Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 7. Взаємодія органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю при організації та проведенні перевірок |
||
Коментар до статті 1 Липня. Частина 1 коментованої статті містить перелік питань, за якими органи державного контролю (нагляду) і муніципального контролю при організації та проведенні перевірок взаємодіють один з одним. 2. У процесі проведення заходів з контролю (нагляду) перед органами державної влади та місцевого самоврядування можуть виникати питання, які потребують спеціальних знань в окремих областях. Зокрема, необхідно проведення моніторингу, аналізу та оцінки відповідності перевіреній діяльності та її результатів встановленим обов'язковим вимогам. Частина 2 коментованої статті встановлює, що органи державного контролю (нагляду), органи муніципального контролю до організації та здійснення державного контролю (нагляду), муніципального контролю можуть залучати експертів та експертні організації. Експерти, експертні організації - громадяни, які мають спеціальні знання, досвід у відповідній сфері науки, техніки, господарської діяльності, та організації, акредитовані в установленому Урядом Російської Федерації порядку в сфері науки, техніки, господарської діяльності, які залучаються органами державного контролю (нагляду), органами муніципального контролю до проведення заходів з контролю. 3. Частина 3 коментованої статті встановлює, що плата за проведення заходів з контролю не стягується з юридичних осіб і індивідуальних підприємців. Дане положення грунтується на принципі неприпустимість стягнення органами державного контролю (нагляду), органами муніципального контролю з юридичних осіб, індивідуальних підприємців плати за проведення заходів з контролю, встановленому в ст. 3 коментованого Закону. Відзначимо, що названий принцип, встановлений Федеральним законом N 134-ФЗ, мав наступне доповнення: ". Частина 4 розглядає можливість взаємодії органів державного контролю (нагляду), муніципального контролю з саморегулівними організаціями в питаннях захисту прав їх членів під час здійснення державного контролю (нагляду), муніципального контролю. Відповідно до Федерального закону від 1 грудня 2007 р. N 315-ФЗ "Про саморегулівні організації" (в ред. Від 23 липня 2008 р.) під саморегулюванням розуміється самостійна і ініціативна діяльність суб'єктів підприємницької або професійної діяльності, зміст якої складає розробка і встановлення її стандартів і правил та контроль над дотриманням останніх. Саморегулюючими визнаються некомерційні організації, створені з метою, передбачених Федеральним законом "Про саморегулівні організації" та іншими федеральними законами, засновані на членстві, що об'єднують суб'єктів підприємницької діяльності виходячи з єдності галузі виробництва товарів (робіт, послуг) або ринку вироблених товарів (робіт, послуг) або суб'єктів професійної діяльності певного виду. Пред'являються і інші вимоги, наприклад: 1) об'єднання у складі саморегулівної організації у якості її членів не менше двадцяти п'яти суб'єктів підприємницької діяльності або не менше ста суб'єктів професійної діяльності певного виду, якщо федеральними законами щодо саморегулівних організацій, що об'єднують суб'єктів підприємницької або професійної діяльності, не встановлено інше; 2) наявність стандартів і правил підприємницької або професійної діяльності, обов'язкових для виконання всіма членами саморегулівної організації; 3) забезпечення саморегулюючою організацією додаткової майнової відповідальності кожного її члена перед споживачами вироблених товарів (робіт, послуг) і іншими особами відповідно до ст. Якщо інше не встановлено федеральним законом, то для ведення діяльності в якості саморегулівної організації некомерційна організація повинна створити спеціалізовані органи, які контролюють дотримання членами саморегулівної організації вимог стандартів і правил підприємницької або професійної діяльності і розглядають справи про застосування до членам даної організації заходів дисциплінарного впливу, передбачених внутрішніми документами саморегулівної організації. 6. Органи державного контролю (нагляду), органи муніципального контролю щорічно готують доповіді про проведення державного контролю (нагляду), муніципального контролю у відповідних сферах діяльності, про ефективність такого контролю та представляють їх (доповіді) до уповноваженого Урядом Російської Федерації федеральний орган виконавчої влади, який здійснює підготовку щорічного зведеного доповіді про стан державного контролю (нагляду), муніципального контролю та його подання в Уряд Російської Федерації.
|
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 7. Взаємодія органів державного контролю (нагляду), органів муніципального контролю при організації та проведенні перевірок " |
||
|