Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
В.В. Маклаков. Конституції зарубіжних держав: Навчальний посібник. - 2-е вид., Виправ. і доп. - М.: Видавництво БЕК. - 584 с., 1996 - перейти до змісту підручника

Конституція Італійської Республіки

Тимчасовий Глава держави

відповідно до рішення Установчих зборів , що схвалив у засіданні 22 грудня 1947 Конституцію Італійської Республіки, і згідно XVIII заключного постанови Конституції промульгирует Конституцію Італійської Республіки, текст якої слід.

Примітка. Установчі збори, яке прийняло Конституцію, яка вступила чинності 1 січня 1948 р., було обрано 2 червня 1946 Скликання Зборів був передбачений законодавчим декретом № 151 від 25 червня 1944 р., яким була додана сила закону статтею XV перехідних положень Конституції.

Законодавчим декретом № 74 від 10 березня 1946 р. встановлено порядок обрання депутатів Установчих зборів, а таким же декретом № 98 від 16 березня 1946 р. передбачений народний референдум і одночасне проведення виборів до Зібрання.

Зазначений декрет № 151 встановлював, що розпуск Установчих зборів повинен бути проведений в день набрання чинності нової Конституції, але не раніше восьми місяців з дня першого засідання. Цей термін був продовжений перший раз 24 червня 1947 (Конституційний закон № 1 від 21 лютого 1947 р.) і згодом до 31 грудня 1947 (Конституційний закон № 2 від 17 червня 1947 р.).

Основні принципи

Стаття 1. Італія - демократична Республіка, яка грунтується на праці.

Суверенітет належить народу, який здійснює його у формах і в межах, встановлених Конституцією.

Стаття 2. Республіка визнає і гарантує невід'ємні права людини - як окремої особистості, так і в соціальних утвореннях, в яких виявляється ця особистість, і вимагає виконання невід'ємних обов'язків, що випливають з політичної, економічної та соціальної солідарності.

Стаття 3. Всі громадяни мають однакове суспільне гідність і рівні перед законом незалежно від статі, раси, мови, релігії, політичних переконань, особистого та соціального стану.

Завдання Республіки - усувати перешкоди економічного і соціального порядку, які, фактично обмежуючи свободу і рівність громадян, заважають повному розвитку людської особистості і ефективній участі всіх трудящих у політичній, економічній і соціальній організації країни.

Стаття 4. Республіка визнає за всіма громадянами право на працю і заохочує умови, які роблять це право реальним.

Кожен громадянин відповідно зі своїми можливостями і за своїм вибором зобов'язаний здійснювати діяльність або виконувати функції, що сприяють матеріальному або духовному розвитку суспільства.

Стаття 5. Республіка, єдина і неподільна, визнає місцеві автономії і сприяє їх розвитку; здійснює найширшу адміністративну децентралізацію в залежних від держави службах; пристосовує принципи і методи свого законодавства до завдань автономії і децентралізації.

Стаття 6. За допомогою відповідних заходів Республіка охороняє мовні меншини.

Стаття 7. Держава і католицька церква незалежні і суверенними в належить кожному з них сфері.

Їх відносини регулюються Латеранські угоди. Зміни цих угод, прийняті обома сторонами, не вимагають якої процедури щодо перегляду Конституції.

На підставі цієї статті Італія визнає Латеранські угоди 1929 р., укладені між Італією і Ватиканом і що поклали край так званому «римського питання», яке з'явилося в 1870 р. у зв'язку з об'єднанням Італії та ліквідацією Папської області . Остання стала складовою частиною Італії. Папа Пій IX відмовився визнати об'єднання Італії і домагався відновлення папської держави і своєї світської влади.

Латеранські угоди включають договір, що передбачає утворення Держави-міста Ватикан, фінансову конвенцію, врегулювати відносини сторін у фінансовій області, і Конкордат, що встановив права і привілеї католицької церкви в Італії. Зміни Латеранських угод, про які можуть домовитися Італія і Ватикан, повинні бути схвалені парламентом шляхом прийняття простого закону.

Після багаторічних переговорів у лютому 1984 між Італією і Ватиканом було укладено новий Конкордат, за яким, зокрема, католицька релігія більш не є єдиною релігією Італійської держави; всі священики, на їх прохання, будуть звільнятися від військової служби; католицька церква отримала право вільно створювати навчальні заклади.

Стаття 8. Усі релігійні сповідання в рівній мірі вільні перед законом.

Некатолицького віросповідання мають право створювати свої організації відповідно до своїх статутів, оскільки вони не суперечать італійському правовому порядку.

