Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Вексельне право / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоПравоохоронні органи → 
« Попередня Наступна »
В. П. Божьева. Правоохоронні органи Російської Федерації: Підручник / За ред. - 4-е вид., Испр. і доп. - М.: Спарк, 400с., 2002 - перейти до змісту підручника

§ 2. Приватні детективні та охоронні підприємства

Відповідно до Закону від 11 березня 1992 р. Приватні детективна і охоронна діяльність здійснюється підприємствами, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) органів внутрішніх справ (ст. 1). У ст. 11

1 Див також: Федеральний закон від 13 липня 2001 р. (8 серпня 2002) № 128-ФЗ «Про ліцензування окремих видів діяльності» / / СЗ РФ. 2002. № 33. Ст. 3430.

388

Розділ VI Органи з правового забезпечення та правової допомоги

цього ж Закону підкреслено, що надання послуг з метою охорони дозволяється тільки підприємствам, спеціально заснованим для їх виконання. Окремі громадяни можуть займатися приватною охоронною діяльністю тільки в складі приватного охоронного підприємства після укладення з ним трудової угоди (контракту).

Дещо інше становище складається у сфері розшуку. Окремі громадяни, які мають індивідуальну ліцензію на здійснення приватної розшукової діяльністю, можуть, як і приватні охоронці, працювати у складі об'єднання приватних детективів на контрактній основі. Разом з тим вони можуть здійснювати розшукну діяльність індивідуально. Для цього вони повинні зареєструвати індивідуальне приватне детективне підприємство (ч. 5 ст. 6 Закону від 11 березня 1992 р.).

Засновниками детективних і охоронних підприємств, як правило, виступають фізичні особи - громадяни Російської Федерації.

Особливий правовий статус займають служби безпеки. Вони створюються на підприємствах, які є їх засновниками.

Створення та діяльність приватних детективних і охоронних підприємств можливі тільки за наявності на те ліцензії, яка видається органом внутрішніх справ за місцем установи строком на п'ять років1. Надалі дію ліцензії продовжується на той же термін необмежену кількість разів. У передбачених законом випадках органи внутрішніх справ можуть анулювати видану підприємству ліцензію (ч. 2 ст. 10 Закону від 11 березня 1992р.).

Ліцензія є лише дозволом на відкриття приватного детективного або охоронного підприємства і юридичною підставою для державної реєстрації відповідного підприємства місцевим органом виконавчої влади. Підприємство вважається заснованим і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації. Діяльність незареєстрованих підприємств заборонена.

В даний час передбачено створення та діяльність таких видів детективних і охоронних підприємств:

1. Індивідуальні приватні детективні підприємства.

2.

Об'єднання приватних детективних підприємств.

3. Філії об'єднань приватних детективних підприємств.

4. Приватні охоронні підприємства.

5. Асоціації приватних охоронних підприємств і підприємств (об'єднань) приватних детективів.

6. Служби безпеки на підприємствах.

7. Недержавні освітні установи та організації спеціальної підготовки приватних детективів і охоронців.

'Стаття 8 зазначеного Федерального закону від 8 серпня 2001 р. № 128-ФЗ.

Глава 21 Приватні детективні та охоронні служби

389

Індивідуальне приватне детективне підприємство утворюється в порядку, передбаченому ст. 8 Закону РРФСР від 25 грудня 1990р. «Про підприємства і підприємницької діяльності» ', приватним особою, яка має персональну ліцензію на право займатися приватною детективною діяльністю. Майно даного підприємства утворюється з майна засновника (його сім'ї), одержаних доходів та інших законних джерел.

Приватний детектив - власник індивідуального підприємства - несе відповідальність за зобов'язаннями підприємства в межах, визначених статутом підприємства.

Об'єднання приватних детективних підприємств створюється відповідно до ст. 13 Закону «Про підприємства і підприємницької діяльності», як правило, за ініціативою групи осіб, вже зареєстрували індивідуальні приватні детективні підприємства. Воно створюється на договірній основі з метою розширення можливостей індивідуальних підприємств, пов'язаних з наданням розшукових послуг, координацією діяльності, поліпшенням їхньої прибутковості. При цьому приватні детективні підприємства, що входять до складу об'єднання, зберігають свою самостійність і права юридичної особи.

