Головна
ГоловнаНавчальний процесЗагальна педагогіка → 
« Попередня Наступна »
Плигин А. А.. Особистісно-орієнтоване освіта: історія і практика. Монографія. - М.: «КСП +», 432 с., 2003 - перейти до змісту підручника

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З РОЗВИТКУ МОВИ ПРЕДМЕТ: РОСІЙСЬКА МОВА

ТЕМА: «Підготовка до твору на тему« Весна »

ЦІЛІ УРОКУ: -

Продовжити роботу над розвитком умінь і навичок створення полімодальної тексту (використовуючи всі репрезентативні системи: БАЧУ-ЧУЮ -ЧУВСТВУЮ). -

Зібрати інформацію по заданій темі, використовуючи в якості наочного матеріалу ілюстрації, створені учнями. -

Скласти тематичні блоки словникових слів. -

Навчитися виділяти слова, що вимагають особливої орфографічної пильності. -

Вивчити словникові слова за допомогою спеціально створеного семантичного образу. -

Написати яскравий, емоційний, логічний текст на задану тему (твір-мініатюру). -

Проаналізувати твори і процес роботи над ними. -

Навчитися узагальнювати отриману інформацію на уроці.

ХІД І ЗМІСТ УРОКУ 1.

Організаційний момент. 2.

Оголошення теми та постановка цілей уроку. 3.

Запис у зошиті: число, тема. 4.

СЛОВО ВЧИТЕЛЯ: -

Для створення атмосфери творчості я хочу почати наш урок з одного дуже ніжного, красивого вірша.

Пролісок

У занесених снігом купин

Під білою шапкою сніговий

Знайшли ми синенький квіточку,

напівзамерзлий, ледь живий.

Напевно, сильно припікало Сьогодні сонечко з ранку,

Квітці під снігом жарко стало,

І він подумав, що пора.

І виліз. А кругом все тихо.

Сусідів немає. Він перший тут.

Його побачила зайчиха,

Понюхала, хотіла з'їсти.

Потім, напевно, пошкодувала:

Аж надто тонкий ти, дружок.

І раптом пішов пухнастий, білий,

Холодний березневий сніжок.

Він падав, заносив доріжки,

Знову зима, а не весна.

І від квітки на тонкій ніжці Лише тільки шапочка видна.

І він, від холоду синіючи,

Головку слабку склоня,

Сказав: «Ну що ж, я не шкодую,

Адже почалася весна з мене! »

УЧИТЕЛЬ: -

Настрій з'явилося, і ми переходимо до нашого творчості. На минулому занятті ми з вами домовилися, що сьогодні ви принесете ілюстрації своїх асоціацій, пов'язаних зі словом «весна». Ваші роботи я розмістила на дошці (як приклад наводимо деякі з них).

Пояснення:

Зображення розділені на 4 групи: -

Візуальний образ весни (пейзаж, крапля води в променях сонця). -

Звуковий сприйняття (шпаківню зі шпаком, гітара, скрипковий ключ). -

Чуттєве сприйняття (свічка, багаття, серце). -

Особистісний сприйняття (торт, курча, дитячий майданчик, лопата).

УЧИТЕЛЬ: -

Як ви думаєте, чому я змогла об'єднати ваші творчі роботи в 4 групи?

УЧНІ: -

З представлених робіт можна виділити: *

образні картинки (наприклад, для мене весна - це величезне сонце) ; *

картинки, пов'язані з мелодією (навесні під моїми вікнами починає звучати гітара); *

роботи, які передають почуття (а у мене навесні серце стає «більше »і б'ється швидше); *

особисте сприйняття (навесні у мене День народження, який я відзначаю на дачі).

УЧИТЕЛЬ: -

Я прошу вийти до дошки двох учнів. Ваше завдання - записувати ключові слова з тих пояснень, які даватимуть автори своїм ілюстрацій.

Важливо!

Учні стоять біля дошки таким чином, щоб не бачити записи один одного.

На дошці:

повноводдям

Веснянка

Струмки

Пролісок

Капель

Сонце

Шпаківня

Роса

Демісезонний

Мати-й-мачуха

Молодь

Проталина

Любов

Роса

Капель

Закоханість

Важливо!

