Головна
Адвокатура Росії / Адвокатура України / Адміністративне право Росії і зарубіжних країн / Адміністративне право України / Арбітражний процес / Бюджетна система / Цивільний процес / Цивільне право / Цивільне право Росії / Договірне право / Житлове право / Земельне право / Конституційне право / Корпоративне право / Криміналістика / Лісове право / Міжнародне право (шпаргалки) / Нотаріат / Оперативно-розшукова діяльність / Правова охорона тваринного світу (контрольні) / Правознавство / Правоохоронні органи / Підприємницьке право / Прокурорський нагляд в Україні / Судова бухгалтерія України / Судова психіатрія / Судова експертиза / Теорія держави і права / Транспортне право / Трудове право України / Кримінальне право Росії / Кримінальне право України / Кримінальний процес / Фінансове право / Господарське право України / Екологічне право (курсові) / Екологічне право (лекції) / Економічні злочини
ГоловнаПравоПравоохоронні органи → 
« Попередня Наступна »
В. П. Божьева. Правоохоронні органи Російської Федерації: Підручник / За ред. - 4-е вид., Испр. і доп. - М.: Спарк, 400с., 2002 - перейти до змісту підручника

§ 4. Повноваження митних органів

Повноваження митних органів визначені Митним кодексом РФ, Законом від 21 травня 1993 р. № 5003-1 «Про митний тариф» 1, іншими законами Російської Федерації, указами Президента, нормативними актами Уряду РФ . Ці органи здійснюють справляння митних платежів, митне оформлення, митний і валютний контроль, а також дізнання та оперативно-розшукову діяльність.

Справляння митних платежів (мита, податку на додану вартість, акцизів, зборів, плат і т. д.) здійснюється митними органами, головним чином, за переміщення через митний кордон товарів і транспортних засобів. Однак митні платежі стягуються також за цілий ряд послуг, які виявляються митними органами (за митне оформлення, за тимчасове зберігання товарів і транспортних засобів, за митне супроводження товарів і т. п.).

У разі виявлення фактів ухилення від сплати відповідних платежів митні органи наділені правом примусового стягнення платежів з боржників: звертати стягнення на майно платника, відкликати ліцензії на проведення банківських операцій, залучати до відповідальності винних посадових осіб тощо д.

Митне оформлення-це сукупність процедур і заходів, включаючи заповнення документів для митних цілей, здійснюваних посадовими особами митних органів та іншими особами, що володіють повноваженнями у відношенні переміщуваних товарів і транспортних засобів (наприклад, перевізник, власник складу, посадові особи ветеринарного, екологічного та інших видів державного контролю).

Митне оформлення передбачає не тільки уявлення, заповнення митних документів, а й проведення певних операцій з товарами і транспортними засобами (транспортування їх в певне місце, зважування, перевірку стану упаковки, взяття проб і зразків для досліджень, проведення цих досліджень і т. д.).

Митний і валютний контроль-це чинені митними органами дії в цілях перевірки дотримання юридичними та фізичними особами встановлених законом порядку і правил

Глава 15. Митні органи

273

ввезення, вивезення або транзиту товарів і транспортних засобів, валюти та валютних цінностей.

Контроль проводиться шляхом перевірки документів, митного огляду (товарів, транспортних засобів, особистого огляду), усного опитування, огляду територій, приміщень, складів та інших місць, де можуть знаходитися товари, транспортні засоби, валютні цінності , що підлягають контролю, і т. д.

Митниці й вищестоящі митні органи (РТУ, ГТК) має право призначати або проводити в межах своєї компетенції перевірку фінансовим-'во-господарської діяльності осіб, які здійснюють діяльність, контроль за якою покладено на митні органи.

У разі виявлення фактів порушення митних правіл1 митні органи вживають заходів щодо їх припинення і попередження.

До винних осіб можуть бути застосовані заходи адміністративної відповідальності: попередження, штраф; відкликання ліцензії або кваліфікаційного атестата, видаваних митними органами на провадження певного виду діяльності у сфері митної справи; стягування вартості товарів і транспортних засобів; конфіскація товарів і транспортних засобів, валюти та валютних цінностей.

