Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоПравоохоронні органи → 
« Попередня Наступна »
В. П. Божьева. Правоохоронні органи Російської Федерації: Підручник / За ред. - 4-е вид., Испр. і доп. - М.: Спарк, 400с., 2002 - перейти до змісту підручника

§ 1. Поняття митної справи в Російській Федерації

В системі правоохоронних органів, що здійснюють захист економічного суверенітету та економічної безпеки держави, особливе місце займають митні органи Російської Федерації. На них покладено здійснення митної справи, під яким розуміється «митна політика Російської Федерації, а також порядок і умови переміщення через митний кордон Російської Федерації товарів і транспортних засобів, стягнення митних платежів, митного оформлення, митний контроль та інші засоби проведення митної політики в життя» 1.

Митна справа (митна діяльність) з'явилося і існує тому, що через кордони держав переміщуються різноманітні види товарів і транспортних засобів. Із зростанням маси рухомого майна, яке звертається між різними країнами, збільшуються обсяг і значення митної справи. Митна діяльність - складне комплексне поняття, вона найтіснішим чином пов'язана із зовнішньою і внутрішньою політикою Російської держави. У процесі її здійснення реалізуються дві групи цілей: економічні та правоохоронні.

Економічні цілі митної діяльності пов'язані із здійсненням фіскальної та регулятивної функцій митної справи. Фіскальна функція спрямована на поповнення дохідної частини державного бюджету за рахунок стягнення митних платежів (зборів, податків, зборів і т. д.). Регулятивна (протекціоністська) функція покликана за допомогою встановлення митних тарифів, заборон, обмежень, ліцензування, квотування стимулювати розвиток національної економіки, захищати вітчизняний ринок, забезпечувати залучення іноземних інвестицій і т. д.

Правоохоронні цілі спрямовані на забезпечення безпеки країни (захист безпеки держави, громадського поряд-

Стаття 1 Митного кодексу Російської Федерації, 1993 р. (Відомості РФ 1993. № 31. Ст. 1224).

264

Розділ III Державні органи забезпечення охорони порядку

ка, моральності населення, життя і здоров'я людей); охорону тварин і рослин, навколишнього природного середовища; захист інтересів російських споживачів ввезених товарів, припинення незаконного обороту наркотичних засобів, зброї, предметів художнього, історичного та археологічного надбання та ін

Митна справа є виключною монополією держави. Це випливає з ряду положень Конституції Російської Федерації. Так, у ст. 8 Конституції закріплені принципи єдності економічного простору, вільного переміщення товарів, послуг і фінансових коштів на всій території Російської Федерації. Стаття 71 відносить до виключного відання Російської Федерації митне регулювання; ч. 1 ст. 74 Конституції забороняє встановлення на території РФ митних кордонів. У відповідності з цими конституційними положеннями Митного кодексу Російської Федерації (ТК РФ) встановлює, що митна справа відноситься до ведення федеральних органів державної влади (ст. 1). З цього випливає, що всі митні органи є федеральними органами, їх співробітники - федеральними службовцями, їх майно-федеральною власністю, норми митного права-федеральними нормами.

Таким чином, монополія держави в галузі митної справи забезпечується єдиною митною політикою, єдністю митної території, митного кордону, митного права, єдиною системою митних органів.

Свою діяльність митні органи здійснюють у межах митної території і митного кордону Росії. Митна територія Російської Федерації включає її сухопутну територію, територіальні та внутрішні води і повітряний простір над ними, а також штучні острови, установки і споруди, що знаходяться в морській винятковій економічній зоні Росії. На території Росії можуть знаходитися так звані вільні економічні зони і вільні склади, які розглядаються як знаходяться за межами митної території Російської Федерації.

Митний кордон Росії складають межі її митної території, а також параметри вільних зон і вільних складів (ст. 3 ТК РФ).

У своїй діяльності митні органи керуються Конституцією РФ, Митним кодексом РФ, іншими федеральними законами, указами і розпорядженнями Президента РФ, постановами і розпорядженнями Уряду РФ.

Якщо міжнародним договором РФ встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені російським митним законодавством, то застосовуються правила міжнародного договору.

