Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Вексельне право / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоТранспортне право → 
« Попередня Наступна »
ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК. ЮРИДИЧНИЙ ДОВІДНИК ВОДІЯ, 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 27.1. Заходи забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення

1 З метою припинення адміністративного правопорушення, встановлення особи порушника складання протоколу про адміністративне правопорушення при немож-ливості його складання на місці виявлення адміністративного правопорушення, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справи про адміністративне правопорушення та виконання прийнятого у справі постанови уповноважена особа має право в межах своїх повноважень застосовувати такі заходи забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення. 1)

доставлення; 2)

адміністративне затримання; 3)

особистий огляд, огляд речей, огляд транспортного засобу, що знаходяться при фізичну особу; огляд належать юридичній особі приміщень, території, що знаходяться там речей і документів; 4)

вилучення речей і документів; 5)

відсторонення від керування транспортним засобом відповідного виду; 6)

медичний огляд на стан сп'яніння; 7)

затримання транспортного засобу, заборона його експлуатації, 8)

арешт товарів, транспортних засобів та інших речей, 9)

привід.

2 Шкода, заподіяна незаконним застосуванням заходів забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення, підлягає відшкодуванню в порядку, передбаченому цивільним законодавством

Стаття 27.2. Доставлення

1 Доставлення, тобто примусове перепровадження фізичної особи з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення при неможливості його складання на місці виявлення адміністративного правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, здійснюється:

1) посадовими особами органів внутрішніх справ (міліції) при виявленні адміністративних правопорушень, справи про які відповідно до статті 23.3 цього Кодексу розглядають органи внутрішніх справ (міліція), або адміністративних правопорушень. у справах яких відповідно до пункту 1 частини 2 статті 28 3 цього Кодексу органи внутрішніх справ (міліція) складають протоколи про адміністративні правопорушення, а також при виявленні будь-яких адміністративних правопорушень у разі звернення до них посадових осіб, уповноважених складати протоколи про відповідні адміністративні правопорушення , - в службове приміщення органу внутрішніх справ (міліції) або в приміщення органу місцевого самоврядування сільського поселення;

5) посадовими особами військової автомобільної інспекції при виявленні порушень Правил дорожнього руху водієм транспортного засобу Збройних Сил Російської Федерації, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, військ цивільної оборони, інженерно-технічних і дорожньо-будівельних військових формувань при органах виконавчої влади - в приміщення військової комендатури чи військової частини

2. Доставлення повинно бути здійснено в можливо короткий термін 3 Про доставлянні складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення або в протоколі про адміністративне затримання. Копія протоколу про доставлених вручається доставленому особі на її прохання

Стаття 27.3. Адміністративне затримання

1 Адміністративне затримання, тобто короткочасне обмеження свободи фізичної особи, може бути застосоване у виняткових випадках, якщо це необхідно для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення, виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення Адміністративне затримання вправі здійснювати:

1) посадові особи органів внутрішніх справ (міліції) - при виявленні адміністративних правопорушень, справи про які відповідно до статті 23.3 цього Кодексу розглядають органи внутрішніх справ (міліції), або адміністративних правопорушення, у справах яких відповідно до пункту 1 частини 2 статті 28 3 цього Кодексу органи внутрішніх справ (міліція) складають протоколи про адміністративні правопорушення, а також при виявленні будь-яких адміністративних правопорушення у разі звернення до них посадових осіб. уповноважених складати протоколи про відповідні адміністративні правопорушення;

3) посадові особи військової автомобільної інспекції - при виявленні порушень Правил дорожнього руху водієм транспортного засобу Збройних Сил Російської Федерації, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, військ цивільної оборони , інженерно-технічних і дорожньо-будівельних військових формувань при органах виконавчої влади 2.

Перелік осіб, уповноважених здійснювати адміністративне затримання відповідно до частини 1 цієї статті, встановлюється відповідним федеральним органом виконавчої влади 3.

На прохання затриманої особи про місце його знаходження в найкоротший термін родичі, адміністрація за місцем його роботи (навчання), а також захисник.

4 Про адміністративне затримання неповнолітнього в обов'язковому порядку повідомляються його батьки або інші законні представники.

4.1 Про адміністративне затримання військовослужбовця або громадянина, покликаного на військові збори, негайно повідомляється військова комендатура або військова частина в якій затриманий проходить військову службу (військові збори), а про адмініст ративного затриманні іншої особи зазначеного у частині 1 статті 2 5 цього Кодексу, орган чи установа, в якому затриманий проходить службу

5.

Затриманому особі роз'яснюються його права та обов'язки, передбачені цим Кодексом, про що робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне затримання.

Стаття 27.4. Протокол про адміністративне затримання 1.

Про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються дата і місце його складання, посада, прізвище та ініціали особи, яка склала протокол, відомості про затриманого особі, час, місце і мотиви затримання 2.

