Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Глава 1 Організація адміністрації |
||
Стаття 101. 1. Державна адміністрація утворюється на основі децентралізації. 2. Адміністративний поділ країни здійснюється на основі геоекономічних і соціальних умов і з урахуванням існуючих комунікацій. 3. Обласні державні органи мають компетенцію загального характеру у справах їх області; центральні служби, крім своєї спеціальної компетенції, дають загальні директиви, забезпечують координацію діяльності обласних органів і здійснюють контроль за ними відповідно до закону. Стаття 102. 1. Управління місцевими справами належить органам місцевої влади, що становлять першу щабель і утвореним дімамі (муніципалітетами) і кінотітамі (общинами). Інші рівні місцевого управління визначаються законом. 2. Органи місцевого управління користуються адміністративної незалежністю. Їх органи влади обираються шляхом загального і таємного голосування. 3. Закон може передбачити обов'язкове або добровільне створення об'єднань місцевих органів з метою виконання будь-яких робіт або утворення будь-яких служб. Об'єднання управляються радами, що включають обраних представників від кожного дима (муніципалітету) або кінотіта (громади) пропорційно їх населенню. 4. Закон може передбачити участь в місцевих органах управління другого ступеня представників, що обираються професійними, науковими та культурними організаціями, а також представників державної адміністрації з тим, щоб таке представництво не перевищувало третій частині загального числа членів. 5. Держава здійснює контроль за місцевим управлінням, не утрудняючи при цьому ініціативу і свободу дій її органів. Дисциплінарні санкції, що тягнуть тимчасове припинення діяльності і розпуск обраних органів місцевого управління, крім випадків, здійснюваних з повним правом, накладаються тільки після отримання відповідного висновку ради, що складається в більшості з постійних суддів. 6. Держава забезпечує органи місцевого управління необхідними ресурсами для виконання їх завдань. Закон регулює правила передачі відповідним органам доходів від певних податків і зборів, що стягуються на їх користь або на користь держави, а також правила їх розподілу між місцевими органами. Глава 2 Статус органів адміністрації Стаття 103. 1. Державні службовці виконують волю держави і знаходяться на службі народу; вони повинні дотримуватися вірність Конституції і відданість Батьківщині. Їх кваліфікація та порядок призначення визначаються законом. 2. Ніхто не може бути призначений на посаду, яка не була створена законом. Як виняток спеціальний закон може передбачити набір персоналу на певний час і на основі договору, регульованого приватним правом, для виконання непередбачених і термінових завдань. 3. Службовці, що входять до спеціального науковий персонал, а також технічний або допоміжний персонал, можуть прийматися як особи, що набираються на основі договору, регульованого приватним правом. Закон встановлює умови набору, а також спеціальні гарантії, якими користується набирається персонал. 4. Державні службовці незмінюваність; також постійними є і їх посади. Їхнє просування по службі здійснюється відповідно до положень закону, крім випадків, коли вони йдуть у відставку після досягнення граничного віку і коли вони усуваються від посади в силу судового рішення; вони не можуть заміщатися без отримання висновку і бути понижено в посаді без рішення, що виноситься службовим радою, щонайменше, на дві третини складеним з незмінюваних службовців. Рішення цих рад завжди можуть бути оскаржені до Державної ради, як це передбачено законом. 5. Як виняток закон може вилучити з-під дії принципу незмінності вищих державних службовців, призначуваних крім адміністративної класифікації, осіб, що призначаються на посади послів, персонал служб Президента республіки і кабінетів прем'єр-міністра, міністрів і державних секретарів. 6. Положення попереднього пункту рівною мірою застосовуються до персоналу Палати депутатів, на який в іншому поширюються положення її регламенту, а також до службовців органів місцевого управління та інших юридичних осіб публічного права. Стаття 104. 