Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоПідприємницьке право → 
« Попередня Наступна »
О.В. Плешакова, А.Н. КОРОЛЬОВ. Коментар до Федерального закону від 26 грудня 2008 РОКУ N 294-ФЗ "ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ державного контролю (нагляду) і муніципального контролю", 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 12. Виїзна перевірка

Коментар до статті 12

1. Частина 1 коментованої статті присвячена визначенню предмета виїзної перевірки. Предметом виїзної перевірки є:

відомості, що містяться в документах юридичної особи, індивідуального підприємця;

відповідність працівників;

стан використовуваних при здійсненні діяльності територій, будинків, будівель, споруд, приміщень, обладнання, подібних об'єктів, транспортних засобів;

товари (виконувана робота, надавані послуги), що виробляються і реалізуються юридичною особою, індивідуальним підприємцем;

заходи, прийняті до виконання обов'язкових вимог і вимог, встановлених муніципальними правовими актами. 2.

Місцем проведення виїзної перевірки є місце знаходження юридичної особи, місце здійснення діяльності індивідуального підприємця і (або) місце фактичного здійснення їх діяльності.

Відповідно до Цивільного кодексу РФ місце знаходження юридичної особи визначається місцем його державної реєстрації. Державна реєстрація юридичної особи здійснюється за місцем знаходження його постійно діючого виконавчого органу, а якщо такого немає - іншого органу або особи, які мають право діяти від імені юридичної особи без довіреності. Місце знаходження юридичної особи вказується в її установчих документах. 3.

Частина 3 встановлює випадки проведення виїзної перевірки: 1)

виїзна перевірка проводиться, якщо при документарній перевірці не вдалося упевнитися в повноті та достовірності відомостей у документах юридичної особи, індивідуального підприємця, наявних у розпорядженні органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю; 2)

другий випадок передбачає оцінку відповідності діяльності юридичної особи, індивідуального підприємця обов'язковим вимогам або вимогам, встановленим муніципальними правовими актами (оцінка проводиться за допомогою контрольних заходів).

Обов'язкові вимоги до приміщень, обладнання, транспортних засобів, працівникам тощо можуть бути встановлені нормативними правовими актами. Наприклад, професійні учасники ринку цінних паперів повинні відповідати ряду ліцензійних вимог, в числі яких наявність в штаті організації співробітників, які мають відповідні кваліфікаційні атестати ФСФР.

Наказом ФСФР від 20 квітня 2005 р. N 05-17/пз-н було затверджено Положення про фахівців фінансового ринку (ред. від 8 серпня 2006 р.); яким встановлені:

кваліфікаційні вимоги до фахівців фінансового ринку, працюючим в організації - професійному учаснику ринку цінних паперів, організації, що здійснює діяльність з управління інвестиційними, пайовими інвестиційними та недержавними пенсійними фондами, або організації, що здійснює діяльність спеціалізованого депозитарію інвестиційних фондів, пайових інвестиційних та недержавних пенсійних фондів, або організації, яка має намір здійснювати діяльність на фінансовому ринку, якщо ця організація направила відповідну заяву у Федеральну службу з фінансових ринків;

порядок ведення реєстру атестованих осіб;

порядок і підстави анулювання кваліфікаційних атестатів; порядок розкриття інформації, що міститься в реєстрі атестованих осіб.

Таким чином, при проведенні виїзної перевірки буде перевірено наявність у співробітників зазначених атестатів та відповідність даних співробітників здійснюваному виду діяльності. 4.

Частина 4 встановлює порядок проведення виїзної перевірки, обов'язкові елементи якої:

пред'явлення службового посвідчення посадовими особами органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю;

обов'язкове ознайомлення з наказом чи розпорядженням керівника, заступника керівника органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю про призначення виїзної перевірки та з повноваженнями проводять виїзну перевірку осіб, ознайомлення з повноваженнями проводять виїзну перевірку осіб; визначення цілей, завдань, підстави проведення виїзної перевірки; види і обсяг заходів з контролю;

склад експертів, представників експертних організацій, що залучаються до виїзної перевірки;

термін та умови проведення виїзної перевірки.

Перевірка може проводитися тільки посадовою особою або посадовими особами, які вказані в розпорядженні або наказі керівника, заступника керівника органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю.