Протокол про адміністративне затримання підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим особою. У разі, якщо затримана особа відмовляється підписати протокол, в протоколі про адміністративне затримання робиться відповідний запис Копія протоколу про адміністративне затримання вручається затриманому особі на її прохання

Стаття 27.5. Строки адміністративного затримання

1 Строк адміністративного затримання не повинен перевищувати три години, за винятком

ем випадків, передбачених частинами 2 і 3 цієї статті. 3.

Особа, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, яке тягне в якості одного із заходів адміністративного покарання адміністративний арешт, може бути піддано адміністративному затримання на термін не більше 48 годин. 4.

Строк адміністративного затримання особи обчислюється з моменту доставлення відповідно до статті 27.2 цього Кодексу, а особи, яка перебуває в стані сп'яніння, - з часу його витвереження.

Стаття 27.9. Огляд транспортного засобу 1

Огляд транспортного засобу будь-якого виду, тобто обстеження транспортного засобу, проведене без порушення його конструктивної цілісності, здійснюється з метою виявлення знарядь вчинення або предметів адміністративного правопорушення. 2

Огляд транспортного засобу здійснюється особами, зазначеними в статтях 27 лютого, 27.3 цього Кодексу, у присутності двох понятих.

3. Огляд транспортного засобу здійснюється у присутності особи, у володінні якого воно перебуває. У випадках, не терплять зволікання, огляд транспортного засобу може бути здійснений в відсутність зазначеної особи.

Стаття 27.10. Вилучення речей і документів 3

При вчиненні адміністративного правопорушення, що тягне позбавлення права керування транспортним засобом відповідного виду, у водія, судноводія, пілота вилучається до винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення водійське посвідчення, посвідчення тракториста-машиніста (тракториста), посвідчення судноводія, посвідчення пілота і видається тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом відповідного виду до набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення.

5. Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про доставлених або в протоколі про адміністративне затримання. Про вилучення водійського посвідчення, посвідчення тракториста-машиніста (тракториста), посвідчення судноводія, посвідчення пілота робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення

Стаття 27.12. Відсторонення від керування транспортним засобом і медичний огляд на стан сп'яніння

1 Особа, яка керує транспортним засобом відповідного виду і щодо якого є достатні підстави вважати, що ця особа перебуває в стані сп'яніння, а також особи, вчинили адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 12 3, частина 2 статті 12.5, частинами 1 і 2 статті 12 7 цього Кодексу, підлягають відстороненню від керування транспортним засобом до усунення причини відсторонення. Особа, яка керує транспортним засобом відповідного виду і щодо якого є достатні підстави вважати, що ця особа перебуває в стані сп'яніння, підлягає направленню на медичний огляд на стан сп'яніння.

2. Відсторонення від керування транспортним засобом відповідного виду, огляд на стан алкогольного сп'яніння, направлення на медичний

огляд на стан сп'яніння здійснюються посадовими особами, яким надано право державного нагляду і контролю за безпекою руху та експлуатації транспортного засобу відповідного виду , а відносно водія транспортного засобу Збройних Сил Російської Федерації, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, військ цивільної оборони, інженерно-технічних і дорожньо-будівельних військових формувань при органах виконавчої влади - також посадовими особами військової автомобільної інспекції в присутності двох понятих

3 Про відсторонення від керування транспортним засобом, а також про направлення на медичний огляд на стан сп'яніння складається відповідний протокол, копія якого вручається особі, щодо якої застосовано даний захід забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення.

4. У протоколі про відсторонення від керування транспортним засобом відповідного виду, а також у протоколі про направлення на медичний огляд на стан сп'яніння зазначаються дата, час, місце, підстави відсторонення від управління або направлення на медичний огляд, посада, прізвище та ініціали особи яка склала протокол, відомості про транспортний засіб і про особу, щодо якої застосовано даний захід забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення.

5 Протокол про відсторонення від керування транспортним засобом, а також протокол про направлення на медичний огляд на стан сп'яніння підписується посадовою особою, яка його склала, і особою, щодо якої застосовано даний захід забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення. У разі відмови особи, щодо якої застосовано даний захід забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення, від підписання відповідного протоколу в ньому робиться відповідний запис. 6.

Огляд на стан алкогольного сп'яніння та оформлення його результатів, направлення на медичний огляд на стан сп'яніння, медичний огляд на стан сп'яніння та оформлення його результатів здійснюються в порядку, встановленому Урядом Російської Федерації. * 7.

Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння або акт медичного огляду на стан сп'яніння додається до відповідного протоколу. Копії акта огляду на стан алкогольного сп'яніння і (або) акта медичного огляду на стан сп'яніння вручаються особі, щодо якої вони були складені.

