Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Розділ VII Економіка та фінанси |
||
Стаття 128.1. Всі багатства країни в самих різних формах і незалежно від характеру власності підпорядковані загальним інтересам. 2. Визнається право публічної ініціативи в економічній діяльності. Закон може резервувати за публічним сектором найважливіші ресурси або служби, особливо монополії, і в рівній мірі дозволяти втручання в діяльність підприємств, коли того вимагають загальні інтереси. Стаття 129. 1. Закон встановлює форми участі зацікавлених сторін у соціальному забезпеченні і в діяльності публічних установ, чиї функції прямо стосуються покращення рівня життя або загального добробуту. 2. Публічні влади активно розвивають різні форми участі в діяльності підприємства і сприяють шляхом видання відповідного законодавства кооперативним товариствам. В рівній мірі вони визначають заходи, що полегшують доступ трудящих до власності на засоби виробництва. Стаття 130. 1. Публічні влади дбають про модернізацію і розвитку всіх галузей економіки, і зокрема, землеробства, тваринництва, рибальства та ремесел, з метою вирівнювання рівня життя всіх іспанців. 2. З тією ж метою буде проявлятися особливу увагу до гірських районів. Стаття 131. 1. Держава за допомогою видання закону може планувати загальну економічну діяльність з метою задоволення колективних потреб, вирівнювання та гармонізації регіонального та секторального розвитку та стимулювання зростання доходів і багатства, а також їх найбільш справедливого розподілу. 2. Уряд розробляє проекти планів відповідно до пропозицій, що подаються автономними співтовариствами за допомогою і при співпраці з профспілками та іншими професійними, патронально та економічними організаціями. З цією метою засновується Рада, склад і функції якого визначаються законом. Стаття 132. 1. Закон регулює правовий режим публічного та комунального майна, виходячи з принципів його невідчужуваності, незастосування терміну давності, неможливості звернення на них стягнення, а також охорони його від використання не за призначенням. 2. До майна держави відноситься те, яке зазначено законом, і у всіх випадках - прибережна зона, пляжі, територіальні води, природні ресурси економічної зони і континентальний шельф. 3. Законом визначається режим, використання державного та національного надбання, їх управління, захист і збереження. Стаття 133.1. Початкове право встановлювати податки належить виключно державі і здійснюється за допомогою видання закону. 2. Автономні співтовариства і місцеві корпорації можуть встановлювати і стягувати податки відповідно до Конституції і законів. 3. Усяке заставне майно, яке стосується державного оподаткування, має встановлюватися відповідно до закону. 4. Публічна адміністрація може скорочувати фінансові зобов'язання і робити витрати тільки відповідно до закону. Стаття 134. 1. На уряд покладається вироблення загального бюджету держави; Генеральні кортеси його розглядають, вносять поправки і схвалюють. 2. Загальний бюджет держави є річним, в нього включаються всі доходи і витрати державного публічного сектору; в нього вноситься загальна сума фіскальних зборів, що надходять у дохід держави. 3. Уряд представляє Конгресу депутатів загальний бюджет держави не менше ніж за три місяці до закінчення терміну дії бюджету на попередній рік. 4. Якщо закон про бюджет не буде прийнятий до настання першого дня відповідного року, то дія бюджету за попередній рік автоматично продовжується до прийняття нового бюджету. 5. 6. Будь-яка пропозиція або поправка, що припускає збільшення кредитів або зменшення бюджетних доходів перш ніж бути прийнятим до розгляду повинні отримає! згоду уряду. 7. Закон про бюджет не може встановлювати нові податки Він може вносити в них зміни, якщо це передбачає окремий податковий закон. Стаття 135. 1. Уряд повинен отримувати на підставі закону право випуску державної позики або на надання кредитів. 2. Кредити, надані для оплати відсотків і на покриття державного боргу, завжди включаються в графу витрат бюджету і в них не можуть бути внесені поправки або зміни, поки вони відповідають умовам емісійного закону. Стаття 136.1. Рахункова палата: є вищим контрольним органом за фінансовими рахунками та економічною діяльністю держави, а також за публічним сектором. Вона несе пряму відповідальність перед Генеральним »кортесамі і здійснює свої функції за дорученням Кортесов при вивченні та перевірці загальних рахунків держави. 2. Рахунки держави і публічного сектора передаються для перевірки Рахунковій палаті. Рахункова палата незалежно від своєї власної компетенції направляє Генеральним кортесам щорічну доповідь, в якому за своїм розсудом повідомляє про допущені порушення і про відповідальність, яка, на її думку, повинна мати місце. 3. Члени Рахункової палати мають тієї ж незалежністю і несменяемостью і на них поширюються ті ж умови несумісності посад, що й на суддів. 4. Органічний закон визначає склад, організацію та функції Рахункової палати.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Розділ VII Економіка та фінанси " |
||
|