Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Вексельне право / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоТранспортне право → 
« Попередня Наступна »
ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК. ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК ВОДІЯ, 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 3.1. Мета адміністративного покарання

1.

Адміністративне покарання є встановленої державою мірою відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення і застосовується з метою попередження вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. 2.

Адміністративне покарання не може мати своєю метою приниження людської гідності фізичної особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, або заподіяння йому фізичних страждань, а також нанесення шкоди діловій репутації юридичної особи.

Стаття 3.2. Види адміністративних покарань

1. За вчинення адміністративних правопорушень можуть встановлюватися і застосовуватися такі адміністративні покарання: 1)

попередження; 2)

адміністративний штраф; 3)

оплатне вилучення знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення; 4)

конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення; 5)

позбавлення спеціального права, наданого фізичній особі; 6)

адміністративний арешт; 7)

адміністративне видворення за межі Російської Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства, 8)

дискваліфікація. 9)

адміністративне призупинення діяльності 3.

Адміністративні покарання, перераховані в пунктах 3 - 9 частини 1 цієї статті, встановлюються тільки цим Кодексом

Стаття 3.3. Основні і додаткові адміністративні покарання 1.

Попередження, адміністративний штраф, позбавлення спеціального права, наданого фізичній особі, адміністративний арешт, дискваліфікація і адміністративне призупинення діяльності можуть встановлюватися і застосовуватися тільки в якості основних адміністративних покарань. 2.

Оплатне вилучення знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення, конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення, а також адміністративне видворення за межі Російської Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства може встановлюватися і застосовуватися в якості як основного, так і додаткового адміністративного покарання 3.

За одне адміністративне правопорушення може бути призначено основне або основне і додаткове адміністративне покарання з покарань, зазначених в санкції застосовуваної статті Особливої частини цього Кодексу або закону суб'єкта Російської Федерації про адміністративну відповідальність.

Стаття 3.

4. Попередження

Попередження - міра адміністративного покарання, виражена в офіційному осудженні фізичного чи юридичної особи. Попередження виноситься в письмовій формі. Стаття 3.5. Адміністративний штраф 1.

Адміністративний штраф є грошовим стягненням, виражається в рублях і встановлюється для громадян у розмірі не перевищує п'яти тисяч рублів; для посадових осіб - п'ятдесяти тисяч рублів; для юридичних осіб - одного мільйона рублів, або може виражатися в величиною, кратною: 1)

вартості предмета адміністративного правопорушення на момент закінчення або припинення адміністративного правопорушення; 2)

сумі несплачених і підлягають сплаті на момент закінчення або припинення адміністративного правопорушення податків, зборів або мит, або сумі незаконної валютної операції, або сумі коштів або вартості внутрішніх і зовнішніх цінних паперів, списаних і (або) зарахованих з невиконанням встановленого вимоги про резервування, або сумі валютної виручки, що не проданої у встановленому порядку або сумі коштів, що не зарахованих у встановлений термін на рахунки в уповноважених банках, або сумі грошових коштів, не повернутих у встановлений строк до Російської Федерації, або сумі несплаченого адміністративного штрафу; 3)

сумі виручки правопорушника від реалізації товару (роботи, послуги), на ринку якої вчинено адміністративне правопорушення, за календарний рік, що передує року, в якому було виявлено адміністративне правопорушення, або за передує даті виявлення адміністративного правопорушення частина календарного року в якому було виявлено адміністративне правопорушення, якщо правопорушник здійснював діяльність з реалізації товару (роботи, послуги) у попередньому календарному році. 2.

Розмір адміністративного штрафу не може бути менше ста рублів.

6. Адміністративний штраф не може застосовуватися до сержантам, старшинам, солдатам і матросам, які проходять військову службу за призовом, а також до курсантів військових освітніх закладів професійної освіти до укладення з ними контракту про проходження військової служби.

Стаття 3.6. Оплатне вилучення знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення

1 оплатне вилучення знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення є їх примусове вилучення та подальша реалізація з передачею колишньому власнику вирученої суми за вирахуванням витрат на реалізацію вилученого предмета.

Оплатне вилучення призначається суддею.

Стаття 3.7. Конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення

1. Конфіскацією знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення є примусове безоплатне звернення у федеральну власність або у власність суб'єкта Російської Федерації не вилучених з обороту речей. Конфіскація призначається суддею.

Стаття 3.8. Позбавлення спеціального права

1. Позбавлення фізичної особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, раніше наданого йому спеціального права встановлюється за грубе або система-тичні порушення порядку користування цим правом у випадках, передбачених статтями Особливої частини цього Кодексу Позбавлення спеціального права призначається

суддею. 2.

Термін позбавлення спеціального права не може бути менше одного місяця і більше трьох

років. 3.

Позбавлення спеціального права у вигляді права керування транспортним засобом не може застосовуватися до особи, яка користується транспортним засобом у зв'язку з інвалідністю, за винятком випадків керування транспортним засобом у стані сп'яніння, ухилення від проходження в установленому порядку медичного огляду на стан сп'яніння, а також залишення зазначеною особою в порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був

Стаття 3.9. Адміністративний арешт

1 Адміністративний арешт полягає в утриманні порушника в умовах ізоляції від суспільства і встановлюється на строк до п'ятнадцяти діб. Адміністративний арешт призначається суддею 2.