Застосуванню адміністративної відповідальності, як правило, передує проведення провадження у справі про порушення митного правила. Воно проводиться посадовими особами митних органів відповідно до ТК РФ (ст. 259-386) або до Кодексу РФ про адміністративні правопорушення 2001

У здійсненні митного оформлення, митного та валютного контролю проявляється одна з форм правоохоронної діяльності митних органів. Однак цим вона не завершується. На них покладена боротьба з деякими видами економічних злочинів, пов'язаних з посяганням на митну справу. У їх числі: контрабанда; незаконний експорт товарів, науково-технічної інформації та послуг, що використовуються при створенні озброєння і військової техніки, зброї масового знищення; неповернення на територію Росії предметів художнього, історичного та археологічного надбання народів Росії і зарубіжних країн; неповернення з-за кордону коштів в іноземній валюті; ухилення від сплати митних платежів та ін

У справах про перерахованих злочинах митні органи виявляють-| ся органами дізнання (ст. 222 ТК РФ, ст. 40 КПК РФ).

'Відомості РФ 1993. № 23. Ст. 821

Митний кодекс РФ передбачає приблизно 40 видів порушень митних правил, що тягнуть відповідальність за їх вчинення (ст. 249-288) Крім того, відповідальність за ряд порушень митних правил передбачає новий КоАП РФ (ст. 16.1 -16.22).

274

Розділ III. Державні органи забезпечення охорони порядку

Відповідно до КПК РФ (п. 5 ч. 3 ст. 151) дізнавачі митних органів проводять попереднє розслідування у формі дізнання за правилами, передбаченими гл. 32 КПК, якщо скоєно злочини, передбачені ч. 2 ст. 188 КК РФ (Контрабанда) та ст. 190 КК РФ (Неповернення на територію РФ предметів художнього, історичного та археологічного надбання народів РФ і зарубіжних країн). За цих злочинів вони порушують кримінальні справи, проводять розслідування і не пізніше 15 діб з дня порушення кримінальної справи складають підсумковий процесуальний документ - обвинувальний акт; потім справа направляється прокурору для вирішення питання про його направлення до суду.

Крім того, дізнавачі митних органів у межах своїх повноважень можуть виробляти невідкладні слідчі дії по справах, за якими обов'язково провадження попереднього слідства. При цьому вони керуються правилами, встановленими ст.

40, 157 КПК України. Після виробництва невідкладних слідчих дій справа передається слідчому за підслідністю.

Безпосередньо функції дізнання в митних органах реалізують тільки підрозділи по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил (ст. 290 ТК). З урахуванням діючої системи митних органів до них відносяться:

управління по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил Державного митного комітету РФ;

структурні підрозділи (відділи і групи) по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил регіональних митних управлінь;

аналогічні підрозділи митниць.

Згідно ст. 224 ТК РФ названі митні підрозділи здійснюють також оперативно-розшукову діяльність з метою виявлення осіб, що підготовляють, які роблять чи вчинили злочин, виробництво дізнання яким віднесено до компетенції митних органів. Оперативно-розшукову роботу митні органи проводять також за запитами міжнародних митних організацій, митних та інших компетентних органів іноземних держав (відповідно до міжнародних договорів з митних питань). При здійсненні цієї діяльності митні органи керуються Законом про оперативно-розшукової діяльності.

Митні органи покликані сприяти у боротьбі з міжнародним тероризмом і в припиненні незаконного втручання в аеропортах Росії в діяльність міжнародної цивільної авіації. Вони також сприяють здійсненню заходів по захисту держави, безпеки, громадського порядку, життя і здоров'я людини, охорони навколишнього середовища, щодо захисту інтересів російських споживачів ввезених товарів (пп. 9 і 14 ст. 10 ТК РФ).

Глава 15. Митні органи

275

Посадовими особами митних органів можуть бути тільки громадяни Російської Федерації, здатні за своїми діловими і моральними якостями, рівнем освіти та станом здоров'я виконувати покладені на митні органи завдання. При першому призначенні на посаду кандидата може бути встановлений випробувальний термін до одного року. Особи, які призначаються на посаду, приймають присягу. Прийом громадян у митні органи як посадових осіб цих органів здійснюється на контрактній основі, а ряд посад заміщується на конкурсній основі. Посадовим особам митних органів присвоюються спеціальні звання, що відповідають певним посадам.

