх зв'язків та інші повноваження. Органами виконавчої влади явл. адміністрації країв і областей. Адміністрація - це орган виконавчої влади загальної
  9. 23. ПОСТАНОВА УРЯДУ РФ від 7 жовтня 1993 р. № 1011 «ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ»
    фінансів Російської Федерації передбачати в проектах республіканського бюджету Російської Федерації виділення Міністерству юстиції Російської Федерації, Міністерству внутрішніх справ Російської Федерації, Міністерству безпеки Російської Федерації, Міністерству оборони Російської Федерації, Генеральній прокуратурі Російської Федерації, Державному митному комітету Російської
  10. Шимова О.С.. Основи екології та економіка природокористування: УцЩ. / О.С. Шимова, Н.К. Соколовський. 2 -е вид., перераб. і доп. - Мн.: БГЕУ. - 367 с., 2002

  11. 11. Класифікація органів виконавчої влади ви залежно від державного устрою, організаційних форм, характеру компетенції, порядку вирішення підвідомчих питань.
    економіки та ін.) По порядку організації органи виконавчої влади поділяються на створювані на основі закону (Кабінет Міністрів, міністерства) і створювані на основі інших нормативних актів (відомства при Кабінеті Міністрів, відділи та управління
  12. Література
    економіки: Підручник. - М.: Фінанси і статистика, 1999. Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Економікс: принципи, проблеми і політика: Підручник. У 2 т. Т.1. - Таллінн, 1993. Російський ринок праці / Під. ред. І.С.Масловой - М.: Наука, 1995. Роговина О. Зміна професійно-кваліфікаційної структури зайнятості при переході до ринку / / Суспільство і економіка. - 2001. - № 10. - С.120-135. Рикова Є. О. та ін
  13. § 3. Структура кримінального закону
    розділів, які, в свою чергу, поділяються на глави. Розділ 1 "Кримінальний закон" має два розділи: "Завдання та принципи Кримінального кодексу Російської Федерації" і "Дія кримінального закону в часі і в просторі". Розділ II "Злочин" - шість глав: "Поняття злочину та види злочинів", "Особи, які підлягають кримінальної відповідальності", "Вина", "Незакінчений злочин",
  14. § 16. Банк Росії бере участь у розробці прогнозу платіжного балансу Російської Федерації й організовує складання платіжного балансу Російської Федерації
    економіки, проводити зважену зовнішньоторговельну, грошово-кредитну, фінансову і валютну політику держави, визначати стратегію в області валютного регулювання, Уряд Російської Федерації постановляє: 1 . Погодитися з пропозицією Центрального банку Російської Федерації про покладання на нього розробки спільно з Державним комітетом зі статистики Російської Федерації та
  15. 5. Фінансова система
    розділах конституцій, де регулюються перш всього бюджетні та податкові відносини, включаючи зазвичай і бюджетний процес, а також основи статусу центральних банків. У федеративних державах особливе місце в цих розділах і главах приділяється розмежуванню повноважень у сфері державних фінансів між федерацією та її суб'єктами. Наприклад, в гол. VII «Фінанси »Конституції Японії 1946 (ст.
  16. 3. Розділ спадкового майна
    розділу спадкового майна. Спадкове майно ділиться за угодою прийняли спадщину спадкоємців відповідно до належними їм частками. Якщо ж угода не досягнуто, розділ провадиться в судовому порядку. При наявності зачатого, але ще не народженого спадкоємця, інші спадкоємці вправі розділити майно тільки з виділом належної йому спадкової частки. Для охорони
  17. Список використаних джерел
      економіці. Мінськ: Полум'я, 1997 Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент - Спб: Пітер, 1999 Уткін Е.А. Ціни. Ціноутворення - М: ЕКМОС, 1997 Ціни і ціноутворення / під ред. проф. В.Є. Єсипова - Спб: Петер, 1999 Економіка підприємства / / під ред. проф. О.І. Волкова - М: Инфра-М,
© 2014-2022  ibib.ltd.ua