1. Ніхто з державних службовців, перелічених у попередній статті, не може призначатися на другому державну посаду, або на посаду в органах місцевого управління, або в органах юридичної особи публічного права, або в якому-небудь органі, що здійснює суспільно корисні функції. Як виняток призначення на другу посаду може бути дозволено спеціальним законом при дотриманні положень наступного пункту. 2. Заробітна плата або будь-якого роду додаткове платню службовцям, названим в попередньому пункті, не може перевищувати в цілому місячної платні службовця за його основною посадою. 3. Для звернення до суду ніяке попередній дозвіл не потрібний для державних службовців, а також для службовців місцевих органів управління або інших юридичних осіб публічного права. Глава 3 Статус Гори Афон Стаття 105. 1. Афонський півострів, від Мегалі Вілга і вище, який утворює район Святої гори, становить зі своїм давнім привілейованим становищем самоврядну частина Грецької держави, що зберігає в недоторканності свій суверенітет над цією територією. У духовному відношенні Свята гора складається в безпосередньому віданні Вселенського патріархату. Всі особи, провідні там чернече життя, набувають грецьке громадянство, як тільки вони допускаються як послушників або ченців, без будь-яких формальностей. 2. У відповідності зі своїм статусом Свята гора управляється своїми двадцятьма святими монастирями, між якими поділений весь Афонський півострів; її територія не підлягає відчуженню. Управління здійснюється представниками святих монастирів, що утворюють святу громаду. Абсолютно забороняються які б то не було зміни в системі управління або в кількості монастирів Святої гори, їх ієрархічного ладу і взаємовідносин з залежними від них підлеглими; на її території заборонено поселення іновірців або розкольників. 3. Детальний режим Святої гори і умови її функціонування визначаються конституційною хартією Святої гори, складеної і прийнятої двадцятьма святими монастирями у співпраці з представником держави та затвердженої Вселенським патріархатом і Палатою депутатів Греції. 4. Точне дотримання режиму Святої гори відносно його духовної частини знаходиться під верховним наглядом Вселенського патріархату, а в адміністративному відношенні - під наглядом держави, яке володіє винятковим правом підтримки порядку і громадської безпеки. 5. Вищеназвані повноваження держави здійснюються губернатором, права і обов'язки якого встановлюються законом. У рівній мірі визначається законом судова влада, здійснювана монастирськими владою і святий громадою, а також податкові та митні привілеї, що надаються Святій горі. Частина IV Спеціальні, прикінцеві та перехідні положення Розділ А Спеціальні положення Стаття 106 . 1. З метою зміцнення соціального миру та захисту спільних інтересів держава планує і координує економічну діяльність країни для забезпечення розвитку всіх секторів національної економіки. Воно вживає всіх заходів для введення в експлуатацію джерел національних багатств, що містяться в атмосфері, під землею і морем, а також вживає заходів для здійснення регіонального розвитку, і особливо для розвитку економіки гірських, острівних і прикордонних районів. 2. Приватна економічна ініціатива не може розвиватися на шкоду свободі і людській гідності або на шкоду національній економіці. 3. За умови покровительства експорту іноземного капіталу, передбаченого у статті 107, закон може регулювати викуп підприємств або обов'язкову участь держави або інших державних органів у цих підприємствах, коли останні мають характер монополій, або життєво важливе значення для використання джерел національного багатства, або, нарешті, коли основна мета цих підприємств полягає у наданні послуг, що становлять суспільний інтерес. 4. Ціна викупу або відповідна частина обов'язкової участі держави або інших державних органів встановлюється тільки в законодавчому порядку; вони повинні бути повними і відповідати вартості викуповується підприємства або вартості прийнятого в ньому участі. 