Глава 15 Митні органи

265

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "§ 1. Поняття митної справи в Російській Федерації"
  1. 1. Поняття судових витрат, держмито, ціна позову
    Судові витрати складаються з державного мита та судових витрат, пов'язаних з розглядом справи арбітражним судом. Під державним митом розуміється встановлений законом обов'язковий і чинний на всій території Російської Федерації платіж, що стягується за вчинення юридично значущих дій або видачу документів уповноваженими на те органами або посадовими особами. За
  2. Н. Адміністративні санкції за порушення авторських прав шляхом імпорту піратської продукції
    Відновлення порушених прав в судах цивільної юрисдикції - не цілком достатній захист в області авторських прав. Пірати діють здалеку, часто з "заморських країн". У разі ввезення піратської продукції в країну не завжди є можливість запобігти її поширенню. Тому виникає серйозна потреба в способі блокування піратських товарів на кордоні. При цьому чесний
  3. § 3. Принципи цивільного права
    Поняття принципів цивільного права. Під принципами цивільного права розуміються основні засади цивільно-правового регулювання суспільних відносин. Принципи цивільного права пронизують все цивільне законодавство, відображаючи його найбільш істотні властивості. Тому правильне розуміння і застосування норм цивільного законодавства можливо тільки з урахуванням загальних принципів
  4. Глава восьма. ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ РОСІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
    Виникнення Російської держави. Різні типи і форми держави в історії Росії. Поняття російської державності, основні характеристики. Соціально-політичні та ідеологічні передумови виникнення Радянської держави. Етапи розвитку радянського суспільства і Радянського дер-жави. Радянська форма правління та її еволюція на сучасному етапі. Основні зовнішні та внутрішні
  5. Глава одинадцята. СУТНІСТЬ І ЗМІСТ, ПОНЯТТЯ І ВИЗНАЧЕННЯ ПРАВА
    Сутність права. Общесоциальное і класове в праві. Право як динамічна система. Зміст права. Право - міра (масштаб) поведінки особистості. Об'єктивне і суб'єктивне в праві. Поняття права. Право як система правил поведінки. Право як міра свободи особистості. Визначення права. Право і мораль. Право і релігія. Право і звичаї. Право і соціально-економічний лад. Творча роль права.
  6. Основні галузі російського права
    Конституційне право - провідна галузь російської правової системи, що представляє собою сукупність норм, що регулюють основи суспільного і державного ладу, правове становище людини і громадянина, що визначають форму держави, компетенцію вищих органів державної влади та посадових осіб, конституційно-правові основи місцевого самоврядування. Конституційне право має
  7. 3.3. Частноправовая уніфікація і lex mercatoria
    Ідея lex mercatoria виникла на початку 60-х років минулого століття. Теоретичним обгрунтуванням її виникнення послужив ряд теорій: соціологічна теорія Жоржа Селла, що вважав, що окремі групи всередині суспільства створюють власні юридичні правила, тому міжнародна спільнота комерсантів також прагне створити юридичні правила для організації діяльності своєї спільності та
  8. ФОРМУВАННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ПОЛІТИКИ РРФСР. ВЕСНА 1990 - ВЕСНА 1991
    Проголошення російського суверенітету за часом збігся з вступом СРСР у кризову фазу розвитку. З 1990 р. позначилися раніше негативні тенденції набули обвальний характер, ведучи до руйнування всього державного організму. На цьому тлі розгорталася боротьба за владу між окремими (Елітними угрупованнями. У 1990-1991 рр.. Тривало поглиблення кризи в економіці. В цей
  9. КРИЗА ГОРБАЧЕВСЬКОГО ЛІДЕРСТВА І Новоогарьовського ПРОЦЕС. ВЕСНА-ЛІТО 1991
    До весни 1991 М. С. Горбачов був далеко не найпопулярнішим політиком; все частіше публічно піддавався досить жорсткі критиці як з боку тих, хто тоді називав себе «леви-? і», так і з боку «правих». У цьому зв'язку цікаво зрозуміти, чому ж безумовний лідер 1985 через шість років вже не влаштовував жодну із реальних політичних сил? На наш погляд, це? ило пов'язано з різним
  10. § 1. Органи попереднього слідства
    Органами попереднього слідства закон (ст. 126 КПК РРФСР) іменує слідчих, а не слідчі органи та їх підрозділи (управління, відділи, відділення), наявні в системах прокуратури РФ, МВС , ФСБ, ФСНП РФ. Найменування слідчих органами попереднього слідства пояснюється тим, що вони персонально здійснюють слідство у кримінальних справах. Попереднє слідство
  11. § 3. Основні закони, що регламентують організацію правоохоронних органів
    Організація кожної з систем правоохоронних органів (суду, прокуратури, ФСБ та ін.) регулюється спеціальними законами федерального рівня. Найважливішими законами, що регламентують організацію судової системи, основні початку її діяльності, є, крім Конституції РФ, Закон "Про статус суддів в Російської Федерації ", Закон" Про судоустрій РРФСР ", Федеральний закон" Про судову систему
© 2014-2022  ibib.ltd.ua