Головна |
« Попередня | Наступна » | |
19. ПОСТАНОВА ПЛЕНУМУ СУДУ РФ ВІД 24 ТРАВНЯ 1995 Р. № «20« ПРО ЗАСТОСУВАННЯ ФЕДЕРАЛЬНОГО ЗАКОНУ «ПРО ВВЕДЕННЯ В ДІЮ АРБІТРАЖНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КОДЕКСУ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ» |
||
У зв'язку з прийняттям Федерального закону «Про введення в дію Арбітражного процесуального кодексу Російської Федерації »Пленум Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації ухвалив: 1. Відповідно до Федерального закону «Про введення в дію Арбітражного процесуального кодексу Російської Федерації» (далі - Закон) Арбітражний процесуальний кодекс Російської Федерації (далі - Кодекс), за винятком глави 21, вводиться в дію з 1 липня 1995 року. Арбітражним судам слід мати на увазі, що норми Кодексу, крім які у главі 21, застосовуються при розгляді після 1 липня 1995 справ, у тому числі надійшли до цієї дати. 2. Відповідно до частини 2 статті 3 Кодексу порядок судочинства (в тому числі підвідомчість спорів) у арбітражних судах Російській Федерації визначається Конституцією Російської Федерації, Федеральним конституційним законом «Про арбітражних судах; в Російській Федерації», Арбітражним процесуальним кодексом Російської Федерації та прийнятими відповідно з ними іншими федеральними законами. У зв'язку з цим арбітражним судам при прийнятті позовних заяв та розгляді справ слід мати на увазі, що відповідно до статті 22 Кодексу до підвідомчості арбітражного суду федеральним законом можуть бути віднесені інші справи крім перерахованих в цій статті . Однак без внесення до Кодексу відповідних змін і доповнень федеральним законом не можуть бути вилучені з компетенції арбітражного суду підвідомчі йому справи, змінено підсудність, по іншому вирішено інші процесуальні питання. 3. Відповідно до частини 6 статті 22 Кодексу до підвідомчості арбітражних судів віднесено справи за участю іноземних організацій, організацій з іноземними інвестиціями, міжнародних організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства, які здійснюють підприємницьку діяльність, якщо інше не передбачено міжнародним договором Російської Федерації. У зв'язку з цим арбітражним судам слід приймати до свого провадження справи за участю осіб, якщо позовні заяви надійшли з 1 липня 1995 року. Арбітражним судам слід також брати до свого провадження після 1 липня 1995 справи за участю названих в абзаці першому осіб, якщо раніше їм було відмовлено в прийнятті позовної заяви або провадження у справі припинено з мотивів непідвідомчість спору арбітражному суду. 4. Арбітражним судам слід мати на увазі, що з 1 липня 1995 вводиться апеляційна інстанція. 5. Відповідно до статті 2 Закону глава 21 Кодексу «Виробництво в касаційній інстанції» вводиться в дію в міру утворення федеральних арбітражних судів округів, але не пізніше 1 січня 1996 року. Арбітражним судам слід виходити з того, що федеральний арбітражний суд округу вважається утвореним для виконання покладених на нього функцій після призначення голови суду, створення одного судового складу для розгляду справ з числа суддів, призначених до цього суду, або суддів іншого арбітражного суду, на яких Пленумом Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації покладено повноваження з перевірки в касаційному порядку законності рішень, ухвал і постанов, прийнятих арбітражними судами в суб'єктах Російської Федерації, та видання головою, федерального арбітражного суду округу наказу про початок роботи суду. 6. При надходженні касаційних скарг, адресованих федеральному арбітражному суду округу, арбітражним судам слід мати на увазі, що глава 21 «Виробництво в касаційній інстанції» вводиться в дію в міру утворення федеральних арбітражних судів округів. Тому касаційні скарги, адресовані федеральному арбітражному суду округу, який ще не утворений, направляються разом із справами у Вищий Арбітражний Суд Російської Федерації для вирішення питання про принесення протесту в порядку нагляду, якщо ці справи розглядалися в апеляційній інстанції Державне мито в даному випадку поверненню не підлягає . Після утворення федерального арбітражного суду округу касаційна скарга на вступило в законну силу рішення має бути спрямована арбітражним судом, який прийняв рішення, ухвалу, постанову, разом із справою до федерального арбітражного суду округу, до відання якого належить розгляд касаційних скарг на рішення цього арбітражного суду відповідно до статті 24 Федерального конституційного закону «Про арбітражних судах Російській Федерації». 7. Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 31 Кодексу у випадках, коли неможливо розглянути справу в арбітражному суді, до підсудності якого вона відноситься, це справа передається для розгляду до іншого арбітражного суду того ж рівня. При необхідності передачі справи з арбітражного суду республіки, краю, області, міста в інше арбітражний суд питання про те, в якій арбітражний суд передати справу, вирішує Вищий Арбітражний Суд Російської Федерації за запитом відповідного суду. 8. При визначенні складу суду для розгляду справи арбітражним судам слід виходити з того, що справа, що розглядалася до 1 липня 1995 колегіально і відкладене на строк після 1 липня 1995 або передане на новий розгляд після скасування рішення або ухвали після 1 липня 1995 може бути розглянуто за рішенням голови арбітражного суду колегіально і в тому випадку, якщо відповідно до статті 14 Кодексу вона підлягає розгляду одноосібно. 9. Протести і заяви про принесення протестів, не розглянуті в арбітражних судах республік до 1 липня 1995 направляються разом із справами у Вищий Арбітражний Суд Російської Федерації. 10. У зв'язку зі зміною повноважень Пленуму Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації протести, принесені в Пленум до 1 липня 1995 року та не розглянуті до цього терміну, підлягають розгляду Президією Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації. 11. Відповідно до частини 1 статті 4 Закону протести, принесені до 1 липня 1995 в колегію Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації з перевірки в порядку нагляду законності й обгрунтованості рішень арбітражних судів, що вступили в законну силу, розглядаються цією колегією і після 1 липня 1995 року, тому зазначена колегія діє надалі до розгляду всіх протестів, принесених в неї до 1 липня 1995 року. 12. Арбітражним судам не слід повертати після 1 липня 1995 року позовні заяви по мотивацію недотримання досудового (претензійного) порядку, окрім заяв по спорах, для яких він збережений. При цьому слід мати на увазі, що Федеральним законом «Про зв'язок», прийнятим замість Тимчасового положення про зв'язок в Російській Федерації, збережений досудовий (претензійний) порядок вирішення спорів.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " 19. ПОСТАНОВА Пленуму суду РФ від 24 травня 1995 р. № «20« Про застосування Федерального закону «Про введення в дію Арбітражного процесуального кодексу Російської Федерації» " |
||
|