Головна
ГоловнаНавчальний процесЗагальна педагогіка → 
« Попередня Наступна »
Плигин А. А.. Особистісно-орієнтоване освіта: історія і практика. Монографія. - М.:« КСП + », 432 с., 2003 - перейти до змісту підручника

ПЛАН-КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО УРОКУ ПРЕДМЕТ: ЛІТЕРАТУРА

ТЕМА: «Риси народної казки у творчості Олександра Сергійовича Пушкіна на прикладі прологу до поеми« Руслан і Людмила »

ЦІЛІ УРОКУ: 1.

Продовжити роботу над розвитком умінь і навичок створення полімодальної тексту (використовуючи всі репрезентативні системи: БАЧУ-ЧУЮ-ЧУВСТВУЮ). 2.

Робота з художнім текстом: ТЕКСТ-ОБРАЗ, ЗВУК, ПОЧУТТЯ (занурення в художню реальність). 3.

Поповнити словниковий запас. 4.

Перевірити здатність учнів до самостійної творчої роботи.

ХІД І ЗМІСТ УРОКУ 1.

Організаційний момент. 2.

Оголошення теми і постановка мети уроку. 3.

Запис у зошиті: число, тема. 4.

Слово вчителя. -

Сьогодні у нас творчий урок. Наше з вами завдання - знайти в пролозі до поеми «Руслан і Людмила» ті елементи, які визначають цей уривок як казковий. Для цього нам необхідно «оживити» текст. На минулому уроці ми дійшли висновку, що світ сприймається нами через зір (В), слух (С) і почуття (Ч).

Наприклад:

Тепер, згадавши про це, нам потрібно прочитати текст так, щоб опинитися в казковому сюжеті. 5.

Потім записуються аналогові ряди, тобто асоціації, які виникають при читанні уривка. Це робиться для того, щоб учні змогли озвучити свої відчуття, продемонструвати особисто своє сприйняття.

Приклади:

ДУБ: великий - могутній - величезний;

ЧОРНИЙ КІТ: товстий - великий - величезний -

добрий;

ЗВУК ступ (бреде по дорозі): шурхіт - скрегіт;

НАШІ ПОЧУТТЯ У казковому лісі: цікаво - мерзлякувато - вогко.

(Застосування учнями фломастерів або кольорових ручок покращує роботу пам'яті).

ВАЖЛИВО! Діти самі вибирають слово, ко

торое їм ближче, зрозуміліше.

6.

На дошці під умовними позначеннями (кольоровими буквами) записуються потрібні слова / словосполучення. Кожна дитина пише те, що він бачить, чує і відчуває в прочитаному. Таким чином, ми застосовуємо на практиці висновки, зроблені нами раніше.

могутній дуб чорниш кіт золотий ланцюг лісовик старий русалка з зелениьмі волоссям

Ч

вологість

страх

хвилювання

холод

цікавість

В С

шум моря дзвін ланцюга свист Баби-Яги сміх лісовика нявкання кота Висновок: наявність таких казкових образів, як: Баба Яга, Кощій Безсмертний, Лісовик і інш., вживання цілих речень із навмисно казковим глуздом (. Там ступа з бабою-Ягою / Іде, бреде сама собою.) - і пов'язує даний уривок поеми з народними казками.

Отже: -

Завдяки тому, що ми змогли побачити, почути і відчути текст, пролог з поеми «Руслан і Людмила» став для нас ожила казкою, яка здивувала нас, зацікавила і подарувала захоплююче справжню подорож.

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ (на вибір)! На дошці 3 теми:

«Я потрапив у казку і.».? (1-я позиція сприйняття)

«Як би я написав цей текст, якби був А. С. Пушкіним ».? (2-я позиція сприйняття)

« Чому казка казкова? »- (погляд з боку)

ВАЖЛИВО! Кожна тема маркована, т. е . відмінна і по значку, і за кольором (індивідуальність, наявність вибору).

Дитина вибирає вподобану тему і пише невелику роботу. 7.

Прослуховування, обговорення, підведення підсумків. Короткі пояснення вчителя.

Сьогодні джерел інформації така безліч, що книга вже давно не займає головного

349

становища. І нам, викладачам словесності, стає все важче переконати учнів у тому, що книга - зерно, з якого формується наш світогляд, наші принципи.

Ми отримуємо з книг досвід, накопичений не одним поколінням. І тому дуже важливо викладати літературу так, щоб книга стала звичною необхідністю. А для цього вона повинна сприйматися не як набір друкованого тексту, а бути світом, в якому дитина може сам створювати образи: кіт може бути чорним і товстим або розумним і з зеленими очима, - т . е. ставати співавтором, учасником створення того оповідання, яке ми вивчаємо в казці, легенді, повісті, поеми.