По закінченні роботи необхідно звернути увагу учнів на відмінності в записах, таким чином, підкресливши індивідуальність нашого світовідчуття! Увага кожної людини орієнтується на особисті фільтри сприйняття. Всі перебували в одному класі, чули одне й те ж, але записи дуже індивідуальні, побудовані на особистих асоціаціях.

УЧИТЕЛЬ: -

Давайте виділимо фрагменти слів, які вимагають від нас особливої орфографічної пильності. Які з них відразу привернули вашу увагу?

УЧНІ: -

КРАПЕЛЬ, -

ПРОТАЛЯНА, -

ВІДЛИГА, -

ПРОЛІСОК, -

МАТИ-Я-МАЧУХА, -

передвісником, -

ДЕМЯСЕЗОННИЙ, -

ПЕРНАТІ, -

ПРОБУДЖЕННЯ.

Пояснення:

Виділяються слова, які записані на дошці.

УЧИТЕЛЬ: -

Ви добре впоралися із завданням. Сідайте. А зараз я роздам вам аркуші з символом весни. Цей малюнок ми з вами придумали ще на минулому уроці. Візьміть олівці улюбленого кольору і пожвавите малюнок. Ви бачите, що на дошці теж є цей малюнок. Наше з вами завдання - записати виділений раніше тематичний блок словникових слів. Пам'ятайте, що ми з вами виділяємо кольором ті фрагменти в слові, де потрібна особлива орфографічна пильність. Що дає нам подібне колірне кодування?

УЧНІ: -

Таким чином ми акцентуємо увагу нашого сприйняття на важливих моментах у вивченні.

Важливо!

Учитель записує слова на дошці, обов'язково промовляючи орфограми і виділяючи їх. Число слів одно 7 ± 2.

УЧИТЕЛЬ: -

Ми записали слова. Тепер давайте проговоримо

їх.

УЧНІ: -

Ка-пель, про-та-лі-на, від-те-пель ...

УЧИТЕЛЬ: -

Отже, ми проговорили, виділили ті фрагменти в словах, які вимагають від нас особливої уваги. Для більш ефективного закріплення нової інформації я пропоную вам написати творчу роботу, в якій ви використовуєте вивчені сьогодні словникові слова. Ваша розповідь на тему «Весна» повинен складатися з 5-6 речень.

Пояснення:

На роботу дається 5-8 хвилин.

УЧИТЕЛЬ: -

А тепер давайте разом послухаємо ті роботи, які у вас вийшли.

УЧНІ (подані витримки з декількох робіт):

. Сьогодні прокинулася весна.

. Я дуже люблю весну за її свіжість, що пробуджує аромат, яскраве сонце, висвітлює позеленілу траву і перші проліски. У лісах починають лунати голоси пернатих. З'являються перші проталини. Вже відчувається відлига.

. Стрілки годинника пішли швидше. Як за помахом чарівної палички, хмаринки розвіялися, зійшли сніги, задзюрчали струмки під звуки капели. Радісні діти милуються пролісками, конваліями і мати-й-мачухою.

. Незважаючи на сльоту і повінь, веселе, романтичний настрій і нескінченна енергія не покидають нікого. В лазуровому небі пурхають різноголосі пернаті. Вестница-ластівка принесла оновлення природі. Як добре, коли яскраво світить сонце, і всі прокидається!.

. Засяяло сонечко, на землю впав задерикуватий промінчик щастя, під яким закохана молодь мріяла про світле майбутнє.

... Весна надихає людей на творчість і приносить душі умиротворення.

УЧИТЕЛЬ: -

Спасибі за творчість. Я хочу звернути вашу увагу на індивідуальну неповторність написаних авторських робіт. На несхожість в сприйнятті навколишнього світу кожного з вас. Почуті тексти наділені художньої красою, виразністю, в них барвисто наповнені образи. Ви молодці!

А зараз я хочу звернути вашу увагу на вірш І. Северяніна, який на початку ХХ століття був визнаний КОРОЛЕМ ПОЕТІВ.

Весна

Ви розумієте, що значить

Просолнеченная крапель? -

Зима, сміючись від щастя, плаче,

Весни1 хитаючи колиьбель.

О, зиму смерть не спантеличить:

Розтанути - план її і мета.

Чому ми впевнено можемо сказати, що перед нами твір професійного поета, талановитого творця?

