Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право Україна / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Відділ II. Складання законів

Стаття 70. Законодавча функція здійснюється спільно обома палатами.

Стаття 71. Законодавча ініціатива належить Уряду, кожному члену палат, а також тим органам та інститутам, які нею наділені конституційним законом '.

Народ здійснює законодавчу ініціативу шляхом внесення від імені не менш ніж п'ятдесяти тисяч виборців законопроекту, складеного у формі статей закону.

Стаття 72. Кожен законопроект, представлений в одну з палат, вивчається згідно з правилами її регламенту комісією, а потім самою палатою, яка схвалює його постатейно і голосує в цілому.

Регламент встановлює більш швидку процедуру проходження законопроектів, щодо яких оголошено терміновість.

Регламент може також встановити, в яких випадках і в якому порядку розгляд і затвердження законопроектів передаються комісіям, в тому числі постійним, утвореним пропорційно до складу парламентських фракцій. Але і в цих випадках законопроект до моменту його остаточного затвердження передається в палату, якщо Уряд, або десята частина членів палати, або п'ята частина комісії потребують його обговорення і голосування в самій палаті або передачі його на її остаточне затвердження голосуванням без обговорення. Регламент встановлює форму, що забезпечує публічність у роботі комісій.

Звичайна процедура розгляду та безпосереднього затвердження палатою завжди застосовується для законопроектів з питань конституційним і виборчим, для законопроектів, що делегують законодавчу владу, що вирішують ратіфіцацію міжнародних договорів, які стверджують бюджет і закони про виконання бюджету.

Стаття 73. Закони промульгірует Президентом Республіки протягом місяця з дня їх затвердження.

Якщо палати, кожна абсолютною більшістю голосів своїх членів, оголошують закон терміновим, то він промульгірует в термін, зазначений у цьому законі.

Закони публікуються негайно після промульгації і набирають чинності на п'ятнадцятий день після їх опублікування, якщо в самому законі не встановлений інший строк.

Стаття 74. Президент Республіки може до промульгації закону в мотивованій посланні палатам зажадати його нового обговорення.

Якщо палати знову затвердять закон, то він має бути промульгірован.

Стаття 75. Коли того вимагатимуть п'ятсот тисяч виборців або п'ять обласних рад, призначається народний референдум для скасування, повністю або частково, закону або акта, що має силу закону.

Референдум не допускається щодо законів про податки і бюджет, про амністію і помилування, про повноваження на ратифікацію міжнародних договорів.

У референдумі мають право брати участь всі громадяни, які призиваються до обрання Палати депутатів.

Винесене на референдум пропозиція вважається прийнятим, якщо в голосуванні брало участь більшість мають на це право і пропозиція зібрало більшість голосів, визнаних дійсними.

Закон встановлює порядок проведення референдуму.

Стаття 76. Здійснення законодавчої функції може бути делеговане Уряду, якщо тільки при цьому буде визначено принципи та керівні критерії такого делегування і воно буде надано тільки на обмежений час і з певного кола питань.

Стаття 77. Уряд не може без точно вираженого повноваження палат видавати декрети, які мали б силу простого закону.

Коли у випадках особливої необхідності і терміновості Уряд під свою відповідальність приймає тимчасові розпорядження, що мають силу закону, то воно повинно-в той же день подати їх для подальшого затвердження в палати, які, навіть якщо вони розпущені , спеціально скликаються і збираються протягом п'яти днів.

Декрети втрачають силу з моменту видання, якщо вони не отримали законодавчого затвердження протягом шістдесяти днів, наступних за їх опублікуванням. Палати можуть регулювати законом відносини, що виникли на основі декретів, які не отримали сили закону.

Стаття 78. Палати дозволяють оголосити стан війни і наділяють Уряд необхідними повноваженнями.

Стаття 79. Амністія і звільнення від покарання виробляються Президентом Республіки на підставі виданого палатами закону, делегує йому ці повноваження.

Амністія і звільнення від покарання не можуть застосовуватися до злочинів, скоєних після внесення законопроекту про таке делегування.

Стаття 80. Шляхом видання законів палати дозволяють ратифікацію міжнародних договорів політичного характеру, а також договорів, які передбачають арбітраж або судове врегулювання або тягнуть територіальні зміни, фінансові зобов'язання або зміни законів.