У випадках і в порядку, встановлених законом, посадові особи митних органів вправі застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю.

Л

Глава 16. Органи юстиції Російської Федерації

277

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "§ 4. Повноваження митних органів"
  1. 15. ПОСТАНОВА КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ РФ від 11 березня 1998 р. № 8-П «У СПРАВІ про перевірку конституційності статті 266 Митного кодексу Російської Федерації, частини другої статті 85 ТА СТАТТІ 222 КОДЕКСУ РРФСР ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ В зв'язку з скаргами громадян М.М. Гаглоєва І А.Б. Пестрякова »
    Повноважним органам виконавчої влади Російської Федерації право конфіскації майна громадян як санкції за вчинені правопорушення. Оскільки обидві скарги стосуються одного і того ж предмета, а саме позасудового порядку конфіскації майна у власника за скоєне ним правопорушення. Конституційний Суд Російської Федерації, керуючись статтею 48 Федерального
  2. Адміністративні стягнення
    повноважень безпосереднім-ного на суддів. До повноваженням суддів належить розгляд справ. 1) за якими як заходи стягнення передбачені исправи-тільні роботи або адміністративний арешт 2) який за своїм характером можуть бути віднесені тільки в під-ведомственность судді (прояв неповаги до суду, воспрепятствова-ня явки в суд присяжних чи народних засідателів і ін). 3. особливою
  3. ГЛАВА 1. З історії арбітражного судоустрою та судочинства
    повноваження арбітражних комісій в умовах слабкого розвитку механізму госпрозрахунку в початковий період непу, в умовах нерозвиненості договірних відносин, слабкою договірної дисципліни повсюдно приводили до широкого застосування відстрочки або розстрочки платежу за прийнятим рішенням , до заміни виконання одного зобов'язання іншим, до повного або часткового звільнення боржника від зобов'язань по
  4. 1. ПОНЯТТЯ І СУТНІСТЬ ПОЗОВНОЇ ВИРОБНИЦТВА. ВІДМІНУ ЙОГО ВІД ВИРОБНИЦТВА ПО СПРАВАХ, ЩО ВИНИКАЄ З АДМІНІСТРАТИВНИХ та інших публічних правовідносин І ВІД ВИРОБНИЦТВА в окремих категоріях справ
    повноваженнями, громадянин або організація заявляють про незгоду З діями державного органу (посадової особи) і вимагають визнати їх незаконними. У свою чергу державному органу надається можливість довести суду законність своїх дій і неправомірність вимог заявника. Наявність спору про право є спільною рисою, що характеризує як справи, що виникають їх
  5. Вимоги, що пред'являються до документів іноземного походження. Легалізація документа. Апостиль
    Повноважним державного органу на документах і актах з метою використання їх в іншій державі. Іноземні документи, призначені для використання на території Росії, можуть бути легалізовані на території тієї держави, де ці документи видані, або ж безпосередньо в Російській Федерації. У першому випадку документ спочатку завіряється в Міністерстві закордонних справ чи іншому
  6. Тема 1. З ІСТОРІЇ АРБІТРАЖНОГО судоустрою і судочинства
    повноваження арбітражних комісій в умовах слабкого розвитку механізму госпрозрахунку в початковий період непу, в умовах нерозвиненості договірних відносин, слабкою договірної дисципліни повсюдно приводили до широкого застосування відстрочки або розстрочки платежу за прийнятим рішенням , до заміни виконання одного зобов'язання іншим, до повного або часткового звільнення боржника від зобов'язань по
  7. 2. Формування складу суду. Едінолічноеі колегіальний розгляд справ. Прівлеченіек розгляду справ арбітражних засідателів. Відводи
    повноваженнями щодо здійснення правосуддя при розгляді арбітражними судами суб'єктів Російської Федерації у першій інстанції підвідомчих їм справ, що виникають з цивільних правовідносин. Арбітражні засідателі залучаються до розгляду справ за клопотанням сторони. Зазначене клопотання може бути заявлено до початку розгляду справи по суті. Арбітражні засідателі беруть участь
  8. Вимоги пред'являються до документів іноземного походження.
      Повноважним державного органу на документах і актах з метою використання їх в іншій державі. Іноземні документи, призначені для використання на території Росії, можуть бути легалізовані на території тієї держави, де ці документи видані, або ж безпосередньо в Російській Федерації. У першому випадку документ спочатку завіряється в Міністерстві закордонних справ чи іншому