5. Всякий акціонер, учасник або власник підприємства, контроль за яким переходить до держави або до іншого їм контрольованому органу, в результаті обов'язкової участі, передбаченого третім пунктом, може вимагати викупу своєї частки підприємства, як це передбачається законом. 6. Закон може визначити умови участі у витратах держави осіб, які отримують вигоду від виконання робіт, що мають характер громадської користі чи взагалі отримують вигоду від участі в економічному розвитку країни. Пояснювальні заяву. У вартість, зазначену в п. 4, не включається вартість, яка відбувається з характеру монополії цього підприємства. Стаття 107. 1. Порядок захисту іноземних капіталів, що був чинним до 21 квітня 1967 р. і має вищу законодавчу силу, зберігається і застосовується до імпортованих капіталам в майбутньому. В рівній мірі володіють тією ж силою положення глав «А-О» розділу «А» закону 27/55 «Про фіскальний режимі, що стосується торгових суден, про обкладення зборами фондів з розвитку торгового флоту, про створенні іноземних судноплавних підприємств і про регулювання суміжних з ними областей ». 2. Закон, що видається в тримісячний термін після набуття чинності цієї Конституції, встановить умови і порядок перегляду або скасування адміністративних актів, які дозволяють імпорт іноземних капіталів в якій би формі він ні проводився, виданих між 21 квітня 1967 та 23 липня 1974 р. у застосування законодавчого декрету № 2687/1953, а також встановить умови перегляду або розірвання будь-якого договору з інвестування іноземного капіталу, укладеного в той же період, крім договорів, що відносяться до реєстрації суден під грецьким прапором. Стаття 108. Держава дбає про умови життя греків, що знаходяться закордоном, і за підтриманням їх зв'язків з Матір'ю-Батьківщиною. Воно також піклується про освіту, соціальний і професійний захист вихідців з Греції, які працюють за межами національної території. Стаття 109. 1. Забороняється погіршувати зміст або умови заповіту, приписок до нього або документів про дарування, в яких містяться положення на користь держави або які мають мету суспільної користі. 2. Як виняток можливо більш вигідне використання або розпорядження заповіданим або подарованим майном для цілей суспільної користі чи для інших цілей ніж встановлені заповідачем або дарувальником, або в більш широкій області за умови, що судовим рішенням буде встановлено, що воля заповідача чи дарувальника повністю або більшою своїй частині не може бути виконана за будь-яких підстав, а також коли можливий кращий спосіб виконати цю волю шляхом зміни порядку використання заповіданого або подарованого майна, як це зазначається в законі. Розділ Б Про зміну Конституції Стаття 110. 1. Положення Конституції можуть бути змінені, за винятком тих з них, які визначають основи і форму правління держави, як парламентарної республіки, а також положень п. 1 статті 2, пп. 1, 4 і 7 статті 4, пп. 1 і 3 статті 5, п. 1 статті 13 та статті 26. 2. Необхідність зміни Конституції визначається рішенням Палати депутатів, що приймається за пропозицією, щонайменше, 50 депутатів і більшістю в три п'ятих всіх членів Палати в двох роздільних голосуваннях з місячним мінімальним інтервалом між ними. Положення про зміну точно визначаються цим рішенням. 3. Зміна вважається прийнятим, якщо Палата депутатів наступного скликання під час своєї першої сесії висловиться за нього абсолютною більшістю голосів всіх членів. 4. Якщо пропозиція про зміну Конституції отримало більшість голосів усіх депутатів, але не три п'ятих, як це передбачено другим пунктом цієї статті, Палата депутатів наступного скликання під час своєї першої сесії може винести рішення про зміну; це рішення має бути прийнято більшістю в три п'ятих голосів усіх її членів. 5. Усяке схвалене зміна Конституції публікується в офіційному органі держави протягом десяти днів, наступних за його прийняттям в Палаті депутатів, і набуває чинності по спеціальній резолюції тієї ж Палати. 6. Ніяка зміна Конституції не дозволяється до закінчення п'ятирічного терміну після закінчення процедури попередньої зміни. Розділ В Перехідні положення Стаття 111. 