Стаття 81. Палати щорічно затверджують подаються Урядом бюджет і закон про виконання бюджету.

Тимчасове виконання бюджету може бути дозволено тільки законом і на періоди, у сукупності не перевищують чотирьох місяців.

Законом про затвердження бюджету не можуть бути встановлені нові податки або нові витрати.

Всякий інший закон, що тягне за собою нові витрати або збільшення колишніх, повинен вказувати кошти для їх покриття.

Стаття 82. Кожна палата може проводити розслідування з питань, що становлять державні інтереси.

Для цієї мети вона призначає зі своїх членів комісію в пропорції, що відбиває співвідношення різних фракцій. Комісія з розслідування проводить дослідження та перевірки з такими ж повноваженнями і обмеженнями, як і судова влада.

Розділ II. Президент Республіки

Стаття 83. Президент Республіки обирається Парламентом за спільному засіданні його членів.

У виборах беруть участь по три делегати від кожної області, які обираються обласною радою із забезпеченням представництва меншини. Область Валле-д'Аоста має одного делегата.

Обрання Президента Республіки проводиться таємним голосуванням більшістю двох третин зборів. Після третього голосування досить абсолютної більшості.

Стаття 84. Президентом Республіки може бути обраний будь-який громадянин, якому виповнилося п'ятдесят років і який користується громадянськими і політичними правами.

Пост Президента Республіки несумісний з будь іншою посадою.

Платня та інші асигнування Президенту встановлюються законом.

Стаття 85. Президент Республіки обирається на сім років.

За тридцять днів до закінчення цього терміну голова Палати депутатів скликає Парламент і делегатів від областей на спільне засідання для обрання нового Президента Республіки.

Якщо палати розпущені або коли до закінчення їх повноважень залишається менше трьох місяців, вибори проводяться протягом п'ятнадцяти днів після скликання нових палат. На цей час продовжуються повноваження Президента, що знаходиться на посаді.

Стаття 86. Функції Президента Республіки у всіх випадках, коли він не в змозі їх виконувати, здійснюються головою Сенату.

За наявності триваючого перешкоди і у випадку смерті або відставки Президента Республіки голова Палати депутатів призначає вибори нового Президента Республіки протягом п'ятнадцяти днів. Більш тривалий термін може бути передбачений, якщо палати розпущені або залишається менше трьох місяців до закінчення терміну їх повноважень.

Стаття 87. Президент Республіки є Главою держави і являє національну єдність.

Він може направляти палатам послання;

призначає вибори нових, палат і визначає день першого засідання;

санкціонує уявлення палатам урядових законопроектів;

промульгирует закони, видає декрети, які мають силу закону, і постанови;

призначає народний референдум у випадках, передбачених Конституцією;

призначає у випадках, зазначених законом, посадових осіб держави;

акредитує і приймає дипломатичних представників, ратифікує міжнародні договори, у відповідних випадках - з попереднього дозволу палат;

є командувачем збройними силами, головує у створеному згідно із законом Верховній Раді оборони, оголошує, за рішенням палат, стан війни;

головує у Вищій раді магістратури;

може дарувати помилування і пом'якшувати покарання ;

шанує відзнаки Республіки.

Стаття 88. Президент Республіки може, заслухавши голів палат, розпустити обидві палати або одну з них.

Він не може використовувати це право в останні шість місяців своїх повноважень, за винятком випадку їх повного або часткового збігу з останніми шістьма місяцями терміну повноважень Парламенту.

Стаття 89. Ніякої акт Президента Республіки не дійсний, якщо він не контрассігнован що запропонували його міністрами, які за цей акт відповідальні.

Акти, що мають силу закону, і інші зазначені в законі акти контрассигнуются також головою Ради міністрів.

Стаття 90. Президент Республіки не відповідальний за дії, вчинені під час виконання своїх функцій, виключаючи державну зраду або посягання на Конституцію.

В таких випадках він віддається суду Парламентом на спільному засіданні палат абсолютною більшістю голосів його членів.