УЧНІ: -

Незвичайна лексика: «просолнеченная»,

«сміючись від щастя, плаче». -

Філософські роздуми про те, що все в цьому світі швидкоплинний, закономірно. -

Пори року наділені людськими якостями.

УЧИТЕЛЬ: -

Дуже важливі спостереження. Могли б ви узагальнити все вищесказане?

УЧНІ: -

У декількох рядках вірша поет зумів передати всю філософію нашого буття про те, що все має своє завершення. І, напевно, важливо вміти з вдячністю приймати все, що відбувається з нами в цьому світі. -

Тут цікаві образи зими і весни, мені вони здаються так: жінка, закутана в шаль, качає ліжечко з маленькою дівчинкою, а та лежить в мереживній чепчику і «агукає». -

Досить прочитати слово «просолнеченная», щоб оцінити художню красу вірша.

УЧИТЕЛЬ: -

Що ж, я почула гідний аналіз соратників великого Северяніна. Дійсно, створення художнього твору буде залежати від нашого з вами авторства, від того, наскільки асоціативно, яскраво, образно ми будемо прагнути передати світу наші думки.

На цьому уроці ми змогли переконатися, наскільки неповторно творчість кожного з нас. Будь то загальновизнаний поет або ж талановитий учень 8 класу. Головне пам'ятати: справжній АВТОР той, хто ТВОРИТЬ.

На закінчення давайте повернемося до наших слів і в якості закріплення напишемо маленький диктант.

Відлига, мати-й-мачуха, Проталина, відродження, крапель, провісник, повінь, пролісок, закоханість, романтика, струмки, молодь, пернаті, пробудження.

Перед тим, як ми обговоримо домашнє завдання, я хочу задати вам питання. Що нового дають подібні уроки?

УЧНІ: -

Поповнюють мій словниковий запас. Під час обговорення я згадую слова, які, як бульбашки, знаходилися на дні моєї пам'яті і раптом почали спливати. -

У мене зникла необхідність довгого обмірковування, підбору слів. Текст пишеться легко, і зовсім не треба «гризти для цього олівець». -

Подобається можливість показати свою працю і познайомитися з творчістю інших.

УЧИТЕЛЬ: -

Спасибі вам за такі різні відповіді. А тепер домашнє завдання: напишіть твір на тему «Весна».

Творчо розвиваючи цю методику, вчителями може бути розроблений цілий цикл подібних уроків.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З РОЗВИТКУ МОВИ ПРЕДМЕТ: російська мова "
  1. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
    конспект уроку з обраної теми з його використанням. Методичні рекомендації з виконання завдання: Користуючись навчальними посібниками для початкової школи, виберіть одну з тем шкільної програми з кожного предмету і виконайте логічний аналіз матеріалу. Визначте тип необхідного дидактичного матеріалу та ІТ для його розробки. Складіть ескіз розробляється дидактичного матеріалу. В
  2. КОРОТКИЙ ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ (2 ГОДИНИ) ПРЕДМЕТ: фізика
    уроку в навчальній програмі На попередньому уроці проведена інтеграція теоретичних знань з теми, яка включає такі основні розділи : - внутрішня енергія; - робота; - кількість теплоти; - 1 закон термодинаміки; - ККД; - 2 закон термодинаміки. На підставі теорії кожним учнем створена своя власна семантична карта, заснована на
  3. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ МОВИ
    план для адаптації мови, в якому обговорюються прийоми по залученню і утриманню уваги, полегшенню розуміння та вироблення позитивного ставлення до вас і вашої мови. Критерії оцінки включають в себе суть теми і цілі, зміст, організацію та презентацію. При оцінці промови скористайтеся вищенаведеним контрольним переліком. Коли ви будете репетирувати свою промову, використовуйте цей перелік,
  4. Підготовка уроку
    планований, недостатньо продуманий, поспішно спроектований, що не відповідає можливостям учнів урок якісним бути не може. Підготовка уроку - це розробка комплексу заходів, вибір такої організації навчально-виховного процесу, яка в даних конкретних умовах забезпечує найвищий кінцевий результат. У підготовці вчителя до уроку виділяються три етапи: діагностики,
  5. Плигин А. А.. Особистісно-орієнтоване освіта: історія і практика. Монографія. - М.: «КСП +», 432 с., 2003