Завірені печаткою копії розпорядження чи наказу керівника, заступника керівника органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю вручаються під розпис посадовими особами органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю, які проводять перевірку, керівнику, іншій посадовій особі або уповноваженому представнику юридичної особи, індивідуальному підприємцю, його уповноваженому представнику одночасно з пред'явленням службових посвідчень.

5. Керівник, інша посадова особа, уповноважений представник юридичної особи, індивідуальний підприємець або його уповноважений представник зобов'язані:

надати посадовим особам органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю, які проводять виїзну перевірку, можливість ознайомитися з документами , пов'язаними з цілями, завданнями та предметом виїзної перевірки, якщо виїзний перевірці не передувало проведення документарної перевірки. Наприклад, при надходженні інформації про виникнення загрози заподіяння шкоди життю, здоров'ю громадян, шкоди тваринам, рослинам, навколишнього середовища, безпеки держави, при загрозі надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру потрібна вивчити документи, пов'язані з виїзною перевіркою, так як можливості вивчити їх раніше не було;

забезпечити доступ проводять виїзну перевірку посадових осіб та беруть участь у виїзній перевірці експертів, представників експертних організацій до території, у використовувані юридичною особою, індивідуальним підприємцем при здійсненні діяльності будівлі, будівлі, споруди, приміщення, до використовуваним юридичними особами, індивідуальними підприємцями обладнанню, подібних об'єктів, транспортним засобам і вантажем ними вантажам.

Наприклад, для підприємств громадського харчування обов'язковими для дотримання є Санітарні правила 2.3.6.1079-01 "Санітарно-епідеміологічні вимоги до організації громадського харчування, виготовлення та оборотоздатності в них харчових продуктів і продовольчої сировини". Дані правила поширюються на діючі, будують або реконструюють організації громадського харчування, незалежно від форм власності та відомчої належності, в тому числі при приготуванні їжі і напоїв, їх зберіганні та реалізації населенню, і є основою для розробки санітарних норм і правил для організацій громадського харчування, забезпечують організацію харчування різних груп населення (дитячі, підліткові, лікувально-оздоровчі установи, харчування на транспорті та ін.)

У даних Правилах встановлено вимоги до розміщення, водопостачання та каналізації, умовами роботи у виробничих приміщеннях, улаштування та утримання приміщень, до обладнання, інвентарю, посуду і тарі, до транспортування, прийому та зберігання сировини, харчових продуктів, до обробки сировини і виробництву продукції та ін