Стаття 91. Президент Республіки до прийняття на себе своїх функцій приносить перед Парламентом на спільному засіданні палат присягу на вірність Республіці та дотримання Конституції.

Розділ III. Уряд

Відділ I. Рада міністрів

Стаття 92. Уряд Республіки складається з голови Ради і з міністрів, які разом утворюють Раду міністрів.

Президент Республіки призначає голову Ради міністрів і, за його пропозицією, міністрів.

Стаття 93. Голова Ради міністрів і міністри до вступу на посаду приводяться до присяги Президентом Республіки.

Стаття 94. Уряд повинен отримати довіру обох палат.

Кожна палата надає довіру або відмовляє в ньому шляхом мотивованої резолюції, прийнятої поіменним голосуванням.

Не пізніше десяти днів після сформування Уряд представляється палатам для отримання довіри.

Голосування однієї або обох палат проти якої-небудь пропозиції Уряду не обов'язково тягне його відставку.

Резолюція недовіри повинна бути підписана не менше однієї десятої членів палати і не може бути поставлена на обговорення раніше ніж після закінчення трьох днів з моменту її внесення.

Стаття 95. Голова Ради міністрів керує загальною політикою Уряду і несе за неї відповідальність,

Він підтримує єдність політичного та адміністративного напрямки, заохочуючи і координуючи діяльність міністрів.

Міністри колегіально відповідальні за дії Ради міністрів і індивідуально - за дії своїх відомств.

Закон встановлює організацію президії Ради, а також число, функції та організацію міністерств.

Стаття 96. Злочини, скоєні при виконанні своїх обов'язків головою Ради міністрів і міністрами, розглядаються навіть після припинення ними своїх повноважень у порядку звичайного судочинства за дозволом, даваемому Сенатом Республіки або Палатою депутатів відповідно до норм конституційного закону.

Відділ II. Державна адміністрація

Стаття 97. Державні установи організовуються згідно з положеннями закону так, щоб забезпечити правильність роботи і неупередженість адміністрації.

У положенні про заснування визначаються компетенція, функції і особиста відповідальність посадових осіб.

Посади державної адміністрації заміщуються за конкурсом, крім встановлених законом випадків.

Стаття 98. Державні службовці знаходяться виключно на службі нації.

 Якщо вони є членами Парламенту, то можуть бути підвищені на посаді тільки за вислугу років. 

 Щодо суддів, кадрових військових дійсної служби, посадових осіб та агентів поліції, дипломатичних і консульських представників за кордоном закон може встановити обмеження їх права перебувати в політичних партіях. 

 Відділ III. Допоміжні органи 

 Стаття 99. Національна рада економіки та праці утворюється відповідно до порядку, встановленого законом, і включає експертів і представників категорій виробників з урахуванням їх кількісної та якісної значущості. 

 Він є консультативним органом палат та Уряду з тих питань і з тими функціями, які присвоєні йому законом. 

 Він має право законодавчої ініціативи і може брати участь у розробці законодавства з економічних і соціальних питань згідно з принципами та в межах, встановлених законом. 

 Стаття 100. Державна рада є консультативним органом в юридичній та адміністративної області, а також органом, що здійснює правосуддя в адміністративній сфері. 

 Рахункова палата здійснює попередній контроль законності актів Уряду, а також наступний контроль виконання державного бюджету. Вона бере участь у випадках і формах, встановлених законом, у контролі за фінансовою діяльністю організацій, яким держава сприяє у звичайному порядку. Вона доповідає безпосередньо палатам про результати проведеного контролю. 

 Закон забезпечує незалежність від Уряду обох установ та їх членів. 

 Розділ IV. Магістратура 

 Відділ I. Судова організація 

 Стаття 101. Правосуддя відправляється ім'ям народу. 

 Судді підкоряються лише закону. 

 Стаття 102. Судові функції здійснюються ординарними суддями, посади яких засновані і діяльність яких регулюється законом про судоустрій. 

 Не можуть засновуватися посади надзвичайних або спеціальних суддів. Можуть засновуватися лише спеціальні відділення по певних категоріях справ при звичайних судових органах, при яких можуть брати участь громадяни, які не належать до магістратурі, але закликувані до відправлення правосуддя. 

 Закон регулює випадки і форми прямої участі народу у здійсненні правосуддя. 