  6. РЕПЕТИЦІЯ
    конспект. Але мова, якої не репетирують, швидше за все, буде менш ефективною, ніж вона могла б бути, присвяти ви достатню кількість часу її тренуванні. Якщо ви не є досвідченим оратором, постарайтеся закінчити складання конспекту свого виступу, щонайменше, за два дні до нього, з тим щоб у вас було достатньо часу на перегляд, оцінку і осмислення всіх аспектів мови. На
  7. ОГЮА. Опорний конспект з нотаріату в Україні. 2011, 2011
      конспект з нотаріату в Україні українською
  8. Адміністративне право України. Конспект лекцій, 2004
      Адміністративне право України. Конспект
  9. Конспект лекцій з адміністративного права України, 1998
      Конспект лекцій з адміністративного права
  10. ПРИКЛАД МОВИ: ОСЕЛЯ ДЛЯ ЛЮДИНИ (МІРАНДА БРЕНТОН) 1
      план мови й зразок промови з аналізом. Конспект, що містить приблизно 350 слів, повинен включати в себе конкретну мету, формулювання тези і переходи, написані без скорочень. У плані мови вказується стратегія, яку буде застосовувати оратор. Коли ви станете читати цю промову, зверніть увагу, як Міранда використовує додатковий матеріал, щоб вибудувати доповідь і адаптувати його до своєї
  11. Запитання і завдання для самоконтролю
      план проведення екскурсії і визначте, яким дидактичним вимогам має задовольнятися її проведення. Література для самостійної роботи Дьяченко В. К. Організаційна структура навчального процесу. М., 1989. Зотов Ю.Б. Організація сучасного уроку / Под ред. П.І. Пидкасистого. М., 1984. Кирилова Т.Д. Теорія і практика уроку в умовах розвиваючого навчання. М., 1980.
  12. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
      мови. Основний курс. Ч. 2. М.: "Російська мова", 1987. 2 Дарінскій А. В., Бєлоусов Б. Н., Бєлкіна І. Н. та ін Географія Росії. М.: Просвещение, 1993. 3 Скрябіна А. О., Єрофєєва І. А. Географія материків і океанів. М.: Просвещение, 1991. 4 Енциклопедичний словник юного географа-краєзнавця. М.: Педагогіка, 1981. 5 Чернов А. В., Полякова М. О. Географія. Відповіді і питання. Для
  13. План
      Княжі мсждуусобіци на Русі 70-х - 90-х років XI. Російсько-половецькі відносини. Повстання 1113. Вплив соціального протесту на складання «Руської Правди». Князювання Володимира Мономаха. Суспільний лад Стародавньої Русі по «Руській Правді» короткій і розлогій редакцій. Процес формування великого феодального землеволодіння. Структура вотчини. Сільська громада Київської Русі по «Руській
  14. РЕЗЮМЕ
      конспект, щонайменше, за два дні до виступу. У період між завершенням написання конспекту і моментом виступу промовте мова кілька разів, оцінюючи, що змінилося після кожної репетиції. Можливо, ви захочете скористатися короткими записами, особливо у випадку тривалої промови, за умови що вони не завадять вашому виступу. Всі оратори відчувають нервозність
  15. Підготовка уроку
      планований, недостатньо продуманий, поспішно спроектований і не узгоджений з можливостями учнів 532 урок якісним бути не може. Підготовка уроку - це розробка комплексу заходів, вибір такої організації навчально-виховного процесу, яка в даних конкретних умовах забезпечує найвищий кінцевий результат. У підготовці вчителя до уроку
  16. Принципи ефективної репетиції
      конспект промови один або два рази, щоб освіжити в пам'яті ідеї. Потім сховайте конспект. Скористайтеся картками із записами, які ви збираєтеся використовувати у своєму виступі. 3. Зробіть так, щоб умови тренування якомога більше нагадували обстановку під час виступу, включаючи використання підготовлених вами наочних посібників. Встаньте і зверніться обличчям до своєї
  17. План
      Боротьба за владу в початку XI століття. Вокняжіння Ярослава. Боротьба Мстислава з Ярославом та відновлення єдності Русі. Зовнішня політика Ярослава Мудрого. Початок правління Ярославичів їх роль у формуванні законодавства Русі. Повстання 1068, 1071годов, вплив соціального протесту на складання «Руської Правди». Характеристика Короткої редакції «Руської Правди» як джерела. Економіка Київської
© 2014-2022  ibib.ltd.ua