1. Після набуття чинності цієї Конституції всяке суперечить їй положення закону або адміністративного акта регламентарную характеру скасовується. 2. Конституційні акти, видані починаючи з 24 липня 1974 р. і до скликання П'ятого зборів за конституційним перегляду, а також прийняті ним резолюції залишаються в силі, навіть якщо вони містять положення, що суперечать Конституції; їх зміна або скасування може проводитися за допомогою видання закону. З моменту вступу і силу Конституції положення статті 8 конституційного акту від 3 вересня 1974 про пенсійний вік професорів вищих навчальних закладів скасовуються. 3. Залишаються в силі: а) стаття 2 президентського декрету № 700 від 9 жовтня 1974 «Про часткову відстрочку введення в силу статей 5, 6, 8, 10, 12, 14, 95 і 97 Конституції та скасування дії закону про стан облоги» , і Ь) законодавчий декрет № 167 від 16 листопада 1974 «Про дозвіл оскаржити рішення військових судів». Ці положення можуть бути змінені або скасовані законом. 4. Резолюція Палати депутатів від 16/29 квітня 1952 залишається в силі протягом шести місяців з моменту введення в дію цієї Конституції. Протягом цього терміну конституційні акти і резолюції Палати, перераховані в першому пункті статті 3 вищезгаданої резолюції, можуть бути змінені, доповнені або скасовані законодавчим шляхом, крім того, деякі з них повністю або частково можуть бути залишені в силі. Змінені, доповнені або залишені в силі положення не можуть суперечити цієї Конституції. 5. Греки, з яких-небудь причин позбавлені свого громадянства до набуття чинності цією Конституцією, знову його набувають після отримання висновку спеціальних комітетів, складених з суддів, як це зазначається в законі. 6. Положення статті 19 законодавчого декрету 3370/1950 «Про затвердження Кодексу про грецький громадянство» залишаються в силі до їх скасування законодавчим шляхом. Стаття 112. 1. Підлягають законодавчому регулюванню області відповідно до цієї Конституції регулюються існували до її видання законами і адміністративними актами регламентарную характеру за умови, що положення останніх не суперечать цій Конституції. 2. Положення п. 2 статті 109 та п. 8 статті 79 застосовуються з моменту набрання чинності законом, який спеціально передбачається кожним з цих положень; такий закон має бути виданий не пізніше кінця 1976 року. До набрання чинності закону, передбаченого в п. 2 статті 109, застосовується існуюче конституційне та законодавче регулювання на дату набрання чинності цієї Конституції. 3. Згідно змістом залишається в силі конституційного акту від 5 жовтня 1974 тимчасове припинення виконання своїх обов'язків професорами, обраними депутатами, починаючи з моменту їх обрання і протягом легіслатури, не поширюється на викладання, проведення досліджень, на їх авторську або наукову роботу в лабораторіях, в аудиторіях відповідних факультетів; однак забороняється їх участь в управлінні факультетами і у виборах навчального персоналу взагалі, а також у екзаменовках студентів. 4. Положення п. 3 статті 16 про тривалість обов'язкового шкільного навчання буде введено в дію законодавчим шляхом протягом п'яти років, наступних за набранням чинності цією Конституцією. Стаття 113. Регламент Палати депутатів, що відносяться до нього резолюції, а також закони про діяльність Палати залишаються в силі до вступу в дію нового регламенту, крім положень, які суперечать цій Конституції. Що стосується діяльності секцій Палати депутатів, передбаченої в статтях 70 і 71 Конституції, то застосовуються в додатковому порядку положення останнього регламенту про роботу спеціальної законодавчої комісії, зазначеною статтею 35 Конституції від 1 січня 1952, у відповідності зі спеціальними приписами статті 3 резолюції «А »Палати від 24 грудня 1974 До набрання чинності нового регламенту Палати депутатів секція, передбачена в статті 71 Конституції, включає 60 постійних і 30 додаткових членів, призначуваних головою Палати депутатів від усіх політичних партій і парламентських груп пропорційно їх чисельності. З будь-яких спорах до видання нового регламенту з приводу застосовуваних положень у кожному випадку висловлюється Палата депутатів на пленарному засіданні чи секція Палати. Стаття 114. 