 Стаття 103. Державній раді та іншим органам адміністративної юстиції належить юрисдикція щодо захисту законних інтересів по відношенню до державних органів і особливо в питаннях, зазначених законом і, крім того, пов'язаних з суб'єктивними правами. 

 Рахункова палата здійснює юрисдикцію з питань публічної звітності та в інших областях, зазначених у законі. 

 Юрисдикція військових трибуналів під час війни встановлюється законом. У мирний час їх юрисдикція поширюється тільки на військові злочини, скоєні особами, входять до складу збройних сил. 

 Стаття 104. Магістратура утворює автономне і незалежне від всякої іншої влади стан. 

 У Вищій раді магістратури головує Президент Республіки. 

 Перший голова та Генеральний прокурор Касаційного суду по праву входять до складу Ради. 

 Дві третини інших членів обираються всіма ординарними суддями з числа осіб, що належать до різних категорій магістратури, а одна третина - Парламентом на спільному засіданні палат з числа ординарних професорів права університетів і з адвокатів, що мають не менше ніж п'ятнадцятирічний стаж. 

 Рада обирає віце-голови з членів, обраних Парламентом. 

 Виборні члени залишаються на посаді чотири роки і не можуть бути безпосередньо потім знову обрані. 

 Вони не можуть, залишаючись на посаді, бути включеними в кадрові списки по своїй професії, а також бути членами Парламенту або обласної ради. 

 Стаття 105. У Вищій раді магістратури відповідно до закону про судоустрій розглядаються зарахування на службу до магістратури, призначення і переміщення магістратів, їх підвищення по службі, дисциплінарні заходи, що стосуються магістратів. 

 Стаття 106. Призначення магістратів проводиться за конкурсом. 

 Закон про судоустрій може допустити призначення чи обрання почесних суддів для виконання функцій, присвоєних суддям, засідають одноосібно. 

 За призначенням Вищої ради магістратури можуть бути покликані для виконання обов'язків радників Касаційного суду за видатні заслуги ординарні професори права університетів і адвокати, які мають не менше ніж п'ятнадцятирічний стаж і занесені в спеціальні списки для вищих судів. 

 Стаття 107. Магістрати незмінюваність. Вони не можуть бути ні звільнені або тимчасово відсторонені від посади, ні призначені на інші судові чи інші посади інакше як на підставі рішення Вищої ради магістратури, прийнятого на основі і з гарантіями на захист, встановленими законом про судоустрій, або за згодою самих суддів. 

 Міністр юстиції правомочний порушувати дисциплінарно 'виробництво. 

 Магістрати розрізняються між собою тільки по тих функцій. 

 Прокуратура користується гарантіями, встановленими для неї законом про судоустрій. 

 Стаття 108. Положення про судоустрій та магістратур »встановлюються законом. 

 Закон забезпечує незалежність суддів спеціальних судів, прокуратури при цих судах та осіб, які не перебувають у магістратурі, але залучаються до участі у здійсненні правосуддя 

 Стаття 109. Судова влада безпосередньо розпоряджається судової поліцією. 

 Стаття 110. Організація і діяльність установ, пов'язаних з відправленням правосуддя, підвідомчі міністру юстиції, з урахуванням компетенції Вищої ради магістратури. 

 Відділ II. Положення про судочинство 

 Стаття 111. Всі дії судової влади повинні бути мотивовані. 

 На постанови і дії, що стосуються особистої свободи, винесені судовими органами, звичайними або спеціальними, завжди допускається принесення скарг у касаційному порядку з мотивів порушення закону. Відхилення від цього правила можуть бути допущені тільки відносно вироків військових трибуналів під час війни. 

 На рішення Державної ради і Рахункової палати принесення касаційної скарги допускається тільки з підстав, пов'язаних з підсудністю. 

 Стаття 112. Прокуратура зобов'язана здійснювати кримінальне переслідування. 

 Стаття 113. З приводу актів публічної адміністрації завжди допускається судовий захист прав і законних інтересів перед органами загальної або адміністративної юстиції. 

 Такий захист не може бути виключена або обмежена особливими засобами оскарження або щодо певних категорій актів. 