Адміністративний арешт встановлюється і призначається лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень і не може застосовуватися до вагітних жінок, жінкам, які мають дітей віком до чотирнадцяти років, особам, які не досягли віку вісімнадцяти років, інвалідам I і II груп, військовослужбовцям, громадянам, покликаним на військові збори, а також до мають спеціальні звання співробітникам органів внутрішніх справ, органів і установ кримінально-виконавчої системи, Державної протипожежної служби, органів з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин та митних органів 3

Строк адміністративного затримання включається до строку адміністративного арешту

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 3.1. Мета адміністративного покарання"
  1. Стаття 24.1. Завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення
    Завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне, об'єктивне та своєчасне з'ясування обставин кожної справи дозвіл його відповідно до закону забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин і умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень. Стаття 24.4. Клопотання 1. Особи,
  2. Стаття 4.1. Загальні правила призначення адміністративного покарання
    1 Адміністративне покарання за вчинення адміністративного правопорушення призначається в межах, встановлених законом, що передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення, відповідно до цього Кодексу 2 При призначенні адміністративного покарання фізичній особі враховуються характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу винного, його
  3. Стаття 29.1. Підготовка до розгляду справи про адміністративне правопорушення
    Суддя, орган, посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з'ясовують наступні питання: 1) чи належить до їх компетенції розгляд даної справи; 2) чи є обставини , виключають можливість розгляду даної справи суддею, членом колегіального органу, посадовою особою; 3) чи правильно складено протокол про адміністративне
  4. Стаття 30.1. Право на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення
    1. Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особами, зазначеними у статті 25 1 - 25.5 цього Кодексу 1) винесене суддею - у вищестоящий суд; 2) винесене колегіальним органом - в районний суд за місцем знаходження колегіального органу; 3) винесене посадовою особою - до вищестоящого органу, вищестоящій посадовій особі або до районного суду за
  5. Глава 3. Адміністративне покарання
    Глава 3. Адміністративне
  6. Глава 4. Призначення адміністративного покарання
    Глава 4. Призначення адміністративного
  7. 15.1. Адміністративне правопорушення, покарання, відповідальність і їх суб'єкти
    Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія (бездіяльність) фізичної або юридичної особи, за яке законом встановлено адміністративну відповідальність (ст. 2.1 КпАП). Основним актом, який передбачає адміністративні правопорушення і адміністративну відповідальність, є КпАП. Поряд з ними адміністративні правопорушення і відповідальність
  8. Стаття 31.1. Набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили
    Постанова по справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили: 1) після закінчення терміну, встановленого для оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, якщо зазначене постанова не було чи опротестоване; 2) після закінчення терміну, встановленого для оскарження рішення за скаргою, протесту, якщо зазначене рішення не було оскаржене
  9. Глава 14. Покарання: поняття, мети, система, види
    Глава 14. Покарання: поняття, мети, система,
  10. 1. Поняття адміністративного права, його предмет.2. Метод адміністративного права.3. Джерела адміністративного права.4. Система адміністративного права.5. Співвідношення адміністративного права з суміжними галузями права.
    1. Поняття адміністративного права, його предмет.2. Метод адміністративного права.3. Джерела адміністративного права.4. Система адміністративного права.5. Співвідношення адміністративного права з суміжними галузями
  11. § 4. Кримінально-правова норма
    Кримінально-правова норма - це правило поведінки, яке надає учасникам даних суспільних відносин юридичні права і покладає на них юридичні обов'язки. Порушення або недотримання цих норм тягне за собою застосування заходів державного примусу у вигляді кримінального покарання. Кримінально-правові норми відображаються (формулюються) в статтях КК. Таким чином, стаття КК - це
  12. 1. Адміністративно-правове становище громадян визначається обсягом і характером адміністративної правосуб'єктності:
    1) адміністративна правоздатність - це здатність гражда-нина мати певні права, передбачені нормами адміністра-тивного права і виконувати покладені на нього обов'язки у сфері го - сударственного управління. Вона виникає з моменту народження і припиняється смертю 2) адміністративна дієздатність - здатність громадянина своїми діями набувати, а також здійснювати
  13. Стаття 26.1. Обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення
      У справі про адміністративне правопорушення з'ясуванню підлягають 1) наявність події адміністративного правопорушення; 2) особа, яка вчинила протиправні дії (бездіяльність), за які цим Кодексом або законом суб'єкта Російської Федерації передбачена адміністративна відповідальність; 3) винність особи у вчиненні адміністративного правопорушення, 4) обставини , пом'якшувальні
  14. Кого заборонено залучати до надурочних робіт?
      До надурочних робіт забороняється залучати: 1) вагітних жінок, а також жінок, які мають дітей віком до трьох років (стаття 176), 2) осіб молодше вісімнадцяти років (стаття 192), 3) працівників, які навчаються в загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах без відриву від виробництва, в дні занять (стаття 220). Законодавством можуть бути передбачені й дру-) Гії
  15. Стаття 2.1. Адміністративне правопорушення
      1 Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія (бездіяльність) фізичної або юридичної особи, за яке цим Кодексом чи законами суб'єктів Російської Федерації про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність 2. Юридична особа визнається винним у вчиненні адміністративного правопорушення, якщо буде встановлено,
  16. § 94.ЕКОЛОГІЧЕСКОЕ ПРАВО
      Екологічне право - формована державою законодавча база регулювання взаємовідносин людини і природи. В основі розвитку екологічного права в Росії лежить закон "Про охорону навколишнього природного середовища" (1992 р.). Екологи-юристи захищають природу від споживацького ставлення до неї окремих особистостей (фізичних осіб) і підприємств (юридичних осіб). Усі екологічні
© 2014-2022  ibib.ltd.ua