Їх відносини з державою визначаються законом на основі угод з органами, що представляють ці віросповідання.

Стаття 9. Республіка заохочує розвиток культури, а також наукових і технічних досліджень.

Вона охороняє природу країни, історичне і художня спадщина нації.

Стаття 10. Правопорядок Італії узгоджується з загальновизнаними нормами міжнародного права.

Правове становище іноземців регулюється законом відповідно до міжнародних звичаями та договорами.

Іноземець, позбавлений у своїй країні реальної можливості користуватися демократичними свободами, гарантованими італійською Конституцією, має право на притулок на території Республіки при дотриманні встановлених законом умов.

Не допускається видача іноземця за політичні злочини.

Стаття 11. Італія відкидає війну як посягання на свободу інших народів і як спосіб вирішення міжнародних спорів; вона погоджується на умовах взаємності з іншими державами на обмеження суверенітету, необхідне для порядку, забезпечує народам мир і справедливість; надає допомогу та сприяє міжнародним організаціям, які прагнуть до цих цілей.

Стаття 12. Прапор республіки - італійське триколірний прапор: зелене, біле і червоне, в трьох вертикальних смугах однакових розмірів.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Конституція Італійської Республіки "
  1. 45. КОНСТИТУЦІЙНИЙ СТАТУС СУБ'ЄКТІВ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
    конституцією (статутом) суб'єкта РФ. Усі суб'єкти РФ пойменовані в ч. 1 ст. 65 Конституції РФ. Суб'єкти РФ - республіки, краю, області, міста федерального значення, автономні округи та автономна область - рівноправні. Республіки мають право встановлювати для громадян РФ, які постійно проживають на території відповідної республіки, додатково громадянство цієї республіки.
  2. П'ята республіка.
    Конституцію, розроблену де Голем. У ній містилися кардинальні зміни форми державного правління. Відповідно до конституції Франція ставала президентською республікою. Президент, що обирається на 7 років загальним голосуванням, наділявся широкими повноваженнями. Він був главою держави, главою виконавчої влади і головнокомандувачем збройними силами. Влада президента і
  3. 64. Проблеми відповідності конституцій суб'єктів Федерації Конституції РФ 1993 р.
    конституцій республік у складі Російської Федерації Конституції Росії. І це зрозуміло, бо без усунення протиріч між ними стає вельми скрутним гармонійне і результативну взаємодію органів державної влади Російської Федерації органів державної влади республік, що неминуче веде до паралічу влади, політичної та економічної дезінтеграції єдиного
  4. Конституція Республіки Греція (від 9 червня 1975 р.)
    Конституція Республіки Греція (від 9 червня 1975
  5. Контрольні питання і завдання
    конституційно-правових явищ в країнах Заходу, і якщо є, то які і чим зумовлені? 6. Чим відрізняється радянська республіка від парламентарної? У чому суть партократіческого державного режиму? 7. Проаналізуйте текст будь конституції зарубіжної держави і визначте форму правління. Підтвердіть ваше судження положеннями цієї конституції. 8. Чи можна на основі тексту
  6. 1. Встановіть обсяг і зміст понять:
    республіка; 1 .17 1.5. Державна Дума; 1. 18 1.6. Конституція; 1 .19 1.7. Президент; 20 січня 1.8. Крадіжка; 1 .21 1.9. Війна; 22 січня 1.10. Юрист; 1 .23 1.11. Факультет нашого університету; 24 січня 1.12. Народ; 1 .25 1.13 . Кодекс РФ; Грабіж; Адвокат; Закон РФ; Економічний факультет; Автор роману «Злочин і кара»; Прокурор; Столиця; Розбій; Правова держава; Демократія; Колективний
  7. Освіта Веймарської республіки. Німецька Конситуції 1919р .
    конституція 1946р. Державний лад, політичний режим, судова влада. Італійська республіка. Конституція 1948р. Державний устрій і правова система. Держава і право Федеративної республіки Німеччини, Особености конституційного ладу. Возз'єднання
  8. 3. Розпуск парламентів (палат)
    конституції не обмежують розсуду президентів, якщо не рахувати того, що акти італійського Президента згідно зі ст. 89 Конституції мають бути контрасігновани відповідними членами Ради міністрів, а отже, питання про розпуск Парламенту або палати вирішує Уряд, розсуд якого тут також не обмежена. Цікаві в цьому відношенні положення ст. 57 Конституції
  9. 6. Притулок, висилка з країни, видача іноземній державі
    конституції зазвичай передбачають можливість надання притулку іноземцям, як правило, з політичних підстав (якщо вони, наприклад, зазнають переслідувань з релігійних, науковим та іншим подібним мотивами). Так, відповідно до частини третьої ст. 10 Конституції Італії «іноземець , позбавлений у своїй країні можливості дійсно користуватися демократичними свободами, які