 Закон встановлює судові органи, які можуть анулювати акти державної адміністрації у випадках і з наслідками, передбаченими тим же законом. 

 Розділ V. Області, провінції і комуни ' 

 Стаття 114. Республіка ділиться на області, провінції і комуни. 

 Стаття 115. Області створюються як автономні утворення з власними правами і функціями згідно принципам, встановленим у Конституції. 

 Стаття 116. Сицилія, Сардинія, Трентіно-Альто Адідже, Фріулі-Венеція Джулія і Валле-д'Аоста мають особливі форми і умови автономії відповідно до спеціальних статутах, встановленим конституційними законами. 

 Стаття 117. З питань, зазначених нижче, і в межах основних принципів, встановлених законами держави, область видає законодавчі норми за умови, що вони не суперечать національним інтересам інших областей: 

 організація відомств і адміністративних установ, підпорядкованих області; 

 територія комун; 

 місцева міська та. сільська поліція; 

 ярмарки і ринки; 

 благодійні установи, санітарна і лікарняна служби; 

 ремісниче та професійне навчання і допомогу школі; 

 музеї та бібліотеки місцевого значення; 

 урбанізм; 

 туризм і готельна справа; 

 трамваї і автомобільні лінії обласного значення; 

 дорожні, водопровідні та громадські роботи обласного значення; 

 озерне судноплавство і пристані; 

 мінеральні та лікувальні води; 

 кар'єри і торфорозробки; 

 полювання; 

 рибна ловля у внутрішніх водах; 

 сільське господарство і ліси; 

 ремесла; 

 інші питання, зазначені конституційними законами. 

 Закони Республіки можуть наділяти область правом видавати норми для проведення цих законів у життя. 

 Стаття 118. Область виконує адміністративні функції у сферах, перелічених у попередній статті, крім питань виключно місцевого значення, які можуть бути передані законами Республіки провінціям, комунам або іншим місцевим установам. 

 Держава може шляхом видання закону делегувати області здійснення інших адміністративних функцій. 

 Область, як правило, виконує свої адміністративні функції, делегуючи їх провінціям, комунам або іншим місцевим установам або звертаючись до їх службам. 

 Стаття 119. Області користуються фінансовою автономією у формах і межах, встановлених законами Республіки, які приводять її у відповідність з фінансами держави, провінцій і комун.

 У розпорядження областей надходять місцеві податки і відрахування від державних податків, що визначаються залежно від потреб у видатках, необхідних для виконання їхніх звичайних функцій. 

 Для виконання визначених завдань, зокрема для розвитку Півдня і островів, держава в законодавчому порядку надає окремим областям спеціальні засоби. 

 Область володіє власністю і майном відповідно до умов, встановлених законом Республіки. 

 Стаття 120. Область не може встановлювати мита на ввезення, вивезення або транзит між областями. 

 Вона не може вживати заходів, в будь-якій мірі перешкоджають вільному пересуванню осіб та майна між областями. 

 Вона не може обмежувати право громадян займатися своєю професією, служити або працювати в будь-якій частині національної території. 

 Стаття 121. Органами області є обласна рада, джунта і її голова. 

 Обласна рада здійснює законодавчу і регламентарную влада, якою наділена область, та інші функції, ввірені їй Конституцією та законами. Він може вносити законодавчі пропозиції в палати. 

 Джунта є виконавчим органом області. 

 Голова джунти представляє область; він промульгирует обласні закони і регламентарні акти; керує здійсненням адміністративних функцій, делегованих державою області відповідно до інструкцій центрального Уряду. 

 Стаття 122. Закон Республіки встановлює систему виборів, число обласних радників, положення про неизбираемости і несумісності посад з постами зазначених радників. 

 Ніхто не може одночасно перебувати членом обласної ради та однієї з палат Парламенту або ради іншої області. 

 Рада обирає зі свого середовища голови та бюро для своїх робіт. 

 Обласні радники не можуть бути притягнуті до відповідальності за висловлені ними думки і за голосування при виконанні своїх функцій. 

 Голова та члени джунти обираються обласною радою з його членів. 