1. Обрання першого Президента республіки проводиться щонайбільше протягом двох місяців з часу опублікування цієї Конституції; воно має бути проведено на спеціальному засіданні Палати депутатів, яке скликає її головою, щонайменше, за п'ять днів до цього обрання відповідно до положень регламенту Палати, що стосуються обрання її власного голови, вживаних в даному випадку за аналогією. Обраний Президент республіки приступає до виконання обов'язків з моменту прийняття присяги і щонайбільше протягом п'яти днів після свого обрання. Передбачений в п. 5 статті 49 закон про відповідальність Президента республіки має бути виданий щонайбільше до 31 грудня 1975 До набрання чинності закону, передбаченого п. 3 статті 33 Конституції, питання, перераховані в ньому, регулюються положеннями про тимчасове Президентові республіки. 2. З моменту набуття чинності Конституції і до того, як обраний Президент республіки приступить до виконання своїх обов'язків, тимчасовий Президент здійснює функції, зараховують Конституцією до ведення Президента республіки, з обмеженнями, передбаченими в статті 2 резолюції «В» від 24 грудня 1974 р., прийнятої П'ятим зборами за конституційним перегляду. Стаття 115. 1. До прийняття закону, передбаченого в п. 1 статті 86 Конституції, застосовуються існуючі положення про переслідування, розслідуванні та винесенні судових рішень щодо дій і упущень, перерахованих в п. 1 статті 49 та у статті 85 Конституції. 2. Закон, передбачений у статті 100, має бути виданий щонайбільше протягом року після набуття чинності Конституції. До видання цього закону і до початку виконання своїх обов'язків засновує цією Конституцією Верховним спеціальним судом: а) всі суперечки, на які вказується в п. 2 статті 55 та у статті 57, вирішуються рішенням Палати депутатів, приймається відповідно до положень її регламенту з питань особового складу; b) контроль за законністю і результатами референдуму, здійснюваного на підставі п. 2 статті 44, а також розгляд клопотань про правильність парламентських виборів і підрахунку голосів на них, передбачених статтею 58, здійснюється спеціальним судом, передбаченим статтею 73 Конституції від 1 січня 1952 із застосуванням в цьому випадку процедури, зазначеної у статті 116і міститься в президентському декреті за № 650/1974; с) вирішення конфліктів, передбачених в абзаці «d» п. 1 статті 100, передається у відання Трибуналу з конфліктів, зазначеним у статті 85 Конституції від 1 січня 1952; тимчасово залишаються в силі закони про організацію, діяльності та процедуру, що застосовується в цьому суді. 3. До набрання чинності закону, передбаченого в статті 99, справи, зазначені в ній, розглядаються згідно зі статтею 110 Конституції від 1 січня 1952 судом, який у ній передбачений і відповідно до процедури, що застосовується до моменту опублікування цієї Конституції. 4. До набрання чинності закону, передбаченого в п. 3 статті 87 і до установи судових та дисциплінарних рад, зазначених у пп. 1 і 2 статті 90 та у статті 91, діють положення, що є чинними до часу вступу в дію цієї Конституції. Закони для регулювання зазначених областей повинні бути прийняті протягом року, наступного за набранням чинності цієї Конституції. 5. До набрання чинності законів, передбачених у статті 92, продовжують діяти положення, що існують на дату набуття чинності цією Конституцією. 6. Спеціальний закон, передбачений п. 5 статті 57, має бути виданий у шестимісячний строк з моменту набрання чинності Конституції. Стаття 116. 1. Існуючі положення, що суперечать п. 2 статті 4, залишаються в силі до того, як вони будуть скасовані законом і найпізніше до 31 грудня 1982 року. 2. Відступи від приписів п. 2 статті 4 дозволяються тільки з особливих підстав у виняткових випадках, передбачених законом. 3. Міністерські постанови, що мають регламентарную характер, а також положення про колективні угоди або арбітражних рішеннях з питань, що регулює оплату праці, суперечать п. 1 статті 22, залишаються в силі до того, як вони будуть замінені; ця заміна повинна бути проведена щонайбільше протягом трьох років після набуття чинності цією Конституцією. Стаття 117. 