У 5-6 класах дітям особливу радість доставляє можливість придумувати, малювати, вирізати, ліпити. Дуже важливо, що інтелектуальна робота набуває творчий характер, і це робить процес навчання цікавим і цікавим. Творчі уроки задіють права півкуля мозку, яка відповідає за колірну чутливість, музичний слух, артистизм. Це дуже важливо, тому що на сьогоднішній день навчання орієнтоване на роботу лівої півкулі (покрокове сприйняття інформації, все логічно, послідовно, індуктивно). А творчість також пов'язано як з традукция, так і з дедукцією.

Результатом цього творчого уроку стало те, що учні відчули, побачили, почули пролог до «Руслану і Людмилі», тобто справді «побували у казці». Учні з ентузіазмом відгукнулися на творче завдання, захотіли самі взяти участь у створенні літературного творіння.

Невимушена бесіда на уроці, використання улюблених кольорових ручок, можливість реалізувати себе творчо - все це створює позитивне сприйняття літератури.

На уроці досягнута одна з головних цілей: дати можливість юному читачеві відчути, що текст - це живий світ, в якому можна бути співавтором, художником, творцем.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "ПЛАН-КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО УРОКУ ПРЕДМЕТ: література"
  1. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
    конспект уроку з обраної теми з його використанням. Методичні рекомендації з виконання завдання: Користуючись навчальними посібниками для початкової школи, виберіть одну з тем шкільної програми з кожного предмету і виконайте логічний аналіз матеріалу. Визначте тип необхідного дидактичного матеріалу та ІТ для його розробки. Складіть ескіз розробляється дидактичного матеріалу. В
  2. КОРОТКИЙ ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ (2 ГОДИНИ) ПРЕДМЕТ: фізика
    уроку в навчальній програмі На попередньому уроці проведена інтеграція теоретичних знань з теми, яка включає такі основні розділи: - внутрішня енергія; - робота; - кількість теплоти; - 1 закон термодинаміки; - ККД; - 2 закон термодинаміки. На підставі теорії кожним учнем створена своя власна семантична карта, заснована на
  3. Підготовка уроку
    планований, недостатньо продуманий, поспішно спроектований, що не відповідає можливостям учнів урок якісним бути не може. Підготовка уроку - це розробка комплексу заходів, вибір такої організації навчально-виховного процесу, яка в даних конкретних умовах забезпечує найвищий кінцевий результат. У підготовці вчителя до уроку виділяються три етапи: діагностики,
  4. Запитання і завдання для самоконтролю
    план проведення екскурсії і визначте, яким дидактичним вимогам має задовольнятися її проведення. Література для самостійної роботи Дьяченко У . К. Організаційна структура навчального процесу. М., 1989. Зотов Ю.Б. Організація сучасного уроку / Под ред. П.І. Пидкасистого. М., 1984. Кирилова Т.Д. Теорія і практика уроку в умовах розвиваючого навчання. М., 1980.
  5. Плигин А. А.. Особистісно-орієнтоване освіта: історія і практика. Монографія. - М.: «КСП +», 432 с., 2003

  6. ОГЮА. Опорний конспект з нотаріату в Україні. 2011, 2011
    конспект з нотаріату в Україні українською
  7. Адміністративне право України. Конспект лекцій, 2004
    Адміністративне право України. Конспект
  8. Конспект лекцій з адміністративного права України, 1998
    Конспект лекцій з адміністративного права
  9. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПІДГОТОВКИ до семінарських, практичних (ЛАБОРАТОРНИХ) ЗАНЯТЬ
    планом семінарського заняття, а також з навчальною програмою з даної теми. Навчальна програма дозволяє студентам правильно сформулювати короткий план відповіді, допомагає краще зорієнтуватися при опрацюванні питання, сприяє структуруванню знань. Далі необхідно вивчити конспект лекцій і глави підручників, ознайомитися з додатковою літературою та нормативними актами, рекомендованими до
  10. Методика проведення занять в освітніх установах початкової та середньої професійної юридичної освіти
    план проведення уроку та методичні рекомендації викладачам, підготовлені колегами на циклі, або складається свій варіант робочого плану. Методика проведення уроку може мати варіації, але найбільш поширена фронтальна (групова) методика - організація колективної роботи групи. Велика увага приділяється зараз методикою індивідуалізованого навчання. Вона широко
© 2014-2022  ibib.ltd.ua