 Стаття 27.13. Затримання транспортного засобу, заборона його експлуатації 

 1 При порушеннях правил експлуатації транспортного засобу та управління транспортним засобом відповідного виду передбачених статтею 11 9, частиною 1 статті 12 3, частина 2 статті 12.5, частинами 1 і 2 статті 12.7, частинами 1 і 3 статті 12.8, частиною 4 статті 12.19, частинами 1 і 2 статті 12.21_1, частиною 1 статті 12.21_2, статтею 12.26 цього Кодексу, застосовується затримання транспортного засобу, що включає його переміщення за допомогою іншого транспортного засобу і приміщення в спеціально відведене охороняється місце (на спеціалізовану стоянку), а також зберігання на спеціалізованій стоянці до усунення причини затримання. При неможливості за технічними характеристиками транспортного засобу його переміщення і приміщення на спе- ціалізірованних стоянку у випадках вчинення адміністративних правопорушення передбачених частинами 1 і 2 статті 12.21.1, частиною 1 статті 12 21 лютого цього Кодексу, затримання здійснюється шляхом припинення руху за допомогою блокувальних пристроїв. У разі, якщо створюються перешкоди для руху інших транспортних засобів або пішоходів, а підмет затриманню транспортний засіб за його технічними характеристиками не може бути поміщене на спеціалізовану стоянку, воно може бути переміщено, в тому числі шляхом управління затриманим транспортним засобом його водієм або особою, зазначеною в частині 3 цієї статті, в довколишнє місце, де не буде створювати перешкоди для руху інших транспортних засобів або пішоходів, з подальшою блокуванням. Плата за переміщення транспортного засобу, за першу добу його зберігання на спеціалізованій стоянці і за блокування не стягується. "; 2. При порушеннях правил експлуатації транспортного засобу та управління транспортним засобом, передбачених 23 серпня, 9.3, частиною 2 статті 12 1, стаття 12.4, частин 2 6 статті 12.5, частиною 2 статті 12.37 справжнього Кодексу, забороняється експлуатація транспортного засобу, при цьому державні реєстраційні знаки підлягають зняттю до усунення причини заборони експлуатації транспортного засобу 

 2.1. Дозволяється рух транспортного засобу, за винятком випадків, передбачених статтею 9.3 та частиною 2 статті 12.5 цього Кодексу, до місця усунення причини заборони експлуатації транспортного засобу, але не більше ніж протягом доби з моменту заборони експлуатації транспортного засобу. 

 3. Затримання транспортного засобу відповідного виду, заборона його експлуатації здійснюються посадовими особами, уповноваженими складати протоколи про відповідні адміністративні правопорушення, а щодо транспортного засобу Збройних Сил Російської Федерації, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, військ цивільної оборони, інженерно-технічних і дорожньо-будівельних військових формувань при органах виконавчої влади - також посадовими особами військової автомобільної інспекції 4

 Про затримання транспортного засобу відповідного виду, заборону його експлуатації робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення або складається окремий протокол Копія протоколу про затримання транспортного засобу відповідного виду, заборону його експлуатації вручається особі, щодо якої застосовано даний захід забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення. Протокол про затримання транспортного засобу, який створив перешкоди для руху інших транспортних засобів, за відсутності водія складається в присутності двох понятих 5

 Затримання транспортного засобу відповідного виду, приміщення його на стоянку, зберігання, а також заборона експлуатації транспортного засобу здійснюється у порядку, встановленому Урядом Російської Федерації 