 Стаття 123. Кожна область має статут, який відповідно до Конституції та законів Республіки встановлює положення, що стосуються внутрішньої організації області. Цей статут регулює здійснення права ініціативи і референдуму щодо законів та адміністративних актів області, а також опублікування законів та підзаконних актів області. 

 Статут приймається обласною радою абсолютною більшістю голосів його членів і затверджується законом Республіки. 

 Стаття 124. Урядовий комісар, який має резиденцію в головному місті області, керує діяльністю державної адміністрації та координує її з діяльністю, що здійснюється областю. 

 Стаття 125. Контроль за законністю адміністративних актів області здійснюється в децентралізованій формі органом держави в порядку і в межах, встановлених законами Республіки. У певних випадках закон може допустити контроль по суті з єдиною метою - викликати шляхом мотивованого запиту новий розгляд рішення обласною радою. 

 В області засновуються органи адміністративної юстиції першого ступеня в порядку, встановленому законом Республіки. Можуть засновуватися відділення з резиденцією поза головного міста області. 

 Стаття 126. Обласна рада може бути розпущений, якщо він вчиняє дії, що суперечать Конституції, або серйозні порушення закону або не виконує пропозиції Уряду змістити джунту або її голови, які вчинили аналогічні дії або порушення. 

 Він може бути розпущений, якщо внаслідок відставок або можливості утворити більшість він не в змозі функціонувати. 

 Він може бути розпущений також з міркувань національної безпеки. 

 Розпуск наказується мотивованим декретом Президента Республіки по Заслушаніе комісії депутатів і сіна торів по обласним питань, утвореною відповідно правилами, встановленими законом Республіки. 

 Декретом про розпуск призначається комісія з трьох громадян, які мають право бути обраними до обласної ради, яка призначає вибори у тримісячний термін і займається звичайною адміністративною діяльністю, що входить у компетенцію джунти, і приймає рішення, які не можна відкласти і які повинні бути представлені на затвердження нової ради . 

 Стаття 127. Кожен закон, прийнятий обласною радою, повідомляється комісару, який повинен завізувати його протягом тридцяти днів після повідомлення, якщо тільки не виникає заперечень з боку Уряду. 

 Закон публікується в десятиденний термін після візування і набирає чинності не раніше ніж через п'ятнадцять днів після його опублікування. Якщо обласною радою заявлено про терміновість закону і Уряд Республіки з цим погоджується, то закон публікується і набирає чинності незалежно від зазначених строків. 

 Якщо Уряд Республіки вважає, що прийнятий обласною радою закон перевищує компетенцію області або суперечить національним інтересам або інтересам інших областей, то воно повертає закон до обласної ради у строк, встановлений для візування. 

 Якщо обласна рада знову схвалить закон абсолютною більшістю голосів, то Уряд Республіки може протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення порушити питання про законність перед Конституційним судом або поставити питання перед палатами про суперечності в інтересах. У випадку сумніву Конституційний суд вирішує, до чиєї компетенції належить дана справа. 

 Стаття 128. Провінції і комуни є автономними утвореннями в рамках принципів, встановлених загальними законами Республіки, які визначають їх функції. 

 Стаття 129. Провінції і комуни є також територіальними одиницями державного та обласного поділу. 

 Території провінцій можуть бути поділені на округи з виключно адміністративними функціями в цілях подальшої децентралізації. 

 Стаття 130. Обласний орган, що засновується в порядку, встановленому законом Республіки, здійснює також в децентралізованій формі контроль за законністю актів провінцій, комун та інших місцевих утворень. 

 У визначених законом випадках контроль, по суті, може проводитися шляхом пред'явлення органу, що прийняв рішення, мотивованого вимоги про перегляд цього рішення. 

 Стаття 1311. Утворюються такі області: П'ємонт, Вал-ле-д'Аоста, Ломбардія, Трентіно-Альто Адідже, Венето, Фріулі-Венеція Джулія, Лігурія, Емілія-Романья, Тоскана, Умбрія, Марке, Лаціо, Абруццо, Молізе, Кампанія, Апу- лія, Базіліката, Калабрія, Сицилія, Сардинія. 