1. Закони, видані до 21 квітня 1967 р. по застосуванню статті 104 Конституції від 1 січня 1952, розглядаються як що не суперечать цій Конституції і залишаються в силі. 2. Відступаючи від положень статті 17 дозволяється регулювання і розірвання законодавчим шляхом договорів про оренду та інших ще існуючих земельних зобов'язань, викуп орендарями невикористовуваних і здаються на тривалий термін земельних ділянок, а також припинення і регулювання особливих відносин речового права. 3. Державні або приватні ліси і лісисті місцевості, які знищені або перебувають у процесі знищення внаслідок пожеж, винищення чи всяким іншим способом, не можуть міняти по цій підставі свого призначення, встановленого до їх знищення, і в обов'язковому порядку вони оголошуються такими, що підлягають відновленню; їх використання для іншої мети виключаються. 4. Відчуження лісів або лісистих просторів, що належать фізичним особам або юридичним особам публічного або приватного права, дозволяється лише з підстав суспільної користі в державний фонд відповідно до положень статті 17; їх використання, однак, залишається без змін. 5. До тих пір, поки існуючі закони про обов'язкове відчуження будуть адаптовані до положень цієї Конституції, всяке відчуження, яке проводиться або буде проводитися, регулюється положеннями, діючими на момент оголошення про відчуження. 6. Пункти 3 і 5 статті 24 застосовуються до існуючих і що пристосовується урбанізованим зонам по вступі в силу законів, в яких такі зони передбачаються. Стаття 118. 1. З набранням чинності Конституції судді, починаючи з голови апеляційного суду або прокурора при цьому суді, і все, що мають еквівалентний з ним ранг і вище, залишають службу при дотриманні діючих до справжнього моменту положень, як тільки вони досягнуть 70 повних років; це вікове обмеження знижуватиметься, начи-1наЯ з 1977 р., на один рік щороку до 67-річного віку. 1 лютому. Справи суддів вищих рангів, які не перебували на посаді 1 "в момент вступу в силу конституційного акту від 4/5 вересня 1974« Про відновлення нормальної діяльності органів юстиції », і судді, зміщені на основі цього акту в 'зв'язку з часом просування їх по службі, якщо стосовно них не 'було зроблено дисциплінарного переслідування, передбаченого статтею 6 названого акта, в обов'язковому порядку будуть передані відповідним міністром до Вищого дисциплінарний рада у тримісячний строк після набрання чинності цією Конституцією. Вищий дисциплінарний рада встановлює, чи було одержання особою вищої суддівського звання обумовлено придбанням престижу і особливого становища по службі; Рада виносить остаточне постанову про відновлення або невідновлення у вищому втраченому званні і в усіх правах, з ним пов'язаних, за винятком зворотного перерахування різниці в платню або пенсії. Після направлення справи до Вищого дисциплінарний рада постанову виноситься в обов'язковому порядку у тримісячний термін. Близькі родичі померлого зміщеного судді можуть здійснювати всі права осіб, справи яких розглядаються Вищим дисциплінарним радою. 3. До видання закону, передбаченого в п. 3 статті 101, застосовуються чинні положення про розподіл компетенції междуцентральнимі та обласними службами. Ці положення можуть бути змінені шляхом передачі своєї особливої компетенції центральними службами обласним службам. Стаття 119. 1. Відмова у прийнятті скарги про анулювання за мотивами перевищення влади у будь-якій формі на адміністративні акти, видані між 21 квітня 1967 і 23 липня 1974 р., може бути скасований законодавчим шляхом незалежно від того, чи була принесена така скарга; проте під всіх випадках виключається зворотна виплата заробітної плати тим, хто виграв справу. 2. Державні службовці і військовослужбовці, відновлені законом на посаді з повним правом, якщо вони обрані депутатами, можуть у восьмиденний строк заявити про свій вибір депутатського мандата або своїй посаді.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна "Глава 1 Організація адміністрації" |
||
|