Коментар до статті 18 Реєстрація змін в установчих документах та в інших відомостях про юридичну особу відбувається в тому органі реєстрації, де вже є досьє на дана юридична особа. Стаття носить відсильний характер: уявлення документів для реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичної особи, і (або) внесення змін до державного реєстру, що стосуються відомостей про юридичну особу, але не пов'язаних із змінами установчих документів юридичної особи, здійснюється в порядку, передбаченому ст. 9 цього Закону. Державна реєстрація змін, що вносяться до установчих документів юридичної особи, і (або) внесення до державного реєстру змін, що стосуються відомостей про юридичну особу, але не пов'язаних з змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, здійснюються в терміни, передбачені ст. 8 коментованого Закону. Таким чином, термін для здійснення реєстраційних дій щодо змін установчих документів або повідомлених заявником змін інших відомостей про юридичну особу передбачений ст. 8 Закону і не може бути більше п'яти днів. Особливо коментована стаття приділяє увагу порядку державної реєстрації внесення змін до відомостей про юридичну особу в зв'язку з зміною його місця знаходження. Дане питання має велику практичну значимість. І пов'язаний він насамперед із поширенням на практиці невідповідності фактичного і юридичного адрес організацій: перший вони вказують в установчих документах, а по другому - фактично знаходяться. Спочатку податкові працівники не звертали уваги на такі організації.
Однак тепер ФНС Росії почала боротьбу з "подвійними" адресами. Тому у фірм, адреса реєстрації яких відрізняється від фактичного, може виникнути безліч проблем (1). Крайнім заходом, яку часто останнім часом використовують податкові органи при проведенні перевірок, є звернення до суду з позовом про ліквідацію юридичної особи. При цьому претензія мотивується "неодноразовими і грубими порушеннями закону" (п. 2 ст. 61 ГК РФ).(1) Див: Крилова Е. "Невловима" фірма / / Консультант. 2006. N 9. Проте в даний час в судах сформувалася стійка практика, яка свідчить про те, що суди відмовляють податковим органам у задоволенні таких позовів з двох причин (1). По-перше, на думку судів, дане правопорушення не є грубим, а по-друге, воно не є непереборним. Відповідно, це виключає застосування п. 2 ст. 61 ГК РФ. (Див. Постанови ФАС Московського округу від 19 травня 2003 р. у справі N КГ-А40/2979-03, від 4 серпня 2003 р. у справі N КГ-А40/4752-03, від 19 вересня 2003 р. у справі N КГ-А40/7046-03, від 25 вересня 2003 р. у справі N КГ-А40/7108-03, від 30 вересня 2003 р. у справі N КГ-А40/6494-03, від 6 січня 2004 р. по справі N КГ-А40/10671-03; Далекосхідного округу від 13 лютого 2007 р. у справі N Ф03-А73/06-1/5351, від 21 лютого 2007 р. у справі N А56-58777/2005.) (1) Див: Касьянов О.М. Зміна місцезнаходження юридичної особи після реєстрації / / Фінансові та бухгалтерські консультації. 2005. N 10. Порядок державної реєстрації в даному випадку характеризується наступною особливістю - реєструючий орган вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб відповідний запис і пересилає реєстраційну справу до реєструючого органу за новим місцезнаходженням юридичної особи.
Порядок державної реєстрації внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, не пов'язаних із змінами до установчих документів, ще простіше. Реєструючий орган в даному випадку просто вносить до реєстру відповідний запис. Слід зазначити, що в даний час податковими органами впроваджується нова система доступу до інформації про компанії, які збираються реєструвати будь-які зміни в ЕГРЮЛ. За допомогою нового сервісу (http://sbk.fcod.nalog.ru/uwsfind.do) можна перевірити, чи подавала організація за останні 10 днів заяву про внесення змін до відомостей, що містяться в ЕГРЮЛ. Якщо податкові органи отримували заяву про внесення змін до реєстру, програма видасть такі відомості: найменування інспекції, дата подання заяви та його форма. Форма заяви показує, вносить компанія зміни в установчі документи або тільки в ЕГРЮЛ. В даний час сервіс працює в пілотному режимі, тому податкові органи не гарантують, що в базі міститься інформація по всім заявам. Але вже скоро, як сподіваються у ФНС Росії, новий ресурс вдасться запустити на повну потужність. У більш далекій перспективі - розкриття самих змін, що вносяться до реєстру. Розробники такої системи вважають, що новий сервіс дозволить зацікавленим особам своєчасно реагувати на внесені компаніями зміни до реєстру. При цьому повідомлення про незаконність змін, що проводяться (наприклад, у разі рейдерського захоплення підприємства) може стати приводом для додаткової перевірки реєстраційних документів.