 Стаття 132. Конституційним законом по Заслушаніе думки обласних рад може бути вирішено про злиття існуючих областей або про створення нових областей з числом жителів не менше мільйона, якщо це пропонують муніципальні ради, що представляють не менше однієї третини зацікавленого населення, і якщо така пропозиція схвалено на референдумі більшістю того ж населення. 

 За допомогою референдуму і закону Республіки з Заслушаніе обласних рад може бути дозволено провінціях і комунам за їх бажанням відокремитися від однієї області і приєднатися до іншої. 

 Стаття 133. Зміна меж провінцій і утворення нових провінцій в межах однієї і тієї ж області встановлюються законом Республіки з ініціативи комун і після консультації з цією областю. 

 Область по отриманні думки зацікавленого населення може видавати закони, що утворюють на її території нові комуни, і може також змінювати їх межі та назви. 

 Розділ VI. Конституційні гарантії 

 Відділ I. Конституційний суд 

 Стаття 134. Конституційному суду підсудні: 

 суперечки про конституційність законів і мають силу закону актів держави і областей; 

 суперечки компетенції між різними органами влади держави, між державою і областями і між областями; 

 звинувачення, висунуті згідно з Конституцією проти Президента Республіки. 

 Стаття 135. Конституційний суд складається з п'ятнадцяти суддів, які призначаються по третинам: Президентом Республіки, Парламентом на спільному засіданні палат і вищою судовою адміністрацією, загальної та адміністративної. 

 Судді Конституційного суду обираються з суддів, в тому числі що знаходяться у відставці, вищих загальних і адміністративних судів, ординарних професорів права університетів і адвокатів з двадцятирічним стажем. 

 Судді Конституційного суду призначаються на дев'ятирічний термін, що обчислюється з дня складення присяги; вони не можуть бути призначені повторно. 

 Після закінчення зазначеного терміну суддя звільняється з посади та припиняє виконання своїх функцій. 

 На основі і відповідно до закону Конституційний суд обирає з числа своїх членів голову, який залишається на цій посаді протягом трьох років. Він може переобиратися до тих пір, поки продовжує виконувати свої функції в якості судді. 

 Посада судді Конституційного суду несумісна з обов'язками члена Парламенту чи обласної ради, із здійсненням професії адвоката та іншими посадами, зазначеними в законі. 

 У розгляді звинувачень проти Президента Республіки крім ординарних суддів Конституційного суду беруть участь шістнадцять членів суду, що призначаються за жеребом з списку громадян, що володіють необхідними кваліфікаціями для обрання в сенатори. Цей список складається Парламентом кожні дев'ять років шляхом виборів відповідно до правил, що застосовуються для призначення ординарних суддів. 

 Стаття 136. Якщо Суд про неконституційність якого положення закону чи акта, що має силу закону, то таке положення втрачає силу з дня, наступного за днем опублікування рішення суду. 

 Рішення суду публікується і повідомляється палатам і зацікавленим обласним радам для того, щоб вони, якщо вважатимуть за необхідне, прийняли відповідні Конституції заходи. 

 Стаття 137. Конституційний закон1 встановлює умови, форми і терміни порушення справ про конституційної законності, а також гарантії незалежності суддів Конституційного суду. 

 Інші положення, необхідні для утворення і діяльності Суду, встановлюються простим законом. 