  10. Література
    конституції країн Східної Європи та Азії (1989-1992): Збірник конституцій. М.: Юрид . коледж МДУ, 1996. Конституції держав Центральної та Східної Європи. М.: Центр конституц. досліджень МОНФ, 1997. Альварес Табіо Ф. Коментар до соціалістичної Конституції Республіки Куба. М.: Прогресс, 1986. Американські федералісти: Гамільтон, Медісон, Джей . Бенсон: Чалідзе паблікейшенс, 1990.
  11. 6. Право петицій
    конституцій угорська визнає право петицій не тільки за громадянами: «В Угорській Республіці кожен має право особисто або спільно з іншими звернутися з письмовим проханням чи скаргою до компетентного державного органу »(§ 64). Не предусмотрено тут і заборона колективних
  12. 15. ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ З КОНСТИТУЦІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ І в рішенні Конституційного Суду РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
    Як випливає зі ст. 4 Конституції РФ, державний суверенітет РФ поширюється на всю її цілісну і недоторканну територію, зокрема, Конституція РФ і федеральне законодавство мають верховенство на всій території РФ. Стаття 67 Конституції РФ визначає , що до території РФ відносяться території суб'єктів РФ, внутрішні води і територіальне море, повітряний простір над
  13. 8. Обов'язок вірності державі та дотримання його конституції і законів
    конституції, але слідувати велінням конституції і законів зобов'язують майже все. Обидві вимоги сформульовані, наприклад, у частині першій ст. 54 Конституції Італії, яка говорить: «Всі громадяни зобов'язані бути вірними Республіці та дотримуватися її Конституцію і закони». У другій частині цієї статті сформульована обов'язок, зустрічається також у ряді інших конституцій: «Громадяни, яким довірені публічні
  14. 7. Призначення референдумів
    конституції підчас відносять призначення референдуму до виключної або альтернативної компетенції парламентів. Наприклад, згідно ст. 80 та частини першої ст. 87 Конституції Республіки Хорватії 1990 Палата представників (нижня палата) Собору * призначає референдум з предметів своєї компетенції (поряд з нею правом призначення референдуму користується відповідно до ст. 98 і Президент Республіки).
  15. Третя республіка у Франції.
      конституції; 3 органічних закону регулюють організацію органів держ. влади. Всього 34 статті: Закон про організацію Сенату, Закон про організацію держ. Влада, Закон про відносини між держ. Владою. багато питань конституційного устрою регулювалися поточним законодавством напружена боротьба між монархістами і республіканцями (рівне протистояння) президент - на 7 років (перший
  16. 3. Право на участь в управлінні підприємствами
      конституціями деяких демократичних країн, ніколи не вважали себе соціалістичними. Так, у чинній нині преамбулі французької Конституції 1946 року йдеться: «Кожен працівник бере участь через своїх делегатів у колективному визначенні умов праці, а також в управлінні підприємствами». Стаття 46 Конституції Італії встановлює: «З метою підвищення економічної та соціальної ролі праці та
  17. Особливості МСУ в РБ
      конституційних законах, Федеральному законі, інших федеральних законах, що видаються відповідно до них інших нормативних правових актах Російської Федерації, Конституції Республіки Башкортостан і складається із законів та інших нормативних правових актів Республіки Башкортостан, прийнятих з питань організації місцевого самоврядування в Республіці Башкортостан.Статья 4. Державна підтримка
  18. 6. Конституційні засади внутрішньої політики держави
      конституціях досить рідко. Як приклад можна привести положення ст. 3 Конституції Федеративної Республіки Бразилії 1988 року, згідно з якою основними цілями Республіки є: «I) побудувати вільне, справедливе і солідарне суспільство; II) гарантувати національний розвиток; III) викорінити злидні і маргінальність і зменшити соціальне і регіональна нерівність; IV)
  19. 8. Визначення результатів референдуму
      конституційного закону «при проведенні народного голосування рішення приймається простою більшістю поданих дійсних голосів». Це відноситься і до референдумів з конституційних питань. Відповідно до частини другої ст. 73 Конституції Македонії рішення на референдумі вважається прийнятим, якщо за нього подано більшість голосів виборців за умови, що більше половини їх загального числа взяли
© 2014-2022  ibib.ltd.ua