У разі проведення перевірки контролю підлягатимуть умови відповідності даним санітарним нормам.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 12. Виїзна перевірка "
  1. Стаття 13. Термін проведення перевірки
    стаття покликана обмежити тимчасові рамки адміністративного впливу контролюючого органу, що проводить перевірку суб'єкта підприємницької діяльності. Однак такі перевірки можуть проводитися кількома контролюючими органами, а їх сумарний час не Стаття 18. Обов'язки посадових осіб органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю при проведенні перевірки
  2. стаття визначає обов'язки посадових осіб органу державного контролю (нагляду), органу муніципального контролю при проведенні перевірки. Обов'язки зазначених посадових осіб зводяться до кількох блокам обов'язкових вимог, зокрема дотримання: 1) обов'язкових вимог. Обов'язки у вигляді виконання наданих повноважень з попередження, виявлення та припинення
    Стаття 2. Основні поняття, що використовуються в цьому Законі
  3. стаття містить визначення понять, що використовуються для цілей цього Закону. Дані законодавчі дефініції застосовуються в області організації і проведення державного контролю (нагляду), муніципального контролю та захисту прав юридичних осіб, індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю. Державний контроль
    Стаття 20. Недійсність результатів перевірки, проведеної з грубим порушенням вимог цього Закону
  4. виїзної перевірки, підстави проведення якої зазначені в п. 2 ч. 2 ст. 10); відсутність підстав для проведення позапланової виїзної перевірки (повинні бути звернення і заяви громадян, юридичних осіб, індивідуальних підприємців, інформація від органів державної влади, органів місцевого самоврядування із засобів масової інформації про виникнення загрози заподіяння шкоди життю,
    7. Регулювання перевірок діяльності підприємців
  5. виїзні перевірки. Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка передбачена у плані роботи контролюючого органу і проводиться за місцезнаходженням такого суб'єкта чи за місцем розташування об'єкта власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Планова виїзна перевірка
    Тема 16. Тактика перевірки показань на місці.
  6. перевірки показань на місці. Тактичні особливості підготовки до виробництва перевірки показань на місці. Тактика перевірки показань на місці. Фіксація ходу і результатів перевірки показань на місці. Контрольні питання: У чому полягає відмінність перевірки та уточнення показань на місці від допиту і слідчого експерименту? Які психологічні та тактичні прийоми виконання цього
    Стаття 25. Відповідальність юридичних осіб, індивідуальних підприємців за порушення цього Закону
  7. виїзну перевірку у разі відсутності при її проведенні керівника, іншої посадової особи або уповноваженого представника юридичної особи, індивідуального підприємця, його уповноваженого представника. Виключення з цього становить перевірка, яка проводиться у зв'язку із заподіянням шкоди життю, здоров'ю громадян, шкоди тваринам, рослинам, довкіллю, безпеки держави, а також
    Стаття 21. Права юридичної особи, індивідуального підприємця при проведенні перевірки
  8. виїзної перевірки; повноваження проводять виїзну перевірку осіб; цілі, завдання, підстави проведення виїзної перевірки; вид і обсяг заходів з контролю; склад експертів, представників експертних організацій, що залучаються до виїзної перевірки; терміни та умови проведення перевірки; відомості про органи державного контролю (нагляду), органах муніципального контролю, які проводять перевірку в
    § 3. Інспектування кредитних організацій
  9. перевірці і його?? документальне оформлення???????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????? Вирішення організаційних питань,?? пов'язаних з виходом інспекційних груп?? в кредитні організації?
     Кого заборонено залучати до надурочних робіт?
  10.   стаття 176), 2) осіб молодше вісімнадцяти років (стаття 192), 3) працівників, які навчаються в загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах без відриву від виробництва, в дні занять (стаття 220). Законодавством можуть бути передбачені й дру-) Гії категорії працівників, яких забороняється залучати до надурочних робіт. Жінки, що мають дітей віком від трьох до че-і
     Стаття 16. Порядок оформлення результатів перевірки
  11.   стаття передбачає випадок, коли акт перевірки неможливо передати безпосередньо перевіряється суб'єктам або у разі їх відсутності або відмови дати розписку, ознайомитися з актом перевірки. У такому випадку акт перевірки надсилається рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення, яке долучається до примірника акта перевірки, що зберігається в справі органу державного контролю
     Стаття 10. Організація і проведення позапланової перевірки
  12.   виїзна перевірка. Предмет даної перевірки - що містяться в документах юридичної особи, індивідуального підприємця відомості, а також відповідність їх працівників, стан використовуваних зазначеними особами при здійсненні діяльності територій, будинків, будівель, споруд, приміщень, обладнання, подібних об'єктів, транспортних засобів, що виробляються і реалізуються юридичною особою ,
     Стаття 15. Обмеження при проведенні перевірки
  13.   виїзну перевірку тільки в присутності керівника, іншої посадової особи або уповноваженого представника юридичної особи, індивідуального підприємця, його уповноваженого представника. Виняток становить лише проведення перевірки за фактом заподіяння шкоди життю, здоров'ю громадян, шкоди тваринам, рослинам, довкіллю, безпеки держави, а також виникнення
     Права аудитора
  14.   перевірка стала для акціонерних товариств постійним явищем, його працівникам бажано знати права аудитора, з тим щоб створити йому необхідні умови для роботи. Аудитор (аудиторська фірма) має право: - самостійно визначати форми і методи аудиторської перевірки, виходячи з вимог нормативних актів Російської Федерації, а також конкретних умов договору з акціонерним товариством; -
    проверка стала для акционерных обществ постоянным явлением, его работникам желательно знать права аудитора, с тем чтобы создать ему необходимые условия для работы. Аудитор (аудиторская фирма) имеет право: - самостоятельно определять формы и методы аудиторской проверки, исходя из требований нормативных актов Российской Федерации, а также конкретных условий договора с акционерным обществом; -