 Ніякі скарги щодо рішень Конституційної суду не допускаються. 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Відділ II. Складання законів"
  1. Функціональні керівники
      відділу постачання, начальник відділу з людським
  2. Підсумки
      відділу кадрів підводить підсумки навчання. Підсумки навчання зберігаються у відділі кадрів і використовуються при аналізі процесу навчання в цілому і для порівняння з підсумками атестації, а також для заохочення відзначилися і покарання
  3. 3. Зміна, скасування та виконання заповіту
      складеного та посвідченого раніше заповіту. Зміна заповіту відбувається шляхом складання нового заповіту, в якому заповідач вказує, які зміни вносяться їм в раніше зроблені заповідальні розпорядження. Якщо ж він цього не зробить, то слід керуватися законодавчо встановленим правилом, згідно з яким заповіт, складений пізніше, скасовує попередній
  4. МЕДИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ КЛІНІКО-ФАРМАКОЛОГІЧНИХ ДЕФЕКТІВ ЛІКУВАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ В УЯВЛЕННЯХ СУДОВО-МЕДИЧНИХ ЕКСПЕРТІВ Удмуртія (порезультатам анкетування)
      відділів і відділень ГУОЗ БСМЕ УР, а також районні експерти. У спеціальній літературі зустрічаються твердження про роздільне складанні та підписанні висновків судово-медичними експертами та експертами-клініцистами, як і питання про компетентність судово-медичних експертів у «клінічних» питаннях. На воп-264 ріс «Чи слід проводити експертизи дефектів лікувальної допомоги комісійно?»
  5. СПИСОК СКОРОЧЕНЬ
      відділення Інституту історії Академії наук СРСР. ПСЗ - Повне зібрання законів Російської імперії. Збірник РІО - Збірник Російського історичного товариства. ЦГАВМФ - Це нтральний державний архів Військово-морського флоту (Ленінград). ЦДАДА - Центральний державний архів давніх актів (Москва). ЦДІАЛ - Центральний державний історичний архів у
  6. 2. Органи опіки та піклування
      відділи (управління), що є структурними підрозділами органу місцевого самоврядування: щодо неповнолітніх - на відділи (управління) народної освіти; щодо осіб, визнаних недієздатними внаслідок психічного розладу, - на відділи (управління) охорони здоров'я або відділи (управління) соціального захисту населення. Орган опіки та піклування підбирає осіб,
  7. Функціональний підхід.
      відділи керівництва людськими ресурсами, кадрові
  8. § 10. Головне територіальне управління Банку Росії по м. Москві і Московській області
      відділи, з яких складаються управління (наприклад, в управлінні ліцензування є відділ, який відповідає за погодження керівників кредитних організацій), в) чотири територіальні відділення, кожне з яких має свою територіальну компетенцію і як би є територіальною установою в мініатюрі. Схема 9. Структура територіального установи Банку
  9. 2.1. Навчання працівників функціональних підрозділів
      відділу кадрів включити в плани навчання на наступний період або відмовляє з поясненням причин. Про прийняте рішення керівник напрямку сповіщає співробітника. Начальник відділу кадрів вживає заходів до дотримання процедури, описаної в загальній частині розділу
  10. Глава 2.4. Штатний розклад
      відділи кадрів - інформація по вакантним посадам. В умовах інфляції існують два простих способи індексації заробітної плати працівників: шляхом встановлення заробітної плати і персональних надбавок в доларах з розрахунком рублевого еквівалента щомісяця за середнім курсом ММВБ або ЦБ РФ: шляхом прив'язки персональних надбавок до мінімальної оплати праці працівників бюджетної сфери за допомогою
  11. Порядок розробки посадової інструкції.
      відділі кадрів, другий у керівника підрозділу, третій у працівника. Розробляти посадові інструкції необхідно відповідно до положення про підрозділ. Якісно підготовлений комплект посадових інструкцій перекриває всі функції підрозділу і рівномірно розподіляє навантаження між працівниками з урахуванням рівня їх кваліфікації. Кожна посадова інструкція повинна давати чітке
  12. 4.3. Професійний відбір персоналу
      відділ кадрів кадрових документів кандидата. Перелік типових документів для прийому та оформлення на роботу на підприємство: листок з обліку кадрів (резюме); особиста заява про прийом на роботу; трудова книжка; рекомендаційний лист (характеристика); копія документа про освіту; фотографії співробітника; бізнес-план роботи на посаді (для керівника). Після оформлення перерахованих
  13. 3.2.1. Підходи до самостійного пошуку роботи
      відділи кадрів підприємств і організацій. Відвідуйте ярмарки вакансій, які влаштовує щомісяця Комітет праці та зайнятості. Про місце і час їх проведення можна дізнатися з оголошень в газетах. Зверніться в вибране вами відділення служби зайнятості або в агентство з працевлаштування. Шукайте інформацію про вакансії в спеціалізованих газетах. Складіть рекламну інформацію про себе і розмістіть в
  14. Заліки
      відділу кадрів перед здачею охоронцем аналогічних в ОЛРР за матеріалами для теоретичної підготовки в частині, необхідної для цього (список питань у Додатку
© 2014-2022  ibib.ltd.ua