Об'єднання має власне найменування з вказівкою його організаційно-правової форми, діє на підставі свого статуту.

Можливість створення філій об'єднань приватних детективних підприємств передбачена в ст. 8 Закону від 11 березня 1992 р. відповідно до ст. 14 Закону «Про підприємства і підприємницької діяльності». Філії відкриваються в інших регіонах Російської Федерації як відокремлених підрозділів з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків. При цьому кожна філія має отримати ліцензію у відповідних органах внутрішніх справ за місцем свого розташування.

Приватне охоронне підприємство створюється в порядку, встановленому Законом «Про підприємства і підприємницької діяльності» (ст.

4, 5) з дотриманням вимог, передбачених Законом від 11 березня 1992р. (Ст. 11). Воно утворюється для надання охоронних послуг, спрямованих на захист життя і здоров'я громадян, охорону майна власників, у тому числі у вигляді озброєної охорони, а також інших послуг, передбачених ст. 3 Закону від І березня 1992 Ці види послуг повинні бути відображені в статуті підприємства. Закон не обумовлює організаційно-правових форм охоронних підприємств. Це можуть бути товариства, акціонерні товариства і т. д.

Законом від 11 березня 1992 послідовно проводиться принцип неприпустимості змішування детективну і охоронну діяльність, в силу

1 Відомості РРФСР. 1990. № 30 Ст. 418

390

Розділ VI. Органи з правового забезпечення та правової допомоги

якого одне і те ж підприємство не може одночасно займатися розшукової та охоронної діяльністю. Винятком з цього правила є два види підприємств, в яких допускається здійснення змішаних форм детективної й охоронної діяльності. Законом від 11 березня 1992 р. передбачена можливість створення охоронними підприємствами і об'єднаннями приватних детективів спільних асоціацій (ст. 13), а також установа на підприємствах охоронно-розшукових підрозділів (служб безпеки) - ст. 14.

Асоціації приватних охоронних підприємств і підприємств (об'єднань) приватних детективів утворюються на договірній основі з збереженням своєї самостійності і прав юридичних осіб. Мета створення таких змішаних підприємств-розширити можливості кожного співзасновника у виробничому (професійному), науково-технічне і соціальному розвитку. Отримання ліцензії на створення такої асоціації не потрібно.

Служби безпеки на підприємствах (охоронно-розшукові підрозділи) створюються відповідно до ст. 14 Закону від 11 березня 1992 р. на підприємствах незалежно від їх організаційно-правових форм (в комерційних фірмах, банках, акціонерних товариствах, торгових будинках і т. д.).