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 27.1. Заходи забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення"
  1. Стаття 24.1. Завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення
      Завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне, об'єктивне та своєчасне з'ясування обставин кожної справи дозвіл його відповідно до закону забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин і умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень. Стаття 24.4. Клопотання 1. Особи,
  2. Стаття 29.1. Підготовка до розгляду справи про адміністративне правопорушення
      Суддя, орган, посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з'ясовують наступні питання: 1) чи належить до їх компетенції розгляд даної справи; 2) чи є обставини, що виключають можливість розгляду даної справи суддею, членом колегіального органу, посадовою особою; 3) чи правильно складено протокол про адміністративне
  3. Стаття 25.1. Особа, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення
      1 Особа, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, має право знайомитися з усіма матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання і відводи користуватися юридичною допомогою захисника, а також іншими процесуальними правами відповідно до цього Кодексу. 2. Справа про адміністративне правопорушення
  4.  Глава 27. Застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення
      Глава 27. Застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні
  5. 1. Адміністративно-правова норма
      це нормативно-правові, що регулюють відносини у сфері державного управління, а також відносини управлінського характеру, що виникають у процесі здійснювала-тичних державної діяльності. Особливості адміністративно-правових норм: 1. Метою адміністративно-правових норм є забезпечення організації та функціонування всієї системи виконавчої влади. 2. Адміністративно-правові
  6.  Розділ IV. Виробництво по справах про адміністративні правопорушення
      Розділ IV. Виробництво по справах про адміністративні
  7. Стаття 28.1. Порушення справи про адміністративне правопорушення
      1. Приводами до порушення справи про адміністративне правопорушення є; 1) безпосереднє виявлення посадовими особами, уповноваженими складати протоколи про адміністративні правопорушення, достатніх даних, що вказують на наявність події адміністративного правопорушення; 4) фіксація адміністративного правопорушення у сфері дорожнього руху працюючими в автоматичному
  8.  Глава 25. Учасники провадження у справах про адміністративні правопорушення, їх права та обов'язки
      Глава 25. Учасники провадження у справах про адміністративні правопорушення, їх права та
  9. 15.1. Адміністративне правопорушення, покарання, відповідальність і їх суб'єкти
      Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія (бездіяльність) фізичної або юридичної особи, за яке законом встановлено адміністративну відповідальність (ст. 2.1 КпАП). Основним актом, який передбачає адміністративні правопорушення і адміністративну відповідальність, є КпАП. Поряд з ними адміністративні правопорушення і відповідальність
  10. Стаття 23.1. Судді
      1. Судді розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 4 статті 12.2, частинами 1і2 статті 12.4, частинами 3-6 статті 12 5, частиною 2 статті 12 7, статтею 12.8, частиною 3 статті 12 10, частиною 4 статті 12.15, статтею 12.26, частинами 2 зі статті 27 грудня, статтею 12 35, статтями 20.25 цього Кодексу 2. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені
  11. 68. Правове примус. Заходи правового примусу.
      Державна влада здійснюється з використанням примусу. Державний примус - державно-владний вплив державних органів та службових осіб на поведінку людей. Елементи ДП: 1) суб'єкти примусу - державний орган або посадова особа; 2) здійснення примусу - процес впливу державної влади; 3) об'єкт примусу - фізична особа або
  12. 1. Банківське право та адміністративне право
      Найбільш близьким до банківського права за методом правового регулювання є адміністративне право. Однак банківське право не слід розглядати як складову частину адміністративного права. Для цього немає юридичних підстав. Перш за все, слід враховувати, що санкції, які нерідко застосовуються Банком Росії до кредитних організацій, порушують економічні нормативи, ніяк
  13. 37. Захист прав і законних інтересів громадян.
      Для реалізації Конституційно закріплених прав і свобод людини в Україні необхідно мати налагоджений соціально-правовий механізм забезпечення прав і свобод людини - систему способів і факторів, що забезпечують необхідні умови поваги всіх основних прав і свобод людини, які є похідними від його гідності. Основні підсистеми механізму соціально-правового забезпечення прав і свобод
  14. 42. Заходи припинення та попереджувальні заходи в адміністративному примусі.
      Заходи адміністративного попередження носять профілактичний характер. Найбільш широка компетенція в застосуванні запобіжних заходів належить органам внутрішніх справ (міліції). Нам здається, до цих заходів слід віднести наступні. 1. Вимога припинення окремих дій. Органи міліції вправі вимагати від громадян і посадових осіб припинення дій, що перешкоджають здійсненню
  15.  Глава 2. Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність
      Глава 2. Адміністративне правопорушення і адміністративна
  16. Стаття 17. Заходи, що вживаються посадовими особами органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю щодо фактів порушень, виявлених під час проведення перевірки
      Коментар до статті 17 1. Стаття 17 встановлює заходи, що приймаються посадовими особами органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю щодо фактів порушень, виявлених під час проведення перевірки. Відповідно до ч. 1 коментованої статті органи державного контролю (нагляду), органи муніципального контролю, що проводили перевірку, виявивши порушення,
  17. 41. Види адміністративного примусу та їх правовий режим.
      Вилучення речей і документів. Вилучення проводиться в адміністративному порядку в осіб, що порушують норми адміністративного законодавства або, в деяких випадках, інші правові норми. Згідно з чинним законодавством вилученню підлягають речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення. Порядок і умови даного вилучення регулюються КпАП України (ст. 265).
  18. § 3. Види адміністративної відповідальності
      Попередження - вид стягнення, який переслідує метою моральний осуд правопорушника. Попередження, як правило, проводиться у письмовій формі і застосовується за необережні правопорушення, вчинені особою вперше. Адміністративний штраф - це разове грошове стягнення, що призначається в певній грошовій сумі. Величина штрафу може встановлюватися: 1) кратно мінімального розміру
  19. 6. Призупинення провадження у справі
      Підстави зупинення провадження у справі бувають обов'язковими і факультативними (на розсуд суду). Арбітражний суд зобов'язаний зупинити провадження у справі в разі: неможливості розгляду даної справи до дозволів ня іншої справи, що розглядається Конституційним Судом Російської Федерації, конституційним (статутним) судом суб'єкта Російської Федерації, судом загальної юрисдикції,
© 2014-2022  ibib.ltd.ua