|
- Стаття 3. Державне мито за державну реєстрацію
державної реєстрації є платність, відповідно до якого дії щодо державної реєстрації повинні відшкодовуватися сплатою заявником державного мита. Відповідно до ст. 333.16 Податкового кодексу РФ державне мито - це збір, що стягується з відповідних осіб при їх зверненні в державні органи, органи місцевого самоврядування, інші органи та (або) до
- 3. Державна реєстрація товариства
порядок реєстрації юридичних осіб. Порядок реєстрації викладений у "Положенні про порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності", затвердженому Указом Президента РФ від 8 липня 1994 р. 12 Державна реєстрація юридичних осіб здійснюється реєстраційними палатами, а там, де їх немає, - безпосередньо органами державної (муніципальної) влади. Для
- Стаття 17. Документи, що подаються для державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичної особи, та внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб
стаття також визначає перелік необхідних документів для державної реєстрації юридичної особи, до якого здійснюється приєднання. Приєднання є однією з форм реорганізації та підлягає відповідній реєстрації. Однак необхідно обмовитися, що реєстрації підлягає лише реорганізовуване юридична особа, тобто юридична особа, яка припинила свою діяльність
- § 8. Функція прийняття рішення про державну реєстрацію кредитних організацій та їх ліцензування
стаття, яка говорить про те, що має бути виданий спеціальний закон про реєстрацію юридичних осіб та, що в ньому буде передбачено орган державної влади, який здійснює таку реєстрацію . Багато авторів у своїх наукових працях припускали, що з'явитися єдиний орган державної реєстрації, який буде реєструвати всі юридичні особи. Але практика пішла дещо по іншому
- 13. Скасування державної реєстрації суб'єкта підприємництва
порядок скасування державної реєстрації за порушення законодавства. Значить, орган, який здійснює державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, не має права скасовувати власне рішення про державну реєстрацію. Правові наслідки скасування державної реєстрації в судовому порядку: суб'єкт підприємницької діяльності позбавляється статусу юридичної
- 1. Реєстрація фірмового найменування
державної реєстрації самої юридичної особи під даним найменуванням, оскільки в установчих документах будь-якої комерційної організації обов'язково вказується її фірмове найменування. Порядок реєстрації юридичних осіб регулюється законом, що передбачає реєстрацію різних, у тому числі комерційних, юридичних осіб в органах юстиції різного рівня. На сьогодні ця процедура
- Стаття 22.2. Порядок внесення змін до відомостей про індивідуальний підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі індивідуальних підприємців
державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця (селянського (фермерського) господарства) реєструючий орган вносить до Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців відповідні записи, в результаті чого реєстрація вважається завершеною. Зміст відомостей державного реєстру складається з таких відомостей, як, наприклад, прізвище, ім'я,
- Громадські об'єднання
державної реєстрації громадського об'єднання приймається органом Федеральної реєстраційної служби РФ. Документи, необхідні для державної реєстрації громадського об'єднання, визначаються в абз. 6, 9 ст. 21, абз. 3 ст. 25 Закону про громадські об'єднання. Строк державної реєстрації громадського об'єднання залежить від реєстрованого факту. Так, термін
- 26. Виникнення і припинення юридичної особи.
Порядок їх виникнення. При розпорядчому порядку юридична особа виникає на основі розпорядження власника майна або органу, уповноваженого власником, наприклад державою. У такому порядку виникають унітарні підприємства, тобто підприємства, що мають одного засновника. Дозвільний порядок означає, що для створення юридичної особи необхідно попередньо отримати
- 12. Державна реєстрація суб'єктів підприємництва
державна реєстрація підприємництва. Відповідно до п. 4 ст. 5 Закону "Про підприємства в Україні" підприємство вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації. Отже, реєстрація має конструктивне значення як юридичний факт, з яким пов'язується створення підприємства. Детально процедура реєстрації регламентується
- 21. Установчі документи суб'єктів підприємництва
порядок їх формування, компетенція і повноваження трудового колективу і його виборних органів, порядок утворення майна підприємства, умови реорганізації та припинення діяльності підприємства. У найменуванні підприємства визначаються його назва (завод, фабрика, майстерня тощо), вид (сімейне, приватне, колективне, державне) та ін У статут можуть включатися положення, пов'язані з
- ДЖЕРЕЛА
стаття, переклад, коментар Е.Ч. Скржінской.М. : Вид-во східної літератури, 1960. Ковалевський А.П. Книга Ахмеда Ібн Фадлана про його подорож на Волгу в 921 - 922 рр.. Харків, 1956. Мишулин А.В. Стародавні слов'яни в уривках греко-римських і візантійських письменників по VII в. н.е. / / Вісник древньої історії. 1941. № 1. Пам'ятки російського права. - М: Держ. Вид-во юридич. літературири, 1952. -Вип.1.
- Стаття 13. Порядок державної реєстрації юридичних осіб при їх створенні
порядок утворення органів, а також розподіл компетенції між ними залежать від організаційно-правової форми юридичної особи і визначаються законом та установчими документами юридичної особи. За загальним правилом юридична особа має як мінімум два органи: орган, що об'єднує (представляє) засновників (учасників) юридичної особи, і виконавчий орган. Виняток з цього
- ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ІЗ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
установчого договору Поняття установчого договору. Відмінність установчого договору від договору простого товариства. Сторони установчого договору. Зміст установчого договору. Функції установчого договору. Виконання установчого договору та корпоративне правовідношення. Установчий договір і статут юридичної особи (корпорації). Зміна і розірвання
- 9. Порядок створення та реєстрації комерційного банку
державної податкової служби про наявність доходів, достатніх для розміру внесених ними коштів до статутного капіталу банку, або докумен-. ти, що підтверджують походження вносяться до статутного фонду коштів; бухгалтерську і фінансову звітність юридичних осіб - засновників (акціонерів) банку; документів про наявність професійно придатних перших керівних осіб банку (голови правління та
- 13. Особливості реєстрації банків за участю іноземного капіталу
реєстрації банку за участю іноземного капіталу полягають у необхідності надання розширеного пакету документів у порівнянні з банками, заснованими на 'капіталі резидентів України. Крім документів, які повинні бути надані для реєстрації всіх банківських установ, для реєстрації банку за участю іноземного капіталу мають бути надані: рішення уповноваженого
- Дії реєструючих органів, що здійснюють державну реєстрацію реорганізації юридичних осіб у формі приєднання
державної реєстрації реорганізації юридичної особи у формі приєднання реєструючий орган вносить до книги обліку державної реєстрації юридичних осіб відомості про заявника, перевіряє зазначені документи на наявність в них необхідних відомостей (наприклад, відомостей про правонаступництво в передавальному акті). У разі отримання неповного пакета документів або відсутності в
|