Служба безпеки - самостійний структурний підрозділ у складі підприємства-засновника і створюється для здійснення охоронно-розшукової діяльності в інтересах власної безпеки підприємства. Вона вирішує завдання безпосереднього захисту життєвих інтересів конкретного підприємства в умовах комерційного та виробничого ризику, конкурентної боротьби. Службам безпеки забороняється надавати послуги, які не пов'язані із забезпеченням безпеки свого підприємства.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " § 2. Приватні детективні та охоронні підприємства "
  1. § 1. Поняття, завдання і зміст діяльності приватних охоронних і детективних підприємств
    Приватні детективні (розшукові) та охоронні підприємства в Російській Федерації з'явилися порівняно недавно (з 1992 р.) і зайняли свою нішу в правоохоронній діяльності. Приватна детективна і охоронна діяльність полягає в наданні на оплатній договірній основі фізичним та юридичним особам підприємствами, що мають спеціальну ліцензію, послуг щодо захисту життя і здоров'я громадян,
  2. § 1. Поняття і загальна характеристика приватної детективної й охоронної діяльності
    Закон Російської Федерації від 11 березня 1992 р. № 2487-1 «Про приватну детективну і охоронну діяльність в Російській Федерації» 'передбачив новий вид діяльності у сфері правоохорони , що отримала назву «приватна детективна і охоронна діяльність». Її сутність згідно Закону полягає в наданні на оплатній договірній основі послуг фізичним та юридичним особам підприємствами, що мають
  3. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
    1. Які завдання, що виконуються приватними детективними і охоронними службами, збігаються із завданнями органів внутрішніх справ? 2. Яку роль відіграють приватні охоронні та детективні підприємства в охороні громадського порядку? 3. Охарактеризуйте правовий статус приватного детектива і приватного
  4. § 3. Правове становище приватного детектива і приватного охоронця
    Приватний детектив і приватний охоронець-це фізичні особи, які відповідають певним вимогам, мають державну ліцензію і виконують послуги, що складають зміст приватної розшукової або приватної охоронної діяльності. Ними можуть бути громадяни Російської Федерації, які досягли двадцяти одного року і придатні за станом здоров'я для заняття відповідною діяльністю, мають
  5. Основні напрямки контролю над організованою економічною злочинністю у сфері економічних відносин.
    Контроль над організованою економічною злочинністю, на мій погляд, можна визначити як регламентовану нормами права діяльність державних, муніципальних органів, а також недержавних організацій, спрямовану на попередження, виявлення і припинення порушення правових норм, що забезпечують нормальне функціонування економічної системи. Це визначення відображає найбільш
  6. А. Введення
    Комерційна таємниця - це один з найстаріших методів охорони інтелектуальної власності. Безсумнівно, що майстрові стародавнього світу зберігали в таємниці секрети своєї майстерності задовго до виникнення поняття інтелектуальної власності. Їх виробничі секрети не мали письмової форми, а були знаннями і ноу-хау окремих людей. Зрозуміло, що такі секрети передавалися з покоління в
  7. Відповідальність
    Усі працівники та керівництво підприємства несуть відповідальність за невиконання або належне виконання вимог цього положення згідно з прийнятим на підприємстві порядком. ? Підготував: Начальник відділу кадрів / П.І.Б. Погоджено: Додаток 1 Залікова відомість по розділу, всього занять № п / п П.І.Б. Залік по темі / Відвідування занять Залік по темі / Відвідування занять Залік з
  8. В. ВОЛКОВ. МОНОПОЛІЯ НА НАСІЛІЕ7
    Волков Вадим Вікторович, доктор філософії, завідувач кафедри соціології Державного університету - Вищої школи економіки в Санкт? Петербурзі. Автор книги «Силове підприємництво в Росії», низки статей. В. Волков застосовує класичні історико? Соціологічні концепції (М. Вебера, Н. Еліаса, Ч. Тіллі) до аналізу явищ сучасної російської дійсності, що дозволяє побачити в
  9. § 2. Правовий статус приватного детектива і приватного охоронця
    Приватними детективами і приватними охоронцями можуть бути громадяни Російської Федерації, які досягли двадцяти одного року, мають юридичну освіту або пройшли спеціальну підготовку. Відсутність юридичної освіти може бути замінено стажем практичної роботи не менше 3 років у слідчих або оперативних підрозділах (для осіб, які бажають займатися приватною детективною діяльністю)
  10. § 2. Міліція, її завдання і організація
    Основною частиною органів внутрішніх справ є міліція, що представляє собою систему державних органів виконавчої влади, покликаних захищати життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, інтереси суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань. Правовий основної діяльності міліції є Закон РРФСР "Про міліцію", де врегульовані
  11. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
      1. Назвіть основні риси правоохоронної діяльності. 2. Які державні органи є правоохоронними? 3. Назвіть ознаки, що дозволяють віднести державні органи до правоохоронних. 4. Які функції здійснює правоохоронний орган? 5. Що є предметом курсу "Правоохоронні органи Російської Федерації"? 6. Чим можна
  12. § 3. Предмет і система курсу "Правоохоронні органи Російської Федерації"
      Кожен навчальний курс має свій предмет, що визначає його зміст. Предметом вивчення курсу "Правоохоронні органи Російської Федерації" є пристрій правоохоронних органів, їх організація як окремо, так і в якості системи, визначення завдань, що стоять перед ними, і компетенції, якою вони наділяються для їх здійснення. При цьому на перший план висувається саме
© 2014-2020  ibib.ltd.ua