  9. 12. Центральні органи виконавчої влади: поняття, компетенція, види. Нормативні акти регламентують їх діяльність.
      повноваження яких поширюються на всю територію України. До них відносяться: 1) Кабінет Міністрів України; 2) міністерства, відомства, держ комітети, комітети. З метою удосконалення структури виконавчої влади було прийнято Закон від 18. 04. 1991 р. «Про створення Кабінету Міністрів України». Цим законом Рада Міністрів УРСР практично було реорганізовано і на його базі створено Кабінет
  10. 28. Форми управлінської діяльності: поняття, види, характеристика, взаємозв'язок з функцією державного управління.
      повноважень з метою оптимального поєднання єдиноначальності та колегіальності. Інструктування працівників, роз'яснення цілей, особливостей законодавчих та нормативних актів або функціональних повноважень. Встановлення загального та індивідуального режиму роботи. Підготовка нарад. Інспектування - її метою є безперервний контроль за керівниками підприємств, установ. (Фінансові, митні
  11. 42. Заходи припинення та попереджувальні заходи в адміністративному примусі.
      повноважень міліції (п. 1 ст. 11 Закону України «Про міліцію»), 2. Перевірка документів. Працівники міліції мають право перевірити у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання про дотримання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію (п. 2 ст. 11 Закону). 3. Облік і
  12. 10. Державні органи: поняття, види
      повноважень з певних предметів відання. Повноваження - права та обов'язки органу, засновані на владно-примусових можливостях держави. Предмети відання - підвідомчість - коло питань, суб'єктів, територій, у відносинах яких державний орган має право здійснювати владні повноваження. Має внутрішню структуру, штатний розклад - перелік посад, розподіл
  13. Основні напрямки контролю над організованою економічною злочинністю у сфері економічних відносин.
      Повноважним банками, які є агентами валютного контролю. Контроль за проведенням касових операцій. Здійснюється відповідно до чинного законодавства. Контроль при проведенні кредитних операцій. Банки здійснюють контроль за виданими ними кредитами іншим юридичним особам. Контроль здійснюється на всіх стадіях кредитування. Сукупність прийомів дослідження балансів
  14. 7. Регулювання перевірок діяльності підприємців
      Повноважним від імені держави здійснювати перевірку фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності (далі - контролюючі органи), проводять планові та позапланові виїзні перевірки. Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка передбачена у плані роботи
  15. 26. Центральні органи гоеударственіого регулювання ЗЕД
      повноваження (ст.9 Закону про ЗЕД). Президент України як глава держави відповідно до ст.106 Конституції забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави, представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України,
  16. 27. Управління ЗЕД на регіональному та місцевому рівнях
      повноважень у сфері управління ЗЕД. Зокрема, до відання Автономної республіки Крим віднесено участь у формуванні та здійсненні основних принципів зовнішньоекономічної діяльності України з питань, що належать до Автономній Республіці Крим, надання пільг іноземним інвесторам, створення та забезпечення функціонування вільних економічних зон, ліцензування і квотування
  17. 41. Ліцензування і квотування експортно-імпортних операцій
      повноважень - відповідним республіканським органом Автономної Республіки Крим чи структурним підрозділом обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій на підставі заявок суб'єктів ЗЕД, складених відповідно з формою, що затверджується Міністерством економіки України. Заявка повинна мати такі реквізити: номер заявки, офіційне найменування суб'єкта ЗЕД,
  18. 18. Контракти доручення і комісії як види зовнішньоторговельного агентської угоди
      повноважень мають право здійснювати лише власники цих товарів (комітент і
  19. Квиток № 13. 2.Компетенція РФ
      повноваження РФ здійснює разом з її суб'єктами. За предметів ведення РФ приймаються федеральні конституційні закони та федеральні закони, що мають пряму дію на всій території РФ. За предметів спільного ведення РФ і її суб'єктів видаються федеральні закони. Згідно з Конституцією РФ (ст. 78) федеральні органи виконавчої влади для здійснення своїх повноважень можуть
© 2014-2022  ibib.ltd.ua